Сторінка 1 з 1

Державний акт без рішення міської ради

Додано: 13 травня 2013 14:44
Julija3
Чи може існувати державний акт на право власності на землю, якщо рішення міської ради про передачу земельної ділянки у приватну власність скасоване судом?

Додано: 13 травня 2013 15:03
Pogannka
Julija3 писав:Чи може існувати державний акт на право власності на землю, якщо рішення міської ради про передачу земельної ділянки у приватну власність скасоване судом?
може, якщо реєстрацію державного акта суд рішенням не скасував

Додано: 13 травня 2013 18:00
Solpadeine
Pogannka писав:може, якщо реєстрацію державного акта суд рішенням не скасував
а вони здебільшого і не скасовують lol2 суд в рішенні скасовує те, що просять... а просять максимум скасувати рішення і акт... ну і найбільш кмітливі - "скасувати державну реєстрацію земельної ділянки..." facepalm

Додано: 14 травня 2013 05:35
ukrspzem
Такий акт може існувати до того моменту, поки його не скасують. Робиться це просто. Берете рішення суду про скасування правовстанавлюючого рішення міської ради і вносите його до частини 3 Поземельної книги- ПРАВА ВЛАСНОСТі. Реєстратор скасовує право і надає вам витяг про скасування і хай сидять зі своїм актом далі.

Додано: 14 травня 2013 07:42
Julija3
А хіба не потрібно додатково звертатись до суду про скасування цього ж таки Державного акта?
Справа в тому, що будучи стороною у справі, ми доводимо, що незважаючи на те, що рішення міської ради скасоване - Державний акт є дійсним, і підстав для його скасування немає :-)))

Додано: 14 травня 2013 19:18
Solpadeine
Julija3 писав:підстав для його скасування немає
lol2 взагалі-то є...

Додано: 25 травня 2013 16:54
ukrspzem
Державний акт- документ, який не несе за собою юридичної нагрузки - він є документом, що підтверджує "ПРАВОНАСТУПНИЦЬКИЙ" документ - рішення суду, цивільно-правовий договір спадщина та т.п. Тому немає правовстановлюючого документу, немає реєстрації права! "Нету ручек-нету канфетки" :))

Додано: 25 травня 2013 22:39
VAlex
По своїй правовій природі Державний акт є правопосвідчуючим документом, який є похідним від рішення місцевої ради або розпорядження голови місцевої держадміністрації (до 2013), які є правовстановлюючим документом, на підставі яких виникає право власності на з/д та відповідні обов'язки. Рішення чи розпорядження є правовим актом індивідуальний дії, який вичерпує свою дію виконанням - отиманням Державного акту. Така позиція висловлена в рішенні Конституційного Суду України у справі за поданням Харківськоі міськоі ради щодо тлумачення окремих норм ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні" та ЗКУ.
У мене в практиці була одна справа з цього приводу, яка розглядалася у судах усіх інстанцій у т. ч. Верховному Суді України і останній висловив саме таку позицію.