Сторінка 1 з 2

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 23 жовтня 2017 19:38
Azhimut
Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою та врегулювання інших питань у сфері землеустрою» (23.10.2017)
Основною метою проекту Закону є законодавче закріплення погодження всіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності, подачі пакету документів на погодження в електронному вигляді до органів виконавчої влади та запровадження публічності надання висновків про розгляд документації із землеустрою органами державної влади та місцевого самоврядування.
На сайті Мінгагрополітики: http://www.minagro.gov.ua/uk/regulatory?nid=24824
На сайті Держгеокадастру: http://land.gov.ua/info/proekt-zakonu-u ... ri-zemleu/

Нова-стара версія законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою та врегулювання інших питань у сфері землеустрою" (29.11.2017 11:18)

http://minagro.gov.ua/regulatory?nid=25017

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою

Додано: 23 жовтня 2017 21:07
lina14
Мое мнение-плохого не вижу. Только хорошее

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою

Додано: 23 жовтня 2017 22:24
Girl
Шось с 20 статьей кодекса каламбур! Нифига не понятно что они этим хотели сказать!

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 24 жовтня 2017 08:35
lina14
Читайте дальше. Там просто по этому закону убирается ст, 186-1

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 24 жовтня 2017 13:45
potapova_anna
Постаралась внимательно прочитать и на первый взгляд всё очень даже не плохо.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 24 жовтня 2017 14:07
Kurilov
potapova_anna писав: 24 жовтня 2017 13:45Постаралась внимательно прочитать и на первый взгляд всё очень даже не плохо.
Значить, неуважно читали. Проект проблем не вирішує. Тягти, приміром, норми з інструкції-376 у закон - це не "врегулювання інших питань у сфері землеустрою", це марання бумаги.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 25 жовтня 2017 09:36
Volodar
У разі надання дозволу на розроблення проекту землеустрою ... орган місцевого самоврядування, ... зобов’язані ..відобразити на картографічній основі Державного земельного кадастру орієнтовне місце розташування земельної ділянки,
Цікаво як це буде реалізовуватися: сільський голова отримає доступ до ДЗК, для цього спеціально розроблять іструмент "олівчик", за допомогою якого сільський голова МАЛЮВАТИМЕ цю ділянку із свого розуміння? Або просто додатково будуть "нагібати" дядька щоб той розробив ще один обміний файл (що міститиме орієнтовне місце земельної ділянки) для того щоб "залити" його в ДЗК.
Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання заявнику, дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою здійснюється формування земельної ділянки, не може бути підставою для відмови у прийнятті рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою здійснюється формування земельної ділянки (за аналогічним місцем розташування) іншому заявнику.
Лиш поглиблюється проблема. Замість розвязання конфліктів між двома зацікавленими в одній і тій же ділянці, кофлікт між ними поглиблюється. І аукціони переносяться в кабінети чиновників, які погоджуватимуть документацію ...
Втручання будь-яких органів, посадових і службових осіб, громадян чи їх об'єднань у діяльність експерта із розгляду та погодження документації із землеустрою, пов'язану із розглядом та погодженням документації із землеустрою, забороняється.
То це що вже і правоохоронні оргнаи посилать будуть? Незалежна гілка влади як і суди.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 25 жовтня 2017 11:40
gps_nik
«Стаття 56. Знищення межових знаків і геодезичних пунктів
Знищення межових знаків земельної ділянки, а також геодезичних пунктів - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.»
Те, що за знищення межових знаків та геодезичних пунктів нарешті вводиться хоч якась адміністративна відповідальність, це добре... Але є кілька "але"... Можливо 200 неоподатковуваних мінімумів буде достатньо для компенсування втрати межового знаку, та навряд чи 200 неоподатковуваних мінімумів, стягнених з громадянина чи юр. особи за знищений пункт ДГМ 1, 2 чи 3 класу компенсують державі Україна затрати на побудову нового пункту ДГМ 1, 2 чи 3 класу... Потрібно прорахувати реальні витрати і на основі цього вводити фінансову відповідальність...
статтю 34 доповнити новою частиною другою такого змісту:
«Проведення топографо-геодезичних робіт при розробленні документації із землеустрою не залежно від виду використання геодезичних інструментів та апаратно-програмного комплексу, призначеного для визначення координат точок земної поверхні здійснюють сертифіковані інженери-землевпорядники або сертифіковані інженери-геодезисти.»
Навіть якщо закрити очі на абсурдність такої новації (по цілому ряду причин) то виконання топографо-геодезичних робіт регулює ЗУ "Про топографо-геодезичну та картографічну діяльнісь"... Окрім того, є ще постанова №1075 "Про Порядок використання апаратури супутникових радіонавігаційних систем під час проведення топографо-геодезичних, картографічних, аерофотознімальних, проектних, дослідницьких робіт і вишукувань та кадастрових зйомок"... Ось туди і слід вносити зміни... Окрім того, було б непогано, нарешті однозначно виписати терміни "кадастрова зйомка" та "топографо-геодезичні роботи при розробленні документації із землеустрою", бо майже кожен має свою точку зору... Бажано із розтлумаченням того, що входить до складу робіт таких робіт...
7. У Законі України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 39, ст. 350; 2008 р., № 24, ст. 237):
1) абзац четвертий частини першої статті 1 викласти в такій редакції:
«знищення межових знаків та/або геодезичних пунктів - дії громадян, які призвели до втрати в натурі (на місцевості) меж земельної ділянки та/або пунктів Державної геодезичної мережі внаслідок чого виникає потреба у проведенні робіт з їх відновлення;»;
2) у абзаці десятому пункту «а» частини першої статті 6 після слів «межових знаків доповнити словами «та/або геодезичних пунктів».
Є така постанова - "Про Порядок охорони геодезичних пунктів"... При чому тут ЗУ «Про державний контроль за використанням та охороною земель»???

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 25 жовтня 2017 12:30
Kurilov
gps_nik писав: 25 жовтня 2017 11:40Навіть якщо закрити очі на абсурдність такої новації
Це ж по суті не є новелою. Дивитсі, в проекті написано "Проведення топографо-геодезичних робіт при розробленні документації із землеустрою...". Якщо подивитися ст. 66 ЗУ "Про землеустрій" СІЗ може "самостійно виконувати", а СІГ - "самостійно проводити" (ст. 5-1 ЗУ "Про ТГіКД"). А тепер:
ВИКОНУВАТИ
1. Здійснювати що-небудь, реалізувати завдання, наказ, задум і т. ін., проводити в життя.
ПРОВО́ДИТИ
7. Здійснювати, робити і т. ін. що-небудь.
Тому по суті проект закону повторює те, що вже написано, тільки помістивши вже відоме в іншу статтю. Але при цьому не вирішує проблеми відповідальності за результати ТГіКР, адже за законом за все відповідає саме СІГ (ст. 5-1 ЗУ "Про ТГіКД"), а СІЗ - за результати робіт із землеустрою. Доля "геодезії у землеустрою" і відповідальності СІЗа за неї залишається не відомою. Більше про свої думки я писав ТУТ.
gps_nik писав: 25 жовтня 2017 11:40було б непогано, нарешті однозначно виписати терміни "кадастрова зйомка" та "топографо-геодезичні роботи при розробленні документації із землеустрою"
При цьому вони цим проектом хєрять ст. 198 ЗКУ, яка хоч як є писала про кадастрові знімання, при цьому ще й погодження меж ЗД відповідним актом як складової кад. зйомки.

З. І. Мене цей грьобаний проект взбісив. Вже почав писати пропозиції до нього, бо спокійно дивитися на їх художєства не можна.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 25 жовтня 2017 13:13
gps_nik
kurilov писав: 25 жовтня 2017 12:30Це ж по суті не є новелою.
Як на мене то не зовсім так...
Згадаймо як станом на зараз виписана стаття 34 ЗУ "Про землеустрій":
Стаття 34. Топографо-геодезичні та картографічні роботи при здійсненні землеустрою
Топографо-геодезичні та картографічні роботи проводяться з метою створення і своєчасного поновлення планово-картографічної основи при здійсненні землеустрою в порядку, визначеному Законом України "Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність". Інформаційний зміст і масштаб топографо-геодезичних та картографічних матеріалів визначаються з урахуванням використання цих матеріалів, детальності проектування, обстежень і вишукувань відповідно до закону.
Бачите різницю??? Мова йде про повну підміну понять, оскільки термін "Топографо-геодезичні та картографічні роботи при здійсненні землеустрою" вже зайнятий... Основою будь-якого кадастру є планово-картографічна основа для створення якої і виконують "Топографо-геодезичні та картографічні роботи при здійсненні землеустрою"... Згідно цієї статті, все що не має відношення до створення або поновлення планово-картографічної основи при здійсненні землеустрою не має відношення до "Топографо-геодезичних та картографічних робіт при здійсненні землеустрою"... Коротше, пропозиція змінює саму суть статті 34...
kurilov писав: 25 жовтня 2017 12:30Доля "геодезії у землеустрою" і відповідальності СІЗа за неї залишається не відомою.
Добре сказано...
kurilov писав: 25 жовтня 2017 12:30При цьому вони цим проектом хєрять ст. 198 ЗКУ, яка хоч як є писала про кадастрові знімання, при цьому ще й погодження меж ЗД відповідним актом як складової кад. зйомки.
Це одна з причин, чому я за те, щоб СІЗи виконували/здійснювали/провадили/проводили "кадастрові зйомки", а не "Топографо-геодезичні та картографічні роботи при здійсненні землеустрою"... Іншою причиною є той факт, що "топографо-геодезичні роботи" це досить ємний термін і включає в себе багато чого...

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 28 жовтня 2017 22:22
Prometheus
kurilov писав: 25 жовтня 2017 12:30Доля "геодезії у землеустрою" і відповідальності СІЗа за неї залишається не відомою.
Відповідальність СІЗа! А де мова про пряму відповідальність експертів? Можливо і це запропонуєте? І для експертів відділів державної експертизи документації. І для працівників головних управлінь за не затвердження чи не надання дозволу.
Заколебали говорить про відповідальність СІЗів.
gps_nik, Про пункти ДГМ в точку. Треба відповідальність, за знищення, погіршення стану, продаж не достовірної інформації про пункти(фізична відсутність пунктів, координати не обстежених пунктів)
Нормальний закон, більше позитивного чим негативного. Дотесать трохи і буде дійсно потрібний Закон(проект закону).

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 29 жовтня 2017 21:05
lina14
Prometheus, я з Вами повністю згодна. В цій та і в інших темах лише декілька завзятих форумчан говорять, про геодезію для землеустрою тільки сертифікованими геодезистами. Всі решта мовчать. Хто сказав, що я не несу ніяку відповідальність у сфері геодезії. Просто не треба відокремлювати геоезію окремо. Землеустрій -це сукупність різних заходів (геодезія, земельне право, економіка, екологія ітд). І якщо будуть проведені неякісно обміри, то про яку якість робіт із землеустрою можна розмовляти? Що буде вноситись до ДЗК?Скажіть, а хтось з сертифікованих ГІСів поніс відповідальність? Чи може наганяй отримують тільки СІЗи? Тоді давайте ще й обов'язкову вищу юридичну , економічну, екологічну освіту запровадимо для землевпорядника. Будемо отримувати ше й дипломи грунтознавця, агронома. В цих сферах теж нема відповідальності ( землевпорялник може проволити бонітування, економічну, грошову оцінку). Чому я, вивчаючи в університеті 3 роки геодезію ( в тому числі й вищу), не зможу без "купленої корочки" сертифікованого геодезиста зробить зйомку для цілей землеустрою?Або ще абсурдніше-чому я не можу використовувати GPS-приймач без купленого сертифіката. Він що може зірватися, чи полетіти в космос?Так давайте по цьому принципу будемо не вивчати інформатику в школі, а отримувати посвідчення для роботи з ПК (і доложувати цю копію у проекти). Може в цьому законі не все так гладко, але не все так і погано. Хоч врегульовані спірні питання які постали при екстериторіальності (і завикористання супутникових приймачів землевпоядниками -відпадуть дурні зауваження у деяких експертів).вибачте, якщо образила когось, але наболіло вумні вислови про відповідальність, коли тією відповідальністю і не пахне.

Відправлено через 19 хвилин 23 секунди:
А ще - велике спасибі, якщо відмінять довідку що містить узагальну інформацію про землі (території ). У нас в області така дурня з ними.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 30 жовтня 2017 12:01
Kurilov
 ! Повідомлення з: kurilov
Пані й панове, припиняємо офтоп. А Prometheus, lina14 я раджу все-таки спромогтися уважно прочитати попередні пости й не влаштовувати бурю в стакані. Мова була зовсім про інше. А то ви своєю аргументацією на рівні шкільної дискотеки про "три роки" (я в університеті меліорацію вчив і будову трактора, але це не значить, що я можу відповідати за меліоративні проекти й стан МТС) вб'єте гілку.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 30 жовтня 2017 12:14
Prometheus
kurilov, вдруг будете писати пропозиції - додайте, що орієнтовна площа означає відхилення до 20%. Дякую

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 30 жовтня 2017 17:05
Prometheus
Одне з того, що мене порадувало
► Показати
Колеги можливо розберемо вузькі місця які несе цей законопроект. Враховуючи, що ініціатива іде від Парубія(а він чудно розуміє регламент ВР), велика вірогідність, що за цей законопроект проголосують

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 30 жовтня 2017 20:05
Kurilov
 ! Повідомлення з: kurilov
Тему тимчасово закрито.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 20 листопада 2017 18:09
Leon
kurilov писав: 30 жовтня 2017 12:01(я в університеті меліорацію вчив і будову трактора, але це не значить, що я можу відповідати за меліоративні проекти й стан МТС)
Не потрібно пересмикувати, пані lina14 правильно написала, що топографо-геодезичні роботи при здійсненні землеустрою це лише один з розділів при розробці проекту землеустрою і СІЗ несе відповідальність за весь проект в цілому, а СІГ лише за розділ "Матеріали геодезичних вишукувань". Кваліфікації і знань геодезії в інженера-землевпорядника цілком вистачає для виконання кадастрової зйомки земельної ділянки за допомогою GNSS-приймача. Тільки тоді чому для виконання робіт тахеометром не вимагається наявність СІГ, а за допомогою GPS він потрібен.

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 20 листопада 2017 18:28
lina14
Leon, вибачте. Я на телефоні невірний лайк поставила.Ставлю Вам 5

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 20 листопада 2017 20:41
AnTreY
Не по темі
lina14 писав: 29 жовтня 2017 21:05Чому я, вивчаючи в університеті 3 роки геодезію ( в тому числі й вищу), не зможу без "купленої корочки" сертифікованого геодезиста зробить зйомку для цілей землеустрою
Чому ГІСовець (спеціальність інженер-геоінформатик, за якою можна отримати сертифікат геодезиста, але не землевпорядника), який вчився 4 роки за однаковою програмою з землевпорядником (однакові лекції, семінари, лабораторні до 4 курсу включно), не може без диплома землевпорядника і "купленої корочики" сертифікованого інженера-землевпорядника після виконання зйомки розробити документацію із землеустрою?
Leon писав: 20 листопада 2017 18:09Кваліфікації і знань геодезії в інженера-землевпорядника цілком вистачає для виконання кадастрової зйомки земельної ділянки
Кваліфікації і знань з землевпорядкування у інженера-геоінформатика (який вчився 4 роки по однаковій програмі з землевпорядником) цілком вистачає для розробки документіції із землеустрою.

Для інженерів-геодезистів, думаю, так само: вчилися майже за однаковими програмами з землевпорядниками, але без диплома землевпорядника і "купленої корочики" сертифікованого інженера-землевпорядника землеустрій закритий.

Але поки що, маємо те, що маємо - на даний час закон такий. Доречі, для майбутнього покоління, здається, ця проблема вирішена: об'єднали низку спеціальностей в одну: "Геодезія та землеустрій".
Хоча ні, якщо закони не зміняться, то все одно потрібно покупати "дві корочки" (два сертифікати). ;-))

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 21 листопада 2017 11:00
Leon
AnTreY писав: 20 листопада 2017 20:41Чому ГІСовець (спеціальність інженер-геоінформатик, за якою можна отримати сертифікат геодезиста, але не землевпорядника), який вчився 4 роки за однаковою програмою з землевпорядником (однакові лекції, семінари, лабораторні до 4 курсу включно), не може без диплома землевпорядника і "купленої корочики" сертифікованого інженера-землевпорядника після виконання зйомки розробити документацію із землеустрою?
Знову ж таки не потрібно пересмикувати. До чого тут гісовець? Землевпорядкування більш широка спеціальність. Читайте в кваліфікаційному свідоцтві перелік робіт, які можуть виконувати землевпорядники, а які геодезисти. В сертифікаті землевпорядника окрім всього є "виконання топографо-геодезичних робіт при розробленні документації із землеустрою", а в геодезиста є тільки це. Питання в тому, чому маючи сертифікат землевпорядника я не можу виконувати всі роботи, які в ньому прописані?
AnTreY писав: 20 листопада 2017 20:41Для інженерів-геодезистів, думаю, так само: вчилися майже за однаковими програмами з землевпорядниками, але без диплома землевпорядника і "купленої корочики" сертифікованого інженера-землевпорядника землеустрій закритий.
Та не однаковими, в геодезистів більш поглиблене вивчення саме геодезії, а в землевпорядників окрім всього ще й юридична сторона, раціональне використання земель та ж сама меліорація та будова трактора. Тут питання в тому скільки потрібно різних сертифікатів, щоб зробити простий проект під ОСГ, ФГ?

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 22 листопада 2017 12:17
pan4ik
AnTreY писав: 20 листопада 2017 20:41спеціальність інженер-геоінформатик, за якою можна отримати сертифікат геодезиста
Вибачте, я щось пропустив ??? ГІСовець може отримати сертифікат інженера-геодезиста?? Це з якого часу? Тикніть носом

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 22 листопада 2017 12:33
ozz220
pan4ik, http://land.gov.ua/info/rekomendatsii-s ... ho-ispytu/
► Показати

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 22 листопада 2017 13:58
Kola
ГИСовец может а землеустроитель нет, потому что он себя плохо вёл... :ok:

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 04 грудня 2017 14:44
Kurilov
Нова-стара версія законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою та врегулювання інших питань у сфері землеустрою" (29.11.2017 11:18)

http://minagro.gov.ua/regulatory?nid=25017

Підвищення прозорості при погодженні документації із землеустрою - проект закону

Додано: 04 грудня 2017 14:54
ппзкб
«Проведення топографо-геодезичних робіт при розробленні документації із землеустрою незалежно від виду використання геодезичних інструментів та апаратно-програмного комплексу, призначеного для визначення координат точок земної поверхні здійснюють сертифіковані інженери-землевпорядники або сертифіковані інженери-геодезисти.»
Ну може нарешті закриють хоч це питання :like: