Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Питання та відповіді по процедурі продажу
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Відповісти
Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 216
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Дмитро Брянцев » 20 березня 2018 12:59

Іноземний громадянин придбав за договорами купівлі-продажу дві земельні ділянки різного цільового призначення в приватної особи – громадянина України: одна – не с/г призначення – з нею все зрозуміло (відповідно до п.2,3 ст.81 ЗКУ), інша – сільськогосподарського призначення – для ведення ОСГ.

Відповідно до п.2 ст.81 ЗКУ закон начеб-то забороняє іноземним громадянам набувати право власності на земельні ділянки с/г призначення, а п.4 ст.81 ЗКУ зазначає, що навіть у разі спадщини на такі землі, вони повинні бути відчужені протягом року.

Чи правомірні дії нотаріуса, який посвідчив та зареєстрував такий договір купівлі-продажу?

murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 538
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 105
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення murrrchik » 20 березня 2018 13:37

Дмитро Брянцев писав:
20 березня 2018 12:59
Чи правомірні дії нотаріуса, який посвідчив та зареєстрував такий договір купівлі-продажу?
Ст. 22 ч.5 ЗКУ каже нам, що не можна передавати ОСГ у власність іноземцям, тільки в оренду. А от про те, чи можна купити таку ділянку - не сказано.

Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 216
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Дмитро Брянцев » 20 березня 2018 14:15

murrrchik писав:
20 березня 2018 13:37
А от про те, чи можна купити таку ділянку - не сказано
пункт3 (вірніше - частина 3) ст.81 ЗКУ перераховує випадки набуття прав власності іноземними громадянами на земельні ділянки с посиланням на частину 2 ст.81 ЗКУ, а та, в свою чергу, зазначає цю можливість лише відносно земель не с/г призначення.

murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 538
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 105
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення murrrchik » 20 березня 2018 14:26

Дмитро Брянцев, значить, нотаріус вчинив незаконно.

Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 216
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Дмитро Брянцев » 20 березня 2018 16:08

Можливо. Цікавить також юридично-грамотне розв`язання подібних ситуацій. Якщо вже право власності зафіксоване за іноземним громадянином договором купівлі-продажу, то він повинен, відповідно до ч.4 ст 81 ЗКУ, відчужити його протягом року, або "хтось" :-) (мабуть що ОМС) повинні подати клопотання до суду про визнання договору КП не дійсним. У зв`язку з неможливістю приватної особи - громадянина України реалізувати своє право "продажу" земельної ділянки с/г призначення саме іноземному громадянину, але при наявності великого бажання, бачу поки що лише два можливі шляхи: надання в оренду (заключення договору оренди між власником ЗД і іноземцем) або добровільне відчуження земельної ділянки через суд на користь ОМС (що клопотно) з послідуючою передачею ОМС цієї ділянки іноземцю в оренду (або зі зміною цільового призначення, або через аукціон - правда, чи оправдано це для 3-5 соток городу?). Можливо, є простіші шляхи?

lina14
Спец
Спец
Повідомлень: 379
З нами з: 29 травня 2012 22:49
Репутація: 145
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення lina14 » 21 березня 2018 14:20

нема
Дмитро Брянцев писав:
20 березня 2018 16:08
(заключення договору оренди між власником ЗД і іноземцем)
-а власником то є іноземець (хоч і не законно - але документ, що посвідчує право власності , є)

Відправлено через 3 хвилини 22 секунди:
якщо ОСМ набуде право (в даному випадку - комунальна власність), то в оренду - тільки через аукціон. Нехай іноземець міняє цільове призначення - на будівництво проектом (мабуть самий менш затратний спосіб).

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1246
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 297
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Astreya » 23 березня 2018 10:55

Дмитро Брянцев писав:
20 березня 2018 12:59
Іноземний громадянин придбав за договорами купівлі-продажу дві земельні ділянки
Дмитро Брянцев писав:
20 березня 2018 12:59
інша – сільськогосподарського призначення – для ведення ОСГ.
в якому році?

Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 216
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Дмитро Брянцев » 23 березня 2018 13:21

Astreya писав:
23 березня 2018 10:55
в якому році?
У 2018-му.

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1246
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 297
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Astreya » 23 березня 2018 16:23

Дмитро Брянцев писав:
20 березня 2018 12:59
Відповідно до п.2 ст.81 ЗКУ закон начеб-то забороняє іноземним громадянам набувати право власності на земельні ділянки с/г призначення
в даній статті мова йде про те,що якщо на землях не с/г призначення (як в межах, так і за межами н.п.) є об"єкти нерухомого майна, що належать на праві приватної власності іноземним громадянам, то вони можуть набувати і право власності на землю.
Даний пункт не регулює питання, яке Ви підняли. Тут не сказано - "Забороняється набувати права власності на землю с/г призначення іноземним громадянам"

Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 216
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Дмитро Брянцев » 23 березня 2018 18:30

Astreya, :-) Мені здається, що дану статтю доречніше трактувати так:
► Показати
п.3 з посиланням на п.2 зазначає умови отримання у власність саме ЗД не с/г призначення
► Показати
(то ж, навіть, якби він зламаний комбайн на ділянку с/г призначення приволок, який можна було б з натяжкою вважати нерухомим майном, він не зможе набути право власності на неї жодним із способів перерахованих в п.3, окрім спадщини).

п.4 зазначає потребу у відчуженні земельної ділянки с/г призначення у разі прийняття спадщини (законодавець, мабуть і домислити не міг, що знайдеться нотаріус, який зареєструє договір КП іноземцю).

Хоча, саме оте посилання в п.3 на п.2 (та й ст. 81 в цілому), вважаю некоректними, бо,
по-перше: якщо слідувати йому буквально, то виходить, що дана категорія осіб не має права отримувати у спадщину як ділянки с/г призначення, так не с/г призначення, на яких відсутнє нерухоме майно, що належить (або належатиме цим особам);
по-друге: ділянки не с/г призначення, на яких відсутнє нерухоме майно, виходить також підлягають відчуженню))

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1246
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 297
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Astreya » 26 березня 2018 10:47

Дмитро Брянцев, тлумачення законів - то є компетенція Конституційного суду.
Слова "лише" в тій статті немає. Стаття 81 забороняє спадкування с/г земель іноземцям, проте розписує, що вони можуть набувати права власності на підставі купівлі -продажу (правда за с/г землі там нічого не сказано на цей випадок). Потрібно звертатися до інших статтей :-)
Стосовно іноземців і с/г земель: раніше ( в редакціях кодексу за 2010 рік, в 2011 році цей пункт вже було змінено) в пункті 4 статті 22 земельного кодексу було чітко прописано " 4. Землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземним громадянам, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам."
На сьогодні є пункт 5 статті 22 "5. Землі сільськогосподарського призначення не можуть передаватись у власність іноземцям, особам без громадянства, іноземним юридичним особам та іноземним державам."
І є стаття 210. ЗКУ:
Угоди, укладені із порушенням встановленого законом порядку купівлі-продажу, ренти, дарування, застави, обміну земельних ділянок, визнаються недійсними за рішенням суду.

Аватар користувача
Дмитро Брянцев
Спец
Спец
Повідомлень: 216
З нами з: 04 листопада 2014 16:17
Репутація: 5
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Дмитро Брянцев » 26 березня 2018 11:13

Astreya писав:
26 березня 2018 10:47
(правда за с/г землі там нічого не сказано на цей випадок)
Як би там не було =), та нам (як органу ОМС) порекомендували звернутися до ГУ ДГК за офіційним роз`ясненням, а вже потім діяти в залежності від обставин.

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1246
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 297
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Продаж земельних ділянок іноземним громадянам

Повідомлення Astreya » 26 березня 2018 11:23

Дмитро Брянцев писав:
26 березня 2018 11:13
порекомендували звернутися до ГУ ДГК за офіційним роз`ясненням
вони вам відпишуться, а в кінці допишуть "носить рекомендаційний характер" B-)
Коли отримаєте офіційне роз"яснення, викладіть, будь ласка, тут.

Відповісти

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей