Сторінка 1 з 1

Вилучення з/д з користування

Додано: 04 жовтня 2018 08:33
Sergei lakmar
У підприємства на праві постійного користування відповідно до державного акта 2002 р. перебуває 5 земельних ділянок. На одній із ділянок знаходиться житловий будинок який був приватизований його мешканцями ще в 2010 р. Підприемство звернулося до землевпорядної організації яка розродила технічну документацію на земельну ділянку під житловим будинком. Але після подачі земельної ділянки на державну реєстрацію отримано відмову кадастрового реєстратора у реєстрації земельної ділянки у зв`язку з тим, що право власності на обьект нерухомого майна належить вже не підприємству а фізичним особам. Відмову обгрунтовують статею 120 ЗКУ. Чи можливо зараз звернутися до власника земельної ділянки(сільської ради) з проханням вилучити земельну ділянку з користування відповідно до 149 ст. ЗКУ ? Буду вдячний якщо у когось є зразок звернення.

Вилучення з/д з користування

Додано: 04 жовтня 2018 15:03
caseya
Sergei lakmar писав: 04 жовтня 2018 08:33 Чи можливо зараз звернутися до власника земельної ділянки(сільської ради) з проханням вилучити земельну ділянку з користування відповідно до 149 ст. ЗКУ ?
вилучення цієї з.д.повинні були зробити ще тоді, коли передавали будівлю цьому новому власнику! А відповідні зміни вписати у д.Акті на постійне користування на звороті "Відомості про зміни у користуванні зд".

Вилучення з/д з користування

Додано: 04 жовтня 2018 19:09
MAFIA
caseya писав: 04 жовтня 2018 15:03 зміни вписати у д.Акті на постійне користування на звороті "Відомості про зміни у користуванні зд".
Дійсно, раніше існувала норма законодавства, якою передбачено внесення таких змін - п.3.9. "Інструкції про порядок складання...", затвердженої наказом Держкомзему №43 від 04.05.1999.
► Показати
Але ця норма була вилучена на підставі наказу Держкомзему №174 від 02.07.2003.
Отже, якщо в даному випадку житловий будинок приватизовано у 2010 році, її застосування було б технічно можливим, але юридично невірним способом вилучення цієї ділянки з користування.
До речі, якщо єдиною підставою для відмови було посилання на статтю 120 ЗКУ, то, можливо, тому ж реєстратору треба подати на реєстрацію права на ту ж саму ділянку від імені всіх нинішніх співвласників цього будинку? Адже частина 2 ст. 120 ЗКУ передбачає АВТОМАТИЧНИЙ (без додаткових рішень ОМС про вилучення та надання ділянки) перехід права користування земельною ділянкою, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
Якщо ж реєстратор прав відмовить новим власникам, на мою думку, ці дві взаємовиключні відмови треба оскаржувати, і можливо, навіть у позасудовому порядку.