Сторінка 1 з 1

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 05 вересня 2013 10:56
anya
Звернулись до РДА громадяни-власники земельних часток паїв із заявами перевести угіддя багаторічні насадження на ріллю, у зв’язку з тим, що сад не дає врожаю, сільськогосподарське підприємство не має бажання його обробляти у зв’язку з відсутністю прибутку.....і т.д.

Тепер адміністрації необхідно надати відповідь, що і за чим робити....

Дерева плодові - їх треба обстежити я так розумію....

Яким чином переводити угіддя і на підставі чого - вперше з таким стикаюсь.....

Можливо в когось була така ситуація - опишіть порядок.....

Додано: 05 вересня 2013 13:13
vladasya
Проект землеустрою щодо впорядкування території землекористування...Я так думаю

Додано: 05 вересня 2013 13:49
dexter3000
anya писав:Звернулись до РДА громадяни-власники земельних часток паїв із заявами перевести угіддя багаторічні насадження на ріллю, у зв’язку з тим, що сад не дає врожаю, сільськогосподарське підприємство не має бажання його обробляти у зв’язку з відсутністю прибутку.....і т.д.
Сучасне законодавство досить просто ставиться до вирішення цієї проблеми:
Стаття 21. Підстави та основні вимоги щодо внесення відомостей до Державного земельного кадастру
4. Відомості про угіддя земельної ділянки вносяться до Державного земельного кадастру:
на підставі відповідної документації із землеустрою, яка розробляється при формуванні земельних ділянок, - щодо земельних ділянок, які формуються;
на підставі проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь (щодо земель сільськогосподарського призначення), проектів землеустрою щодо впорядкування існуючих землеволодінь та землекористувань (щодо земель інших категорій).
Так що порекомендуйте громадянами замовити відповідні проекти землеустрою і нехай проектант передбачить там інші угіддя. Ніяких обстежень не треба - це приватна земля і власники мають право там робити все, що передбачено документацією із землеустрою.

Додано: 05 вересня 2013 15:27
aiza
Але у випадку чого оскаржується саме рішення ОМС, а не висновок експертизи, і "під роздачу в першу чергу підпадає автор проекту рішення (читай - земельник ОМС). Чому ж дивуватись, що земельник ОМС вивчає матеріали, які виносить на розгляд ради?

Використання колгоспного саду

Додано: 22 січня 2015 16:03
zacha
Добрий день! Підкажіть будь ласка вирішення проблеми використання старого колгоспного саду. Даний сад, загальною площею близько 70 га, було розпайовано на ділянки площею близько 0,15 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. При наданні дозволу райдержадміністрацією було вказано - багаторічні насадження. На даний час там старі яблуні використовувати які не має сенсу. Чи можливо перевести данні угіддя в ріллю і що для цього потрібно? Дякую!

Re: Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 23 січня 2015 17:58
amenshun
zacha писав:Добрий день! Підкажіть будь ласка вирішення проблеми використання старого колгоспного саду. Даний сад, загальною площею близько 70 га, було розпайовано на ділянки площею близько 0,15 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. При наданні дозволу райдержадміністрацією було вказано - багаторічні насадження. На даний час там старі яблуні використовувати які не має сенсу. Чи можливо перевести данні угіддя в ріллю і що для цього потрібно? Дякую!
через одне повідомлення перед вашим декстер 3000 все описав, не полініться глянути.

Re: Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 23 січня 2015 18:13
Denver
amenshun,
Не по темі
та це повідомоення взагалі перенесене з нової теми створеної zacha, добре, якщо почитають та зроблять висновки...

Re: Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 26 січня 2015 10:02
solim
zacha писав: Чи можливо перевести данні угіддя в ріллю і що для цього потрібно? Дякую!
Можете замовити інвентаризацію земель в частині уточнення виду земельних угідь.

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 26 серпня 2015 23:54
Kolyanthel
Шановні форумчани. Є земельна ділянка для ведення ТСВ (пай) рілля, чи можу я закласти багаторічні насадження, плодові дерева?

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 29 серпня 2015 19:20
stav
Теж цікавить дане питання в мене в витягу не вказано рілля лише ТСВ.
Або можливо немає потреби в цьому і багаторічні насадженя можна садити на землі для товарно сільськогосподарського виробництва ?

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 31 серпня 2015 09:22
solim
Kolyanthel писав: чи можу я закласти багаторічні насадження, плодові дерева?
На практиці знаю, що так роблять, хоча по закону треба змінювати вид земельних угідь


Рілля - сільськогосподарські угіддя, які систематично обробляються і використовуються під посіви сільськогосподарських культур, включаючи посіви багаторічних трав, а також чисті пари (ГОСТ 26640-85) та парники, оранжереї і теплиці
До ділянок ріллі не належать сіножаті і пасовища, що розорані з метою їх докорінного поліпшення і використовуються постійно під трав’яними кормовими культурами для сінокосіння та випасання худоби, а також міжряддя садів, які використовуються під посіви

Багаторічні насадження - ділянки, зайняті насадженнями для отримання плодів, ягід, винограду, хмелю; насадження ефіроолійних культур, розсадники (крім лісових); плантації декоративних багаторічних насаджень (квітники) для декоративного оформлення територій, а також для реалізації квітів; лікарські багаторічні насадження (беладона, наперстянка, шалфей лікарський та інші)

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 01 вересня 2015 13:02
thom yorke
Не можна. Самовільна зміна складу угідь є відхиленням від землевпорядного проекту і карається відповідно ст. 55 КУпАП. Для зміни складу угідь треба розробляти проект землеустрою щодо еколого-економічного обґрунтування сівозмін та впорядкування угідь.

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 06 вересня 2015 18:38
Полтавчанка
шанговні форумчани, підкажіть будь-ласка. Є земельна частка пай , дану ділянку ягромадянин передав в оренду фермерському господарству (громадянин є члненом сфг). На земельній ділянці планується побудова господарських споруд, чи достатньо розробки проекту щодо впорядкування угідь, цільове не змінюєм , а тільки угіддя, мораторій не порушуєм, яка Ваша думка. Дякую .

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 01 грудня 2015 09:45
bil
Доброго здоров'я!!!
Чи мав хтось досвід переведення сіножатих у ріллю, паїв або земель державної власності?? Поділіться.

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 05 червня 2019 16:07
весна
Доброго дня. На земельних торгах підприємством набуто право оренди на земельну ділянку для ведення товарного с\г виробництва, вид угідь - багаторічні насадження (сади).Через деякий час підприємство хоче викорчувати даний старий сад та здійснити розорювання ділянки. Яким чином можна законно здійснити зміну угідь з багаторічних насаджень на ріллю? Чи потрібно розривати для цього договір оренди?

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 05 червня 2019 18:46
doslidnik
Отримати документальну згоду на це у власника ділянки і розорюйте.

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 06 червня 2019 09:35
весна
Це землі державної власносі. Яким чином Головне управління Держгеокадастру має дати таку згоду? Проект землеустрою що забезпечує еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь потрібно розробляти?

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 04 серпня 2020 12:17
марина
Доброго дня, колеги!
Чи можливо перевести угіддя рілля на багаторічні насадження на земельній ділянці приватної власності, наданої у розмірі земельної частки (паю) для ведення товарного с/г виробництва? Хтось робив таке?

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 04 серпня 2020 12:50
Kurilov
марина, возможно, если почва и рельеф пригодны под закладку многолетних насаждений. Желательно сделать почвенные изыскания. Если по ним годится, то делать "проект упорядкування угідь".

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 22 лютого 2021 10:46
Лорис1
Доброго дня! Можливо, хтось стикався з такою ситуацією чи підкаже, як робити. В 2003 році громадянину (спадщина) на підставі розпорядження про передачу у приватну власність були виготовлені державні акти, але він їх не зареєстрквав. Зараз хоче дооформити. Витяг з розпорядження йому дали. Чи дійсне розпорядження чи потрібно брати рішення ОМС? Технічка по встановленню (відновленню) чи інвентаризація?

Порядок переведення угідь на земельних частках (паях)

Додано: 22 лютого 2021 12:20
zahidzem
Лорис1,
Рішення сільської ради. Технічка.