Сторінка 1 з 1

Практика Європейського суду з прав людини та нац.судочинство

Додано: 27 січня 2014 16:52
Настенька
Шановні форумчани! Відгукніться, будь ласка! Можливо хто з Вас зустрічався з судовою практикою розгляду земельних спорів з посиланням національних судів на рішення Європейського суду з прав людини. Я знайшла лише у Реєстрі справи з вказівкою на рішення по справі «Стретч проти Сполученого Королівства» від 24 червня 2003 року в основному щодо визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, скасування його державної реєстрації та повернення земельної ділянки.

Додано: 28 березня 2014 12:25
valmak
Питання дуже цікаве.
Є посилання на сайті Генпрокуратури http://www.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=pu ... &id=129601. Поки що не знаю - чим закінчилось.
Суть застосування справи:

Фізичні особи , як громадяни - мають значно нижчий рівень правоздатності , чим органи місцевого самоврядування та інші держ органи.
Коли громадянин отримує у власність чи користування зем ділянку - то він не знає - чи помилково, чи у наслідок якогось злочину посадова особа , можливо, порушила закон , приймаючи навіть неправомірне рішення щодо видачі ділянки.
Громадянина це необходить: він має "правомірні очікування на те , що Держава належним чином виконує свої функції, та він має "правомірно очікувати" належного користування зем ділянкою.
Прокуратура , намагаючись відібрати зем ділянку на підставі "неправомірної дії посадовця", програла усі суди, оркім Верховного суду. ВС зазначив у своїй правовій позиції - що має бути певний баланс інтересів держави та громадянина ( на мій погляд - це повністю входить у протиріччя зі справою "Стреч проти України"). ВС направив справу на новий розгляд до Вищого Спеціалізованого. Втім - рішення Апеляції - ще в силі.