GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Програми, які допомагають нам у роботі. Бажаєте рекламувати свій бізнес? Ставайте сонсором вказаного розділу.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Чому ГІС6 не підтримує формат трансформаційного поля *gsb Ntv2?

Я не знаю.
7
27%
Розробник не зацікавлений в розвитку програми.
5
19%
Для чого цей файл?
10
38%
Я просто користуюсь, не задумуюсь.
0
Немає голосів
Трансформую чим попало, і паралельно користуюсь програмою.
4
15%
 
Всього голосів: 26

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Oleg »

Ну, Гуру-Гісовці morgny - підказуйте:

Код: Виділити все

Підкажіть як в ГІСі виставити, щоб обчислення площі в га., якщо заокруглено до 4 знаків - так же й показувало в  кв.м.. Тобто - наприклад - 1,0843га. Показує в квадратах 10843,55. Як зробити щоб рахував тільки 10843? І чи якщо так можливо виставити - то чи не буде Гіс заокруглювати в 10844? 
ПиСи
Починаю вивчати Гіс Sorri
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

Не по темі
[quote="Nat"]Parcel, це Вас теж стосується.[/quote]
а до чого тут я? ми з Nicks-ом ГІС6 обговорювали, а він приперся і сам на мене наагрився.
в будь-якому разі я вибачаюся, я не люблю людей нервувати, тим більше до істерики доводити Nenayu
Nicks, ще в мене є питання: в мене було вже декілька випадків, коли з бази даних пропадають діляки. я спочатку думав що це хтось крім мене руки пхає до комп'ютера, але вчора ділянка зникла просто в мене на очах, надрукував кадастровий план, вийшов в головне вікно - ділянки нема.
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Chernov »

Не по темі
Ухожу, ухожу, ухожу....
На трое суток.
Не в Бобруйск.
В Южноукраинск...
Тендер там у них. По геодезии с картографией...
Nat писав:Дякую Uchoba
Вибачаюся.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Parcel писав:чесно кажучи, я трохи розчарований, не все так гарно як в рекламі :)
достають непорозуміння під час перевірки обмінних файлів (про це я вже писав і сподівають це виправлять), досить повільно працює, деякі прості (на погляд начальства) дії займають купу часу і нервів, коротше, програма зірок з неба не хапає :(
Саме так. Багато не досить досвідчених людей думають, що якщо є автоматизована система, то достатньо однієї кнопочки, щоб зробити всю необхідну роботу і дуже розчаровуються, коли виявляється, що працювати таки доведеться, бо Скайнет ще не придумали. lol2 А непорозуміння з приводу обмінних файлів були і завжди будуть, в кожній програмі. Якщо не має чіткого опису і формулювання стандарту, то непорозуміння будуть вічно. Ті самі європейці, коли придумують якийсь стандарт, то потім часто його переглядають та вдосконалюють, в результаті стандарти також мають свої версії. А наші розробники формату XML плюють на допущені помилки, неоднозначності і можливість вдосконалитись...
Parcel писав:а до чого тут я?
Є таке поняття як флейм.
Parcel писав:Nicks, ще в мене є питання: в мене було вже декілька випадків, коли з бази даних пропадають діляки. я спочатку думав що це хтось крім мене руки пхає до комп'ютера, але вчора ділянка зникла просто в мене на очах, надрукував кадастровий план, вийшов в головне вікно - ділянки нема.
Є таке поняття, як фільтр. Переконайтесь, що не задіяно фільтр по кадастровому номеру, помітках, чи не включено якийсь інший фільтр чи відбір. Окрім того, переконайтесь, що вашому користувачу, під яким Ви заходите, дозволено переглядати всі ділянки (звісно, якщо Ви не заходите під адміністратором). Ділянка - це запис бази даних, просто так записи не зникають, їх можна лише примусово видалити.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

NickS писав:Є таке поняття, як фільтр. Переконайтесь, що не задіяно фільтр по кадастровому номеру, помітках, чи не включено якийсь інший фільтр чи відбір. Окрім того, переконайтесь, що вашому користувачу, під яким Ви заходите, дозволено переглядати всі ділянки (звісно, якщо Ви не заходите під адміністратором).
ці причини ніби очевидні, я і сам про таке думав. але більше схоже або на якусь містику, або на якийсь глюк...
та і не така велика проблема, що пропаде пару ділянок, я на компакт-дисках тримаю копії обмінних файлів, якщо сильно припре, то знайду і відновлю :)
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Містики тут не має бути. Спробуйте діляки, які, на Вашу думку, пропали знайти через пошук, а також перевірте sql-запит в нижньому вікні під списком ділянок. Він має бути таким:

Код: Виділити все

Select * 
From OBJECT 
Order By ID_Object
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

Як в ГІС 6 зробить топографічний план місцевості на форматі А4 в масштабі 1:500 з умовними позначення, та провести інтерполювання горизонталей(як обчислити перевищення)!підскажіть pleace!!!
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

kols писав:Як в ГІС 6 зробить топографічний план місцевості на форматі А4 в масштабі 1:500 з умовними позначення, та провести інтерполювання горизонталей(як обчислити перевищення)!підскажіть pleace!!!
Встановити масштаб 1:500, вибрати якийсь із косметичних слоїв і там, за допомогою інструментів малювання, коректування зробити, та призначаючи різні умовні посначення зробити топографічний план. Для інтерполювання горизонталей є функція "Вычисления рельефа". Для друку на форматы А4 використовується відповідна звітова форма.
Як малювати і працювати зі слоями, дивіться відео-уроки:
http://shels.com.ua/download/video/gis6 ... s1_loq.avi
http://shels.com.ua/download/video/gis6 ... s2_loq.avi
http://shels.com.ua/download/video/gis6 ... s3_loq.avi
Всі відео-уроки можна переглянути і на ютубі:
http://www.youtube.com/user/GisOrgUa
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

Дякую на підказку!Буду пробувати!Ааааа...обробку тахеометричної зйомки, в ньому можна зротить(ГІС6)??
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

kols писав:Ааааа...обробку тахеометричної зйомки, в ньому можна зротить(ГІС6)??
У вікні "Расчёт и уравнивание теодолитных ходов и пикетов" (в головному вікні, меню "Расчёты").
Документація - Том 3, ст. 3-26
Презентація http://shels.com.ua/download/gis52_ppt02.zip
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

Дякую ThankYou !!!Ну і,як створювати умовні позначення чи вони вже десь єсть 5+5=?
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

Є, пошукайте гарненько) принаймні в камералці так точно)
Дивіться том 2 починаючи з 23 сторінки:)
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Volodar »

Chernov писав:Просто, немного поработав с ГИС-6 для себя выяснил, что это самая качественная из отечественных программ такого рода.
Ну що ж вирішив, скористатися рекомендаціями поважних людей, і поюзати ГІС6. Виникла деякі запитання, звичайно бо вперше користуюся цим продуктом.
Запитання до представника програми NickS (перепрошую, але не має бажання перечитувати всі три томи інстукції)
1. При редагування обєкта не зрозумів, як полілінію замкнути в полігон. і навпаки. додати, перемістити точку є.
2. Чи є можливість переміщувати обєкт (полігон, полілінію) в задану точку з одночасним поворотом за заданим напрямом, (в інструкції є перерахунок координат за двома парами точок, але це не зовсім зручно, оскільки необхідно додатково відкладати лінію заданої довжини, при цьому перевіряючи точність довжини- не дай бог різниця в долі міліметра, то в обєкті, що переміщується зміниться площа)
3. Чи є можливість автоматичного створення полігону, обмеженого із зовнішніх сторін іншими обєктами (полігонами, лініями).
4. Автоматичне створення дирок (або петель) в полігонах (коли є два обєкти-внутрішній та зовнішній).
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

Volodar ви напевно звикли користуватися Автокадом?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Volodar »

Parcel писав:Volodar ви напевно звикли користуватися Автокадом?
Автокад занадно дорогий, тим більш я патріот Pioner і користуюсь українським. Ну, звичайно, інколи не обходиться і без буржуйських програм.
Ще одне запитання, до ГІС6, а інтерфейс український є??
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

Volodar писав:Ще одне запитання, до ГІС6, а інтерфейс український є??
майже є morgny
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Oleg »

Volodar писав:Ще одне запитання, до ГІС6, а інтерфейс український є??
Меню Сервис-Установки:
104829062011.JPG
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Volodar писав:1. При редагування обєкта не зрозумів, як полілінію замкнути в полігон. і навпаки. додати, перемістити точку є.
Для створення полігону, потрібно двічі клацнути лівою кнопкою мишки на першій точці, а щоб із лінії зробити полігон, потрібно або існуючу, або добавлену точку посадити на першу точку лінії і в параметрах об'єкта задати тип "полигон" (в нижній панелі, або вікні "Изменение параметров условного обозначения"). Щоб із полігону зробити розімкнену лінію, потрібно навпаки змінити йому тип "линия" і першу точку відвести (вона має розімкнути об'єкт).
Для іншого є серія відео-уроків по малюванню, про які я вже казав вище
http://shels.com.ua/download/video/gis6 ... s1_loq.avi
http://shels.com.ua/download/video/gis6 ... s2_loq.avi
http://shels.com.ua/download/video/gis6 ... s3_loq.avi
Всі відео-уроки можна переглянути і на ютубі:
http://www.youtube.com/user/GisOrgUa

Ці відео-уроки ми робимо не для себе, а для вас, тому, будь-ласка, переглядайте їх уважно! Це ж цікавіше і зрозуміліше аніж читати інструкцію. ;)
Volodar писав:2. Чи є можливість переміщувати обєкт (полігон, полілінію) в задану точку з одночасним поворотом за заданим напрямом, (в інструкції є перерахунок координат за двома парами точок, але це не зовсім зручно, оскільки необхідно додатково відкладати лінію заданої довжини, при цьому перевіряючи точність довжини- не дай бог різниця в долі міліметра, то в обєкті, що переміщується зміниться площа)
Насправді та функція про яку Ви кажете ("Преобразование по 4-ом точкам") зовсім не вимагає, щоб лінія була заданої довжини! В тій функції, вибираються точка 1 і 2 на об'єкті, а потім точка 3 - куди буде садитись точка 1, а точка 4 - просто задає напрям повороту. Вона не обов'язково має співпадати з точкою 2! Є ще функція "Преобразование", за допомогою якої, можна напряму вказати координати точки 3 і кут повороту.
Volodar писав:3. Чи є можливість автоматичного створення полігону, обмеженого із зовнішніх сторін іншими обєктами (полігонами, лініями).
Є функції "Слияние", "Вырезание", "Наложение", "Разрезание" для математичних операцій з множинами (групою полігонів)
Volodar писав:4. Автоматичне створення дирок (або петель) в полігонах (коли є два обєкти-внутрішній та зовнішній).
Зовнішній контур має бути за годинниковою стрілкою, а внутрішній - проти. Виділяємо ці об'єкти, копіруємо. Потім вставляємо і на запит нажимаємо кнопку "Все контура в один объект". Таким чином створиться полігон-сума всіх скопіруваних об'єктів (але, в цьому випадку, залишаться попередні полігони). Те саме можна зробити, вибираючи команду "Вырезать".
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Volodar »

NickS писав:Для створення полігону, потрібно двічі клацнути лівою кнопкою мишки на першій точці, а щоб із лінії зробити полігон, потрібно або існуючу, або добавлену точку посадити на першу точку лінії і в параметрах об'єкта задати тип "полигон" (в нижній панелі, або вікні "Изменение параметров условного обозначения"). Щоб із полігону зробити розімкнену лінію, потрібно навпаки змінити йому тип "линия" і першу точку відвести (вона має розімкнути об'єкт).
Дякую, просто потрібно було тримати ALT, щоб додати точку
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

Як в ГІС6 зробить винос меж(розрахунок кутів і довжин від точки стояння)???Є поліго з 5 точками є 6*т.на якій центруємо теодоліт і 7*т. ня яку наводяться нулі,як знайти кут 5,6*,7*,і довжину 6*5....ну і так далі 4,6*,7*,і довжину 6*4....
Можливо щось таке накрутив, вибачаюсь)))
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

kols писав:Як в ГІС6 зробить винос меж(розрахунок кутів і довжин від точки стояння)???Є поліго з 5 точками є 6*т.на якій центруємо теодоліт і 7*т. ня яку наводяться нулі,як знайти кут 5,6*,7*,і довжину 6*5....ну і так далі 4,6*,7*,і довжину 6*4....
Можливо щось таке накрутив, вибачаюсь)))
Таки накрутили. :)) Я так і не зрозумів, яка основна задача.
Якщо потрібно вирахувати теодолітний хід, читайте тут:
http://shels.com.ua/download/gis52_ppt02.zip
Якщо потрібно зробити зворотню задачу, читайте тут:
http://shels.com.ua/download/gis60_ppt02.zip
Якщо потрібно просто знайти кути, є функція "угол" або використати лінійку, будуть відображатись кути між вибраними точками.
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення doslidnik »

Що сталося із сайтом gis.org.ua - вже третій день не можу оновити програму. Раніше хоч на сайт заходив, але оновитись не мег - градусник процеса не доходив до кінця. А зараз взагалі сервер впав.
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

doslidnik писав:Що сталося із сайтом gis.org.ua - вже третій день не можу оновити програму. Раніше хоч на сайт заходив, але оновитись не мег - градусник процеса не доходив до кінця. А зараз взагалі сервер впав.
Все нормально - сайт працює. Скоріше за все Вас (Ваш айпішник) заблоковано на сайті Banned Зверніться до NickS
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

doslidnik писав:Що сталося із сайтом gis.org.ua - вже третій день не можу оновити програму. Раніше хоч на сайт заходив, але оновитись не мег - градусник процеса не доходив до кінця. А зараз взагалі сервер впав.
З сайтом все нормально. Зверніться до нас і повідомте свою ip-адресу в інтернеті. Швидше за все, Вас забанено. У нашого хост-провайдера стоїть захист: коли хтось вводить неправильно пароль 5 раз поспіль, ці дії розцінюються як спроби взлому і користувач блокується по ip-адресі. Нажаль, це не наша примха, тому єдине що потрібно, зняти бан, а в подальшому намагатись не вводити неправильний пароль. :)
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення KolS »

NickS Дякую, саме так я і робив)
irka
Спец
Спец
Повідомлень: 359
З нами з: 27 березня 2009 19:20
Репутація: 2

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення irka »

Скажите пожайлуста каким способом уравнивать висячий теодолитный ход если есть например 2 твердых точки а дальше пошла висячка из 2,3 или 5 точек стояния?
Відповісти