Сторінка 1 з 1

Дострокове розірвання договору оренди власником (спадкоємцем) паю

Додано: 14 грудня 2014 11:52
Дмитро Брянцев
Натрапив на статтю щодо дострокового розірвання договору спадкоємцем:
► Показати
Як я зрозумів, мова в ній йде щодо нерозподілених часток (паїв) (згадується сертифікат), проблем з достроковим припиненням договорів у випадку оформлення права власності на такі паї у нас начебто не виникало.
Але сама стаття наштовхнула на такі роздуми - чи можливе дострокове розірвання договору оренди не лише спадкоємцем, а й самим власником у випадках:
1. переоформлення старого держакта без кад номера на свідоцтво на право власності.
2. переоформлення будь-яких держактів на свідоцтво
3. у разі поділу або об`єднання земельних ділянок (є випадки, коли пай складається з двох черезсмужних ділянок, або у випадку дарування частини паю - у разі поділу, а в разі об`єднання - свій+ спадщина (або родича)).

В останньому випадку можливе обгрунтування: договір заключався на таку-то ділянку такою-то площею, а після поділу-об`єднання - зовсім інша ділянка... Хтось мав такі ситуації?

Дострокове розірвання договору оренди власником (спадкоємцем) паю

Додано: 03 січня 2018 19:20
doslidnik
"якщо Ви отримали у спадок земельну частку (пай)" - тобто отримали у спадщину сертифікат на земельну частку пай, а не саму ділянку. Договорів оренди сертифікатів НЕ зустрічав та не впевнений що їх можна взагалі орендувати, бо це є державна власність і розпоряднком цих земель є держава. тому якщо ви отримали у спадщину земельну ділянку то договір розірвати можна буде лише при згоді сторін.

Дострокове розірвання договору оренди власником (спадкоємцем) паю

Додано: 04 січня 2018 01:28
sanich
doslidnik писав: 03 січня 2018 19:20Договорів оренди сертифікатів НЕ зустрічав та не впевнений що їх можна взагалі орендувати,

https://zem.ua/uk/41-golovni-pitannya-p ... stok-pajiv

Дострокове розірвання договору оренди власником (спадкоємцем) паю

Додано: 04 січня 2018 10:32
Astreya
doslidnik писав: 03 січня 2018 19:20Договорів оренди сертифікатів НЕ зустрічав та не впевнений що їх можна взагалі орендувати, бо це є державна власність і розпоряднком цих земель є держава
Логічно припустити, що земля повинна оброблятися, а не простоювати в бур"янах. Закон не забороняє укладати договори оренди за сертифікатом - перехідні положення закону про оренду землі : Громадяни - власники сертифікатів на право на земельну частку (пай) до виділення їм у натурі (на місцевості) земельних ділянок мають право укладати договори оренди земель сільськогосподарського призначення, місце розташування яких визначається з урахуванням вимог раціональної організації території і компактності землекористування, відповідно до цих сертифікатів з дотриманням вимог цього Закону.