Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Все, що стосується приватизаціїї земельних ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
followme
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення followme »

Як наразі відомо існує заборона на розробку документації для приватизації від травня місяця.
А як щодо дозволів на приватизацію отриманих до 12.05?
В когось є подібний досвід із приватизацією під час війни?
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Репутація: 508
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення magalon »

followme писав: 11 вересня 2022 20:09 від травня місяця.
Де про це пишуть, що саме від травня?
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення snaka »

magalon писав: 12 вересня 2022 08:36 Де про це пишуть, що саме від травня?
Земельний кодекс
перехідні положення
"5) безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється;"
followme
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення followme »

magalon писав: 12 вересня 2022 08:36 саме від травня
я пишу про це у відповідності до дати внесення змін https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2247-20#n29
Так в когось був досвід приватизації під час війни для рішень до 12.05?
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення snaka »

followme писав: 12 вересня 2022 22:27 Так в когось був досвід приватизації під час війни
рієстрацію не проводять
якщо ви його навіть зареєструєте то затверджувать його вам ніхто не буде
ось такий досвід
чи що ви тут хочете почуть?
atb
Спец
Спец
Повідомлень: 98
З нами з: 29 липня 2008 22:27
Репутація: 32

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення atb »

Треба писать не тут а до того довбня, хто цей текст вносив на розгляд ВРУ, що він мав на увазі і який план приватизації він передбачав...чергова загадка.
followme
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення followme »

snaka писав: 13 вересня 2022 09:05хочете
Дякую за відповідь! А як щодо мовчазної згоди? Якщо омс пропустять строк відповіді? і строк якої сплив до 19.05

Відправлено через 1 годину 12 хвилин 22 секунди:
Хотілось би відповіді від реального землевпорядника в кого аналогічна ситуація ЗАРАЗ з документами до 19.05

Відправлено через 3 хвилини 16 секунд:
snaka писав: 13 вересня 2022 09:05затверджувать
чим мотивуючись? в цитаті із перехідних положень ГОВОРИТЬСЯ: Про ДОЗВІЛ і Розробку такої документації
Тобто ні тобі про реєстрацію в ДЗК ні Затвердження, хіба термінологія юридичного етапу не має значення, коли щось забороняють.
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення snaka »

followme писав: 13 вересня 2022 21:30 Хотілось би відповіді від реального землевпорядника
я реальний землевпорядник
і у нас також є договора на розробку проектів які заключені до 24.02
проекти пороблені і віддані людям без реєстрації
як закінчиться війна вони їх подадуть в цнам, зареєструють і потім затвердять
мене це влаштовує
followme писав: 13 вересня 2022 21:30 Тобто ні тобі про реєстрацію в ДЗК ні Затвердження
"безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність..... забороняється"
по вашому це що означає?
alex134
Модератор
Модератор
Повідомлень: 509
З нами з: 15 січня 2018 17:38
Репутація: 162
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення alex134 »

followme писав: 13 вересня 2022 21:30 Розробку такої документації
А як Ви бачите без розробки документації (яка заборонена), реєстрацію в ДЗК??
Це по перше, а по друге чому саме до 19.05, я так і не зрозумів?
якщо пункти 27 і 28 були додані ще у березні місяці https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2145-20#n6
followme
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення followme »

alex134 писав: 14 вересня 2022 09:23березні
так, 24.03 - помилився, там біля цитованого тексту в ЗК дати від 19.05 але то інший пункту
я маю на увазі, та що уже була розроблена до 24.03 і дозволи були отримані
Якщо поглянути в порядок ведення державного земельного кадастру й про землестрій ст 50 - то якихось змін щодо права на реєстрацію немає

Відправлено через 1 хвилину 44 секунди:
snaka писав: 14 вересня 2022 08:40це що означає
Дякую за Вашу позицію.
А означає, що Закон зворотньої сили НЕМАЄ і йогод дія обмежена в часі і має стосуватися КОНКРЕТНИХ а не гіпотетичних етапів приватизації землі

Відправлено через 7 хвилин 12 секунд:
Такоє формування із цитати
snaka писав: 12 вересня 2022 08:54 розроблення такої документації
ТАКОЇ розробка забороняється, а не такої?

Відправлено через 1 хвилину 50 секунд:
Особисто маю думку, як юрист, що такої це теї на яку дозвіл не отримали, а на яку вспіли отримати - валяйте.
alex134
Модератор
Модератор
Повідомлень: 509
З нами з: 15 січня 2018 17:38
Репутація: 162
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення alex134 »

followme писав: 14 вересня 2022 18:21 Особисто маю думку, як юрист, що такої це теї на яку дозвіл не отримали, а на яку вспіли отримати - валяйте.
ну дивіться з ваших слів і до війни було заборонено розробляти документацію на яку дозвіл не отримали.
я так думаю, особиста думка яка нінащо не впливає, розроблення такої документації (це типу розроблення проектів щодо відведення земельної ділянки) забороняється.
Ви правильно кажите що зворотньої дії закон не має, тому рішення у вас ніхто не забере, його було надано коли можна було, на сьогоднішній день є пряма заборона на розроблення такої документації, тому кожен на свій страх і ризик робе от і все
followme
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 5
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення followme »

Ви дуже вірно підбираєте слова
alex134 писав: 15 вересня 2022 09:46 заборона на розроблення такої
- а не сякої з отриманими дозволами до 24.03
Страх і ризик - звучить удурчающе
alex134
Модератор
Модератор
Повідомлень: 509
З нами з: 15 січня 2018 17:38
Репутація: 162
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення alex134 »

followme писав: 15 вересня 2022 16:54 Ви дуже вірно підбираєте слова
а ви дуже гарно видираєте слова з контексту, я спеціально в дужках написав, що я розумію під забороною. Я особисто не берусь робити проекти по старих рішеннях і вбачаю заборону на розробку проектів з 24.03.2022 року і до кінця військового стану. Дозвіл до 24.03.2022 року отримали молодці, після 24.03.2022 року забороняється розробка проектів, всьо! І навіть не переподаю на реєстрацію проекти розроблені до 24.03.2022 року.
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення snaka »

один я не розумію для чого ця тема існує і що тут обговорювати?
ОльгаО
Спец
Спец
Повідомлень: 119
З нами з: 23 січня 2009 14:13
Репутація: 8

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення ОльгаО »

snaka писав: 16 вересня 2022 08:32 для чого ця тема існує
в мене наприклад є надія що щось приймуть, розберуться. А ще цікаво почитати як працюють мізки наші. Ми всі намагаємося прочитати так щоб хоч якась робота була. А біда в тому що написано так, що для того щоб зрозуміти що мали на увазі і що написали треба перекладач.
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення snaka »

ОльгаО писав: 16 вересня 2022 09:42 що написали треба перекладач
так, там є таке що незрозуміло як розуміти але з приватизацією там чітко написано
ОльгаО
Спец
Спец
Повідомлень: 119
З нами з: 23 січня 2009 14:13
Репутація: 8

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення ОльгаО »

snaka писав: 16 вересня 2022 09:47 приватизацією там чітко написано
так. А мені цікаво чи вони думали коли писали як пояснити людині що вона не може отримати гроші за оренду паю бо договір не може заключити бо я не можу зареєструвати ділянку. А ще там не написано що робити коли твій замовник помер, а його город так і не зареєстрований, а його дочка плаче їй і так важко і ти повертаєш їй гроші які заплатив її батько, а ти вже поміряв зробив документацію і доречі подав на реєстрацію ще до 24-02, а воно все в липні повернулося з відмовами. А ще там не написано як виплачувати заробітню платню щоб і люди могли жити і щоб нарахування в пенсійний йшли. Ми часто тут писали про малі зарплати реєстраторів і їх важку роботу (це дійсно важко коли тобі приходить на реєстрацію настільки різне що ти мусиш зламати голову і найменша з проблем це погані копії сканованих документів), але щось не видно співчуття розробникам. Які вже пів року не мають роботи. Нотаріальна палата як не крути вирішує питання роботи нотаріусув. Збільшила термін на 4 місяці оформлення спадщини, але 4 це не невідомість як у нас. Було б круто що заробітня плата тих хто пише якось корелювалася з роботою галузі. А може то в мене лише так, а всі роблять і все реєструється?
staroj
Спец
Спец
Повідомлень: 59
З нами з: 06 жовтня 2011 10:50
Репутація: 14
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення staroj »

В мене зараз дуже багато проектів рішення на які були надані 2021 роком і самі документації були розроблені до 24 лютого, проте в силу різних обставин не були зареєстровані до набрання чинності закону № 2145-IX від 24.03.2022. Замовники на даний час також навчились читати закони, і вже не один до мене приходив, і казав що прямої заборони на реєстрацію таких ділянок немає (лише я так зрозумів усні рекомендації Держгеокадастру на їхніх селекторах), і чому реєстратори пишуть " невідповідність до п. 5 ст. 27 Перехідних положень Земельного кодексу України;" якщо фактично уся документація була розроблена до 24.03.2022р (набрання чинності закону). І слухаючи це і я розумію і замовники це вже розуміють (а якщо замовники з юридичною освітою і практикою то вже просто знизуєш плечима) що є "колапс" між тим законом що є, і тим що є по факту.
staroj
Спец
Спец
Повідомлень: 59
З нами з: 06 жовтня 2011 10:50
Репутація: 14
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення staroj »

Доброго дня. Скажіть, чи є якась пряма заборона реєстрації земельних ділянок під ЖБ по проектах які були зроблені до набрання чинності закону № 2145-IX від 24.03.2022р., (чи є лише усна заборона і погрози від ДГК)?
maland
Спец
Спец
Повідомлень: 354
З нами з: 28 грудня 2017 12:17
Репутація: 98
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення maland »

staroj писав: 21 вересня 2022 11:26 кажіть, чи є якась пряма заборона реєстрації земельних ділянок під ЖБ по проектах які були зроблені до набрання чинності закону № 2145-IX від 24.03.2022р
ніщо не заважає написати дату договору заднім числом. В такому випадку почнеться хаос.
Ну і "5) безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється;" хіба ви робите не для безоплатної приватизації або знайдет тлумачення значення "розроблення" в якому визначено, що присвоєння кадастрового номера - це вже не етап розроблення документації із землеустрою
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Репутація: 508
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення magalon »

staroj писав: 21 вересня 2022 11:26 Доброго дня. Скажіть, чи є якась пряма заборона реєстрації земельних ділянок під ЖБ по проектах які були зроблені до набрання чинності закону № 2145-IX від 24.03.2022р., (чи є лише усна заборона і погрози від ДГК)?
Нема для ЖБ. І усних заборон з погрозами теж ніяких не було озвучено.
bu4apka
Спец
Спец
Повідомлень: 281
З нами з: 23 грудня 2019 16:48
Репутація: 76
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення bu4apka »

staroj писав: 21 вересня 2022 11:26 Доброго дня. Скажіть, чи є якась пряма заборона реєстрації земельних ділянок під ЖБ по проектах які були зроблені до набрання чинності закону № 2145-IX від 24.03.2022р., (чи є лише усна заборона і погрози від ДГК)?
у мене було 2-3 відмови в червні-липні були з текстом
Безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну
власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з
метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації
забороняється
рішення від липня 2021 року,договір теж 2021 року тому я і забив закидати знову
ОльгаО
Спец
Спец
Повідомлень: 119
З нами з: 23 січня 2009 14:13
Репутація: 8

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення ОльгаО »

Ну а от як проголосують за цей закон (2557-IX) що на розгляді то тоді що можна буде робити?
у пункті 27:
підпункт 5 доповнити реченням другим такого змісту:
«Ці положення не розповсюджуються на безоплатну передачу у приватну
власність земельних ділянок власникам розташованих на земельних ділянках
об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд), а також на безоплатну передачу у
приватну власність громадян земельних ділянок, переданих в користування до
набрання чинності цим Кодексом»;
підпункти 6 і 7 виключити"
staroj
Спец
Спец
Повідомлень: 59
З нами з: 06 жовтня 2011 10:50
Репутація: 14
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення staroj »

maland писав: 21 вересня 2022 12:25 розроблення такої документації забороняється;" хіба ви робите не для безоплатної приватизації або знайдет тлумачення значення "розроблення" в якому визначено, що присвоєння кадастрового номера - це вже не етап розроблення документації із землеустрою
Не роблю а вже була зроблена січнем місяцем. І так, цікавить офіційне тлумачення "розроблення документації" та на підставі чого ви об'єднали його з поняттям "державної реєстрації земельної ділянки". Згідно ст. 1 Закону України про Землеустрій "Документація із землеустрою (землевпорядна документація) - затверджені в установленому порядку текстові та графічні матеріали, якими регулюється використання та охорона земель державної, комунальної та приватної власності, а також матеріали обстеження і розвідування земель тощо"( про державну реєстрацію ні слова немає). Державна реєстрація земельної ділянки - внесення до Державного земельного кадастру передбачених цим Законом (Про Державний земельний кадастр) відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера. Згідно ст. 79(1) є таке поняття як "формування земельної ділянки" (Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об'єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру.): визначення її площі - на основі відповідної документації із землеустрою; внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру - державна реєстрація земельної ділянки.
Тобто якщо б законодавці хотіли заборонити розробку документації разом з її реєстрацією в п.5 ст 27 Прехідних положень Земельного кодесу України було б зазначено за зеборону НЕ "розроблення документації із землеустрою", А ФОРМУВАННЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ЗГІДНО НОРМ БЕЗОПЛАТНОЇ ПЕРЕДАЧІ.
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Репутація: 508
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Приватизація земельної ділянки в умовах воєнного стану

Повідомлення magalon »

ОльгаО писав: 21 вересня 2022 15:11 Ну а от як проголосують за цей закон (2557-IX) що на розгляді то тоді що можна буде робити?
По техдоках з правом на будинок можна буде приватизовувати ділянки, і також можна буде приватизовувати ділянки, які раніше були передані в користування.
Відповісти