Сторінка 1 з 1

Безглузда відповідь Держлісагенства України

Додано: 05 серпня 2014 16:35
GTL
Шановні фоумчани!

Хочу поділитися з вами листом, який ми отримали від Державного агенства лісових ресурсів України з приводу вилучення земельної ділянки лісогосподарського призначення під розширення відкритого кар'єру.

Передісторія така, ми видобуваємо корисні копалини, отримали усі дозвільні документи та навіть попереднє погодження на вилучення земельної ділянки, але коли ми звернулися до лісгоспу з приводу вилучення із постійного користування земельної ділянки, то отримали ось таку безглузду відповідь.

Може хтось з таким стикався? як з ними боротись????
Spoiler
crop_97526704_m8VxL.jpg
Nenayu

Додано: 05 серпня 2014 16:56
dzi
Напевно там є можливість розширювати кар"єр за рахунок інших земель, а не шляхом вилучення земель лісогосподарського призначення із постійного користування.

Додано: 05 серпня 2014 16:59
Chernov
Ну що... Треба їхати, шукати вихід на "касіра" і домовлятися про ціну....
dzi писав:Напевно там є можливість розширювати кар"єр за рахунок інших земель
Може й так, але гєологія- наука точна.

Додано: 05 серпня 2014 17:17
vova03121982
dzi писав:Напевно там є можливість розширювати кар"єр за рахунок інших земель
Так, але за рахунок тоже лісогосподарського призначення, але іншого підприємства ДП СЛАП. І що робити, коли всі дозвільні документи, в тому числі ліцензія на користування надрами на даних ділянках, гірничий відвід отримано ТзОВ.
І що по новому, проводити геологорозавідку, реєструвати запаси корисних копалин та брати ліцензію на користування надрами на інші ділянки???
Короче, не домовились!!!!!

Додано: 06 серпня 2014 01:20
LGU
Прокуратура, суд:
Стране крайне необходимы " корисні копалини",
бюджет не получит повышенный налог

Додано: 06 серпня 2014 09:44
GTL
dzi писав:Напевно там є можливість розширювати кар"єр за рахунок інших земель, а не шляхом вилучення земель лісогосподарського призначення із постійного користування.
Нажаль можливості такої немає. Ми вилучаємо землі лісогосподарського призначення не просто так, для себе, а тому що там ліцензійна площа, там знаходиться родовище корисних копалин.

І, по друге, як лісогосподарське підприємство може розпорятися землями нелісогосподарського призначення???

LGU писав:Прокуратура, суд:
Стране крайне необходимы " корисні копалини",
бюджет не получит повышенный налог
Точно!!! Наразі готуємо позов до суду, але і тут не все так просто із нашим законодавством. З однієї сторони нам "повині" надати земельну ділянку в межах гірничого відводу (без проведення аукціону), хоча такий обовязок нічим не передбачений. З іншої сторони, надання нотаріальної згоди землекористувача на вилучення земельної ділянки - це є ПРАВО землекористувача, а не обов'язок. Навіть, незважаючи, на отримані попередні погодження надані землекористувачем та ОДА.

Додано: 06 серпня 2014 12:01
solim
GTL писав:як лісогосподарське підприємство може розпорятися землями нелісогосподарського призначення???
Може - землі надані для таких цілей. Ви плутаєте цільове призначення з земельними угіддями.
Для цільового призначення "ведення лісового господарства" надаються не тільки ліси, а й пасовище, болото, ставок...

Враховуючи, що була попередня згода на вилучення, прослідковується намагання налагодити корупційні відносини 5+5=?

Додано: 15 серпня 2014 11:42
GTL
Якими нормами законодавства, в даному випадку, можна аргументувати наше безумовне право на отримання нотаріального погодження на вилучення земельної ділянки при зверненні з позовом до господарського суду???

Додано: 15 серпня 2014 12:50
dzi
GTL писав:наше безумовне право на отримання нотаріального погодження на вилучення земельної ділянки при зверненні з позовом до господарського суду
Погодження на вилучення ніколи нотаріально не завіряються, це не передбачено законодавством (лист на бланку Держлісагентства, підпис Голови, гербава печатка).

Додано: 18 серпня 2014 18:08
vova03121982
dzi писав:Погодження на вилученні ніколи нотаріально не завіряються, це не передбачено законодавством (лист на бланку Держлісагентства, підпис Голови, гербава печатка).
Це передбачено Земельним кодексом України (абзац 2 пункту 2 статті 123).

Стаття 123. Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування

1. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:

надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення;

формування нової земельної ділянки (крім поділу та об’єднання).

Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про Державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

Земельні ділянки державної та комунальної власності, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна, що перебувають у державній чи комунальній власності, передаються особам, зазначеним у пункті "а" частини другої статті 92 цього Кодексу, лише на праві постійного користування.

{Частина перша статті 123 із змінами, внесеними згідно із Законами № 3613-VI від 07.07.2011, № 5395-VI від 02.10.2012; в редакції Закону № 366-VII від 02.07.2013}

2. Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

{Абзац перший частини другої статті 123 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5245-VI від 06.09.2012}

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

{Абзац другий частини другої статті 123 із змінами, внесеними згідно із Законами № 5395-VI від 02.10.2012, № 366-VII від 02.07.2013}

Додано: 18 серпня 2014 20:38
dzi
vova03121982 писав:До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).
У даній редакції слід розуміти, що якщо у Вас є оригінал згоди на вилучення земель, Ви завіряєте копію згоди нотаріально і подаєте разом із клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

Додано: 18 серпня 2014 22:19
ivan-ua
А как вам такой ответ:
Сидоренко В.П. - ну который "СМОТРЯЩИЙ", а ныне новый начальник Овидиополького райзема Одесской области, паспорт и идентификационный код лица, - требует заверять нотариально (при том, что они заверены личной подписью гражданина)... И еще, он почему-то не видит документы - которые явно присутствуют в документации. facepalm В общем нервы у всех на пределе... Если так пойдет и дальше, то чувствую что наш народ, его вынесет с кабинета на вилах. posunuv_v...

Додано: 19 серпня 2014 09:04
solim
ivan-ua писав:паспорт и идентификационный код лица, - требует заверять нотариально
Нотаріуси не завіряють копію паспорта згідно Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (Наказ Минюсту від 22.02.2012 № 296/5).
Spoiler
255. Нотаріуси засвідчують вірність копій (фотокопій)
документів, виданих юридичними особами за умови, що ці документи
не суперечать законові, мають юридичне значення і засвідчення
вірності їх копій (фотокопій) не заборонено законом.
Вірність копії (фотокопії) документа, виданого фізичною
особою, засвідчується у тих випадках, коли справжність підпису
фізичної особи на оригіналі цього документа засвідчена нотаріусом
або посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування
або за місцем роботи, навчання, проживання чи лікування фізичної
особи.
Забороняється засвідчувати вірність копій паспорта,
документів, що його замінюють, військового квитка, депутатського
посвідчення, службових посвідчень та інших документів, знімання
копії з яких не допускається.
Не допускається засвідчення вірності копії (фотокопії) з
документа, на підставі якого відповідні установи видають оригінал
документа (довідки про народження дитини, довідки про смерть), а
також засвідчення вірності копії (фотокопії) з додатка без
пред'явлення основного документа (витяг із залікової відомості).

Додано: 19 серпня 2014 09:10
vova03121982
dzi писав:У даній редакції слід розуміти, що якщо у Вас є оригінал згоди на вилучення земель, Ви завіряєте копію згоди нотаріально і подаєте разом із клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
То можливо внести зміни в дану статтю і дописати копія згоди!!!!

Додано: 19 серпня 2014 09:39
dzi
vova03121982 писав:То можливо внести зміни в дану статтю і дописати копія згоди!!!!
Це до Рудика.... 5+5=?

Додано: 19 серпня 2014 09:45
solim
vova03121982 писав:письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально
Стаття і передбачає, щоб якщо погодилися, то вже безповоротно, а не "крутили задом" через певний час.

Додано: 19 серпня 2014 10:41
dzi
vova03121982 писав:письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).
solim писав:Стаття і передбачає, щоб якщо погодилися, то вже безповоротно, а не "крутили задом" через певний час.
Ви в руках тримали чи бачили хоч одну згоду на вилучення земель, надану Деркомлісгоспом України чи будь-яким обласним управлінням лісового господарства України (на бланку цих органів, підписану відповідним керівником та засвідчену печаткою цих органів), та ще й засвідчену нотаріально?

Додано: 19 серпня 2014 11:38
solim
При наданні земель за рахунок іншого землекористувача всі згоди землекористувача які я бачив були нотаріально посвідчені.
Коли вилучали нелісові землі держлісгоспу під школу, у справі були нотаріально посвідчені копії правовстановлюючих документів держлісгоспу і згода на вилучення держлісгоспу.
Стосовно "Деркомлісгоспом України чи будь-яким обласним управлінням лісового господарства України" не знаю. По великому рахунку землекористувачем є держлісгосп і відомче погодження важливе виключно для лісників.

Додано: 19 серпня 2014 13:25
vova03121982
dzi писав:Ви в руках тримали чи бачили хоч одну згоду на вилучення земель, надану Деркомлісгоспом України чи будь-яким обласним управлінням лісового господарства України (на бланку цих органів, підписану відповідним керівником та засвідчену печаткою цих органів), та ще й засвідчену нотаріально?
Звичайно і не одну згоду, яка зроблена на нотаріальному бланку. Не знав би, то не говорив би.
Оформлення всіх документів здійснюється на ДП ".... лісове господарство" чи ДП СЛАП "..... держспецлісгосп" і згоду на вилучення вони надають, а це потрібне погодження від Держлісагентства України, щоб підприємство надало згоду на вилучення.

Додано: 19 серпня 2014 13:56
dzi
vova03121982 писав:Звичайно і не одну згоду, яка зроблена на нотаріальному бланку.
Цікаво, хто підписував таку згоду (генеральний директор чи представник за довіреністю держлісгоспу).
В документації їз землеустрою зазвичай зустрічаються копії оригіналу погодження на вилучення земель, завірені нотаріально.

Додано: 19 серпня 2014 14:16
vova03121982
dzi писав:Цікаво, хто підписував таку згоду (генеральний директор чи представник за довіреністю держлісгоспу).В документації їз землеустрою зазвичай зустрічаються копії оригіналу погодження на вилучення земель, завірені нотаріально.
Звичайно директор держлісгоспу чи СЛАПу.
Можливо у Вас і копії завірені нотаріально в документаціях із землеустрою, а у нас ми вимагаємо нотарілаьно завірені згоди оригінали і всі додають нормально.