Сторінка 1 з 4

ОСГ в садовый участок

Додано: 10 червня 2008 23:23
AeroMaster
Доброго времени суток Друзья! Хотел узнать Ваше мнение по такому вопросу. Есть 4 участка ОСГ за границами населенного пункта по 1 Га на 1 человека. Место очень перспективное и живописное, хочетелось перевести участки под садоводчество, по 0,12 Га на человека. Скажите, стоит ли этим заниматься, выгодно ли это будет, какой хронологический порядок изменения целевого назначения. Заранее спасибо за отклики! :wink:

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 10 червня 2008 23:31
dexter3000
Alex21 писав:Скажите, стоит ли этим заниматься, выгодно ли это будет,
Все в нашей демократической и капиталистической стране делается на свой страх и риск. Выгодность считайте сами, ибо рассчитываться за всё будете своими деньгами, а не деньгами форумчан, и прибылЯ с нами делить не будете :wink:
Alex21 писав:какой хронологический порядок изменения целевого назначения.
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ ... 2-2002-%EF
Alex21 писав:Заранее спасибо за отклики! :wink:
Всегда рад помочь! 8)

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 11 червня 2008 19:01
LGU
Информация для размышления
Зміна використання земельної ділянки з ведення особистого селянського господарства на садівництво не потребує зміни цільового призначення і тому не потребує дотримання процедури визначеної у Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, затв. Постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 502. Така позиція цілком відповідає позиціям Державного Агентства земельних ресурсів України, що підтверджується резолюцією Ради директорів головного та регіональних інститутів землеустрою, яка відбулась 15-16 листопада 2007 року на базі ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою». Рада директорів, керуючись статтями 19 та 20 Земельного кодексу України дійшла висновку та рекомендувала вважати, що зміна цільового призначення земельної ділянки є фактом переходу однієї категорії земель до іншої, а зміна використання земельної ділянки в межах однієї категорії земель не є зміною її цільового призначення.
Відповідно до рекомендації Ради директорів головного та регіональних інститутів землеустрою, у зв’язку з цим, роботи по зміні використання земельних ділянок, в межах однієї категорії земель потрібно проводити шляхом розробки «технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку» (відповідно до п. «і» ст.. 25 Закону України «Про землеустрій»).
У зв’язку з викладеним вище та керуючись статтями 19, 20, 22, 35, 91 земельного кодексу України, ст.. 317 Цивільного кодексу України, пунктами 1.2. та 2.2. Українського класифікатора цільового використання землі, затв. Листом Держкомзему України від 24 квітня 1998 р. № 14-1-7/1205, п. «і» ст. 25 Закону України «Про землеустрій», Інструкцією про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, затв. Наказом Держкомзему України від 04.05.1999 за № 43 (із наступними змінами), з метою приведення державного акта про право власності на земельну ділянку у відповідність з використанням земельної ділянки прошу оформити державний акт на земельну ділянку, яка належить мені на праві приватної власності для ведення садівництва

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 11 червня 2008 20:38
dexter3000
LGU писав:Зміна використання земельної ділянки з ведення особистого селянського господарства на садівництво не потребує зміни цільового призначення і тому не потребує дотримання процедури визначеної у Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, затв. Постановою КМУ від 11.04.2002 р. № 502.
БРЕД!!! :evil:
LGU писав:Така позиція цілком відповідає позиціям Державного Агентства земельних ресурсів України,
Гм. Вот пускай само агентство об этом и напишет!
LGU писав:що підтверджується резолюцією Ради директорів головного та регіональних інститутів землеустрою, яка відбулась 15-16 листопада 2007 року на базі ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою»
С какой стати сборище директоров хозяйствующих субъектов получило право толковать законодательство и постановления КМУ? Возглавляется этот "совет", если мне не изменяет память, лицом, носящим в определенных кругах кликуху "Чепчик", а в членах "совета" нет ни одного юриста.
LGU писав:Відповідно до рекомендації Ради директорів головного та регіональних інститутів землеустрою, у зв’язку з цим, роботи по зміні використання земельних ділянок, в межах однієї категорії земель потрібно проводити шляхом розробки «технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку»
Пускай засунут свою рекомендацию...
З.Ы. "Ассоциация автомобилистов, собравшись на базе Львовской обласной организации, приняла решение, что если очень надо, то можно ехать на красный свет светофора, ведь право свободного передвижения в границах Украины гарантировано нам Конституцией. Такая позиция полностью согласуется с позицией Госавтоинспекции."

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 11 червня 2008 21:52
LGU
Информация для р а з м ы ш л е н и я
1. Відповідно до Українського класифікатора цільового використання землі, затвердженого листом Держкомзему України від 24 квітня 1998 р. № 14-1-7/1205 землі для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства можуть бути в складі земель населених пунктів ( 1.2.) та за межами (2.2.)
2. Землі для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства знаходяться в межах однієї категорії земель, а саме – землі сільськогосподарського призначення (п.а ч.1 ст. 19 Земельного кодексу України)
Где еще вы найдете ответ на вопрос: Что же это такое «цільове призначення»? в действующей нормативно-правовой базе

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 11 червня 2008 23:51
dexter3000
LGU писав:Відповідно до Українського класифікатора цільового використання землі, затвердженого листом Держкомзему України від 24 квітня 1998 р. № 14-1-7/1205 землі для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства можуть бути в складі земель населених пунктів ( 1.2.) та за межами (2.2.)
Этот классификатор не является нормативным документом, он не "утверджен", был просто направлен, в свое время, письмом Госкомзьома территориальным органам, он не соответствует нынешнему ЗКУ и, по сути, является никчемным. Не ссылайтесь на него больше, пожалуйста.
LGU писав:Землі для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства знаходяться в межах однієї категорії земель, а саме – землі сільськогосподарського призначення (п.а ч.1 ст. 19 Земельного кодексу України)
Но категория - это "основное целевое назначение", а внутри каждого "основного целевого назначение" есть просто "целевые назначения" у которых может быть очень разный правовой режим. В статье 20 говорится о смене "целевого назначения" без приставки "основного", поэтому менять его надо по установленной процедуре даже внутри одной категории.
LGU писав:Где еще вы найдете ответ на вопрос: Что же это такое «цільове призначення»? в действующей нормативно-правовой базе
Закон України "Про землеустрій" вiд 22.05.2003 № 858-IV, статья 1:
цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 12 червня 2008 18:58
werewolf
LGU писав:Землі для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства знаходяться в межах однієї категорії земель, а саме – землі сільськогосподарського призначення
А ви спробуйте десь в приміській зоні індивідуальної житлової забудови на ділянці для БОЖБ замість будинку облаштувати дискотеку - і швидко дізнаєтесь, що таке нецільове використання в межах однієї категорії !

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 13 червня 2008 23:17
AeroMaster
Спасибо за ответы! Хорошо когда есть у кого спросить. Вопрос о том что это одна и та же категории земли, т.е. С\Х назначения и так понятен, но остается вопрос, с чего начать изменение целевого, т.е. итог должен быть несколько госактов с назначение садоводство. Из того что мне довелось узнать в местном отделе земельных ресурсов, это то что надо разработать генеральный план развития територии в виде градостроительного обоснования, его утвердить заключениями служб района. НО, на какой стадии граждане "заинтересованные" получить свою "дачу" должны писать заявления и кому их писать. Ведь сейчас один собственик потом их буде несколько, т.е. у каждого "заинтересованного" потом буде по 0.12 га. и свой госакт, а старый надо здать. Какие мнения?

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 14 червня 2008 17:35
dexter3000
Alex21 писав:НО, на какой стадии граждане "заинтересованные" получить свою "дачу" должны писать заявления и кому их писать.
Какие заявления??? Земля уже частная! Делаете генплан коллективных садов, на его основании меняете целевое на садоводство по проекту отвода с параллельным разделением бывшего ОСГ на несколько маленьких садоводческих участков (при чем не обязательно по 0,12 га - безоплатная приватизация тут не при чем).

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 15 червня 2008 21:52
AeroMaster
Хорошо, сделали ген план, утвердили. Дальше, сделали проект отвода, согласовали. На какой стадии маленькие участочки обретут новых хозяев, если один большой участок, например 2 га имеет одного хозяина? Ведь потом будет несколько актов? Если есть возможность, уважаемый Dexter3000 сообщите чем регламентируется деление и на большие части чем 0.12 Га. Спасибо. :D

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 15 червня 2008 23:13
dexter3000
Alex21 писав:Хорошо, сделали ген план, утвердили. Дальше, сделали проект отвода, согласовали. На какой стадии маленькие участочки обретут новых хозяев, если один большой участок, например 2 га имеет одного хозяина?
Превращение происходит на стадии проекта отвода по смене целевого назначения. Согласно генплана садов, ОСГ легким движением руки превращается в кучу элегантных маленьких участков для ведения индивидуального садоводства (в т.ч. с отдельными дорогами и прочей инфраструктурой). Собственником всего этого благолепия становится, естественно, собственник бывшего ОСГ, который впоследствии распродает отдельные участки всем желающим (оптом или в розницу). От дорог и прочей инфраструктуры рекомендуется избавиться, отказавшись от права частной собственности на участки под ними.
Alex21 писав:Если есть возможность, уважаемый Dexter3000 сообщите чем регламентируется деление и на большие части чем 0.12 Га.
Ничем. В вашем случае - генпланом. 0,12 - это норма для безоплатной приватизации, которая вас абсолютно не касается, ибо у вас и так уже все частное. Мне, например, доводилось видеть госакт на участок для индивидуального садоводства площадью 21 га. :roll:

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 16 червня 2008 09:27
AeroMaster
Т.е. в последствии согласно ген плана человек получит один акт? Или же можно сразу получить несколько актов на одно и то же лицо, например на владельца бывшего ОСГ. Так как если будет только один акт как потом продавать? Отказываться от его части в письменном виде, никто брать не будет. А если будет много актов, взял две три штуки и продал! Вот это тема. :)

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 16 червня 2008 12:55
zemkov
Які проблеми з одним актом? Маєш на папері 2 га, ідеш до нотаріуса з кадастровим планом і оцінкою шматка, який бажаєш продати і вся різниця. Покупець всеодно від нотарійса вийде не з актом, а з договором купівлі-продажу, на підставі якого буде йому видано акт. А в твому акті кожен раз нотаріус буде ставити штемпсель "продано 0.12 га" (аби місця для штемпселів хватило, хе-хе...)
Поясни мені інше. Для чого ОСГ переводити в "садівництво"? В БОЖБ, або в "комерцію" - зрозуміло, а "садівництво" для чого? В мічурінців пограти чи малось на увазі "дачне будівництво"?

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 16 червня 2008 23:07
dexter3000
Alex21 писав:Или же можно сразу получить несколько актов на одно и то же лицо, например на владельца бывшего ОСГ.
После проекта отвода владелец ОСГ получает на себя кучу новеньких госактов на садивныцтво. Все гениальное просто.

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 17 червня 2008 09:58
werewolf
dexter3000 писав:В вашем случае - генпланом. 0,12 - это норма для безоплатной приватизации, которая вас абсолютно не касается, ибо у вас и так уже все частное. Мне, например, доводилось видеть госакт на участок для индивидуального садоводства площадью 21 га. :roll:
Ви не повірите, але я, свого часу, неодноразово стикався з "умниками" кадастрових центрів і земельних відділів, коли при переоформленні земельної ділянки (оранжевий державний акт), наприклад, 0,30га з ц.п. "присадибна ділянка" заставляють переоформляти на 0,25га - під БОЖБ і 0,05га - під садівництво чи ОСГ !!! Якщо у вас так, то будьте готові судитися!

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 17 червня 2008 10:02
werewolf
zemkov писав:Поясни мені інше. Для чого ОСГ переводити в "садівництво"? В БОЖБ, або в "комерцію" - зрозуміло, а "садівництво" для чого? В мічурінців пограти чи малось на увазі "дачне будівництво"?
Якщо за межами населеного пункту-с ! А дачне будівництво - землі рекреації - дуже багато мороки...

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 17 червня 2008 23:29
AeroMaster
А что дачное строительство это земли рекреации? И все дачники получают акт с целевым рекреация? Я такого не знал :lol: У нас в области все дачники, все все до единого самого маленького дачника получают акты для ведения садоводчества. А изменения ЦП участка делается для того, что шоколадное место находится за пределами населенного пункта, а рсширять границы действительно ГОЛОВНЯК. А так под "дачи" разбил и строй себе только прописаться нельзя. А рекреация это места кратковременного отдыха, там, если это лес например, даже лишнее дерево могут не дать посадить! Если я не прав исправте. А у нотариуса так делать можно, но владельцу кусочка надо заново устанавливать границы участка, т.е. делать проект отвода, а ЦП останится тем же. Декстер спасибо, уже начал пробывать!

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 18 червня 2008 08:37
zemkov
Хм.. Незнав, що дачі - обов'язково землі рекреації. Хібащо вони вже розміщені в рекреаційній зоні. У нашому випадку ОСГ?!
Завжди вважав, що на ділянці "для ведення садівництва" можна розмістити халупку 3х4 метри для зберігання садово-городнього інвентаря та тимчасового відпочинку. А на ділянці "для дачного будівництва" може з'явитись халупка 3х4 поверхи (3-знизу, 4-зверху) для тимчасового проживання зі всіма юридичними наслідками. Хіба нема різниці?
Можливо я помиляюсь, треба погортати ДБН-и...

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 18 червня 2008 11:45
werewolf
Хто вам сказав, що ділянки для ведення садівництва - це дачі? Читайте ЗКУ ст.51, 22, 35.

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 18 червня 2008 22:52
AeroMaster
zemkov писав:Хм.. Незнав, що дачі - обов'язково землі рекреації. Хібащо вони вже розміщені в рекреаційній зоні. У нашому випадку ОСГ?!
Завжди вважав, що на ділянці "для ведення садівництва" можна розмістити халупку 3х4 метри для зберігання садово-городнього інвентаря та тимчасового відпочинку. А на ділянці "для дачного будівництва" може з'явитись халупка 3х4 поверхи (3-знизу, 4-зверху) для тимчасового проживання зі всіма юридичними наслідками. Хіба нема різниці?
Можливо я помиляюсь, треба погортати ДБН-и...
Все правильно! Рекреация другая категория земли, а дачи-садоводчество это сельхоз угодья.

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 18 червня 2008 22:53
AeroMaster
werewolf писав:Хто вам сказав, що ділянки для ведення садівництва - це дачі? Читайте ЗКУ ст.51, 22, 35.
Ну, и что там написано? :?:

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 19 червня 2008 11:14
Leka
Alex21 писав: и что там написано? :?:
удивительный вопрос,
там дуже чітко написано, що садівництво і дачі це дві різні катергорії!!!

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 19 червня 2008 13:08
Karbofos
в ЗКУ існують дві категорії земель під які можна підвести термін "дача"
1. с/х призначення - садівництво
на ділянках можна вирощувати дерева, будувати будиночки, тощо
ділянки можуть передаватися безкоштовно із земель державної або комунальної власності

2. рекреаційного призначення - дачного будівництва
там багато ни повирощуєш, але будувати також можна

І тут Alex21 дуже вірно хоче перевести своє ОСГ саме у першу категорію, адже якщо б він надав перевагу другому варіанту, то зміна цільового призначення була б у компетенції облдержадміністрацій. А так на районному рівні усе вирішать.

Лише одного я не можу зрозуміти, чому саме 0,12га, розбийте від 0,06 до 0,10 залежно від обставин і продавайте на здоров'я

Тобто у вас 2 етапи:
1. Зміна цільового призначення 4ох ділянок (порядок 502)
2. розділ ділянок на частини - про це на форумі вже багато писалось http://zemres.com/forum/viewtopic.php?f=34&t=97 та http://zemres.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=207

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 19 червня 2008 14:03
werewolf
В ЗКУ немає ніяких дач на ділянках для садівництва. Є колективне садівництво, і є індивідуальне. Це землі с/г призначення (з відповідними вимогами до використання), і на них можна розмістити садовий будинок. І все.

Re: ОСГ в садовый участок

Додано: 19 червня 2008 14:15
SBB
werewolf писав:В ЗКУ немає ніяких дач на ділянках для садівництва. Є колективне садівництво, і є індивідуальне. Це землі с/г призначення (з відповідними вимогами до використання), і на них можна розмістити садовий будинок. І все.
З приводу дач згоден. В ЗК чітко вказано, на яких землях здійснюється дачне будівництво. А от щодо твердження про "садовий будинок і все" - ні. У 35 статті ЗК вказано: "зведення необхідних будинків, господарських споруд тощо".