Будівництво на землях ОСГ

Містобудівна документація і все, що з нею пов'язане
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
neirity
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 22
З нами з: 11 квітня 2007 13:40
Репутація: 0

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення neirity » 11 січня 2010 13:32

не совсем понял позицию.
если читать ст. 331 ГК полностью, не вырывая предложения из контекста, то очевидно, что любая стройка нуждается в "узаканивании". Даже Вы пишите: "Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатаці".....Вообще-то права на недвижимость подлежат гос. регистрации (в том числе и дом на земле ЛКХ)
А ввести в эксплуатацию жилой дом, построенный на землях ЛКХ, и, соответственно, зарегистрировать на него право не получится, поскольку стройка без предоставленной для этих целей земли захлебнется с самого начала: архитектура не даст даже исходных данных на проектирование дома. А без утвержденного проекта о введении в эксплуатацию (получении сертификата) и регистрации в БТИ, насколько я знаю, не может быть и речи. Посему нелегальный самострой за высоким забором - ДА, законная стройка дома на ЛКХ (без вилучення (выкупу) в пользу родственников) - НЕТ.
Или я чего-то не понимаю)

П.С. Всех с НГ!!!!! Nenayu

Августин
Повідомлень: 2
З нами з: 01 лютого 2011 13:03
Репутація: 0
Область: Київська

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Августин » 04 лютого 2011 15:33

Добрий день шановні!
Дуже цікава тема і актуальна.
Хочу звернути Вашу увагу на рішення суду і застосування судом норм ст. 6 ЗУ Про ОСГ.Вважаю, що суд підтвердив законність будівництва на землі для ОСГ житлового будинку.
Дуже цікаво знати Ваші думки з цього питання......
Також необхідна Ваша порада.У приватній власності в сільській місцевості маю земельну ділянку 0,10 Га з цільовим призначення ОСГ. Маючи бажання будувати житловий будинок як краще та простіше зробити: змінити на частину земельної ділянки (прибл. 0,04 Га) цільове призначення на обслуговування житлового будинку чи змінити призначення всієї земельної ділянки............Не розумію, підкажіть. дякую

Рішення К-святошинського районного суду

Справа № 2-1664/ 2007 рік.
СпойлерПоказать
РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ27 квітня 2007 року Києво- Святошинський районний суд Київської області в складі головуючого судді Дубае Т.В., при секретарі Рудіч М.П. розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1до Крюківщинської сільської ради про визнання права власності, -встановив:Позивач звернулась до суду з позовом про визнання права власності та просила визнати за нею право власності на жилий будинок (б/н) на 5 кімнат, житловою площею 103,03 кв. м., загальною площею 209, 8 кв. м. за адресою: АДРЕСА_1, гараж розмірами 6,2x6,2 м та на огорожу вартістю: 1928 гривень, встановлену навколо земельної ділянки. В подальшому, на підставі довідки відповідача, позивачем було уточнено позовні вимоги в частині визначення поштової адреси будинку, а саме - с. АДРЕСА_1.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовувала тим, що вона побудувала на суміжних земельних ділянках, які перебувають у її власності житловий будинок та гараж, а також встановила навколо своїх земельних ділянок огорожу. Будівництво та встановлення зазначених будівель та споруд відбувалося без відповідних дозволів, однак, оскільки при здійсненні самочинного будівництва норми забудови не були порушені, позивач посилалась на ст. 375, 376 Цивільного кодексу України, згідно яких власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, використання земельної ділянки за її цільовим призначенням, а також має право звертатись до суду з вимогою щодо визнання права власності на таке майно.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином. Відповідачем до суду було направлено письмовий відзив на позовну заяву, в якому він не заперечував проти задоволення позовних вимог та просив суд розглядати справу за відсутності відповідача. Представник позивача не заперечував проти слухання справи за відсутності відповідача.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги цілком обґрунтовані та підлягають задоволенню з таких підстав.

У відповідності до ст. 375 Цивільного кодексу України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням. Правові наслідки самочинної забудови, здійсненої власником на його земельній ділянці, встановлюються статтею 376 цього Кодексу.

У відповідності до ч. 5 ст. 376 Цивільного кодексу України на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.

У відповідності до ч. 7 ст. 376 Цивільного кодексу України у разі істотного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, істотного порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може постановити рішення, яким зобов'язати особу, яка здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачка є власницею двох суміжних земельних ділянок, розміщених у Києво-Святошинському районі, с Крюківщина, а саме: земельної ділянки площею 0, 0537 га, кадастровий номер 3222484001:01:016:0087, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, право власності на яку посвідчено Державним актом на право власності на земельну ділянку, серія ЯЕ № 103604, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010732900041 та земельної ділянки площею 0, 0393 га, кадастровий номер 3222484001:01:016:0086, розташованої за адресою: АДРЕСА_2, право власності на яку посвідчено Державним актом на право власності на земельну ділянку, серія ЯЕ № 103603, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі за № 010732900040.

На зазначених земельних ділянках позивачкою було побудовано жилий будинок на 5 кімнат житловою площею 103, 03 кв. м., загальною площею 209, 8 кв. м., гараж розмірами 6,2x6,2 м та огорожа, що підтверджується даними інвентаризаційної справи від 20.03.2007 року. Зазначені будівлі та споруди було побудовано без оформлення відповідного дозволу Крюківщинської сільської ради та оформлення технічної документації.

Згідно довідки, виданої відповідачем позивачу для подання до суду - житловий будинок, належний позивачці розташований за поштовою адресою: с АДРЕСА_2.

Відповідно до експлікації споруд, що міститься в довідці Відділу містобудування та архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації, вих. № 50 від 29.03.2007 року жилий будинок, побудований на суміжних земельних ділянках, частково знаходиться на земельній ділянці, що має цільове призначення - особисте селянське господарство.

Разом з тим, у відповідності до ст. 6 Закону України «Про особисте селянське господарство», жилі будинки, господарські будівлі та споруди належать до майна, яке використовується для ведення особистого селянського господарства.

Відповідно до Закону України «Про особисте селянське господарство» особисте селянське господарство це господарська діяльність, яка проводиться з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства.

Отже, суд погоджується з доводами позивачки відносно того, що розміщення на земельній ділянці, що має цільове призначення - особисте селянське господарство жилого будинку та господарських будівель та споруд є цілком законним та не суперечить положенням Закону України «Про особисте селянське господарство».

Згідно даних Протоколу № 231 про самовільне будівництво будинків або споруд, складеного 28 березня 2007 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю Києво-Святошинської районної державної адміністрації та Постанови про накладання штрафу від 28 березня 2007 року № 231 було встановлено, що при будівництві обох споруд містобудівельні нормативи не були порушені.

Відповідно довідки Відділу містобудування і архітектури Києво-Святошинської районної державної адміністрації від 29.03.2007 року, вих. № 50, за даними обстеження самочинно проведеного будівництва було встановлено, що житловий будинок поз.1 на 5
З кімнат, житловою площею 103, 03, кв.м., загальною - 209, 8 кв.м. та гараж поз.2. розмірами 6,2x6,2 м згідно інвентаризаційної справи від 20.03.07 р. побудовані без оформлення відповідного дозволу на двох суміжних ділянках загальною площею 930 кв.м. Норми забудови не порушені.

Таким чином, як вбачається з матеріалів справи, при будівництві позивачем на земельних ділянках, що знаходяться у її власності будівель та споруд було дотримано будівельні норми та правила та інші містобудівні нормативи, факти використання земельних ділянок, на яких здійснювалось будівництво, не за їх цільовим призначенням відсутні, будівництво будівель та споруд не суперечить суспільним інтересам та не порушує прав інших осіб, на підставі чого, суд прийшов до висновку, що вимоги позивача щодо визнання за нею права власності на будівлі та споруди не суперечить чинному законодавству України.

На підставі викладеного, ст. 375, 376 Цивільного кодексу України, керуючись ст. 60,209,212-215 Цивільного процесуального кодексу України, суд -


вирішив:

Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок на 5 кімнат, житловою площею 103, 03 кв. м., загальною площею 209, 8 кв. м., гараж розмірами 6,2x6,2 м та огорожу, вартістю 1928 гривень, розташований за адресою: Києво-Святошинський район, с АДРЕСА_1, г

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області, шляхом подання до Києво-Святошинського районного суду Київської області протягом 10 днів з дня проголошення вішення заяви про апеляційне оскарження та подання апеляційної скарги на рішенюрбуду протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 663
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 24
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення doslidnik » 16 травня 2011 14:50

Августин писав: як краще та простіше зробити: змінити на частину земельної ділянки (прибл. 0,04 Га) цільове призначення на обслуговування житлового будинку чи змінити призначення всієї земельної ділянки............Не розумію, підкажіть. дякую
Змінити цільове усієї ділянки. А так вам доведеться спершу зробит документацію по розподілу - отримати 2 державних акта на ділянки - по одній ділянці змінити цільове призначення. Міняйте вже цільове усієї. По грошам так дешевше і швидше.

gelo
Спец
Спец
Повідомлень: 296
З нами з: 10 листопада 2010 09:40
Репутація: 1
Область: Дніпропетровська

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення gelo » 16 травня 2011 16:40

Цікава тема. Вельми цікава. Ми з колегами якраз годину тому обговорювали подібні питання. Унас ситуація коли є значна кількість садиб, які знаходяться за межами населенних пунктів і збудовані там в 90-х роках у складі громадських організацій забудовників. Зараз у багатьох виникла необхідність в отриманні ДА на землю але з причини їх знаходження за межами населенних пунктів їм у всіх інстанціях відмовляють. Так от в процесі обговорення ми теж дійшли до думки, що необхідно змінювати цільльове призначення на ОСГ. Це обговорення нам якраз як кажуть - в тему.

suwarr
Повідомлень: 2
З нами з: 29 лютого 2008 07:04
Репутація: 0

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення suwarr » 30 серпня 2011 21:03

Жилой дом строить не может - это противоречит целевому назначению земельного участка.
Сельхоз постройки строить можно, но с соблюдением процедуры.

Аватар користувача
Маруся
Спец
Спец
Повідомлень: 433
З нами з: 18 лютого 2008 07:02
Репутація: 1
Область: Хмельницька

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Маруся » 30 серпня 2011 22:39

Katafeyka писав: может построить, а потом через суд все узаконить?
Хороша думка!! Krutelyk

Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 703
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Поковба » 31 серпня 2011 15:19

Katafeyka писав:или может построить, а потом через суд все узаконить?
Думаю в цьому випадку вас зацікавлять норми статті 38 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності"
Стаття 38. Знесення самочинно збудованих об'єктів
містобудування

1. У разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкта,
перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту
або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб,
істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа
відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного
контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво,
припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері
містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і
правил з визначенням строку для добровільного виконання припису.

У разі якщо особа в установлений строк добровільно не
виконала вимоги, встановлені у приписі, інспекція державного
архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про
знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат,
пов'язаних з таким знесенням.

2. За рішенням суду самочинно збудований об'єкт підлягає
знесенню з компенсацією витрат, пов'язаних із знесенням об'єкта,
за рахунок особи, яка здійснила (здійснює) таке самочинне
будівництво.

Замовником робіт із знесення зазначеного об'єкта є інспекція
державного архітектурно-будівельного контролю, за позовом якої
прийнято відповідне рішення суду.

Student
Спец
Спец
Повідомлень: 132
З нами з: 13 березня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Student » 08 вересня 2011 09:10

sslkvs2007 писав:может ли кто нибудь мне помочь?: у меня есть участок 2 га для ведения ОСГ(гос акт уже получил) но он находиться за границей села. Сейчас хочу построить там свинарник и склад для зерна. Точнее стройку уже начал. Скажите удастся ли мне это строение узаконить как свинарник и склады??. Буду всем благодарен. Или может у кого есть копии решений райгосадминистрации на разрешение такого строительства?
Зверніться за консультацією в територіальний орган Держкомзему. Все залежить від району. Krutelyk

Student
Спец
Спец
Повідомлень: 132
З нами з: 13 березня 2008 18:25
Репутація: 0

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Student » 20 жовтня 2011 13:45

DIMID писав:Раджу розробити проект землеустрою щодо зміни цільового призначення землі для бідівництва житлового будинку-магазину..навіть втрати не платяться...

Додано через 1 хвилину 25 секунд:
За межами населених пунктів на землях ОСГ можна будуватись...все залежить як пропустить районний архітектор...
Так житлового будинку чи магазину? Як на мене це 2 зовсім різні речі і у випадку магазину втрати все ж таки потрібно буде сплатити... Krutelyk

Rjashko
Спец
Спец
Повідомлень: 70
З нами з: 21 січня 2011 09:25
Репутація: 0
Область: Закарпатська

Re: Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Rjashko » 27 лютого 2012 09:32

якщо селяни мають ДА, то раджу звертатись до виконкомів ОМС та просити надати дозвіл на розроблення проекту забудови. потім звертаються до архітектора району, який все це розробляє. після цього звертаються до сесії ОМС з заявою про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення у власність (зміни цільового призначення) земельної ділянки і розробляють проекти.

Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 238
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -6
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ExTreme » 24 січня 2013 18:03

Перечитав і так нічого не зрозумів 5+5=?
Є ділянка в межах міста для ведення осг вже в приватній власності пл.0.9000 га!Ген.план міста знаходиться на корегуванні! Чи має право власник ділянки побудувати господарську споруду на ділянці(інвентар,тощо)?Якщо не важко зсилки на норм.акти!!

star13
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 13
З нами з: 05 жовтня 2009 19:48
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Повідомлення star13 » 04 лютого 2013 15:34

ExTreme писав:Є ділянка в межах міста для ведення осг вже в приватній власності пл.0.9000 га!Ген.план міста знаходиться на корегуванні! Чи має право власник ділянки побудувати господарську споруду на ділянці(інвентар,тощо)?Якщо не важко зсилки на норм.акти!!
У відповідності до Земельного кодексу України від 25.10.2001 № 2768-III:
Стаття 33. Земельні ділянки особистих селянських господарств
1. Громадяни України можуть мати на праві власності та орендувати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства.
2. Іноземні громадяни та особи без громадянства можуть мати земельні ділянки для ведення особистого селянського господарства на умовах оренди.
3. Використання земель особистого селянського господарства здійснюється відповідно до закону.

Стаття 79. Земельна ділянка як об'єкт права власності
3. Право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.

Стаття 90. Права власників земельних ділянок
1. Власники земельних ділянок мають право:
б) самостійно господарювати на землі;
в) власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію; { Пункт "в" частини першої статті 90 із змінами, внесеними згідно із Законом N 3404-IV ( 3404-15 ) від 08.02.2006 }
д) споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.
2. Порушені права власників земельних ділянок підлягають відновленню в порядку, встановленому законом.
право здійснювати забудову у Вас є, але
Стаття 143. Підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку
Примусове припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку у разі:
а) використання земельної ділянки не за цільовим призначенням;

Стаття 211. Відповідальність за порушення земельного законодавства
1. Громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за такі порушення:
г) розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об'єктів, що негативно впливають на стан земель;
ґ) невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням;
не шляхом самобуду.
Розділ X
ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
15. До набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2016 року, не допускається: { Абзац перший пункту 15 розділу X із змінами, внесеними згідно із Законом N 107-VI ( 107-17 ) від 28.12.2007 - зміну визнано неконституційною згідно з Рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) від 22.05.2008; в редакції Закону N 309-VI ( 309-17 ) від 03.06.2008; із змінами, внесеними згідно із Законом N 1783-VI ( 1783-17 ) від 19.01.2010; в редакції Законів N 4174-VI ( 4174-17 ) від 20.12.2011, N 5494-VI ( 5494-17 ) від 20.11.2012 }
б) купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміна цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім передачі їх у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу земельну ділянку відповідно до закону та вилучення (викупу) земельних ділянок для суспільних потреб, а також крім зміни цільового призначення (використання) земельних ділянок з метою їх надання інвесторам - учасникам угод про розподіл продукції для здійснення діяльності за такими угодами. { Абзац перший підпункту "б" пункту 15 розділу Х із змінами, внесеними згідно із Законом N 5406-VI ( 5406-17 ) від 02.10.2012 }
Так як зміна цільового призначення даної земельної ділянки не допускається до набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, то у Вас є можливість встановити факт забудови земельної ділянки особистого селянського господарства згідно роз'яснення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України:
http://minregion.gov.ua/index.php?option=com_k2&v ... dovi-zemelnoї-dіlyanki&lang=uk
Роз'яснення щодо вдосконалення положень Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки

Окремі звернення стосуються скасування містобудівного розрахунку, який у відповідності до Порядку додається до заяви для отримання містобудівних умов та обмежень.
На підставі опрацювання звернень, їх обговорення з фахівцями місцевих органів виконавчої влади, до компетенції яких відносяться питання містобудування та архітектури, а також проектувальниками Мінрегіон України надає роз’яснення.
Містобудівний розрахунок – розрахунок щодо граничнодопустимих параметрів забудови, умови ув’язки архітектурно-планувального та об’ємно-просторового рішення, системи обслуговування, інженерних комунікацій, транспортного обслуговування та благоустрою з існуючою забудовою із дотриманням чинних нормативних документів (пункт 1.2 Порядку).
Містобудівний розрахунок є однією з форм викладення інвестиційних намірів замовника (забудовника), який дає можливість органу місцевого самоврядування перед прийняттям рішення щодо надання містобудівних умов та обмежень надати їм оцінку з точки зору відповідності будівельним нормам, правилам та затвердженій містобудівній документації.
Така форма відносин дає можливість інвестору до початку проектних робіт та відповідних фінансових витрат з’ясувати з місцевим органом виконавчої влади правильність його намірів та захистити його від непрофесійних проектних рішень та неефективних витрат на збір вихідних даних та розробку проектної документації.
Містобудівний розрахунок стимулює інвестора до своєчасного діалогу з місцевою владою та застерігає саму владу від прийняття незаконних рішень.
Наявність містобудівного розрахунку дає можливість відкритого та публічного розгляду інвестиційних намірів інвестора та своєчасного інформування громади про забудову територій у відповідності до затвердженої містобудівної документації.
Містобудівний розрахунок не є стадією проектування і розробляється та надається у довільній формі з доступною та стислою інформацією про основні параметри об’єкту будівництва та його техніко-економічні показники (назва об’єкту, очікувані поверховість, площа забудови, загальна площа об’єкту, відповідність щільності забудови (при житловому будівництві) та інша інформація, яка на думку інвестора дає повне уявлення про його наміри).
Містобудівний розрахунок не підлягає погодженню з органами місцевої влади.

У разі, якщо містобудівний розрахунок містить інформацію та/або креслення, які не відповідають будівельним нормам та правилам, положенням відповідної містобудівної документації або не дають можливість з’ясувати основні наміри інвестора, спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури зобов’язаний протягом десяти днів у письмовій формі поінформувати про це заявника.
Наказ Мінрегіонбуд № 109 від 07.07.11 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов та та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст».

Shurazem
Спец
Спец
Повідомлень: 228
З нами з: 09 грудня 2008 16:09
Репутація: 0

Повідомлення Shurazem » 05 серпня 2013 22:31

Чи може громадянин змінити цільове використання з ОСГ на Для надання послуг у сільському господарстві в межах населеного пункту і відповідно здійснити будівництво повязане із сг діяльністю? Дякую за відповіді та думки з цього приводу.

saa
Спец
Спец
Повідомлень: 71
З нами з: 02 серпня 2008 22:11
Репутація: 0

Повідомлення saa » 05 серпня 2013 23:06

Shurazem писав:Чи може громадянин змінити цільове використання з ОСГ на Для надання послуг у сільському господарстві в межах населеного пункту
Може. Після виготвлення ДПТ (п. 4. ст. 24 ЗУ "Про регулювання містобуд діяльності"), замовляе проект землеустрою, погоджує згідно ст. 186-1 ЗКУ та затверджує в раді, реєструє свідоцтво в Реєстраційній службі. Далі оформляє необхідні документи для початку будівництва...
Да це все можливо тільки за умови якщо земельна ділянка, не виділена в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства...

Аватар користувача
Виктор М
Спец
Спец
Повідомлень: 95
З нами з: 10 листопада 2011 09:22
Репутація: 0
Область: АР Крим
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Виктор М » 05 серпня 2013 23:34

ДПТ уточняет (детализирует в более крупном масштабе) положения генерального плана и если по генплану там не предусмотрено с\х территории под застройку - то нужно вносить изменения в генплан для начала - обычно вся с\х территории (производственные) вынесены за границы населенных пунктов, в границах были конторы, ларьки, бани и т.п. Идем к райархитектору - смотрите генплан и думайте что дальше и для чего можно.

Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine » 06 серпня 2013 22:21

saa писав:реєструє свідоцтво в Реєстраційній службі.
а хто вам сказав що при зміні цільового призначення земель приватної власності видається свідоцтво? facepalm

Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 6
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 » 18 серпня 2013 21:33

Shurazem писав:Чи може громадянин змінити цільове використання з ОСГ на Для надання послуг у сільському господарстві в межах населеного пункту і відповідно здійснити будівництво повязане із сг діяльністю? Дякую за відповіді та думки з цього приводу.
А что вам мешает "надавати послуги з використанням майна особистого селянського господарства"? morgayu

Keiser Suse
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 27
З нами з: 18 грудня 2013 13:03
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення Keiser Suse » 25 вересня 2014 12:21

Доброго дня!
Маю ділянку ОСГ не пай, набуту за договором к-п, межую з асфальтною дорогою районого значення( тобто ділянка не посеред поля, лісу, і т.інш.) збудував на ній будинок та гараж (самочинно), є довідка с/р про присвоєння назви місцезнаходження та номеру ділянці. Хочу замовити тех паспорт комплексу господарських та адміністративних споруд для ведення осг, та ввести в есплуатацію й отримати свідоцтво на право власності. Підскажіть, хтось зустрічав подібні випадки, може схожі. Дякую

[ Відправлено з iPad ] Зображення

Karamba_077
Повідомлень: 4
З нами з: 23 червня 2016 13:12
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Karamba_077 » 13 липня 2016 09:59

День добрий Колеги. Є Держ. Акт на осг. (виготовлений в 2009р), на ділянці знаходиться сарай + Акт на будівництво за тією ж адресою. Власник звернувся до нотаріуса щоб зробити договір дарування, яка йому відмовила у звязку з тим що на осг знаходиться нежитлова капітальна будівля. Технічний паспорт та право власності на будівлі є.

Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 1929
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 408
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення ппзкб » 13 липня 2016 10:18

Karamba_077, Звернітся до іншого нотаріуса

Karamba_077
Повідомлень: 4
З нами з: 23 червня 2016 13:12
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Karamba_077 » 13 липня 2016 11:04

ппзкб писав: Karamba_077, Звернітся до іншого нотаріуса
Я теж це порадив, але вони все їй проплатили, а вона в останій момент таке видала.

Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 1929
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 408
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення ппзкб » 13 липня 2016 11:10

Karamba_077, Тоді як в держустановах - офіційна відмова і далі гаряча лінія, прокуратура, суд...

Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 354
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 62
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Lucky » 13 липня 2016 13:07

Karamba_077, існує обернена проблема, але думаю одна і та ж причина. Громадянин успадкував ділянку для ОПГ (старий ДА) з будівлями і без розмежування цільового (для будівництва і для ОПГ). Ділянка зареєстрована в НКС і отримав свідоцтво про право на спадщину від нотаріуса. Вирішив оформити право власності на будівлі - і тут сюрприз: будівлі знаходяться на ділянці з 'не тим цільовим призначенням', оскільки ОПГ тепер іде як ОСГ. А для оформлення прав на будівлі потрібно виключно БОЖБ. Тобто, логіка така: не повинні бути будівлі на землях для ведення ОСГ.
Р.S Тепер роблять поділ і зміну цільового призначення на ту ділянку, де є будівлі.

Аватар користувача
ппзкб
Спец
Спец
Повідомлень: 1929
З нами з: 19 лютого 2015 13:13
Репутація: 408
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення ппзкб » 13 липня 2016 16:06

Lucky, Ні, це не та ж причина. В вашому випадку успадкувалась ділянка для ОПГ а при реєстрації розділити на БОЖБ не було змоги, оскільки це робиться через сесію ОМС, а власник вже помер, отже фізично не можливо. Тому вихід один: розподіл і ПВ щодо зміни. А у Karamba_077 просто нотаріус тупить, томущо всі документи оформлені вірно, але він(вона, воно) так собі рішив(-ла,-ло).

Lucky
Спец
Спец
Повідомлень: 354
З нами з: 25 серпня 2008 22:42
Репутація: 62
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Будівництво на землях ОСГ

Повідомлення Lucky » 13 липня 2016 16:48

Може бути і так. Але я думаю, що нотаріус не просто "тупить", а керується "чимось" і це "щось" таким чином трактує. Скоріш за все в них пов'язане нерухоме майно (будівля) напряму з цільовим призначенням ділянки (що теж є нерухомим майном). Колись і обласні управління (не знаю як зараз) дуже , м'яко кажучи, прискіпливо ставились до забудови на землях для ОСГ. Хоча прямої заборони нема, але експертизу з позитивним висновком пройти було колись практично неможливо.

Відповісти