GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Програми, які допомагають нам у роботі. Бажаєте рекламувати свій бізнес? Ставайте сонсором вказаного розділу.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Чому ГІС6 не підтримує формат трансформаційного поля *gsb Ntv2?

Я не знаю.
7
27%
Розробник не зацікавлений в розвитку програми.
5
19%
Для чого цей файл?
10
38%
Я просто користуюсь, не задумуюсь.
0
Немає голосів
Трансформую чим попало, і паралельно користуюсь програмою.
4
15%
 
Всього голосів: 26

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Oleg »

Ну, Гуру-Гісовці morgny - підказуйте:

Код: Виділити все

Підкажіть як в ГІСі виставити, щоб обчислення площі в га., якщо заокруглено до 4 знаків - так же й показувало в  кв.м.. Тобто - наприклад - 1,0843га. Показує в квадратах 10843,55. Як зробити щоб рахував тільки 10843? І чи якщо так можливо виставити - то чи не буде Гіс заокруглювати в 10844? 
ПиСи
Починаю вивчати Гіс Sorri
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

Evgeniya писав:
так же как и раньше... "петлей".
І це, до речі, не правильно! В XML є такі поняття як "зовнішній контур" і "внутрішній контур". Петлі - це помилка минулих років, невже варто і надалі її дотримуватись?
Гість
Спец
Спец
Повідомлень: 433
З нами з: 17 травня 2010 18:22
Репутація: 0
Область: м.Севастополь
Місце роботи: Інше

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Гість »

NickS писав: І це, до речі, не правильно! В XML є такі поняття як "зовнішній контур" і "внутрішній контур". Петлі - це помилка минулих років, невже варто і надалі її дотримуватись?
Сьогодні зробили файл , в ньому два внутрішніх контури , гіс реагує неадекватно на такий файл . Бачить лише один контур , другий заганяє в якесь угіддя і видає помилку , що площа незходиться рівно на площу другого контура.
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Denver »

zemlemir69 писав:Сьогодні зробили файл , в ньому два внутрішніх контури , гіс реагує неадекватно на такий файл . Бачить лише один контур , другий заганяє в якесь угіддя і видає помилку , що площа незходиться рівно на площу другого контура.
перетворіть прив'язки у вирізки - буде все добре і адекватно) якщо якісь проблеми, то прикріпіть файлик - гляну)
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

zemlemir69 писав:Сьогодні зробили файл , в ньому два внутрішніх контури , гіс реагує неадекватно на такий файл . Бачить лише один контур , другий заганяє в якесь угіддя і видає помилку , що площа незходиться рівно на площу другого контура.
Швидше всього один з контурів зроблено за годинниковою стрілкою. Майте на увазі: зовнішній контур має йти за годинниковою стрілкою, а внутрішні - проти. Якщо контур в неправильному напрямі, то виділіть його і натисніть кнопку "Изменение направления". Якщо не допоможе, пишіть в окрему тему про GIS6 (viewtopic.php?f=13&t=4350).
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Parcel »

NickS писав:Майте на увазі: зовнішній контур має йти за годинниковою стрілкою, а внутрішні - проти.
щось я такого в наказі 573 не бачив і в методичних рекомендаціях також. це ваша власна ініціатива?
невже ГІС6 настільки тупий, що не може нормально імпортувати xml з вкладеними контурами?
ваша програма не може перевірити напрямок слідування вузлів і в разі необхідності розвернути контур (якщо така вимога є критичною для ГІС6) ?
для чого парити людям мізки а потім писати, що всі користувачі "криворукі" ?
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

Parcel писав:щось я такого в наказі 573 не бачив і в методичних рекомендаціях також. це ваша власна ініціатива?
lol2
Дякую, розсмішили! Може Вам в наказі 573 написати весь довідник геодезиста? morgny Шановний, це загально прийняте правило в геодезії, при чому як в Україні так і закордоном (та і не тільки в геодезії!). Вкраплені контури мають бути в зворотньому напрямі!
Parcel писав:ваша програма не може перевірити напрямок слідування вузлів і в разі необхідності розвернути контур (якщо така вимога є критичною для ГІС6) ?
для чого парити людям мізки а потім писати, що всі користувачі "криворукі" ?
Насправді наша програма приймає два варіанта:
- зовнішні контури за годинниковою стрілкою, а внутрішні - проти;
- зовнішні контури проти годинникової, а внутрішні за годинниковою стрілкою.
Окрім того в програмі за допомогою однієї кнопки можна змінити напрямок контура, або переробити прив'язки у вирізки. В чому проблема?

А, ну да, проблема в тому, що неправильно створені контури, в ДЗК не будуть переробляти, бо це не їх справа! Їх завдання прийняти від виконваця обмінний файл і перевірити на помилки.

А от стикнулись з тим, що МОФ неправильно конвертує in4 файли в xml з вкрапленими контурами угідь. Наприклад, є файл ін4 з вкрапленими контурами, зробленими прив'язкою - одним полігоном (до речі ін4 з вирізками МОФ не правильно розуміє і добавляє зайві лінії), конвертуємо його в xml - МОФ вкраплені контури переробляє у вирізки але виходить, що і зовнішній контур за годинниковою стрілкою і внутрішній. В результаті баланс площ ніяк не сходиться.
От вам і "офіційна" програма! Більш детальніше ця ситуація обговорювалась на форумі GIS6 http://www.gis.org.ua/forum/viewtopic.php?f=3&t=147

От і чекайте, коли розробники безкоштовної програми виправлять помилки (а ми не одноразово їм про ці помилки вказували, на що отримували відповідь: "У нас немає часу"). Тому я не рекомендую конвертувати в МОФ in4 з вкрапленими контурами угідь!
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Parcel »

NickS писав:Шановний, це загально прийняте правило в геодезії, при чому як в Україні так і закордоном (та і не тільки в геодезії!). Вкраплені контури мають бути в зворотньому напрямі!
NickS писав:А, ну да, проблема в тому, що неправильно створені контури,
NickS писав:МОФ вкраплені контури переробляє у вирізки але виходить, що і зовнішній контур за годинниковою стрілкою і внутрішній. В результаті баланс площ ніяк не сходиться.
От вам і "офіційна" програма!
ці всі три цитати пов'язані між собою.
викладіть тут скан свого диплома геодезиста. якщо диплома нема, то цитату з підручника про напрямок обходу вузлів в каталогах координат вкраплених контурів. перерив весь архів з радянськими ще справами, жодного каталогу проти годинникової стрілки не знайшов.
висновок простий: МОФ (розробник - Центр ДКЗ) робить правильно, ГІС6 (розробник невідомо хто) робить НЕправильно.
чому Digitals і Синергія такі файли обробляють нормально?
чому ГІС6 не може автоматично розвернути контур, який йому не подобається? http://algolist.manual.ru/maths/geom/polygon/orient.php
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

Parcel писав:викладіть тут скан свого диплома геодезиста. якщо диплома нема, то цитату з підручника про напрямок обходу вузлів в каталогах координат вкраплених контурів. перерив весь архів з радянськими ще справами, жодного каталогу проти годинникової стрілки не знайшов.
Можу викласти скан диплому інженера-системотехніка. Якби був геодезистом, то займався б геодезією, а не програмуванням. Логічно? А Ваш скан я не прошу, бо який в ньому сенс? lol2
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Parcel »

NickS писав:Можу викласти скан диплому інженера-системотехніка. Якби був геодезистом, то займався б геодезією, а не програмуванням. Логічно? А Ваш скан я не прошу, бо який в ньому сенс? lol2
як кажуть "тєма сісєг не раскрита"
визнайте, що ГІС6 працює не коректно і переробіть
зи менше пишіть на форумах і більше програмуйте, можливо щось і вийде путнє :)
Востаннє редагувалось 30 травня 2013 14:05 користувачем Parcel, всього редагувалось 5 разів.
Причина: Тег для створення цитати виглядає так: [quote="нік"]текст[/quote]. Цитуйте уважно. У Вашому варіанті цитати Ви ніби самі собі відповіли
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

Parcel писав:як кажуть "тєма сісєг не раскрита"
визнайте, що ГІС6 працює не коректно і переробіть
зи менше пишіть на форумах і більше програмуйте, можливо щось і вийде путнє :)
Визнаю, що не коректно працює МОФ, я про це вже написав. :) А GIS6 працює коректно - це факт. А моя робота консультувати на форумах, по аські, мейлу, телефону, тестити, робити навчальні матеріали, розробляти звітові форми і т.д. А Ваша? morgny

Вибачаюсь, що трохи відхились від теми. Надалі на дану суперечку відповідати не буду, щоб не засмічувати топік. Pioner
Востаннє редагувалось 30 травня 2013 14:05 користувачем NickS, всього редагувалось 4 разів.
Причина: оверквотинг
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Parcel »

NickS писав:Надалі на дану суперечку відповідати не буду, щоб не засмічувати топік. Pioner
утютю :)
топік ми не засмічуємо, а обговорюємо "правильність" формування обмінного файла.
в цій справі найгірше те, що працюю в ГІС6 - перевіряю обмінні файли. і досить часто стикаюся з тим, що під час перевірки не сходиться площа. ділянки досить великі з великою кількістю контурів і зрозуміти яка причина в тому, що не б'є площа - чи не всі контури введені, чи не в тому напрямку полігони обійдені - неможливо. доводить кожен контур перевіряти в ручну, це займає багато часу. а сказати клієнтові, що ГІС6 - це правильно, а все інше фігня я не можу. він обмінний файл мені роздруковує і показує, що всі контури введені, прощі вирахувані, і все сходиться з експлікацією, що міститься в документації. ходять з додатками до наказу 573 і методичними рекомендаціями і тичуть ним під ніс і кажуть, що їм начхати на те, що мені ГІС6 пише "отсутствует описание смежеств".
а якщо приватна фірма яка створила і принесла мені обмінний файл належить синові голови райдержадміністрації, то що мені йому сказати? що хай викине свій диплом інженера-землевпорядника?

зробивши перевірку на напрямок обходу контурів ділянки і автоматичне його виправлення (на потрібне для ГІС6) під час імпорту, ви полегшите роботу і мені і багатьом іншим користувачам вашої програми. і версія в нас не піратська, а ліцензована і за гроші куплена.
передайте це моє прохання програмістам
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

Parcel писав:зробивши перевірку на напрямок обходу контурів ділянки і автоматичне його виправлення (на потрібне для ГІС6) під час імпорту, ви полегшите роботу і мені і багатьом іншим користувачам вашої програми.
Перевірка є і програма сама визначає за годинниковою стрілкою ділянка чи проти, але вгадати що то угіддя чи дирка (коли всі угіддя нормально, а одне неправильно зроблено) не можливо. Наділити програму екстрасенсорними здібностями також не можливо. :) Ситуації бувають різні тому остаточно сказати що то - вкраплений контур чи щось інше, може лише людина. А в некоректному формувані дирок в МОФ звинувачуйте саму МОФ, або виконавця обмінного файлу.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення Parcel »

NickS писав:Перевірка є і програма сама визначає за годинниковою стрілкою ділянка чи проти, але вгадати що то угіддя чи дирка (коли всі угіддя нормально, а одне неправильно зроблено) не можливо. Наділити програму екстрасенсорними здібностями також не можливо. :) Ситуації бувають різні тому остаточно сказати що то - вкраплений контур чи щось інше, може лише людина. А в некоректному формувані дирок в МОФ звинувачуйте саму МОФ, або виконавця обмінного файлу.
чому неможливо визначити? якщо контур знаходиться в елементі <Internals>, то він вкраплений.... що тут незрозуміло?
і Digitals і Синергія обробляють такі ділянки без проблем 5+5=?

Код: Виділити все

<Externals>
   <Boundary>
      <Lines>
         <Line>
            <ULID>6</ULID>
         </Line>
      </Lines>
      <Closed>true</Closed>
   </Boundary>
   <Internals>
      <Boundary>
         <Lines>
            <Line>
               <ULID>7</ULID>
            </Line>
         </Lines>
         <Closed>true</Closed>
      </Boundary>
   </Internals>
</Externals>
доказати неправильність формування дірок в МОФ неможливо! він не порушує вимоги викладені в наказі 573! і мучитись доводиться нам - користувачам ГІС6 :(
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: Обмінний файл XML

Повідомлення NickS »

Parcel писав: чому неможливо визначити? якщо контур знаходиться в елементі <Internals>, то він вкраплений.... що тут незрозуміло?
і Digitals і Синергія обробляють такі ділянки без проблем 5+5=?

доказати неправильність формування дірок в МОФ неможливо! він не порушує вимоги викладені в наказі 573! і мучитись доводиться нам - користувачам ГІС6 :(
Якщо малось на увазі саме це, то ми добавимо таку перевірку.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Volodar »

Parcel писав:і Digitals і Синергія обробляють такі ділянки без проблем
А чому Ви перевіряєте лише в ГІС6?? Це вказівка зверху? Тоді це "жива" корупція. Якщо є інший ліцензійний продукт, який не видає таких траблів - потрібно користуватися ним. Тоді це буде ринкова конкуренція.
Parcel писав:він обмінний файл мені роздруковує і показує, що всі контури введені, прощі вирахувані, і все сходиться з експлікацією, що міститься в документації. ходять з додатками до наказу 573 і методичними рекомендаціями і тичуть ним під ніс і кажуть, що їм начхати на те, що мені ГІС6 пише "отсутствует описание смежеств".
Правильно роблять, ДЗК зажерлося зі своїми откатами. То вони декілька років впарювали всім Геопроект, а тепер ГІС6
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Volodar писав:Правильно роблять, ДЗК зажерлося зі своїми откатами. То вони декілька років впарювали всім Геопроект, а тепер ГІС6
У Вас манія. :) Ніхто нікому не впарює, хто чим хоче, тим і користується.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Volodar »

NickS писав:У Вас манія. Ніхто нікому не впарює, хто чим хоче, тим і користується.
Перепрошую, але так складається з новим форматом xml: в ДЗК ненавязливо рекомендують користуватися лише ГІС6, як самими правильним.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Volodar писав: Перепрошую, але так складається з новим форматом xml: в ДЗК ненавязливо рекомендують користуватися лише ГІС6, як самими правильним.
Виділене - це не "впарюють" :)
Окрім того, в інших областях говорять те ж саме стосовно "впарювання" про Синергію. Але ми прагнем до того, щоб GIS6 всетаки і була як правильна і гнучка система. І не бачу в цьому нічого поганого. Krutelyk
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Chernov »

Volodar писав:ГІС6, як самими правильним
Пока оно так и есть... К сожалению. А "самых правильных" быть вообще не должно. Корень зла в нечеткой формализации описания. Просто, немного поработав с ГИС-6 для себя выяснил, что это самая качественная из отечественных программ такого рода. Которую даже можно сравнивать с буржуинскими программами.Но и она бессильна, когда спецификация не предусмтривает аксиоматичных понятий, типа правил описывания внутренних - внешних контуров.
Parcel писав:цитату з підручника про напрямок обходу вузлів в каталогах координат вкраплених контурів. перерив весь архів з радянськими ще справами, жодного каталогу проти годинникової стрілки не знайшов.
Это говорит о качестве Вашего геодезического образования, проистекающего из грамотности Ваших учителей. Учите английский и читайте геодезию в подлиннике..
Итак, из отечественных программ только ГИС-6 достойна названия "профессиональная".
А все остальное - сплошное любительство. ІМНО.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

Chernov писав:[Это говорит о качестве Вашего геодезического образования, проистекающего из грамотности Ваших учителей. Учите английский и читайте геодезию в подлиннике..
мммммм, ви навіть по по-російськи пишете з Оксфордським акцентом... і відстані напевно міряєте, як справжній англійський джентльмен, виключно ярдами... цитату з підручника мені і нііпьот :)

це був офтопік
ми з Nicks-ом домовились, ГІС вдосконалять, бо реально вєшалка на роботі
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Chernov »

Parcel писав:цитату з підручника мені і нііпьот :)
Мабуть у тих підручниках, по яких Ви навчались, про це і не написано. Тому у нас наразі і не діє, зокрема, УСК2000.
Але єдине з просвітницькою метою щиро раджу Вам почитати тут
http://gis-lab.info/docs.html
http://www.dataplus.ru/Support/Library/Index.htm
http://www.gis-center.com/article/usa/usa.htm
та притачаний файл (доречі, російською мовою, виключно для українських "фахівців"- проффесіоналів із знанням олбанської)
shapefile.zip
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

вона народ освічений пішов, гуглить на славу, але
1. різниці між "цитатою з підручника" і "списком літератури" не розуміє
2. як будете мати трохи часу, то обов'язково усвідомте різницю між геодезією і вищою геодезією
3. думка фірми Esri про свій же формат shape для мене важить рівно стільки, скільки і думка фірми Microsoft, яка не включила апостроф до української розкладки клавіатури, але підручники з української мови поки ніхто не переписував, як не перепишуть і підручники з геодезії

щодо впарювання ГІС6
пів року тому, фактично, я сам був ініціатором придбання ГІС6 для нашої організації.
подивився презентації на сайті, читнув трохи рекламних "буклетів", здалося, що продукт досить пристойний.
час минув і, чесно кажучи, я трохи розчарований, не все так гарно як в рекламі :)
достають непорозуміння під час перевірки обмінних файлів (про це я вже писав і сподівають це виправлять), досить повільно працює, деякі прості (на погляд начальства) дії займають купу часу і нервів, коротше, програма зірок з неба не хапає :(
Аватар користувача
Chernov
Спец
Спец
Повідомлень: 2237
З нами з: 26 грудня 2007 08:13
Репутація: 18
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Chernov »

Parcel писав:час минув і, чесно кажучи, я трохи розчарований, не все так гарно
Нечего на зеркало пенять....
Parcel писав:дії займають купу часу і нервів, коротше, програма зірок з неба не хапає
А где, если не секрет, быстрее и комфортнее? В фотошопе?
Parcel писав:думка фірми Esri про свій же формат shape
Этот формат - один из стандартов де-факто в мире. Не нравится shape - почитайте про GDF или MultiNET. Везде присутствует понятие "donut" - по русски - бублик, и правила его описания. Но вот незадача - пишут это аглицкими буквами, и те, которые изучали геодезию в ЦПШ написанного не понимают.
Да и вообще, попробуйте просто почитать инструкцию к ГИС-6, Инвентграду, Диджиталсу, Геопроекту... И.т.д. К любой мало-мальски документированной программе.
Parcel писав:гуглить на славу
Так и Вы погуглите, там и переводчик есть....
Parcel писав:різницю між геодезією і вищою геодезією
При чем здесь высшая геодезия, я не понял, скорее всего для Вашего образования "высшим" является все, что выше плинтуса.
Parcel писав:народ освічений пішов
Ну, во всяком случае, не воинствующая серость
Parcel писав:різниці між "цитатою з підручника" і "списком літератури" не розуміє
Я не знаю, по каким учебникам учились Вы, но явно не по тем, авторы которых слышали про электронную обработку геодезических измерений.
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Nat »

Chernov писав:Но вот незадача - пишут это аглицкими буквами, и те, которые изучали геодезию в ЦПШ написанного не понимают.
Не по темі
Шановний Chernov, а чи не занадто Ви...?
Читаймо разом правила форуму, п. 3.8
Parcel, це Вас теж стосується. Взагалі - всіх стосується.
Дякую Uchoba
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

Nat писав:
Не по темі
Шановний Chernov, а чи не занадто Ви...?
Читаймо разом правила форуму, п. 3.8
Parcel, це Вас теж стосується. Взагалі - всіх стосується.
Дякую Uchoba
Не по темі
Та не поб'ються вони. А якщо і поб'ються - то не до крові)))) morgny
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Відповісти