Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Мариарти
Повідомлень: 7
З нами з: 22 січня 2021 17:06
Репутація: -1
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Мариарти »

Доброго дня! Ситуація наступна : існує земельна ділянка, присвоєно кадастровий номер. Протягом року особа не зареєструвала право власності, так як шляхом оману замовила технічну документацію із сусідським будинком. У жовтні спливає рік. В теорії, кадастровий номер скасовується кадастровим реєстратором, якщо протягом року особою не було зареєстровано права власності. На приктиці, проєктант з таким не стикався, тому нічого мені не гарантує. Підкажіть, чи працює дана процедура на місцях та який має бути алгоритм дій.
Який мій інтерес : я є власником сусіднього будинку, планую оформити землю, виготовлена технічна документація, але зараз в нас виникає накладка, так як частина моєї земельної ділянки у складі з/д сусіда, якій присвоєна кадастровий номер. Якщо кадастровий номер анулюється, то я можу отримати кадастровий номер на свою ділянку. Наскільки я розумію.
Дякую за відповіді!
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 455
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Андрей1978 »

Норма за ст. 24 ЗУ "Про Державний земельний кадастр" звучить так:
"10. Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:
...
якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника;"
Отже, ця вина має бути встановлена, доведена, та надана до відома кадастрового реєстратора.
Аватар користувача
Мариарти
Повідомлень: 7
З нами з: 22 січня 2021 17:06
Репутація: -1
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Мариарти »

[/quote]
Андрей1978 писав: 27 вересня 2021 15:47 Отже, ця вина має бути встановлена, доведена, та надана до відома кадастрового реєстратора.
Вину заявника я вказала - він замовив технічну документацію разом із моїм будинком, тому зараз право власності на з/д зареєструвати йому не можуть - воно накладаєтсья на моє право власності на будинок.
Хто саме має встановити, довести та надати до відома кадастрового реєстратора : я, як ф.о., чи проектант, який виконав технічну документацію (і сусіду, і мені) ?
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Репутація: 508
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення magalon »

Постанова 1051:
114. Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі:
2) коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру;
Може це і є підстава?
Аватар користувача
Мариарти
Повідомлень: 7
З нами з: 22 січня 2021 17:06
Репутація: -1
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Мариарти »

magalon писав: 27 вересня 2021 16:37 на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру;
Сподіватись на те, що кадастровий реєстратор самостійно аннулює кадастровий номер ?
Існуює безліч прикладів, коли речове право не було зареєстроване протягом року, а кадастровий номер залишився.
Питання в тому, що в мене на руках вже є технічна документація, але якщо зараз я звернусь до кадастрового реєстратора - він мені відмовить, і відмовить правомірно. Тому часу немає на очікування,фактично на наступний день після спливу річного терміну потрібно діяти, однак ніхто по даній процедурі не може проконсультувати, тому що не було подібного у тому регіоні.
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Калибер »

Мариарти писав: 27 вересня 2021 15:25 Підкажіть, чи працює дана процедура на місцях та який має бути алгоритм дій
я особисто з таким не стикався, але знаю (бачив переписки ОМС з ДГК де ОМС просило скасувати реєстраціію а ДГК відповіло що підстав не має - треба рішення суду), що підставою для скасування кад номера повинно бути рішення суду, думаю Вам слід звернутися до суду, отримати рішення про скасування реєстарції земельної ділянки в ДЗК (скасування кад номеру), потім звернутися до кадастрового реєстратора з цим рішенням і на підставі рішення суду він його скасовує, і тоді сміло подаєте на реєстрацію свою ділянку.
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Калибер »

magalon писав: 27 вересня 2021 16:37 коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника
думаю вину заявника може вирішити тільки СУД (бо що таке вина ??? - поки не доказано - принцип невинуватості - ТІЛЬКИ СУД !!!)
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення torez »

Мариарти писав: 27 вересня 2021 16:36 Вину заявника я вказала - він замовив технічну документацію разом із моїм будинком, тому зараз право власності на з/д зареєструвати йому не можуть - воно накладаєтсья на моє право власності на будинок.
Якщо є письмова відмова у реєстрації права власності, то може це і є підстава для скасування кадастрового номера?
Аватар користувача
Мариарти
Повідомлень: 7
З нами з: 22 січня 2021 17:06
Репутація: -1
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Мариарти »

Калибер писав: 27 вересня 2021 23:08 думаю вину заявника може вирішити тільки СУД (бо що таке вина ??? - поки не доказано - принцип невинуватості - ТІЛЬКИ СУД !!!)
Читаю решение 2020 года окружного админ суда Киева, они пишут, что підстава - відомості з реєстру, а вина підтверджується фактом відсутності протягом року звернень особи. Они иск удовлетворили, к.н. скасували. (07 квітня 2020 року м. Київ № 640/25083/19)
Оставляю реквизиты решения, вдруг кому сгодится.

Відправлено через 5 хвилин 16 секунд:
torez писав: 28 вересня 2021 08:27 Якщо є письмова відмова у реєстрації права власності, то може це і є підстава для скасування кадастрового номера?
Не знаю, дал ли к.р. письменный отказ !!((()

Відправлено через 13 секунд:
Спасибо всем за ответы и мнения! Если кто столкнулся на практике, поделитесь опытом, буду очень признательна!
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення doslidnik »

Як на мене скасування протягом року це право, а не обов`язок реєстратора. Так я розумію закон.
На практиці таке скасовують лише в головному офісі кадастру і дуже вибірково. Причина що сплинув рік не є аргументом там.
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Скасування кадастрового номеру з/д через 1 рік

Повідомлення Калибер »

doslidnik писав: 28 вересня 2021 18:13 Як на мене скасування протягом року це право, а не обов`язок реєстратора
Ще раз повторюю - підставою для скасування може бути тільки рішення суду, який вирішить що протягом року речове право на неї не зареєстровано з вини заявника. Який закон чи НПА дав право реєстратору чи ще комусь там в головному офісі вирішувати винен чи не винен заявник, що протягом року не зареєстрував речове право ??? Ну хворів заявник цілий рік і що тепер ? Або орган ОМС не затверджує документацію та заявник судиться. Ось суд в таких випадках і потрібен.
Відповісти