Сторінка 1 з 1

Довіреність від імені фізичної особи-підприємця

Додано: 24 вересня 2013 18:24
cerdred
Підкажіть будь ласка, чи може ФОП видавати довіреність іншій особі для представлення своїх інтересів з питань що пов'язані із реалізацією прав вланості (користування) ФОПа на об'єкти нерухомого майна, земельних ділянок, відведених під ці об'єкти нерухомого майна, в орагнам місцевого самоврядування та виконавчої влади?
Також в даній довіреності надається право подавати заяви, клопотання, лсити до всіх орагнів місцевого самоврядування та виконавчої влади, подавати заяви до відповідних служб щодо на оформлення прав власності чи користування земельними діляками під існуючими об'єктами нерухомого майна, ну і таке інше.
Довіреність підписана ФОПом та скріплена печаткою.

Дякую.

Додано: 25 вересня 2013 00:03
dexter3000
cerdred писав:Довіреність підписана ФОПом та скріплена печаткою.
Така довіреність може бути лише нотаріально посвідченою, бо для вчинення частини дій, що доручаються, потрібні нотаріальні дії.

Додано: 25 вересня 2013 00:51
MAFIA
Можливо, стане у нагоді:
Абзац 4 частини третьої статті 245 ЦКУ: "Довіреність особи, яка проживає у населеному пункті, де немає нотаріусів, може бути посвідчена уповноваженою на це посадовою особою органу місцевого самоврядування, крім довіреностей на право розпорядження нерухомим майном, довіреностей на управління і розпорядження корпоративними правами та довіреностей на користування і розпорядження транспортними засобами."
Вартість такої довіреності істотно дешевше, але треба реєстрація місця проживання у населеному пункті, де немає нотаріусів.

Додано: 25 вересня 2013 09:38
cerdred
А підкажіть ще, будь ласка таке: ФОП видав довіреність особі для представлення інтересів для подання заяви по реєстрації земельної, яка відводиться в користування ФОПу, а також отримання витягу з ДЗК. Довреність підписана і скріплена печаткою ФОПа. Це буде нормально чи повинна бути ноиаріально завірена?
Дякую.

Додано: 25 вересня 2013 11:33
SBB
Стаття 245. Форма довіреності

1. Форма довіреності повинна відповідати формі, в якій
відповідно до закону має вчинятися правочин.
Оскільки у Вашому випадку представник не буде вчиняти правочинів, які підлягають нотаріальному посвідченню, в принципі посвідчувати у нотаріуса довіреність немає потреби (принаймні вимоги закону щодо зворотнього я не знайшов)

Додано: 25 вересня 2013 15:08
hap
в продовження теми, питання:
Чи може державна установа видати довіреність на представництво її інтересів у підприємствах, установах, організаціях та судах особі, яка не працює у цій держустанові, наприклад підприємцю (при наявності у штаті держустанови юрисконсульта)?

Додано: 25 вересня 2013 15:21
SBB
довіреність можна видати будь-кому

Додано: 25 вересня 2013 16:08
hap
SBB писав:довіреність можна видати будь-кому
у випадку держустанови я не впевнений
все таки зобов’язані діяти у межах та у спосіб (ч.2 ст.19 Конституції України)

Додано: 25 вересня 2013 16:18
Fetisov.G
hap, как по мне, если нет конкретного нормативно-правового акта что-то на подобии "Правила оформления доверенностей госучреждениями на лиц, не состоящих в трудовых отношениях с учреждением" или чего-то похожего, то использование общих положений Гражданского кодекса и будет формой соблюдения нормы Конституции.

Додано: 25 вересня 2013 16:31
SBB
Орган влади - така ж юридична особа, як і усі інші. Випадків уповноваження державними органами непрацівників, наприклад, на представництво інтересів у суді, - безліч.