Сторінка 1 з 1

Поділ земельної ділянки на підставі мирової угоди

Додано: 06 лютого 2015 14:46
Viktor S.
Шановні землевпорядці та інші фахівці у земельному праві, є наступна проблемна ситуація.

У 1998 році була сформовна земельна ділянка (частина - ОСГ, частина - будівн. та експл.житл.буд.). Державний акт був виданий на Особу-1, який перебував у шлюбі із Особою-2. Кадастровий номер на цю земельну ділянку не присвоювався, інформація про права на таку земельну ділянку до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не вносилась.

У 2010-2012 роках між Особою-1 та Особою-2 (як колишнім подружжям) було поділено їх спільне сумісне майно - як будинок, який знаходився на цій земельній ділянці, так і сама земельна ділянка. Рішенням суду (ухвала про визнання мирової угоди), яка стосувалась земельної ділянки, було визнано за Особою-1 право власності на Х га (фактично виділено земельну ділянку), та сервітут на дві маленькі частини земельної ділянки Особи-2. Аналогічно і за Особою-2 було визнано право власності на Х га та сервітути.

Право власності на належну Особі-2 частину будинку було зареєстроване за останньою. Особа-1 право власності не реєстрував.

Особа-2 в подальшому звернулась до землевпорядника для виготовлення техн.док. Остання була виготовлена щодо "поділу та об'єднання земельної ділянки" винятково щодо частини нової земельної ділянки, яка має належати Особі-2. Крім того, у технічній документації на схемах відображені дві маленькі частини земельної ділянки Особи-2 - для позначення сервітутів Особи-1.

Особа-1 технічну документацію не виготовляла.

При зверненні до управління держземагентства приймати документи відмовились, оскільки за їх словами необхідна заява, а також техн.документація від Особи-1 щодо її земельної ділянки, оскільки без цього внести інформацію до ДЗК вони не зможуть.

У зв'язку з цим існують два питання:
(1) чи дійсно існують такі проблеми на практичному рівні (бо на зак-му обмежень я не знайшов)? Якщо так, які можуть бути шляхи вирішення? Подавати повторно, одержувати відмову і оскаржувати в адміністративному процесі?
(2) щодо сервітутів - чи треба для цих обтяжень виготовляти окрему технічну документацію? Чи достатньо цієї, яка вже виготовлена, але подавати два екземпляри за двома окремими заявами (одна заява щодо виділеної земельної ділянки, інша заява щодо сервітутів стосовно частин земельної ділянки Особи-1)?

Буду вдячний за Ваші міркування!

Re: Поділ земельної ділянки на підставі мирової угоди

Додано: 06 лютого 2015 15:26
Саньок
Viktor S. писав:
У зв'язку з цим існують два питання:
По першому питанню, Ви відповіли:
Viktor S. писав: Подавати повторно, одержувати відмову і оскаржувати в адміністративному процесі?
По другому сервітути встановлюються через окрему тех документацію та реєстрацію права(сервітуту):

ЗУ пр землеустрій
Стаття 55-1. Технічна документація із землеустрою щодо
встановлення меж частини земельної ділянки,
на яку поширюється право суборенди, сервітуту

Re: Поділ земельної ділянки на підставі мирової угоди

Додано: 09 лютого 2015 18:16
Viktor S.
Саньок, дякую за ваші відповіді!

Стосовно першого питання - у Вас було щось схоже на практиці? Мене цікавить першочергово, чи це більше залежати від волі кадастрового реєстратора, чи від програмного забезпечення? Адже, якщо проблема у програмному забезпеченні, то і сенсу йти через судове оскарження немає Nenayu

Re: Поділ земельної ділянки на підставі мирової угоди

Додано: 13 лютого 2015 14:00
vova03121982
Особа 2 порушила права Особи 1, тому що Державний акт на право власності на землю видано Особі 1. Рішення суду є підставою для поділу всієї земельної ділянки, на яку видано державний акт та яка перебуває у спільній сумісній власності, а не виокремлення якоїсь її частини для Особи 2. Крім того, оформлення права власності на частину житловго будинку, це також не є підставою для виготовлення документів на землю, у зв'язку з тищ що частина будинку в натурі не виокремлена, та напевно, Особа 1 не має окремого входу в цей будинок. А це посвідчення права власності на частину в будинку засвідчує факт права власності Особи 2 в будинку.
На мою думку, необхідно виговляти техічнуу документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) з посвідченням права спільної часткової власності на земельну ділянку на двох Осіб.