Розпаювання фермерського господарства

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Vladimir_m
Спец
Спец
Повідомлень: 87
З нами з: 02 вересня 2014 09:48
Репутація: 0
Область: Херсонська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Vladimir_m »

Можна навіть не те що менше кожному, а взагалі залишок (найменше, 0,7 припустимо паю) надати одному із членів. Це все юридично визначається Проколом зборів членів ФГ, де зазначається як їм робити поділ.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

А в нашій області були вимоги, що тільки виключно в розмірі земельного паю (частки). Знаю людей, у яких після розробки проекту, залишились і нерозподілені землі, і члени ФГ, яким було надано дозвіл на розробку проекту землеустрою але на них не залишилось землі в розмірі земельної паю (частки). В даному випадку проекти виготовляв інститут землеустрою і вони (проекти) проходили державну експертизу.
Та власне і розробник нашого проекту (фоп) стверджував, що потрібно саме в розмірі земельного паю, тому один з членів нашого ФГ, якому було надано дозвіл на розробку, написав заяву, про те, що він відмовляється від розробки проекту і отримав рішення про внесення змін в розпорядження РДА (його виключили з числа осіб, яким нбуло надано дозвіл).
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

fgrubin писав: тільки виключно в розмірі земельного паю (частки)
, Цікаво знати, чим це обгрунтовувалось?
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

Один з аргументів був такий:
Коли на першому етапі члени ФГ писали заяви (клопотання) про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки в розмірі земельної частки (паю) для ведення фермерського господарства, то вони вказували конкретний розмір земельної ділянки в умовних кадастрових гектарах. Цей розмір відомий для кожної конкретної сільської (селищної) ради і ми про нього дізнавались в районному Держземагенстві.
Після розгляду заяви члени ФГ отримували розпорядження про дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки конкретного розміру в умовних кадастрових гектарах.
Наприклад, подаємо заяву і прохаємо надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки у розмірі 3,5 умовних кадастрових гектара і отримуєм рішення від компетентних органів (у нас це ще була РДА) про дозвіл на розробку проекту крнкретному громадянину саме на 3,5 умовних кадастрових га.
Отже, потрібно розробляти проект саме на 3,5 умовних кадастрових га.

Відправлено через 40 хвилини 18 секунди:
Kitsmaniuk писав: 16 га, перебуває в постійному користуванні фермерського господарства Кіцманюка, причому в державному акті зазначено, що державний акт видано не фермеру Кіцманюку, а просто Кіцманюку для ведення селянського (фермерського) господарства. До складу фермерського господарства входить 10 громадян, всі мають право набути у власність земельну ділянку з зазначеної земельної ділянки.
Мають право отримати земельну ділянку не всі 10 членів ФГ, а лише ті члени ФГ для яких громадянин Кіцманюк надасть згоду на припинення свого права постійного користування.
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

fgrubin писав:Один з аргументів був такий:
подаємо заяву і прохаємо надати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо передачі у власність земельної ділянки у розмірі 3,5 умовних кадастрових гектара і отримуєм рішення від компетентних органів (у нас це ще була РДА) про дозвіл на розробку проекту крнкретному громадянину саме на 3,5 умовних кадастрових га.
Отже, потрібно розробляти проект саме на 3,5 умовних кадастрових га.
Так, це зрозуміло, і заперечень тут немає. А якщо в заяві голова та члени фермерського господарства напишуть в рівних долях від грошової оцінки всієї земельної ділянки?... Я особисто в цьому проблеми не бачу.
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

Kitsmaniuk писав: Так, це зрозуміло, і заперечень тут немає. А якщо в заяві голова та члени фермерського господарства напишуть в рівних долях від грошової оцінки всієї земельної ділянки?
В заяві потрібно вказувати конкретний розмір земельної ділянки в умовних кадастрових га.
Якщо ви попередньо з"ясуєте які у вас грунти, яка оцінка земельної ділянки, то зможете конкретно прорахувати розмір земельної ділянки в умовних кадастрових га і подати клопотання саме на цей розмір.
Але, на мою думку, краще прорахувати розмір земельної ділянки в максимально можливому розмірі і подавати заяви не від всіх 10 членів ФГ, а від необхідної кількості громадян.
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

Але ж право то мають всі члени ФГ, хай менше, та всі порівну.....
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

А який розмір земельного паю в умовних кадастрових га по сільській раді на території якої знаходиться земельна ділянка Кіцманюка? І чи ви вже прораховували скільки повнорозмірних паїв можна нарізати з 16 га?
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

розмір ділянки в умовних кадастрових га значення не має, значення має вартість цієї ділянки, тому що 1,2 у.к.га в натурі може бути як 0,5 га так і всі 16 га. Все залежить від балу бонітету......
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

Kitsmaniuk писав: значення має вартість цієї ділянки, тому що 1,2 у.к.га в натурі може бути як 0,5 га так і всі 16 га. Все залежить від балу бонітету......
Так я й запитую, ви вже прорахували скільки в натурі буде у вас один земельний пай?
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

Прорахували... Фізичні площі різні... сума площ дає алощу всієї ділянки. але це тільки 6,6 повних ділянок в укг
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

Так може розділити на сім членів ФГ? А інші 3 нехай почекають, можливо ще вдасться в іншому місці отримати у власність для ведення ФГ в повному розмірі.
Та й 7 проектів це дешевше ніж 10, і витрати на реєстрацію будуть менші.
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

Я з Вами згідний. Та ви не знаєте, що це таке - БУКОВИНА. Практичо малоземелля, та й вільни СГ угідь, тим більше ріллі, вже практичо немає.....
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

Але ж з 10 членів ФГ Кіцманюка не всі є близькими родичами. Нехай засновники (засновник) виберуть 7 чоловік, які найбільш заслуговують на це на даному етапі, яким найбільше довіряють і які завтра не вийдуть з членів ФГ разом з землею.
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

Вибачте, але ми відхилились від теми.... Мене цікавить саме технологія розробки Проекту землеустрою....., скажемо точніше - зразок, зміст, зразки документів, бо багато що в мою макітерку не вкладається, а такий проект буде, мабуть, підлягати експертизі. Ніхто не береться за це, а своїм друзям я і відмовити не можу, і сертифікат втратити не хочу....
fgrubin
Спец
Спец
Повідомлень: 76
З нами з: 06 листопада 2012 22:13
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення fgrubin »

Якщо хтось, з сертифікованих інженерів землевпорядників, цим (зразок, зміст, зразки документів) тут поділиться , то я буду дуже здивований.
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Kitsmaniuk »

Давайте, здивуємось разом....
solo
Повідомлень: 1
З нами з: 09 квітня 2015 08:36
Репутація: 0
Область: Чернівецька
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення solo »

Не по темі
Kitsmaniuk, Напишіть мені будь ласка свій емейл або номер телефону в повідомлені, бо мені заборонено писати повідомлення (тільки зареєстрований). Хочу з вами поговорити. У мене також є проблеми з розпаюванням.
Bogdan
Повідомлень: 9
З нами з: 08 травня 2015 10:26
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Bogdan »

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка розібратися в ситуації. Земельна ділянка розташована на території сільської ради. Взята в оренду СФГ.
До якого органу потрібно писати заяву про виділення в приватну власність земельних ділянок членам фермерського господарства?
Хто видає довідку про відсутність в людини земельного паю?
Як розрахувати площу, на яку може претендувати один член господарства?
Дякую за допомогу
Аватар користувача
Саньок
Спец
Спец
Повідомлень: 66
З нами з: 17 вересня 2009 15:42
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Саньок »

Bogdan писав: Земельна ділянка розташована на території сільської ради
Якщо за межами населеного пункту, то клопотання до обласного управління Держземагенства, якщо в межах н.п. до ОМС.
Bogdan писав: Хто видає довідку про відсутність в людини земельного паю?
Питання законодавчо не визначене, більш за все або ОМС чи витяг про відсутність реєстрації речового права на земельну ділянк для товарного.....
Bogdan писав: Як розрахувати площу, на яку може претендувати один член господарства?
Дізнайтесь середню визначену (вирахувану) по Вашому регіону чи сільській раді, яку отримували члени КСП, вона вже повинна бути порахована.

Уважно перечетайте форум по темі, інформації для Вас тут достатньо... morgayu
Bogdan
Повідомлень: 9
З нами з: 08 травня 2015 10:26
Репутація: 1
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Bogdan »

Фермерське господарство має 2 земельні ділянки. Одна на праві постійного користування (15 га) отримана в 2001 році. інша 20 га орендована із земель запасу на території сільської ради.
Питання.
Чи може бути розпайована земля із земель запасу, яка знаходиться в оренді, між членами СФГ, без паювання земельної ділянки, яка належить СФГ на праві постійного користування?
Дякую
Аватар користувача
ValD
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 січня 2011 16:26
Репутація: 6
Область: Харківська

Re: Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення ValD »

Bogdan писав:Фермерське господарство має 2 земельні ділянки. Одна на праві постійного користування (15 га) отримана в 2001 році. інша 20 га орендована із земель запасу на території сільської ради.
Питання.
Чи може бути розпайована земля із земель запасу, яка знаходиться в оренді, між членами СФГ, без паювання земельної ділянки, яка належить СФГ на праві постійного користування?
Дякую
Може...
Александр lit
Повідомлень: 2
З нами з: 29 січня 2016 01:17
Репутація: 0
Область: Вінницька
Місце роботи: Освітня галузь

Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Александр lit »

Доброго дня (чи вечора) шановні форумчани.Я э членом фермерського господарства заснованого 1997р., мій батько - голова фг, і також бабушка є членом фг.Ми хочемо цю землю розпаювати. Фг має у постійному користуванні 15 га землі. .Прошу допомогти мені з такими питаннями.
1. Потрібен зразок клопотання.
2. Чи можуть нам відмовити на законних підставах скористатись нашим правом , що робити в такому випадку?
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення Поковба »

Розпайовуємо фермерське господарство. Реєстратори вимагають припиняти постійне користування до передачі у власність частки. Чи правомірна така вимога?
Аватар користувача
solim
Спец
Спец
Повідомлень: 1061
З нами з: 06 листопада 2013 13:47
Репутація: 196
Область: Рівненська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Розпаювання фермерського господарства

Повідомлення solim »

Думаю правомірна.
Принаймні у нашій області була чітка вимога коли починали паювати ДП.
Відповісти