Qgis у землевпорядкуванні

Програми, які допомагають нам у роботі. Бажаєте рекламувати свій бізнес? Ставайте сонсором вказаного розділу.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
bashtynskyimaksym
Повідомлень: 3
З нами з: 31 травня 2018 09:19
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення bashtynskyimaksym »

Бажаю здоров'я, шановна спільнота!
Пропоную разом подумати з приводу застосування Qgis в сфері землевпорядкування: які плюси і мінуси, який досвід використання даного програмного забезпечення, чи є перспективи в майбутньому до його впровадження, тощо
Що бачу я

ПЕРЕВАГИ:
- програмне забезпечення повністю безкоштовне
- можливість швидко отримувати "відкриті" картографічні основи, в тому числі ЦМР
- інтеграція з python, що відкриває безмежні можливості для самостійного написання скриптів, автоматизації процесів.
- велика кількість інструментів обробки і аналізу даних, потужне графічне ядро що дозволяє одночасно опрацьовувати велику кількість даних
- можливість мережевого доступу, одночасної обробки кількома користувачами.
- величезна кількість навчальних матеріалів в мережі

НЕДОЛІКИ:
- відсутня технічна підтримка від виробника
- відсутня можливість обробки xml
- немає готових шаблонів звітних документів (кад плани, викопіювання, тощо)
- баги (незмінний супутник опенсорс проектів)

Буду радий почути ваші думки з даного питання
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення Parcel »

жодного разу не бачив щоб хтось користувався qgisом

той хто робить "дядьків" то йому і gis6 з головою вистачить
якщо якась складніша робота то тут альтернативи піратському автокаду (чи його клонам) немає
є люди які крім автокада нічим іншим і не користуються, там роблять і обмінні файли і текстові документи генерують
але частіше готують графіку в автокаді а потім в gis6 допилюють документацію

щоб когось зацікавив qgis то треба щоб він хоч якусь практичну землевпорядну задачу виконував, бо те ще там є якісь загадкові безмежні можливості, то нам начхати
Alexolei
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 26
З нами з: 19 липня 2009 01:06
Репутація: 0
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення Alexolei »

Доброго дня.
При виконанні контрольного геодезичного знімання Qgis використовують для того щоб доробити обмінний файл в shp і GeoJSON. Використання автокада для ведення бази даних не передбачається. Взагалі немає єдиної програми в якій можливо виконати всю роботу, тому і приходиться використовувати дві програми, а той і три щоб її виконати. Поки немає уніфікованого обмінного файлу між геодезистами, землевпорядниками і проектантами так буде продовжуватися вічно.
bashtynskyimaksym
Повідомлень: 3
З нами з: 31 травня 2018 09:19
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення bashtynskyimaksym »

Alexolei писав: 18 квітня 2023 16:07 Поки немає уніфікованого обмінного файлу між геодезистами, землевпорядниками і проектантами так буде продовжуватися вічно.
думаю про Qgis якраз як про універсальний інструмент. Нажаль немає готових рішень для роботи з обмінним файлом xml і готових шаблонів звіту. Але це питання що можливо вирішити.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 753
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 156
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Alexolei писав: 18 квітня 2023 16:07 При виконанні контрольного геодезичного знімання Qgis використовують для того щоб доробити обмінний файл в shp і GeoJSON
:like:
Треба або ЄДЕССБ перевести в УСК 2000, або НКС на WGS 84
Складно реалізувати обидва варіанти, але на мою думку простіше ЄДЕССБ перевести в УСК 2000, оскільки вона нова і не так наповнена як НКС. А при переведенні НКС на WGS 84 всі наявні накладки перенесуться і з'являться нові через неточність переводу

Відправлено через 2 хвилини 38 секунд:
Тож так, можна створити обмінний на базі GeoJSON в Qgis тільки знову ж таки потрібно буде перелаштувати НКС для прийому даних файлів та інше програмне забезпечення, яке використовують землевпорядники для їх створення.
faram
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 34
З нами з: 07 вересня 2010 19:32
Репутація: -9
Область: Дніпропетровська

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення faram »

Доброго дня. Тут є специ які отримали доступ до ППК та налаштували зєднання в qgis як підложку. В мене вдалося підкючити зєднання WMS шар, там пише систему СК EPSG90013, пробую відобразити шар, но він не прогружається на карті, та інші шари не відображаються. Пробував гратись з СК на WGS84 та інші популярні все одно не грузить. Безпечне зєднання налаштоване для цієї программи. Може хтось щось по радить, буду вдячний. Для підкючення вказую : https://m1.land.gov.ua/geowebcache/serv ... TILED=true
Аватар користувача
Малібу
Спец
Спец
Повідомлень: 388
З нами з: 20 грудня 2010 10:52
Репутація: 50
Область: Чернівецька

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення Малібу »

faram писав: 15 березня 2024 10:21 Доброго дня. Тут є специ які отримали доступ до ППК та налаштували зєднання в qgis як підложку. В мене вдалося підкючити зєднання WMS шар, там пише систему СК EPSG90013, пробую відобразити шар, но він не прогружається на карті, та інші шари не відображаються. Пробував гратись з СК на WGS84 та інші популярні все одно не грузить. Безпечне зєднання налаштоване для цієї программи. Може хтось щось по радить, буду вдячний. Для підкючення вказую : https://m1.land.gov.ua/geowebcache/serv ... TILED=true
Вітаю! В мене та сама ситуація. Дуже б хотілося щоб працювало)
Якщо хтось підключив то велике прохання допомогти)
Аватар користувача
shkril
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 01 жовтня 2008 10:59
Репутація: 25
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення shkril »

Потрібно додати шар WMS/WMTS, далі створити нове підключення з адресою: https://m1.land.gov.ua/geowebcache/serv ... PSG:900913 Параметри на скріншоті:
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
nisonov
Спец
Спец
Повідомлень: 54
З нами з: 11 травня 2008 13:08
Репутація: 7
Область: Чернігівська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення nisonov »

а яка інформація стає доступна якщоо підключити через
Потрібно додати шар WMS/WMTS, далі створити нове підключення з адресою: https://m1.land.gov.ua/geowebcache/serv ... PSG:900913 Параметри на скріншоті:
Тільки растр?
k1nep
Спец
Спец
Повідомлень: 361
З нами з: 09 грудня 2009 21:53
Репутація: 160
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення k1nep »

nisonov писав: 18 березня 2024 12:38Тільки растр?
так, ніякої інформації сервер не повертає, тільки візуальне відображення
Аватар користувача
Малібу
Спец
Спец
Повідомлень: 388
З нами з: 20 грудня 2010 10:52
Репутація: 50
Область: Чернівецька

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення Малібу »

shkril писав: 18 березня 2024 12:12 Потрібно додати шар WMS/WMTS, далі створити нове підключення з адресою: https://m1.land.gov.ua/geowebcache/serv ... PSG:900913 Параметри на скріншоті:
Вітаю!
Гарно Вам дякую. Зробив як Ви сказали і все запрацювало (хоча із провисаннями)
Можливо підкажете чому може в Хромі не працювати, хоча у Файрфокс працює ???
Аватар користувача
shkril
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 01 жовтня 2008 10:59
Репутація: 25
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення shkril »

Малібу писав: 18 березня 2024 14:11 Можливо підкажете чому може в Хромі не працювати, хоча у Файрфокс працює ???
Цього не знаю. Спробуйте перевстановити хром. У мене в Хромі і в Файрфокс все працює.
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1355
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 114
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Qgis у землевпорядкуванні

Повідомлення Denver »

Малібу писав: 18 березня 2024 14:11 чому може в Хромі не працювати
А плагін ІІТ Користувач ЦСК-1 встановлено?
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Відповісти