Треба обробити GNSS виміри.

Геодезія в землевпорядкуванні
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Треба обробити GNSS виміри.

Повідомлення doslidnik »

Допоможіть обробити та отримати достовірні результати.
Дуже радий якщо хтось поділиться досвідом по TeamViewer.

Користуюсь програмами
1.Ashtech Solutions 2.60
2.GNSS Solutions 3.80.8 (корситуюсь не часто)
3.LEICA Geo Office Combined 7.0.0.0 (використовую суто щоб перевести в Rinex)

Було два сеанси зйомки у бази. База під час обох сеансів стояла на одній і тій самі точці + є ще одна спільна точка для сеансів на відстані ~19м.
Прив'язка під час першого сеансу була до 1-го пункту ДГМ (зробив 4-и сеанси ровером) та тимчасового репера (зробив 2-а сеанси).
Прив'язка під час другого сеансу була до 2-го пункту ДГМ (зробив на точці 3-и сеанси).

Проблеми.
1.Коли вказуєш в контрольних точках у програмі Ashtech Solutions лише одному з сеансів координати тригапункту то програма решту точок які співпадають з тригапунктом не переприв'язує. + Хоче як контороль завжди базову точку
2.Яким чином мені зв'яти два сеанси зйомки.
3.Навчіть мене оцінювати достовірність данних GPS та навчіть використовувати невязки(цикли) даби вірно обрізати сеанси роботи ровера. Дякую.
СКажіть, що я роблю не так?

І якщо можна дайте в лічку за 05.07.2013 базу OCHA(OCHA) на сайті http://www.gnss.org.ua. ДЯКУЮ.
Все решта ТУТ. Качайте. (Оновив 11.07.2013 10:03 - додав rinex файли для Бази)
Востаннє редагувалось 11 липня 2013 10:02 користувачем doslidnik, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення kukin »

"Экспресс файлы" - сервис обмена информацией.
Для получения доступа к информации по ключу можете воспользоваться формой ниже.
Объект с указанным ключом не найден.
Скачать не получилось.
Говорить и писать можно все, что думаешь, но думать следует осторожно..
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Оновив. Дякую.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:Прив'язка під час першого сеансу була до 1-го пункту ДГМ (зробив 4-и сеанси ровером) та тимчасового репера (зробив 2-а сеанси).Прив'язка під час другого сеансу була до 2-го пункту ДГМ (зробив на точці 3-и сеанси).
а для чого ти так багато сеансів робив коротеньких? не краще один довгий?
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Parcel писав:а для чого ти так багато сеансів робив коротеньких? не краще один довгий?
Один довгий 10-12хв. і декілька по хвилині. Роблю так бо інколи один довгий "вилітає" згідно Ashtech Solutions, а от один з коротких ні. Таким чином збільшую ймовіність того що хоч одна з точок не вилитівша. ПІдозрюю що можна використовувати невязки(цикли) даби вірно обрізати сеанси роботи ровера - не вмію цього робити. Навчіть.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:ПІдозрюю що можна використовувати невязки(цикли) даби вірно обрізати сеанси роботи ровера
ЗображенняЗображення
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Зображення
Не активна, може Teamviewer morgayu
Хоча відкрив інший проект там таке є. Перегрузив данні наново - запрацювало.

Ще один момент. Давно турбує думка яким чином стояти під тригапунктом якщо піраміда збережена (може тримати якомога нижчє веху, хто як робить)... В мене у обох випадка вони збережені.
Востаннє редагувалось 11 липня 2013 14:23 користувачем doslidnik, всього редагувалось 1 раз.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:Не активна
загадка
ось зробив все так, як твоєму скріні
ЗображенняЗображення
doslidnik писав:може Teamviewer
не маю можливості
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Вірно я розумію
дивимось на цьому графіку наш проміжок часу
Зображення
sv2, sv3 це у нас супутники. Дивимось по графіку все.
і потімшукаємо на ньому свій проміжок часу та якщо є обриви сигналів супутників, або їх менше за 4 під час певного сеансу тоді цей час виключаємо з обрахунку. Вірно?
Parcel писав:ось зробив все так, як твоєму скріні
Можна ще скрін як ви додаєте контрольну точку 2001 + закачайте результат що у вас вийшло по 1-у та по 2-му сеансу бази.

Коли буде трохи більше часу я весь технологічний процес запишу на youtube та викладу тут для критики. В мене наразі іспит 18.07 - не знаю чи матиму час.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:закачайте результат що у вас вийшло по 1-у та по 2-му сеансу бази
ЗображенняЗображення
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Parcel, Дякую. А можна це закачати на ex.ua?
Як ви об'єднали бази в одну строчку?

[upd=1373566160][/upd]
Зображення
Я Ваш проект перерахувати не можу, єдине можу поміняти СК. Чомусь ісходні координати тригапунктів не співпадають з контрольними точками які ви вказали. Не моглиб ви сказати координати базової точки в СК63(4). Дякую.
Spoiler
ПРЕДОСТЕРЕЖЕНИЕ - Ни один из пунктов проекта не был выбран в качестве контрольного: отсутствуют точные базовые координаты для обработки. Пункт BASE будет использован в качестве начального по умолчанию. Продолжать?
Продолжить.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 1\База\B2111A13.186 не найден.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 1\База\B2111A13.186 не найден.
Обработка началась.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 2\База\B2111B13.186 не найден.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 2\База\B2111B13.186 не найден.
Итог обработки:
Число обработанных векторов: 0 из 7.
ПРЕДОСТЕРЕЖЕНИЕ - Ни один из пунктов проекта не был выбран в качестве контрольного: отсутствуют точные базовые координаты для обработки. Пункт BASE будет использован в качестве начального по умолчанию. Продолжать?
Обработка отменена.
ПРЕДОСТЕРЕЖЕНИЕ - Ни один из пунктов проекта не был выбран в качестве контрольного: отсутствуют точные базовые координаты для обработки. Пункт BASE будет использован в качестве начального по умолчанию. Продолжать?
Продолжить.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 1\База\B2111A13.186 не найден.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 1\База\B2111A13.186 не найден.
Обработка началась.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 2\База\B2111B13.186 не найден.
Файл C:\Temp\123\Сеанс 2\База\B2111B13.186 не найден.
Итог обработки:
Число обработанных векторов: 0 из 7.
[upd=1373567909][/upd]
Пробую повторити ваші дії
1.Перейменував файли так щоб вони відрізнялись B2111А13.186, B2111B13.186 для бази, та для ровера 35801860.13n;35801860.13o та 35801860_1.13n;35801860_1.13o.
2.Пункти 0001, 0002, 0003 обізвав як POKR. 0004 теж є POKR, але як таку що має нечиткі сирі данні не вкористовуємо.
3.Дві точки базової станції обізвав як BASE
4.Пункти 2001,2002,2003 обізвав як KINB
5.В контрольних точках вибрав наприклад тільки POKR, бо її перевірив тахеометром.
Отримав повідомлення.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 12 липня 2013 11:27 користувачем doslidnik, всього редагувалось 2 разів.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:Чомусь ісходні координати тригапунктів не співпадають з контрольними точками які ви вказали.
тому що у нас різні параметри в описі "Геодез. система". описи СК зберігаються локально, кожен їх називає по своєму і використовує різні параметри.
я маю підозру, що аштек солюшен зберігає координати контрольних точок в wgs-84, то при перерахунку на різних комп'ютерах - різні координати в ск63
doslidnik писав:Не моглиб ви сказати координати базової точки в СК63(4)
завтра

крім мене ще хтось пробував обрахувати проект?
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Якщо за контрольну точку приймати лише POKR "Покровские Хутора" то маємо різницю KINB "Кінбур" 8.9м (різниця каталожних та отриманих).

[upd=1373568862][/upd]
Зображення
От усі параметри - думаю їх має бути достатньо.

[upd=1373569313][/upd]
Чесно кажучі я ніколи не вказую координати точок з відомими координатами в проекті обробки GNSS вимірів - я спершу скачую данні в СК63(4), а потім натягую зі зміщенням по X, Y зйомочну точку на відомі координати. Тобто контрольною точкою завжди вибираю лише базову.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:От усі параметри - думаю їх має бути достатньо.
в мене не такі параметри, тому і різниця в координатах
в тебе користувацька СК63 (25,-141,-78.5.....), а в мене стандартна S-42(Pulkovo1942)Poland
постав в моєму проекті "Геодез. система" таку, як у мене і будуть координати такі як треба
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Parcel писав:в тебе користувацька СК63 (25,-141,-78.5.....), а в мене стандартна S-42(Pulkovo1942)Poland
постав в моєму проекті "Геодез. система" таку, як у мене і будуть координати такі як треба
Не зрозумів навіщо нам СК-42. Про це вже завтра.
Доречі коли поставив за контрольну окрім POKR ще KINB то змінились координати KINB на 8,9м (логічно) і ще координати точок 0005=0006=тимчасовий репер, всі решта залишились на місці.

Результат з використанням базової точки як контрольної, а потім натягуванням всіх точок на пункт ДГМ "Покровские Хутора" на 0.68 відрізняється від данних інвентарізації населеного пункту. А якщо вказати координати пункту(пунктів) ДГМ в проеткі обробки GNSS то різниця становить 9.6м!!! Щось тут не так.

[upd=1373570665][/upd]
doslidnik писав:І якщо можна дайте в лічку за 05.07.2013 базу OCHA(OCHA) на сайті http://www.gnss.org.ua. ДЯКУЮ.
Це б звісно нам допомогло б.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

doslidnik писав:Чесно кажучі я ніколи не вказую координати точок з відомими координатами в проекті обробки GNSS вимірів - я спершу скачую данні в СК63(4), а потім натягую зі зміщенням по X, Y зйомочну точку на відомі координати. Тобто контрольною точкою завжди вибираю лише базову.
Щось Ви перемудрили...
Якщо знімаєте не в РТК 2-частоткою, ставте базу на контрольний пункт з відомими координатами (ТП). Зніміть ровером для ініціалізації ще 1 відомий пункт (контрольний) у статиці/швидкій статиці (другої протягом 20 хв хватає). Тоді можна знімати свої потрібні невідомі точки. По ходу зніміть ще пару контрольних пунктів (ідеально - щоб ваша зйомка була в середині трикутника чи багатокутника з контрольних точок, пунктів). Всі контрольні - у статиці/швидкій статиці.
Маєте можливість - підзнімайте для контролю точки з відомими точними координатами і обробляйте їх при врівноваженні векторів, як невідомі...
П.С.
Взагалі про обробку є окрема тема, там трохи розказували..., варто прочитати. І давали посилання деякі...
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

ZIC писав:Зніміть ровером для ініціалізації ще 1 відомий пункт (контрольний) у статиці/швидкій статиці (другої протягом 20 хв хватає)
Немає пределу совершенству, але з досвіду і 1хв. нічим не гірша від 10 в тому випадку якщо якість прийому на рівні і програма дає добро.

[upd=1373579297][/upd]
ZIC писав:ставте базу на контрольний пункт з відомими координатами (ТП)
І досі не можу зрозуміти чому не можга на ній стати ровером, а базу поставти там де за нею доглянуть? Яка принципова різниця RTK від база-ровер. Ті самі яйця тільки в профіль. Нам же координати станцій RTK не дають в СК63, а ми їх самі обраховуємо і в залежності від того на яких пунктах ми стоїмо вони трохи плавають.

Цікаво подивитись результати обробки своїх файлів не тільки в Achtech бо інколи їй підсвідомо нехочеться довіряти.
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

doslidnik писав:І досі не можу зрозуміти чому не можга на ній стати ровером, а базу поставти там де за нею доглянуть?
Якщо зйомка на виїзді по області, то - база на пункт триангуляції і там її доглядають увесь день (це - для комплекту двох приймачів база+ровер з постобробкою). Якщо Ви працюєте тільки в своєму місті - виносите кріплення на дах офісу, там не треба окремого сторожа (тільки добре її привязати до радіальної системи з кількох пунктів триангуляції).
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

ZIC писав:Якщо зйомка на виїзді по області, то - база на пункт триангуляції і там її доглядають увесь день
Это что?
Современная форма мазохизма в геодезии?
"В степи под курганом,
поросшим бурьяном
Лежит партизан Железняк...."
Какой-то ничем не обоснованный но, к сожалению, устойчиво сложившийся стереотип, что "база" всенепременно должна стоять на пункте ГГС.
База должна стоять на открытом, конечно месте, но желательно где-то на берегу речки morgny .
Или, в крайнем случае, недалеко от пивного ларька Nenayu
Приятное с полезным.
А пункты ГГС (кстати, не менее 2-х) - обычные измерительные точки...

[upd=1373608680][/upd]
ZIC писав:виносите кріплення на дах офісу, там не треба окремого сторожа (тільки добре її привязати до радіальної системи з кількох пунктів триангуляції).
Вообще аморально и незаконно с точки зрения геодезической практики.
Почему - объяснять не буду, догадывайтесь сами.
Кстати, один из источников той "точности", которую имеем...
Из серии "дай кое кому хрустальное кое-что..."
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

З досвіцду точки по 1хв. інколи нічим не гірші від точок по 10хв. Наприкрад коли прив'явався до 12 пар таких точок то при зворотній засечці нев'язкв більше 11мм (в середньому 5-6) в 11 випадках не було, лиш в одному випадку була похибка у 45мм (просто нашвидкоруч обробив GNSS данні і не вдався у подробиці) - в цьому випадку виключив хибну точку та прив'язався до іншої.
Chernov, повністю погоджуюсь. Робити як ZIC, то конкретний перегиб. Аля як то кажуть "кашу маслом не испортиш". Це звісно залежно від того в кого скільки є часу.

[upd=1373618072][/upd]
Chernov писав:А пункты ГГС (кстати, не менее 2-х)
Не можу зрозуміти чому категорично не менше 2-х.
Одного достатньо якщо ти на 101% певен в його координатах і втому що ти його вірно визначив. Я розумію що Chernov таким чином хоче звести до мінімума вади СК63, якщо б ми працювали з УСК2000 одного достатньо вірно?
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Повідомлення Parcel »

doslidnik писав:Не моглиб ви сказати координати базової точки в СК63(4)
5146963.668 4232234.482
тепер, якщо вирахувати з БАЗИ координати пунктів ДГМ, то KINB пливе на 0.073м, а POKR на 0.051м
для СК63, думаю, задовільна точність
gps_nik
Спец
Спец
Повідомлень: 1551
З нами з: 19 вересня 2012 15:42
Репутація: 133
Область: м.Київ

Повідомлення gps_nik »

Chernov писав:Это что? Современная форма мазохизма в геодезии?...Какой-то ничем не обоснованный но, к сожалению, устойчиво сложившийся стереотип, что "база" всенепременно должна стоять на пункте ГГС.
Ну почему же сразу "мазохизм"??? Скорее здравый смысл...
Chernov писав:А пункты ГГС (кстати, не менее 2-х) - обычные измерительные точки...
Т.е. привязка базы выполняется в виде ромашки (веера)??? Хорошо... Скажите пожалуйста, как можно проконтролировать передачу координат на определяемые точки в этом случае???
doslidnik писав:З досвіцду точки по 1хв. інколи нічим не гірші від точок по 10хв.
Ключове слово "інколи"...
doslidnik писав:Не можу зрозуміти чому категорично не менше 2-х.
Бо це мінімум, за допомогою якого можна задати масштаб та орієнтування Ваших вимірів...
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

gps_nik писав:Бо це мінімум, за допомогою якого можна задати масштаб та орієнтування Ваших вимірів...
Для чого тоді вибирати СК63? Думаю що маштаб та орієнтування задає Система координат а не контрольні точки задані користувачем. Розумію що будья яка система координат це такий собі віртуальний математичний еталон, а на місцевості (в полі) ми маємо вади його реалізації у вигляді визначених з певною точністю координат ДГМ.
gps_nik,
doslidnik писав:Я розумію що Chernov таким чином хоче звести до мінімума вади СК63, якщо б ми працювали з УСК2000 одного достатньо вірно?
Дайте відповідь на це питання.

[upd=1373620316][/upd]
Parcel писав:5146963.668 4232234.482
тепер, якщо вирахувати з БАЗИ координати пунктів ДГМ, то KINB пливе на 0.073м, а POKR на 0.051м
Дякую. 5+5=? Поки не уявляю як ви це отримали. Тепер залишилось мені досягти того самого. Розрахунки робили в Aschtech?
Востаннє редагувалось 12 липня 2013 12:14 користувачем doslidnik, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Chernov »

doslidnik писав:Не можу зрозуміти чому категорично не менше 2-х.
Одного достатньо якщо ти на 101% певен в його координатах і втому що ти його вірно визначив.
п. 4.4.6 ГКНТА-2.04-02-98 вообще требует 3-х пунктов ГГС, и использование всего лишь одного - вполне достаточное основание для справедливого наезда госгеонадзора.
doslidnik писав:якщо б ми працювали з УСК2000 одного достатньо вірно
Абсолютно. Однако инструкцию никто не отменял и не корректировал.
Не по темі
Вот Вам еще один пример лени и безграмотности руководства отраслью....
gps_nik писав:Т.е. привязка базы выполняется в виде ромашки (веера)??? Хорошо... Скажите пожалуйста, как можно проконтролировать передачу координат на определяемые точки в этом случае???
Я думаю, что в традиционном смысле такой передачи не требуется. Ибо система измерений инвариантна по отношению самой себя, то есть "перенос координат" заложен уже в саму технологию измерений.
Другими словами - перенос координат осуществляется через альманах спутников.
И всеобщее заблуждение относительно применимости методики линейно угловых измерений в области спутниковых давно пора побороть как пережиток прошлого.
Давайте тогда начнем уравнивать псевдодальности morgny
Уравнивание такое действительно есть, однако выполняется оно наземным сектором ГНСС в реальном времени и пользователю недоступно.
gps_nik писав:Ну почему же сразу "мазохизм"??? Скорее здравый смысл...
Ну, если здравый смысл заключается во времяпровождении в чистом поле, на ветру и морозе зимой и на жаре летом - то вполне согласен...
Востаннє редагувалось 12 липня 2013 13:57 користувачем Chernov, всього редагувалось 4 разів.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Повідомлення doslidnik »

Chernov писав:п. 4.4.6 ГКНТА-2.04-02-98 вообще требует 3-х пуектов ГГС
Я був на трьох, одного з них, як потім виявилось не маю координат :(
Відповісти