Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Геодезія в землевпорядкуванні
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
MaddoG
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 13 грудня 2010 16:55
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення MaddoG »

Доброго дня шановні формучани, хотів би почути відповідь спеціалістів геодезистів на моє запитання, так як не знайшов на форумі нічого подібного.
Яким документом передбачено нанесення топографічного знімання М 1:500 на планшети міста?
Те що здавати потрібно в паперовому та електронному вигляді я знаю (це розписано в "Правилах забудови Київської області" (в ній я працюю)), а от те що треба наносити на планшет ніяк не можу знайти. Буду дуже вдячний за будь-яку допомогу morgayu
ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 7
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Re: Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення ZIC »

А детальніше можна викласти ситуацію, бо не зовсім зрозуміло...
Так Вам швидше допоможуть.
MaddoG
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 41
З нами з: 13 грудня 2010 16:55
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення MaddoG »

Розповідаю детальніше: Я - геодезист, в землевпорядній фірмі, ми виконуємо топографо-геодезичні знімання.
Існують "Правила забудови території Київської області", в них в пункті 7. розписано порядок проведення топографо-геодезичних робіт (прикладаю документ).
Я роблю все як там вказано: подаю до Управління містобудування та архітектури заяви, графічне зображення місцерозташування об'єкту знімання і т.д. Мені видають планшет М 1:500, але ніде не вказано, що на нього необхідно наносити проведене знімання.
І доречі вимагають здавати електронний варіант зйомки у місцевій системі координат. Хоча цього теж ніде не вказано. Nenayu
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
Maksimys
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 18 квітня 2008 09:55
Репутація: 0
Контактна інформація:

Re: Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Maksimys »

Шановний, MaddoG, у Львові теж видають планшет для коректування і нанесення зйомки, та поки електронної зйомки не вимагають. Чи могли б ви поділитись досвідом, яку саме і в яку форматі ви здаєте елктронну зйомку, і які критерії її перевірки?
Дякую!
Аватар користувача
ifgeozem
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 34
З нами з: 12 липня 2007 17:05
Репутація: 3
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Re: Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення ifgeozem »

Ми здаємо технічний звіт і диск із зйомкою в 3-ох форматах: *.dwg, *.pdf, *.jpg.
Зйомка має відповідати вимогам Інструкції з топографічного знімання у масштабах 1:5000, 1:2000, 1:1000 та 1:500 (ГКНТА-2.04-02-98), Інструкції про порядок контролю і приймання топографо-геодезичних та картографічних робіт та оформлювати матеріали робіт у відповідності до (УДК 528.97) Умовні знаки для топографічних планів масштабів 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500.
Аватар користувача
Maksimys
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 18 квітня 2008 09:55
Репутація: 0
Контактна інформація:

Re: Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Maksimys »

ifgeozem, , дякую за відповідь.
Та чому саме в dwg? і чи ведеться перевірка точності привя'зки? Що в собі містить технічний звіт?
Якщо ви б могли дати якись зразок, був би дуже вдячний.
zemela
Повідомлень: 8
З нами з: 03 жовтня 2009 09:30
Репутація: 0
Область: Полтавська

Re: Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення zemela »

Є також Державні будівель норми, які "рекомендують" порядок, склад, етапність та інші види робіт при виконанні інженерних вишукувань для будівництва: ДБН

До речі:
Це, мені здається, єдиний "узагальнюючий" документ, в якому вказано склад звіту по виконанню інженерно-геодезичних вишукувань при будівництві.
В ньому вказано, що результати інженерно-геодезичних вишукувань повинні бути передані до "архіву" у форматі, придатному для обробки в системах автоматизованого проектування - таким форматом є dxf-файли (ці файли є поширеним обмінним форматом, тобто його можна експортувати за бажанням в інші формати).
Вказаний єдиний класифікатор картографічних шарів...

Що стосується роботи у містах...
Порядок передачі матеріалів інженерно-геодезичних вишукувань, склад та вимоги, у нас затверджений міською радою на "вимогу" управління архітектури і в "головній частині" відповідає зазначеному ДБНу.
Ярлигін Д.С.
Повідомлень: 5
З нами з: 11 серпня 2016 02:33
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Ярлигін Д.С. »

допоможіть знайти електронну книгу «Умовні знаки» для топографічних планів масштабів 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500. останньої редакції. дуже буду вдячний
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення dexter3000 »

Ярлигін Д.С. писав: допоможіть знайти електронну книгу «Умовні знаки» для топографічних планів масштабів 1:5000, 1:2000, 1:1000, 1:500. останньої редакції. дуже буду вдячний
А чем эта не подходит - http://gki.com.ua/files/page/Um_znaki_5 ... 60-413.pdf?
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 107
Область: Херсонська

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення WladMir »

dexter3000 писав: А чем эта не подходит
Эта не подходит наверно, что не полностью. Я нашел електронный наверно официозный вариант. Електрона версія довідника розроблена за підтримкою спільного українсько-шведського проекту "Створення умов для впровадження національної інфраструктури геопросторових даних в Україні". Но я не могу прикрепить к этому сообщеню - больше 6 метров... Сепаратистские ссылки не хочу использовать (типа mail, yandex...). Может кто подскажет. Могу конечно и на почту, но это для одного а хотелось для всех выложить. Где нашел... не помню...
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Volodar »

WladMir писав: Может кто подскажет.
НА будь який файлообмінник типу ex.ua, а роздавати посилання
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 107
Область: Херсонська

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення WladMir »

Volodar писав: файлообмінник типу ex.ua
СПАСИБО!!! Пробую: http://www.ex.ua/104758731665
Ярлигін Д.С.
Повідомлень: 5
З нами з: 11 серпня 2016 02:33
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Ярлигін Д.С. »

ще буде питання де можна знайти приклади оформлення будівною документації а саме "Виконавчі схеми по будівництву" в геодезії "ДБН В.1.3-2-2010 Геодезичні роботи в будівництві" тут тільки загальні вимоги, а мене цікавить: колони, металоконструкція, ферми, ліфтові шахти, анкера, стіни.
Аватар користувача
WladMir
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 07 квітня 2007 09:20
Репутація: 107
Область: Херсонська

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення WladMir »

Ярлигін Д.С. писав: а мене цікавить: колони, металоконструкція, ферми, ліфтові шахти, анкера, стіни.
Это вам не это, это вабще-то не совсем геодезия. Больше смахивает на БТИ или на ГАСК...
Ярлигін Д.С.
Повідомлень: 5
З нами з: 11 серпня 2016 02:33
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Ярлигін Д.С. »

WladMir, если это поможет я работаю инженер-геодезист на строительстве просто я весь форум не обошел и решил узнать.
Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення kukin »

Ярлигін Д.С. писав: де можна знайти приклади оформлення будівною документації а саме "Виконавчі схеми по будівництву" в геодезії "ДБН В.1.3-2-2010 Геодезичні роботи в будівництві" тут тільки загальні вимоги, а мене цікавить: колони, металоконструкція, ферми, ліфтові шахти, анкера, стіни.
куда-то не туда смотрели!
все там есть!
https://dwg.ru/dnl/9309
а вообще Вам стоит поискать учебники по строительному черчению, там все это описывается, да и смысл работ передается morgayu

вот сейчас придется делать "Акт разбивки осей зданий и сооружений на местности", я такого до этого не делал, хотя вынести оси - дело плевое и тревиальное, но не требовали ранее.
да и форум малость не тот, хотя геодезического форума как такового нет, не считая собственного форума EPS (он более по оборудованию и GNSS сетям), так-же есть форум архитекторов http://archiforum.org.ua/, но думаю по "исполнительным" там тоже мало кто подскажет
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Oleg »

Не по темі
kukin писав: да и форум малость не тот, хотя геодезического форума как такового нет
Тоді "підтягуйте" до нас morgayu
Ярлигін Д.С.
Повідомлень: 5
З нами з: 11 серпня 2016 02:33
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Ярлигін Д.С. »

kukin, це я знаю і коли мені кажуть виконати стіни сходи і тут наступає то що в ДБН цього немає в "Українськом" по норма ДБН. що тоді далі робити. в гостах и снипах це є і як мені бути. Я роблю таким чином щоб це було зрозуміло і зображено, і розміри проставляю по факту! Але суть питання полягає в тому де це є прописано на паперовому носії.
Ярлигін Д.С.
Повідомлень: 5
З нами з: 11 серпня 2016 02:33
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Інше

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення Ярлигін Д.С. »

Admin писав:
Не по темі
Тоді "підтягуйте" до нас morgayu
жаль що нема форуму геодезичного, саме Українського
Аватар користувача
KolS
Спец
Спец
Повідомлень: 497
З нами з: 08 січня 2011 21:11
Репутація: 106
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення KolS »

Доброго дня. Підскажіть при виконанні топографо-геодезичних робіт біля Державного кордону (із застосуванням GPS) потрібно брати якісь погодження, дозволи?Хтось зтикався?
Востаннє редагувалось 13 березня 2019 22:51 користувачем KolS, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
AnTreY
Спец
Спец
Повідомлень: 150
З нами з: 18 травня 2011 17:35
Репутація: 31
Область: Чернігівська

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення AnTreY »

По нормативным документам не скажу, не знаю. Коллеги снимали c помощью GNSS в приграничной зоне и для поиска интернета еще поднимали антену метра на 3. Их "засекли" визуально пограничники, подъехали на БТР-е, поговорили, объяснили, все друг друга поняли.
madsam
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 09 січня 2017 22:09
Репутація: 8
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення madsam »

KolS, в допомогоу Вам постанова КМУ № 1147 від 27 липня 1998 року "Про прикордонний режим" пункт 17. З практики проведення таких робіт на території Чернігівської області чинили так: 1. Офіційний лист на обласне управління прикордонників про час виконання робіт в тому числі: замовника, виконавця, державний номер авто. 2. Через день дзвонили на прикордонну заставу на місці чи прийшло їм повідомлення, якщо так то їхали. 3. На місці повідомляли прикордонну заставу про початок та завершення робіт. Також не забувайте про наявність документів, що посвідчують особу!!!
Аватар користувача
kukin
Спец
Спец
Повідомлень: 745
З нами з: 20 січня 2008 10:20
Репутація: 65
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення kukin »

если работаете в приграничной зоне, обязательно оповещать погран службу, сперва письменно, а после еще и в телефонном режиме сообщить о начале робот и окончании (тем более если геодезист не местный)
документы обязательны
все сказанное относится к любым видам измерений
если район работ обширный, то может быть что будете работать в пределах нескольких застав, тут оповещать всех
KolS писав: 08 березня 2019 11:21 Чи не приїдуть і скажуть, що бачили на своїх радарах використання "Супутникові радіонавігаційні системи" без наданого на те дозволу.Хтось зтикався?
мне всегда нравился этот миф)
если не используется радиоканал для приема поправок RTK, то определить работу спутникового приемника невозможно, или практически невозможно (если не вмешиваться в мобильную связь)

после того как приватизировали куски границы в Закарпатье ЗСУ, МВС и СБУ, более внимательно стали относится к приграничной зоне
саша купріянчик
Повідомлень: 2
З нами з: 20 квітня 2016 08:55
Репутація: -11
Область: Волинська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення саша купріянчик »

Є якісь терміни виконання ТГЗ?
ПетроМарченко
Спец
Спец
Повідомлень: 317
З нами з: 31 серпня 2008 07:35
Репутація: 61

Топографо-геодезичне знімання місцевості М 1:500

Повідомлення ПетроМарченко »

саша купріянчик писав: 09 грудня 2021 06:58 Є якісь терміни виконання ТГЗ?
В геодезії все чітко - норми і час роботь. Зверніься до професіонала.
Відповісти