Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
EvNik
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 17
З нами з: 23 грудня 2012 18:28
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення EvNik »

Уявімо таку ситуацію: особа набула право власності на земельну ділянку с/г призначення, будучи громадянином України. Потім вона втратила громадянство України. Чи розповсюджується на неї положення ЗК про необхідність відчуження цієї ділянки протягом року? Адже ч.4 ст. 81 говорить лише про те, що "Землі сільськогосподарського призначення, прийняті у спадщину іноземцями, а також особами без громадянства, протягом року підлягають відчуженню.", а ч.5 ст. 22 визначає, що "Землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам.". Можливо, є якісь роз'яснення ДЗА чи судова практика з цього питання? Буду дуже вдячний за допомогу.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

ні... закон зворотньої сили не має
Expert
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 46
З нами з: 17 січня 2008 18:15
Репутація: 0

Повідомлення Expert »

У даному випадку є об'єкт права, а суб'єкт відсутній (тобто держакт є, а власника не існує). Це аналогічно відсутності спадкоємців не майно.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 9
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

EvNik писав:Можливо, є якісь роз'яснення ДЗА чи судова практика з цього питання? Буду дуже вдячний за допомогу.
У нас вообще достаточно ограниченной является практика "отбирания" земельных участков у иностранных граждан и апатридов. Если же гражданин вышел из гражданства Украины, то формально он сохраняет все имущественные права, ибо приобретение гражданства другой страны никоим образом не предполагает лишения имущественных прав в Украине. В описаном случае права на земельный участок сельскохозяйственного назначения за иностранным гражданином сохраняются.
Селена
Повідомлень: 1
З нами з: 11 червня 2015 09:24
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення Селена »

І як з таким іноземним громадянином заключити договір оренди?
Ярослав777
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 22 серпня 2013 11:42
Репутація: 0
Область: Хмельницька
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення Ярослав777 »

Добрий день, склалась така ситуація, що робити?
Громадянин у 1996 році отримав сертифікат на право на земельну частку (пай), в 1998 році став громадянином РФ і є ним на сьогодні. На даний момент звернувся за виготовленням технічної документації, також має дозвіл на виготовлення техдокументації із землеустрою, який надала райдержадміністрація 04.2015 року.

Чи має право громадянин на приватизацію????????????????

Одні кажуть що має, але потрібно відчужити земельну ділянку на протязі року, інші кажуть що немає права, оскільки таке право він не реалізував коли був громадянином України.

Який вихід??????????????
k1nep
Спец
Спец
Повідомлень: 349
З нами з: 09 грудня 2009 21:53
Репутація: 168
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення k1nep »

Ярослав777 писав:....приватизацію????????????????
...Який вихід??????????????
Не по темі
Надо еще более эмоционально!
По теме:
Ст. 81. п.2 ЗКУ 2Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на земельні ділянки несільськогосподарського призначення в межах населених пунктів, а також на земельні ділянки несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, на яких розташовані об'єкти нерухомого майна, що належать їм на праві приватної власності.
Вроде все понятно.
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення Solpadeine »

Ярослав777, не має. Теж була така ситуація. Сертифіката його ніхто не позбавить, бо набутий ще при громадянстві України, але нічого з ним зробити не може Nenayu лише заповідати
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1139
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 352

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення Alexxp »

Згідно Податкового кодексу України
170.1.3. Нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

Питання: чи може іноземець (колишній громадянин України, який отримав пай будучи українцем) маючи індентифікаційний код,
заключати як власник земельної ділянки (паю) договори оренди землі с/г призначення чи ні ??
Одна із обласних податкових дала відповідь, що ні.
В кого які думки?
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 550
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення caseya »

Alexxp писав: 13 серпня 2018 15:21 Одна із обласних податкових дала відповідь, що ні.
у Вас є фото цієї відповіді? Чим вона мотивована?
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1139
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 352

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення Alexxp »

Відповідь на звичайне звернення громадянина Ізраїлю.
Посилаються на норму податкового кодексу ст.170.1.3
І вимагають сплати податку за землю.
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 550
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення caseya »

Alexxp писав: 14 серпня 2018 09:17 вимагають сплати податку за землю
законна вимога! Він же являється по факту власником земельної ділянки! А той факт що він після набуття власності права власності на з.д. став не громадянином України тягне за собою інші вже обмеження, наприклад такі, як на протязі року підлягає відчуженню (ст. 145)
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1139
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 352

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення Alexxp »

ст. 145 ЗКУ стосується лише спадкоємців
Якщо до особи переходить право власності на земельну ділянку, яка за цим Кодексом не може перебувати в її власності, ця ділянка підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права.

В нашому випадку йому нічого не переходило він мав у власності лише змінив громадянство.
Так, на нього мараторій не розповсюджується він може відчуджити, але це його право і він може ним скористатись, а може некористуватись.
Часових обмежень у нього не має.
Питання в темі звучить про інше
Чи по факту законно іноземець самостійно може укласти договір оренди з сільгосптоваровиробником 4 групи
(тобто згідно податкового кодексу він не повинен спалачувати податок за землю)
І чи правомірна вимога податкової щодо сплати зем. податку, так як вона не визнає і не бере до уваги
договір оренди
по причині, що його уклав сам власник, бо це суперечить ст.170.1.3 ПКУ
azovgeo
Повідомлень: 2
З нами з: 23 травня 2013 17:31
Репутація: 0
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення azovgeo »

Підскажить! Іноземець прийняв у спадщину земельну ділянку сільськогосподарського призначення, а саме для ведення садівництва в межах населенного пункту. Чи може він змінити цільове призначення земельної ділянки для ОЖБ. Містобудівна документація дозволяє. Та рік на відчуженню земельної ділянки закінчується у грудні 2020 року. Чи буде це порущення згідно статті 81 ЗК
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 605
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 112
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Землі с/г призначення, які перебувають у власності іноземців

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

azovgeo, чи не простіше відчужити ділянку, а потім власник зробить з нею що захоче
Відповісти