Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Проекти відведення і всі питання щодо них
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

SBB писав:Поняття "межа сільради" зараз в законодавстві нема
Не все так просто, в Конституції не має селища міського типу, то що, все що там робиться не в правовму полі???
Да й оце ще ніхто не відміняв:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?n ... oQDuZe6ZiFeXQvpHdl06sFggkRbI1c
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Pogannka писав:але в той же час пункт 58 Типового регламенту місцевої державної адміністрації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 1999 р. № 2263...наше управління надіслало лист в РДА з проханням погоджувати проекти розпоряджень про надання земельних ділянок за межами населених пунктів з сільськими радами, зіславшись на п. 58 Регламенту...поки що тиша
Вибачте, а з яких пір органи земельних ресурсів здійснюють контроль за виконанням місцевою державною адміністрацією вимог регламенту роботи цієї адміністрації? Крім того, хочу зауважити що вказаний регламент є типовим і нормою прямої дії він стане тоді, коли "матеріалізується" у формі Регламенту, затвердженого головою відповідної адміністрації.

Додано через 15 хвилин 36 секунд:
Volodar писав:Не все так просто, в Конституції не має селища міського типу, то що, все що там робиться не в правовму полі???
Да й оце ще ніхто не відміняв:
http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?n ... oQDuZe6ZiFeXQvpHdl06sFggkRbI1c
Від того, що селищу присвоєно титул "міського типу", воно не перестає бути селищем, який в якості адмін/тер одиниці фігурує у Конституції
А щодо Указу Президії, то він діє виключно в частині, що не суперечить Конституції, адже згідно із постановою ВРУ від 12 вересня 1991 року N 1545-XII "Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР"
до прийняття відповідних актів законодавства України на території республіки застосовуються акти законодавства Союзу РСР з питань, які не врегульовані законодавством України, за умови, що вони не суперечать Конституції і законам України
Сільрада в якості "міні-району" зараз поза межами правового поля
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1180
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 408

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Alexxp »

SBB писав: Вибачте, а з яких пір органи земельних ресурсів здійснюють контроль за виконанням місцевою державною адміністрацією вимог регламенту роботи цієї адміністрації? Крім того, хочу зауважити що вказаний регламент є типовим і нормою прямої дії він стане тоді, коли "матеріалізується" у формі Регламенту, затвердженого головою відповідної адміністрації.
Контроль за виконанням місцевою державною адміністрацією вимог - ні, а от
згідно положення про відділи Держкомзему
п 32) порушує у встановленому законодавством порядку клопотання
про зупинення дії або скасування актів місцевих держадміністрацій
та органів місцевого самоврядування з питань, що належать до його
компетенції, а також про притягнення осіб, винних у порушенні
земельного законодавства, до передбаченої законом
відповідальності;
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Alexxp писав:Контроль за виконанням місцевою державною адміністрацією вимог - ні, а от
згідно положення про відділи Держкомзему
п 32) порушує у встановленому законодавством порядку клопотання
про зупинення дії або скасування актів місцевих держадміністрацій
та органів місцевого самоврядування з питань, що належать до його
компетенції, а також про притягнення осіб, винних у порушенні
земельного законодавства, до передбаченої законом
відповідальності;
звертаю увагу: "з питань, що належать до його компетенції" До компетенції органів земельних ресурсів не належить контроль за дотриманням місцевими органами виконавчої влади внутрішніх порядків роботи вказаних органів
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Pogannka »

а ніхто й не контролює...і навіть (поки що) не клопочемся про скасування раніше прийнятих актів, а РЕКОМЕНДУЄМО
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Pogannka писав:а ніхто й не контролює...і навіть (поки що) не клопочемся про скасування раніше прийнятих актів, а РЕКОМЕНДУЄМО
Ця рекомендація суперечить Земельному кодексу України, оскільки спонукає МДА вимагати погодження, якого в цьому Кодексі не передбачене. Вибачте, але від таких рекомендацій нічого, крім шкоди, в результаті не виходить. І ще що для мене не зрозуміло - а НАВІЩО давати такі рекомендації? І все ж таки, поясність будь-ласка з якими радами Ваше управління рекомендує погоджувати - с/с/м, районною чи обласною?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

SBB писав: Від того, що селищу присвоєно титул "міського типу", воно не перестає бути селищем, який в якості адмін/тер одиниці фігурує у Конституції
Відповідно до вищезгаданого Указу УРСР селище і селище міського типу - різні адіміністративно-територіальні одиниці.
А щодо сільради - боюся помилитися, але на більшій території України державні акти (на паї) видано з адресою земельної ділянки : на території ... сільської ради.
Дай форма 6-зем в районах територіально ведеться в розрізі сільських рад.
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Pogannka »

Дякую кадрзем! то коли відповідь чекати від РДА? NoNo

Додано через 10 хвилин 1 секунду:
SBB писав:Ця рекомендація суперечить Земельному кодексу України, оскільки спонукає МДА вимагати погодження, якого в цьому Кодексі не передбачене. Вибачте, але від таких рекомендацій нічого, крім шкоди, в результаті не виходить. І ще що для мене не зрозуміло - а НАВІЩО давати такі рекомендації? І все ж таки, поясність будь-ласка з якими радами Ваше управління рекомендує погоджувати - с/с/м, районною чи обласною?
а якби Ви на практиці стикалися з дерибаном землі сільських рад - то б зрозуміли навіщо! а щодо того яка рада має погоджувати - звичайно сільська, міська, селищна..адже районна і обласна не володіє відповідною нформацією
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Volodar писав:Відповідно до вищезгаданого Указу УРСР селище і селище міського типу - різні адіміністративно-територіальні одиниці.
В Конституції України - нормативно-правовому акті, який має вищу юридичну силу на території України, названий виключний перелік адміністративно-територіальних одиниць. Всі інші одиниці - поза правовим полем. Щодо селища проблеми не бачу, да, слів: "міського типу" в Конституції немає, але є селище і суттєвого протиріччя в цьому не бачу.
Volodar писав:А щодо сільради - боюся помилитися, але на більшій території України державні акти (на паї) видано з адресою земельної ділянки : на території ... сільської ради.
Дай форма 6-зем в районах територіально ведеться в розрізі сільських рад.
Шановний Volodar. Але практика, що склалась, не є підставою для незастосування Конституції.
Pogannka писав:а якби Ви на практиці стикалися з дерибаном землі сільських рад - то б зрозуміли навіщо! а щодо того яка рада має погоджувати - звичайно сільська, міська, селищна..адже районна і обласна не володіє відповідною нформацією

При чому тут те, хто володіє інформацією. Треба бути так, як прописано у Кодексі. Все інше - дуже шкідлива "отсєбятіна". І знаєте, якщо орган дає незаконну рекомендацію, він має її хоча б для себе нормативно обґрунтувати (не "посидив, подивився у вікно і вирішив: "а зроблю я так", а щось знайти, принаймні, викрутити...). А щодо дерибану, то практика показує, що такі заборони відображаються насамперед на тих, хто отримує землю у загальному порядку. Для тих, хто її "дерибанить" всі ці "рекомендації" глибоко ...... Вибачте, що так емоційно
Аватар користувача
Pogannka
Спец
Спец
Повідомлень: 537
З нами з: 07 вересня 2009 11:00
Репутація: 1

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Pogannka »

в тому самому КОДЕКСІ не прописано ким погоджується проект розпорядження, що стосується земельних питань...виходить: навіщо тоді взагалі земельне управління, якщо не буде володіти інформацією про рух землі?
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Pogannka писав:в тому самому КОДЕКСІ не прописано ким погоджується проект розпорядження, що стосується земельних питань...виходить: навіщо тоді взагалі земельне управління, якщо не буде володіти інформацією про рух землі?
В Кодексі чітко прописано, з якими органами погоджується проект відведення, а також визначена документація, на підставі якої приймається рішення про надання земельної ділянки. Подання інших документів ані ЗК, ані іншими законами не передбачено. І при чому тут інформація про рух землі? Ви яке управління маєте на увазі? Якщо територіальний орган Держкомзему, то він, по-перше, погоджує проект відведення, а по друге, отримує інформацію про надані ділянки на землю при реєстрації держактів та договорів оренди. А якщо це - управління в статусі виконавчого органу ради, то повноваження ради на територію за межами населених пунктів не розповсюджуються.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

SBB писав:В Конституції України - нормативно-правовому акті, який має вищу юридичну силу на території України, названий виключний перелік адміністративно-територіальних одиниць. Всі інші одиниці - поза правовим полем. Щодо селища проблеми не бачу, да, слів: "міського типу" в Конституції немає, але є селище і суттєвого протиріччя в цьому не бачу.
Ви самі собі протирічіте.
SBB писав: Треба бути так, як прописано у Кодексі. (або Конституції ;-) ) Все інше - дуже шкідлива "отсєбятіна".
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Ну, я протиріччя не бачу. Я ж не ставлю під сумнів існування СМТ. І ЗК, між іншим, теж не відносить СМТ до окремої (відмінної від селища) адмін-тер одиниці. Він тільки згадує ці населені пункти. СМТ - це, так би мовити, різновид селищ. Я висловив свою позицію щодо легітимності сільрад. Зараз сільрада не є адмін-тер одиницею. Виходячи з практики, зараз сільрада (чи "територія сільської ради") це така собі "облікова одиниця", але така, яка до системи адміністративно-територіального устрою відношення не має. Якщо б у Конституції не було виключного переліку, тоді да, щось можна було б говорити, а так... Взагалі, це повинен врегулювати закон про адмін-тер устрій, але щось у мене таке відчуття, що ще довго його не буде.
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

SBB писав: СМТ - це, так би мовити, різновид селищ. Я висловив свою позицію щодо легітимності сільрад.
На мою думку, смт - окрема адмінтеродиниця, а не різновид. І легітимність її така ж як у сільради, відповідно до Указу Президії ВР УРСР
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

незважаючи на Конституцію?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

З контексту:
SBB писав: да, слів: "міського типу" в Конституції немає,
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Шановний Volodar ! Прошу не виривати з контекту мої слова і замість відповіді на запитання цитувати мене. Я задав Вам конкретне запитання - Ви вважаєте, що СМТ поряд с селищем є окремою адмін/тер одиницею і в данному випадку норми Конституції в даному випадку можна проігнорувати?
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

SBB писав:Шановний Volodar ! Прошу не виривати з контекту мої слова і замість відповіді на запитання цитувати мене. Я задав Вам конкретне запитання - Ви вважаєте, що СМТ поряд с селищем є окремою адмін/тер одиницею і в данному випадку норми Конституції в даному випадку можна проігнорувати?
Указ УРСР:
Адміністративно-територіальними одиницями Української РСР є: область, район, місто, район у місті, селище міського типу, сільрада, село і селище.
Конституція :
Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
Я вважаю, що "право на життя" є однакове в таких адміністративно-територіальних одиниць як: селище міського типу та сільрада.
Тобто, якщо ми визнаємо таку адміністративно-територаільну одиниці як смт, то чому різко відкидаємо сільраду.
P.S.
СМТ - це, так би мовити, різновид селищ
- з цим категоречно не погоджуюсь
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Oleg »

re
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Volodar писав:якщо ми визнаємо таку адміністративно-територаільну одиниці як смт, то чому різко відкидаємо сільраду.
Тому, що що згідно статті 8 Конституції: "Конституція України має найвищу юридичну силу". Я так розумію, для Вас це вагомим аргументом не є, але нічого іншого я у відповідь сказати не можу (хоча, як на мене, цього повністю вистачає)
Якщо слідувати Вашій логіці, то і місцевого самоврядування на території СМТ бути не може
Конституція України:
Стаття 140. Місцеве самоврядування є правом територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища та міста - самостійно вирішувати питання...
І територфіальної громади там немає:
ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні":
територіальна громада - жителі, об'єднані постійним проживанням у межах села, селища, міста, що є самостійними адміністративно-територіальними одиницями, або добровільне об'єднання жителів кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр
Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1795
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 52
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення Volodar »

Перепрошую, але Конституцію я поважаю.
І тому: чому Ви стверджуєте що: "СМТ - це, так би мовити, різновид селищ."
Лиш тому, що це залишок адмінстративно-територіального устрою Радянської України, і на сьогодні ні як "не вписується", тобто не врегульвано Конституцією?
То можливо користуючись Вашою логікою, будемо стверджувати, що сільрада це різновид району в місті, чи просто району.
Крім того є Державний класифікатор КОАТУУ - там також - сільрада.
Р.S. Завівши спір про смт, я мав на увазі легітимність, як Ви висловились, або законність поняття території сільрад. А більш конкретніше, чи повинні враховувати думку місцевої громади, при розпорядженні землями біля їх населених пунктів. Спробував провести паралель між сільрадою і смт, які як територіальні одиниці не визначені Конституцією. На жаль мене зрозуміли.
SMV1969
Спец
Спец
Повідомлень: 102
З нами з: 01 грудня 2008 01:12
Репутація: 6

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SMV1969 »

Pogannka писав:Дякую кадрзем! то коли відповідь чекати від РДА? NoNo

а якби Ви на практиці стикалися з дерибаном землі сільських рад - то б зрозуміли навіщо! а щодо того яка рада має погоджувати - звичайно сільська, міська, селищна..адже районна і обласна не володіє відповідною нформацією
Що це за землі такі цікаві "землі сільських рад"? Читайте Конституцію (щодо власності на землю) та ЗКУ (щодо повноважень та порядку ст.122-123. п.12 Перехідних положень). Там все написано. А то, скоро будем погоджувати з вуличними комітетами, громадськими організаціями, прокуратурою, МВД і т.д.
І обовязково з управлінням статистики: воно володіє інформацією!!!!
P.S. Хоча Ваша думка щодо врахування інтересів територіальної громади при наданні земельних ділянок для певних цілей має право на існування, але працювати треба в рамках ЧИННОГО законодавства, навіть якщо воно (законодавство) врегульовує земельні відносини не зовсім справедливо.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Volodar писав:То можливо користуючись Вашою логікою, будемо стверджувати, що сільрада це різновид району в місті, чи просто району.
Не знаю, з чого Ви це взяли?
Volodar писав:Завівши спір про смт, я мав на увазі легітимність, як Ви висловились, або законність поняття території сільрад. А більш конкретніше, чи повинні враховувати думку місцевої громади, при розпорядженні землями біля їх населених пунктів. Спробував провести паралель між сільрадою і смт, які як територіальні одиниці не визначені Конституцією. На жаль мене зрозуміли.
Зрозумів я все, я саме і хотів сказати, що ніякої думки у громади у випадку надання земель за межами н/п отримувати не треба, оскільки поняття "громада" у нас обмежується поняттям "населеного пункту". І у нашому правовому полі вимагати цю згоду не можна.
Я в принципі, не тільки не проти "сільради", а й навіть в теорії навіть дуже "за". Не повинно бути "нічиїх" земель за межами населених пунктів. Все мало б бути поділено між громадами, а і сільська рада має відати не тільки межами населеного пункту, але й територією, за рахунок якої зокрема буде в перспективі розвиватись цей пункт. Але яке є законодавство, таке. Будуть зміни – будемо говорити про щось інше. Хоча в цьому плані змін скоріш всього ще довго не буде
Volodar писав:Конституцію я поважаю
І це дуже добре
alex1966
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 09 вересня 2009 16:26
Репутація: 0

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення alex1966 »

Прокомментируйте пожалуйста следующую тему:
- Районный Совет имеет свидетельство на право собственности на здание краеведческого музея, которое находится у них в коммунальной собственности в границе населенного пункта. Районный совет обратился с ходатайством в Поссовет и получил решение о разрешении на подготовку проекта землеустройства для обслуживания существующего здания в постоянное пользование. Не является ли такое решение нарушением ст 92 ЗКУ и ст. 8 ХКУ.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Re: Надання у власність земельних ділянок для ОСГ

Повідомлення SBB »

Абсолютно нормальний варіант. А що саме Вас непокоїть?
Відповісти