Надання в користування водних об’єктів

Особливості надання та використання земель водного фонду
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

1
100%
 
Всього голосів: 1

Праздничная
Спец
Спец
Повідомлень: 88
З нами з: 02 квітня 2013 13:47
Репутація: -4
Область: Київська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Праздничная »

А от тут то і саме питання, як оформити дані споруди на ФОп а не на раду.Адже фактично вони ФОПом і були створені. Там раніше було болото та одна нещасна труба. Все вичистили привели в порядок зробили водоскид і.т.д. і т.п.

А тепер маємо, що маємо: тимчасовий догові на землю і договір на водний обєкт.
dimas
Спец
Спец
Повідомлень: 98
З нами з: 12 лютого 2009 15:52
Репутація: 4
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення dimas »

А як бути якщо договір оренди був укладений ще до прийняття закону про аквакультуру? Як тепер формити право оренди земельної ділянки?
deniss
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 16 травня 2008 19:15
Репутація: -2
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення deniss »

Хто з таким зустрічався.Порадьте як правильно було б поступити. Потрібно змінити цільове призначення зем.ділянки з ОСГ під ОЖБ Має свідоцтво на право власн на землю з кад номером. є на публічно кад картіділянка. Але при виізді на ділянку було встановлено.що ділянка межує з дорогою і зразу за дорогою є річка. Тобто від врізу води 25 метрів мала б бути прибережна захистна смуга і ця смуга мала б закінчитись посередині даноі ділянки.1. Чи я маю якісь законні підстави розробляти проект зміни під ОЖБ на цілу ділянку адже ділянка у власності. 2.чи зробити поділ даноі зем.діл. і те що підходить під прибереж.захист.смугу.залишити під ОСГ.а решту сміло змінювати.І ще проетів по прибережних захистних смугах що до цієі річки нерозроблялось. Чи замовити план детального плпнування і тоді братися з цю роботу. Прошу поради.Дякую
Полтавчанка
Спец
Спец
Повідомлень: 236
З нами з: 04 квітня 2013 18:19
Репутація: 14
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Полтавчанка »

Шановні колеги , дайте будь-ласка пораду. На водний об"єкт виготовлено паспорт водного об"єкта та отриано дозвіл на спецводокористування (для зрошення),чи є це підставою для отримання права оренди відповідно до вимог пункут 2 ст. 134 безконкурсній основі-Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі:використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих дозволів.
Дякую
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Astreya »

Полтавчанка писав: 23 жовтня 2019 20:19 водний об"єкт виготовлено паспорт водного об"єкта
яке цп?
Volkova
Спец
Спец
Повідомлень: 238
З нами з: 17 грудня 2017 22:25
Репутація: 140
Область: Донецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Volkova »

Полтавчанка, только дозвил на спецводопользование полученній дает такое право, паспорт здесь не есть основанием уйти от конкурса
Полтавчанка
Спец
Спец
Повідомлень: 236
З нами з: 04 квітня 2013 18:19
Репутація: 14
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Полтавчанка »

Astreya, оренда водного об"экта для рибогосподарських потреб
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Astreya »

Полтавчанка писав: 24 жовтня 2019 18:05 оренда водного об"экта для рибогосподарських потреб
це цільове не відноситься до потреб, пов'язаних з користуванням надрами
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 604
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 111
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Доброго дня.
Виникла наступна ситуація: відводиться земельна ділянка комунальному закладу, на ній розміщені приміщення, фундамент будівлі, город та ставок площею десь 0,4000 га.
Через цей ставочок не виникне проблем?
І як показувати в ХМЛ та на кадастровому плані фундамент будівлі?
Аватар користувача
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1144
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 656
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Kurilov »

zemleustriy-ocinka писав: 25 жовтня 2019 09:25 Доброго дня.
Виникла наступна ситуація: відводиться земельна ділянка комунальному закладу, на ній розміщені приміщення, фундамент будівлі, город та ставок площею десь 0,4000 га.
Через цей ставочок не виникне проблем?
І як показувати в ХМЛ та на кадастровому плані фундамент будівлі?
Щоб вам дали повну відповідь, треба писати всі вихідні дані. Відводиться комунальному закладу якому: школі, лікарні, кому? Відводиться для чого?
 ! Повідомлення з: Kurilov
Шлях форумчанина:
1. Користуйся пошуком, перш ніж щось спитати.
2. Ховай велике під спойлер.
3. Дотримуйся правил, бо кара настигне тебе.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 604
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 111
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Комунальний заклад - Центр еколого-натуралістичної творчості. Цільове - для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти. Відводиться у постійне користування
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 452
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Андрей1978 »

Якщо ставок - об'єкт водного фонду - його треба обходити (не включати до ділянки). Якщо він, наприклад, пожежений резервуар, то документально підтверджуйте і включайте в межі як споруду. Щодо фундаменту, додаєте Декларацію про початок будівництва і відображаєте як будівлю, а з точки зору картографії рисуєте пунктиром і підписуєте "буд.". Якщо Декларації немає і зробити неможливо, шукаєте Рішення про дозвіл на будівництво, якісь Договори на будівництво.... Якщо взагалі нічого немає, а показати фундамент дуже треба/хочеться покажіть його не як об'єкт будівництва, а навпаки як руїну (якщо треба, отримайте у БТІ-шників документ про це). Щодо "приміщень", то це не годиться має бути будівля - також БТІ-шники та реєстратори реєстру речових прав.
Morrigan
Повідомлень: 2
З нами з: 17 липня 2008 09:52
Репутація: 0

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Morrigan »

Доброго дня. Будь ласка, підкажіть, може хто має досвід у такій ситуації. Виставили на торги водний об'єкт у комплексі із земельною ділянкою. Під час розробки проекту землеустрою з'ясувалось що частково він знаходиться на території повноважень ОДА, а частково на території повноважень сільської ради. Яким чином відводити землю під водою?
Shurazem
Спец
Спец
Повідомлень: 233
З нами з: 09 грудня 2008 16:09
Репутація: 0

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Shurazem »

Всім доброго дня. А чи може громадська організація інвалідів оформити право постійного користування ставка для риборозведення без гідротехнічної споруди. Дякую
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Калибер »

Shurazem писав: 04 листопада 2020 20:25 А чи може громадська організація інвалідів оформити право постійного користування ставка для риборозведення
Ні. Згідно частини 3 статті 59 ЗКУ - Землі водного фонду за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування надаються у постійне користування:
а) державним водогосподарським організаціям для догляду за водними об'єктами, прибережними захисними смугами, смугами відведення, береговими смугами водних шляхів, гідротехнічними спорудами, а також ведення аквакультури тощо;
б) державним підприємствам для розміщення та догляду за державними об'єктами портової інфраструктури;
в) державним рибогосподарським підприємствам, установам і організаціям для ведення аквакультури;
г) військовим частинам Державної прикордонної служби України у межах прикордонної смуги з метою забезпечення національної безпеки і оборони для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.
Можно у власність площею до 3 га згідно частини 2 статті 59 ЗКУ, або в оренду без норми площ, але тільки через аукціон, згідно ст.134 ЗКУ.
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1129
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 338

Надання в користування водних об’єктів

Повідомлення Alexxp »

ЗУ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками
№ 963-IX, від 04.11.2020
Набрання чинності, відбудеться 02.03.202
30 листопада 2020 року Президент України підписав Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками” (Закон). Закон в цілому набирає чинності через 3 місяці з дня його опублікування.
Основні моменти
Законом вносяться зміни до Водного кодексу України, Закону України “Про оренду землі” та деяких інших.
Закон має на меті уніфікувати порядок оформлення права користування водним об’єктом (озеро, ставок, канал, річка тощо). Наразі законодавство передбачає оформлення такого права через договір оренди землі водного фонду або договір оренди водного об’єкта.
Для нових користувачів водними об’єктами Закон передбачає укладення єдиного договору оренди землі в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом (Договір) та уповноважує Кабінет Міністрів України затвердити типовий Договір.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/963-20#Text
Постанова КМУ
Про затвердження Типового договору оренди водних об’єктів
ЗІ ЗМІНАМИ
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/420-2013-п#Text
Більш докладно
https://eba.com.ua/ukrayina-novi-pravyl ... -pid-nymy/
Сторони договорів оренди водних об’єктів, договорів оренди земельних ділянок під водними об’єктами, укладених до набрання чинності цим Законом, які не містять умов щодо розміру орендної плати за земельну ділянку, на якій розташований водний об’єкт, або щодо розміру орендної плати за водний об’єкт, зобов’язані визначити такі умови протягом року з дня набрання чинності цим Законом.
Відповісти