Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Чи долучаєте Ви "Акт приймання-передачі межових знаків ... до погодження проекту землеустрою

1. Так. У відповідності до статті 50 Закону України "Про землеустрій" він є складовою частиною проекту
618
85%
2. Ні. У відповідності до ІНСТРУКЦІЇ про встановлення ..... він повинен долучатися на підставі розробленої та затвердженої технічної документації із землеустрою.
106
15%
 
Всього голосів: 724

kievpol
Спец
Спец
Повідомлень: 172
З нами з: 27 січня 2009 19:46
Репутація: 0

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення kievpol »

В даній темі прохання обговорювати та ділитися інформацією стосовно відмов у погодженні проектів відведення. Ми зможемо коментувати зауваження наших шановних "експертів" та у разі "сліпих" зауважень коментувати їхні дії. Я думаю, що дану тему також будут переглядати представники Держгеокадастру та приймати відповідні рішення на дії своїх колег.


Відправлено через 3 хвилини 36 секунди:
Ну почнемо!
► Показати
===================================================================================

Список експертів:
Spoiler
Якщо не можете створити тему з новим експертом, то скаржтеся на повідомлення з новим висновком,з описом, що експерт відсутній - створю нову тему.
► Показати
Баран Ігор Володимирович
Бологова Вікторія Вікторівна
Гаркуша Сергій Володимирович
Гордійко Петро Миколайович
Гуліцька Антоніна Володимирівна
Дарій Наталія Анатоліївна
Дідов Анатолій Григорович
Заболотний Микола Федорович
Заколодяжна Ольга Олексіївна
Карбовський Анатолій Григорович
Коваль Василь Анатолійович
Малай Олександр Олександрович
Малюта Ніна Іванівна
Медвецька Тетяна Вікторівна
Мигаль Роман Васильович
Недоступ Ганна Вікторівна
Осідач Володимир Володимирович
Сопрун Ірина Іванівна
Тугай Дмитро Вікторович
Федоренко Валентина Анатоліївна
Цогла Ірина Володимирівна
Черненко Наталя Миколаївна
Чернишов Іван Васильович
Чумак Олег Михайлович
Штих Олександр Васильович
Юпин Степан Іванович
Якобчук Максим Олександрович
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 05 грудня 2016 11:10 користувачем Denver, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
marley18
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 березня 2016 15:15
Репутація: 4
Область: Волинська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення marley18 »

madsam писав: 02 січня 2018 16:32Як орган місцевого самоврядування може звертатися до себе з клопотанням???
Орган не може, а от відділ чи управління міської ради повинне звернутися. Тож на розгляд сесії подала клопотання якась комісія ж, правда. Хтось то ініціативу проявив же. :-D
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення caseya »

madsam, дилячись на цей негативний висновок хочеться спитати, а на підставі чого Ви цей проект робили?
madsam
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 09 січня 2017 22:09
Репутація: 8
Область: Чернігівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення madsam »

caseya, проект розроблявся на підставі рішення сесії міської ради та договору на виконання робіт.
marley18, не разу не бачив таких звернень, які б додавали до рішень сесій.
Тоді питання до інших виконавців, які готують ділянки на аукціони: по наказам головних управлінь, які там йдуть клопотання???
Invader
Спец
Спец
Повідомлень: 132
З нами з: 28 грудня 2012 13:29
Репутація: -4
Область: Луганська
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Invader »

Прийшло з погодження декілька проектів загружених в цьому році, і в кожному зауваження:
"Завдання на виконання робіт привести у відповідність з додатком 1 до Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 266"
відмінна тільки назва завдання від зразку затвердженого постановою.
Назву завдання завжди писали по ст. 50 і до останнього нарікань не було.
Якесь нове покращення?
Аватар користувача
LStrike
Спец
Спец
Повідомлень: 199
З нами з: 03 травня 2010 14:56
Репутація: 114
Область: Чернігівська

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення LStrike »

Invader писав: 04 січня 2018 16:36Прийшло з погодження декілька проектів загружених в цьому році, і в кожному зауваження:
"Завдання на виконання робіт привести у відповідність з додатком 1 до Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 266"
відмінна тільки назва завдання від зразку затвердженого постановою.
Назву завдання завжди писали по ст. 50 і до останнього нарікань не було.
Якесь нове покращення?
Та ні, наче не нове )
Частина хоче завдання чітко по типовому, частина по ст.50.
Раніше перероблював під кожного, тепер не буду. Задовбали. Зроблю як в ст. 50
А у випадку зауваження буду писати так як розписав(ла) MAFIA ось тут: viewtopic.php?t=7425
Наче все правильно )
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Invader писав: 04 січня 2018 16:36Прийшло з погодження декілька проектів загружених в цьому році, і в кожному зауваження:
"Завдання на виконання робіт привести у відповідність з додатком 1 до Типового договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 № 266"
відмінна тільки назва завдання від зразку затвердженого постановою.
Назву завдання завжди писали по ст. 50 і до останнього нарікань не було.
Якесь нове покращення?
На початку екстериторіальності часто дане зауваження виникало. Трактують експерти і справді по різному. Можу (і хочу) дати маленьку пораду, тим хто, обурується так би мовити "незначним зауваженням": хай буде 10 таких, чим одне таке, що не можна виправити))) Попався мені прокет (мій же), в якому я побачив кучу технічних помилок, хоча висновок позитивний. Тому давайте таке тихенько коректурним аркушом виправляти і не робити шуму. (Враг не дремлет).
P.S.: Як на мене по нормальному коли до Вас приходить замовник, то я наприклад не вбачаю можливим визначити сходу обмеження на ділянці, чому термін півроку, а розпорядники дають дозволи роками (хоча в них ніби місяць)... так і живем :-)
Головне, щоб назва була ПОБЕДА, а не **БЕДА
Аватар користувача
Свиріпа
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 07 червня 2017 14:13
Репутація: 9
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Свиріпа »

Скажіть будь ласка, хто що чув про матеріали погодження меж земельної ділянки з суміжниками. експерт дав зауваження до проету. по ст. 50 його немає.
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 455
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Андрей1978 »

Свиріпа писав: 10 січня 2018 10:58по ст. 50 його немає
Він, напевно, має на увзі ст. 198 ЗКУ (погодження кадастрової зйомки). Нічим не регулюється. Частіше за все роблять Акт погодження меж. Зразок можна взяти з Еталону проекту відведення 90-х. Або відбивайтеся й наполягайте що межі погодили з сусідами якимось іншим способом.
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1798
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Azhimut »

Не по темі
Свиріпа писав: 10 січня 2018 10:58по ст. 50 його немає.
Є
Акт приймання-передачі межових знаків на зберігання
"Власниками (користувачами) суміжних земельних ділянок претензій до існуючих меж не заявлено."
Відправлено через 6 хвилин 24 секунди:
Не по темі
Свиріпа писав: 10 січня 2018 10:58експерт дав зауваження до проету.
до затвердження проекту не має права (п 2.1 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками» від 18.05.2010 р.)
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Свиріпа писав: 10 січня 2018 10:58Скажіть будь ласка, хто що чув про матеріали погодження меж земельної ділянки з суміжниками. експерт дав зауваження до проету. по ст. 50 його немає.
По останніх "роз'ясненнях", трактують що акт приймання-передавання межових знаків має бути у проекті, але може бути не погоджений із суміжними землевласниками і користувачами і без дати. {{{Я на мене нагадує вибачте за порівняння - гумову жінку. (акт без акту xD)}}} Далі в пояснювальній описуєте, що після присвоєння кад.№ (він також має бути вписаний в акті - не забуваєм) і тількі після затвердження розпорядником Ви повідомите власника (користувача) та суміжних землевласників (користувачів) про винос в натуру ділянки. Адже Інструкція нам каже:
акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, який
включається до документації із землеустрою після виконання робіт
із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та
закріплення їх межовими знаками (додаток 2).

Закон "Про Землеустрій" (ст.50) явно суперечливий із інстукцією. І виходить, що експерт Вам не довіряє, бо він не проконтролює чи буде акт у складі проекту після затвердження, а погоджує він проект то вцілому. (хоча через висновок пишуть у зауваженнях/пропозиціях про ст.28 що ми несем відповідальність, а за себе ніде не згадують)
Вибір як завжди за Вами B-)
Аватар користувача
Свиріпа
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 07 червня 2017 14:13
Репутація: 9
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Свиріпа »

Хіт нового року: зауваження :в матеріалах геодезичних вишукувань не представлено підтверджуючі матеріали щодо реєстрації та обліку апаратури супутникових радіонавігаційних систем в Держгеокадастрі. (хоча в пояснюючій вказано коли і під яким номером і марка прибора). Скоро звіт з податкової попросять.
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

Свиріпа писав: 11 січня 2018 13:01Хіт нового року: зауваження :в матеріалах геодезичних вишукувань не представлено підтверджуючі матеріали щодо реєстрації та обліку апаратури супутникових радіонавігаційних систем в Держгеокадастрі. (хоча в пояснюючій вказано коли і під яким номером і марка прибора). Скоро звіт з податкової попросять.
Просить не тільки марку прибора, а його повірку cy
Дайте для горе-експерта ссилку http://land.gov.ua/info/reiestr-aparatu ... kh-system/ і позвоніть - "ознайомте", можливо дойде.
ірина75
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 20
З нами з: 24 лютого 2011 11:11
Репутація: 1
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення ірина75 »

SVnet писав: 12 грудня 2017 19:27угіддя на кадастровому плані - таке як у формі 6 зем
Якщо у формі 6-зем рілля, а на земельній ділянці садовий будинок і сад вже розміщено. Земельна ділянка для ведення садівництва. То як у кадастровому плані може бути так як в 6 зем? Навіщо тоді робити проект? Беріть довідку 6-зем тай вносьте відомості про земельну ділянку в кадастр.
dvadvanulia7
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 18
З нами з: 10 грудня 2011 13:06
Репутація: 1
Область: Рівненська

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення dvadvanulia7 »

Колеги, потрібні думки..
Є державний акт з кад. N на фізичну особу.
Цільове призначення: для ведення особистого підсобного гсоподарства.
Ділянка забудована. Право власності на майно - приміщення побуткомбінату з погосподарськими будівлями та спорудами, об'єкт житлової нерухомості - ні.
Стоїть задача - проект зміни цілі на нове - 03.13. для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування.
Дали відмову, мотивуючи тим, що ПРОЕКТОМ ЗЕМЛЕУСТРОЮ НЕ ВИКОНЮТЬСЯ вимоги п.5 ст. 20 ЗКУ та п.2 ст. 22 ЗКУ.
Я так розумію, мове йде про склад угідь по довідці запроектованої з.д. А там категорія - землі с/г призначення. Угіддя - житлова забудова, одно- та дво-поверхова.
Я так розумію, експерт вбачає порушення (невідповідність цільового в держакті з угіддями які там є).
Що робити? Я ж не можу змінити вихідні матеріали і працюю з тим що є, право власності зареєстроване і на землю і на споруду. Тому і хочу привести цільове до фактичного використання, і виходить, не можу.
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення potapova_anna »

dvadvanulia7, напишіть коректурний аркуш із обгрунтуванням, чому експерт помиляється, коли пише, що
dvadvanulia7 писав: 12 січня 2018 16:17 ПРОЕКТОМ ЗЕМЛЕУСТРОЮ НЕ ВИКОНЮТЬСЯ вимоги п.5 ст. 20 ЗКУ та п.2 ст. 22 ЗКУ.
Адже проектом і не мають виконуватись ці вимоги. ці вимоги має виконувати ВЛАСНИК земельної ділянки, коли нею користується.
А для Вас, як для власника земельної ділянки, який хоче змінити цільове призначення має працювати п.3 ст. 20 ЗКУ + ст. 24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності"
зЄмлемЭр
Спец
Спец
Повідомлень: 117
З нами з: 10 вересня 2008 19:47
Репутація: 0

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення зЄмлемЭр »

Якщо експерт державної експертизи МАКСИМОВА Оксана Володимирівна, читає форум, прошу Вас перевіряйте Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників на офіційному сайті http://land.gov.ua/info/derzhavnyi-reie ... riadnykiv/
Висновком від 12.01.2018 №116/82-18 НЕПОГОДЖЕНО проект відведення, з одним зауваженням "термін дії сертифікату призупинено"
Хоча в реєстрі є дані про підвищення ;(
Востаннє редагувалось 17 січня 2018 00:22 користувачем зЄмлемЭр, всього редагувалось 1 раз.
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

зЄмлемЭр писав: 16 січня 2018 18:28Якщо експерт державної експертизи МАКСИМОВА Оксана Володимирівна, читає форум, прошу Вас перевіряйте Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників на офіційному сайті http://land.gov.ua/info/derzhavnyi-reie ... riadnykiv/
Висновком від 12.01.2018 №116/82-18 НЕПОГОДЖЕНО проект відведення, зауваження "термін дії сертифікату призупинено"
Хоча в реєстрі є дані про підвищення
:-D Шановний Землемір підвищення вашої кваліфікації та Державний реєстр, не дає ніякого впливу на підвищення IQ деяких експертів. Ну не їхнє воно... але ж робити щось потрібно.
P.S. гра іде фактичо весь час на чужому полі ::(((

Відправлено через 5 хвилин 2 секунди:
dvadvanulia7 писав: 12 січня 2018 16:17Колеги, потрібні думки..
Є державний акт з кад. N на фізичну особу.
Цільове призначення: для ведення особистого підсобного гсоподарства.
Ділянка забудована. Право власності на майно - приміщення побуткомбінату з погосподарськими будівлями та спорудами, об'єкт житлової нерухомості - ні.
Стоїть задача - проект зміни цілі на нове - 03.13. для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування.
Дали відмову, мотивуючи тим, що ПРОЕКТОМ ЗЕМЛЕУСТРОЮ НЕ ВИКОНЮТЬСЯ вимоги п.5 ст. 20 ЗКУ та п.2 ст. 22 ЗКУ.
Я так розумію, мове йде про склад угідь по довідці запроектованої з.д. А там категорія - землі с/г призначення. Угіддя - житлова забудова, одно- та дво-поверхова.
Я так розумію, експерт вбачає порушення (невідповідність цільового в держакті з угіддями які там є).
Що робити? Я ж не можу змінити вихідні матеріали і працюю з тим що є, право власності зареєстроване і на землю і на споруду. Тому і хочу привести цільове до фактичного використання, і виходить, не можу.
Із пісні слів не викенеш... Думка тільки одна - коректурний і назад у ДОКПРОФ. Незабаром той час коли і довідки почнем самі робити. Самі "накрутили" в свій час з ОПГ, а тепер щей не дають все до якогось хоча б відносного порядку привести.
Успіхів ;-))
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення caseya »

зЄмлемЭр писав: 16 січня 2018 18:28експерт державної експертизи МАКСИМОВА Оксана Володимирівна
а з якої області?
зЄмлемЭр
Спец
Спец
Повідомлень: 117
З нами з: 10 вересня 2008 19:47
Репутація: 0

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення зЄмлемЭр »

caseya писав: 16 січня 2018 23:18а з якої області?
Черкаська

Можливо Міськрайонне Управління у Черкаському районі та м. Черкасах нерозрахувалось за інтернет, і Експерт раз вмісяць той реєстр оновлює, більше надумку нічого не приходить :-D
caseya
Спец
Спец
Повідомлень: 555
З нами з: 25 листопада 2017 11:32
Репутація: 71
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення caseya »

зЄмлемЭр, якщо таке Вам пишуть то слабенькі там експерти!
qeodezist
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 08 лютого 2017 12:29
Репутація: 14
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення qeodezist »

Azhimut писав: 10 січня 2018 15:45до затвердження проекту не має права (п 2.1 Інструкції про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками» від 18.05.2010 р.)
Sergio_Berlusconi писав: 10 січня 2018 20:06По останніх "роз'ясненнях", трактують що акт приймання-передавання межових знаків має бути у проекті, але може бути не погоджений із суміжними землевласниками і користувачами і без дати. {{{Я на мене нагадує вибачте за порівняння - гумову жінку. (акт без акту )}}} Далі в пояснювальній описуєте, що після присвоєння кад.№ (він також має бути вписаний в акті - не забуваєм) і тількі після затвердження розпорядником Ви повідомите власника (користувача) та суміжних землевласників (користувачів) про винос в натуру ділянки. Адже Інструкція нам каже:
акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання, який
включається до документації із землеустрою після виконання робіт
із встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та
закріплення їх межовими знаками (додаток 2).
Об`ясніть мені а якіж матеріали ми вкладуємо в проект про про прив`язку до державної геодезичної мережі (що ми прив`язуемо?), кроки межових знаків, якщо встановлення меж земельної ділянки буде проводиться після затвердження проекту.
Хіт зезону-в зауваженні требують реєстрацію апаратури супутникових радіонавігаційних систем (в проекті вложені матеріали прокладання теодолітного ходу з прив`зкою до 3-х пунктів державної геодезичної мережі тахеомеметром його метрологія).
Sergio_Berlusconi
Спец
Спец
Повідомлень: 511
З нами з: 07 жовтня 2016 13:01
Репутація: 309
Область: Рівненська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Sergio_Berlusconi »

qeodezist писав: 24 січня 2018 18:55Об`ясніть мені а якіж матеріали ми вкладуємо в проект про про прив`язку до державної геодезичної мережі (що ми прив`язуемо?), кроки межових знаків, якщо встановлення меж земельної ділянки буде проводиться після затвердження проекту.
Хіт зезону-в зауваженні требують реєстрацію апаратури супутникових радіонавігаційних систем (в проекті вложені матеріали прокладання теодолітного ходу з прив`зкою до 3-х пунктів державної геодезичної мережі тахеомеметром його метрологія).
Не я цю хрінь придумав ;( , але стаття 50 вимагає проект з актом приймання-передавання, а відповідно і додатки до нього потрібно вложувати. Якщо просять щось недолуге - то коректурний і назад. Чи Ви думаєте, що вони проекти дивляться???
Про хіти сезону можете не писати, сам кожень тижнень шось нове для мене "відкривають" Експерти (з великої букви!), бо як то кажуть "севешенству нет придела".
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1798
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Azhimut »

qeodezist писав: 24 січня 2018 18:55матеріали ми вкладуємо в проект про про прив`язку до державної геодезичної мережі (що ми прив'язуемо?)
... це лише наміри, план на перспективу у разі присвоєння кад.номера
qeodezist
Спец
Спец
Повідомлень: 57
З нами з: 08 лютого 2017 12:29
Репутація: 14
Область: Сумська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення qeodezist »

... це лише наміри, план на перспективу у разі присвоєння кад.номера
польовий журнал в проекті це теж наміри, а кроки з прив`язкою до твердих точок тоже? Наказам держкомзему №376 від 18.05.2010р. п.2.1 нас усіх заставляють підробляти документи і кожен викручується як може ;-P
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1798
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Обговорення відмов у погодженні проектів відведення!

Повідомлення Azhimut »

qeodezist писав: 25 січня 2018 08:56польовий журнал в проекті це теж наміри, а кроки з прив`язкою до твердих точок тоже?
Не по темі
  Hidden text. You must register
Закрито