Приватизація землі під існуюючими гаражами

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
symonenko
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 06 квітня 2009 10:11
Репутація: 0

Повідомлення symonenko »

Добрий день! Допоможіть розібратись в наступній ситуації: Є гаражний кооператив, в якому побудовані одним власником два гаражі загальним розміром 8*6. Гаражі знаходяться поряд, з дома воротами але без внутрішньої перегородки. Згідно ст.121 ЗКУ норма для будівництва гаражів - не більше 0,01 гектара, що в нашому випадку не перевищує. Голова гаражного кооперативу каже, що приватизувати можна лише одну земельну ділянку під одним гаражем , а інший гараж треба відчуджувати родичам або іншим зацікавленим громадянам. Чи правомірні його дії? Дуже хотілося б почути Ваші коментарі. Дякую.
Аватар користувача
Kato
Спец
Спец
Повідомлень: 312
З нами з: 19 червня 2008 09:58
Репутація: 1
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Kato »

symonenko писав:Голова гаражного кооперативу каже, що приватизувати можна лише одну земельну ділянку під одним гаражем
Безоплатна передача земельної діляки для індивідуального гаражного будівництва провадиться один раз (ст. 116) у розмірі не більше 0,01 га. Кількість гаражів не вказується.
symonenko писав:а інший гараж треба відчуджувати родичам або іншим зацікавленим громадянам. Чи правомірні його дії?
не дії..а поради...точніше фантазії...на мою думку, неправомірні.
Аватар користувача
ugin
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 05 листопада 2008 23:10
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ugin »

Kato писав:Безоплатна передача земельної діляки для індивідуального гаражного будівництва провадиться один раз (ст. 116) у розмірі не більше 0,01 га. Кількість гаражів не вказується.
Эти два гаража, тем более если они без внутренней перегородки, нужно признать одним объектом недвижимости с одним адресом и приватизировать землю.
В дальнейшем, если захочется разделить на два по документам, то сделать перегородку, присвоить два адреса, признать право на два гаража и поделить землю техничкой по разделу з/у
symonenko
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 06 квітня 2009 10:11
Репутація: 0

Повідомлення symonenko »

А як "признать одним объектом недвижимости с одним адресом "якщо в гаражів уже присвоєні номера ? Оформлювати в БТІ право власності на нерухоме майно та викидати один номер?
Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

symonenko писав:...побудовані одним власником два гаражі загальним розміром 8*6.
А цей "власник" згідно статуту кооперативу та інших дозвільних рішень (документів), як член кооперативу отримав право на будівництво гаража яким розміром? Невже 8*6?
symonenko
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 06 квітня 2009 10:11
Репутація: 0

Повідомлення symonenko »

2 гаражі загальною плошею 6*8. Спочатку рішення на будівництво надавалось двом різним громадянам.
dubova1990
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 26
З нами з: 17 липня 2014 18:54
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Повідомлення dubova1990 »

Пожалуйста, подскажите!)
вот такая вот ситуация: в 1988 году построили гараж в АГК. но ничего не оформили - только дозвіл на строительство в 1988 году получили, и инвентарное дело. Муж, который строил гараж, умер. Семья не была в разводе, но было решение суда о разделе имущества, и гараж по этому решению отошел к мужу. в итоге, в 2012 году муж умер, а жена подала заявление и воспользовалась своим правом на приватизацию-в 2013 году ей в собственность горсовет передал земельный участок, где, фактически, расположен гараж. соответственно, она зарегистрировала право собственности на земельный участок. сейчас у нее на руках есть декларация о завершение строительства этого же гаража, датированная 2013 годом, есть свидетельство на право собственности на зем участок. осталось техпаспорт сделать - она решила как новострой зарегистрировать) так вот, этот несчастный гараж 8 лет ее покойный муж по расписке продал, и в этом гараже сейчас стоит машина покупателя. тоесть, хозяйка земельного участка на сегодняшний день в процессе оформления права собственности на гараж. завтра к ней приходит милиция и говорит - покажи документы на гараж - а у нее их еще нет, только на землю. вот есть ли какая-то обратная норма, типа 120 ЗК и 377 ЦК, что бы она могла сказать, что так как земельный участок УЖЕ мой, а я в процессе оформления документов на гараж - я имею право им пользоваться? спасибо большое!
Fetisov.G
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 07 червня 2013 22:34
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Fetisov.G »

dubova1990, как все намешали) вы бы историю в хронологическом порядке привели, а то "муж умирает, потом выясняется, что был раздел имущества-когда?, но потом выясняется, что еще расписка при жизни мужа, только не ясно, до раздела имущества или после))

а причем тут милиция? вы ее боитесь? в ваши споры за гараж она не имеет право влазить, все-таки ГПО как никак.
Пожалуйста, подскажите
Так и не понял, чем вам помочь. Вам нужно забрать гараж у фактического владельца? это одно.

или вас нужно проконсультировать на тему, следует ли судьба постройки за судьбой земельного участка, или титульные права на них отдельны и могут принадлежать разным владельцам?
zemskyy
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 08 січня 2012 12:25
Репутація: 2
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення zemskyy »

Добрий день!
Є право власності на гараж, який знаходиться за межами населеногоо пункту. Як оформити у власність земельну ділянку? Заздалегідь дякую!
Fetisov.G
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 07 червня 2013 22:34
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Fetisov.G »

Обратиться к юристу) краткий ответ на такой же краткий запрос;)

А по факту, за границей населенного пункта могут находиться и земли совета. Плюс гараж стоит в поле или в ГСК? и т.д. и т.п. вариативность большая и нюансов много
cerdred
Спец
Спец
Повідомлень: 2015
З нами з: 18 листопада 2007 16:32
Репутація: 88
Область: Черкаська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Повідомлення cerdred »

zemskyy писав:Добрий день!
Є право власності на гараж, який знаходиться за межами населеногоо пункту. Як оформити у власність земельну ділянку? Заздалегідь дякую!
Стаття 38 ЗКУ - До земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування.
Стаття 40 ЗКУ - Громадянам України за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування можуть передаватися безоплатно у власність або надаватися в оренду земельні ділянки для гаражного будівництва.
Згідно Класифікації - Секція B Землі житлової та громадської забудови - код 02.05 - Для будівництва індивідуальних гаражів.
Якщо виходити з цього, то ніяк, або ввести дану ЗД з гаражем в межі населеного пункту.
zemskyy
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 08 січня 2012 12:25
Репутація: 2
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення zemskyy »

cerdred писав:Згідно Класифікації - Секція B Землі житлової та громадської забудови - код 02.05 - Для будівництва індивідуальних гаражів.
Якщо виходити з цього, то ніяк, або ввести дану ЗД з гаражем в межі населеного пункту.
Вихід повинен же бути???
Fetisov.G
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 07 червня 2013 22:34
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення Fetisov.G »

А как гараж появился? Самострой или промбаза бывшая?

Выход можно искать, если есть исчерпывающая от вас информация, а не "есть гараж за городом, что с ним сделать"

[ Отправлено с iPhone ] Зображення
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ExTreme »

доброго дня!есть агк,у которого земля в аренде,и есть власники гаражей в этом агк которые хотят приватизировать землю под своими гаражами!и есть горсовет который не хочет этого делать ссылаясь на то что участок был надан под агк, а не под индивид.гаражи! есть ли реально работающая процедура позволяющая власникам приватизировать свои участки под гаражами,кто уже решил эту задачу,дайте знать пожалуйста??!
2kusar
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 29 листопада 2013 08:47
Репутація: 0
Область: Миколаївська
Місце роботи: Інше

Повідомлення 2kusar »

теж цікавить інформація з даного приводу
zemskyy
Спец
Спец
Повідомлень: 63
З нами з: 08 січня 2012 12:25
Репутація: 2
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Повідомлення zemskyy »

Fetisov.G писав:А как гараж появился? Самострой или промбаза бывшая?
Колишнє АТП.
Fetisov.G
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 07 червня 2013 22:34
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення Fetisov.G »

Якщо виходити з цього, то ніяк
Я бы не был бы так категоричен) Через суд легко доказывается.

zemskyy, это как раз тот случай, когда нужно обращаться в суд.

Колишнє АТП.
нужно смотреть документы, важны все детали

Повідомлення #45 ExTreme » Вчора, 11:17
доброго дня!есть агк,у которого земля в аренде,и есть власники гаражей в этом агк которые хотят приватизировать землю под своими гаражами!и есть горсовет который не хочет этого делать ссылаясь на то что участок был надан под агк, а не под индивид.гаражи! есть ли реально работающая процедура позволяющая власникам приватизировать свои участки под гаражами,кто уже решил эту задачу,дайте знать пожалуйста??!
У Вас в горсовете "клин" попался)

Делали такое, через обычную приватизацию по ст. 118 ЗКУ, правда там земля ГСК выдавалась в 90х годах на праве пост.пользования.

У Вас либо просто по 118 ЗКУ, как бы не замечая аренды ГСК.

Или же, если аренда "свежая" и висит в кадастре, то либо изъятие, либо деление-отказ-выделение.

Как-то так.
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення ExTreme »

Fetisov.G писав:У Вас в горсовете "клин" попался)

Делали такое, через обычную приватизацию по ст. 118 ЗКУ, правда там земля ГСК выдавалась в 90х годах на праве пост.пользования.

У Вас либо просто по 118 ЗКУ, как бы не замечая аренды ГСК.

Или же, если аренда "свежая" и висит в кадастре, то либо изъятие, либо деление-отказ-выделение.

Как-то так.
Аренда не свежая и в НКС ее нету.
И если по ст.118 ЗКУ ,то нужно ли брать решение совета на техничку,или шлепать без него а потом иметь геморрой при утверждении??
vl_ford
Повідомлень: 2
З нами з: 28 серпня 2014 10:33
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення vl_ford »

volya Шановні Знатоки землевпорядної справи, ДОПОМОЖІТЬ !!!
"В губернском городе N..." маємо споруду ІНДИВІДУАЛЬНОГО, ОКРЕМО стоячого капітального гаража розмірами 5х10м, тобто 50 кв.м в "натурі".
Технічний паспорт з Приміткою на ост. сторінці "Документ, що посвідчує право на земельну ділянку не наданий"
та Витяг з держ. реєстру про право власності на нерух. майно також є в наявності.
Є велика потреба приватизувати зем. ділянку згідно чинного законодавства по максимуму, тобто 0,01 га відповідно положення ст. 121 ЗКУ.
Вільна для цього земля навкруги є, тобто ОБ"ЄКТИВНО ніщо й нікому не заважає! Крім чиновника в зем.-арх. відділі районної ради міста...
Він кричить: "НІЗЗЯ !!!" і свариться пальцем Ushas .
--Приватизуємо Вам тільки те, що ПІД гаражем безпосередньо і більше --- ні метра квадратного!
Розпочати самовільне ДОбудівництво я поки що не можу, бо мене попередили: якщо воно буде здійснене на зем. ділянці, яка не має по відношенню до мене ніякого правового статусу, то зважаючи на судову практику останніх місяців, вряд чи можна сподіватися, що суд визнає за мною право власності на добудовану частину споруди. Скоріше за все, мені там відмовлять.
Хотів узяти поряд в ореду хоч 24 м кв. наче б то під установку тимчасового металевого гаража ( я -- інвалід. маю відповідні пільги), то той чиновник сказав: " Не дам дозволу на металевий, бо в тебе, я знаю, є вже капітальний -- 5х10 м -- я повз нього щодня на роботу ходжу і мене жаба скоро задавить! Бо то не гараж, а ціла фабрика, а ти ІЩЕ хочеш!"

Порадьте будь ласка, як діяти в такій ситуації?
Використати своє право на безоплатну приватизацію у цій категорії мені хотілося б повністю, (а саме. приватизувати 100 кв.м згідно ЗКУ)
Яким чином доказати в райраді законність моїх вимог чи яким шляхом провести реконструкцію будівлі, щоб у майбутньому земля під нею була приватизована законним шляхом?
Востаннє редагувалось 29 серпня 2014 12:43 користувачем vl_ford, всього редагувалось 2 разів.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Добре що хоч щось дозволяють. Оформіть те що є на себе, а потім ведіть мову про прилеглу територію для оформлення на жінку/дітей...
У нашій області У МІСТАХ в 90% "ОКРЕМО стоячого" взагалі не дозволяють приватизувати - згідно містобудівної документації в перспективі гаражі практично ніде ніколи не передбачені.
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення ExTreme »

доброго дня!нужен совет для принятия решения к действиям!итак есть агк ,и земля под ним в аренде,есть власныки гаражей жаждущие приватизировать землю под гаражами итак мой план действий :
1.анулировать договор аренды на агк.
2.заключить договор аренды на земли под проездами и под админ зданиями агк.
3.на всю остальную площадь с заявлениями от власныков, решение горсовета, на изготовление проектов отвода земли, каждому под его гаражом и дальше по процедуре согласования проекта.
Давайте обговорим данный проект , кто что думает???
vl_ford писав:Шановні Знатоки земельної справи, ДОПОМОЖІТЬ !!!
"В губернском городе N..." маємо споруду ІНДИВІДУАЛЬНОГО, ОКРЕМО стоячого капітального гаража розмірами 5х10м. тобто 50 кв.м в "натурі")))
Технічний паспорт (з відміткою "земельна ділянка не відводилася") та Витяг з держ. реєстру про право власності на нерух. майно також є в наявності.
Є велика потреба приватизувати зем. ділянку згідно чинного законодавства по максимуму, тобто 0,01 га відповідно положення ст. 121 ЗКУ.
Вільна для цього земля навкруги є, тобто ОБ"ЄКТИВНО ніщо й нікому не заважає! Крім чиновника в зем.-арх. відділі районної ради міста...
Він кричить: "НІЗЗЯ !!!" і свариться пальцем .
--Приватизуємо Вам тільки те, що ПІД гаражем безпосередньо і більше --- ні метра квадратного!
Розпочати самовільне ДОбудівництво я поки що не можу, бо мене попередили: якщо воно буде здійснене на зем. ділянці, яка не має по відношенню до мене ніякого правового статусу, то зважаючи на судову практику останніх місяців, вряд чи можна сподіватися, що суд визнає за мною право власності на добудовану частину споруди. Скоріше за все мені там відмовлять.
Хотів узяти поряд в ореду хоч 24 м кв. наче б то під установку тимчасового металевого гаража ( я -- інвалід. маю відповідні пільги), то той чиновник сказав: " Не дам дозволу на металевий, бо в тебе, я знаю, є вже капітальний -- 5х10 м -- я повз нього щодня на роботу ходжу і мене жаба скоро задавить! Бо то не гараж, а ціла фабрика, а ти ІЩЕ хочеш!"

Порадьте, як діяти в такій ситуації? Використати своє право на безоплатну приватизацію у цій категорії мені хотілося б повністю, (а саме. приватизувати 100 кв.м згідно ЗКУ)
Ну во первых,по метру по периметру гаража для его обслуживания,вам должны дать 100%,а это уже еще 84 кв.м+ к 50 кв.м.=134кв.м,уже перебор:(
Востаннє редагувалось 29 серпня 2014 11:38 користувачем ExTreme, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Повідомлення solim »

Кооператив де?
В місті обласного значення, місті, селищі?
З практики - в міських радах не бажають нічого мати з окремими громадянами-вланиками. Їм простіше з кооперативом. Договори розривати не хочуть, і нові рішення про передачу землі не кооперетиву, а окремим громадянам приймати не хочуть.
В селищах - простіше.
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення ExTreme »

solim писав:Кооператив де?
В місті обласного значення, місті, селищі?
З практики - в міських радах не бажають нічого мати з окремими громадянами-вланиками. Їм простіше з кооперативом. Договори розривати не хочуть, і нові рішення про передачу землі не кооперетиву, а окремим громадянам приймати не хочуть.
В селищах - простіше.
Агк в городе ,но практику я знаю уже сталкивался!Мой план имеет право на жизнь с юридических и проочих взглядов или нет,вот в чем вопрос??

ко всему прочему если будет решение кооператива про анулирование такового как юр лица,то куда горсовету деваться то!!

тем более арендная плата за 2.5 га составляет аж 336гр.25коп в год lol2
vl_ford
Повідомлень: 2
З нами з: 28 серпня 2014 10:33
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення vl_ford »

Шановний ExTreme! Дякую за відповідь!
На жаль, якщо при розмірах будівлі 5х10 м та добавити по периметру один метр від кожної стіни, то це буде (1+5+1)х(1+10+1)=7х12=84 квадратних метри усього, разом з відмосткою, а не 50+84=134, як Ви чомусь написали. Тобто, перебору поки що не буде -- буде НЕДОБОР :)
А по-друге, де ЦЕ написано, що " ... по метру по периметру гаража для его обслуживания,вам должны дать 100 % ..." ???
Якою статтею Закону на них тиснути? Бо я подібного. на жаль, ще ніде не зустрічав! :(
Аватар користувача
ExTreme
Спец
Спец
Повідомлень: 261
З нами з: 06 червня 2008 00:18
Репутація: -16
Область: Житомирська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Приватизація землі під існуюючими гаражами

Повідомлення ExTreme »

точно не помню, но ищите в держ.будів.нормах, у нас так точно архитектура без метра для обслуживания ничего не подпишет!

vl_ford писав:Тобто, перебору поки що не буде -- буде НЕДОБОР
сори завтыкал morgayu
Відповісти