"Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Проектна документація - запитання,відповіді, поради
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

"Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Oleg »

ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ ІЗ ЗЕМЕЛЬНИХ РЕСУРСІВ

Н А К А З

23.07.2010 N 548

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 листопада 2010 р.
за N 1011/18306


Про затвердження Класифікації видів
цільового призначення земель


Тут, остаточний.
або нижче:
klasyfikacia15022011.7z
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

КВЦПЗ

Повідомлення luper »

http://www.dkzr.gov.ua/terra/control/uk ... t_id=38306 - КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬ (ПРОЕКТ)
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Нові закони, постанови, укази...

Повідомлення werewolf »

luper писав:КЛАСИФІКАЦІЯ ВИДІВ ЦІЛЬОВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗЕМЕЛЬ (ПРОЕКТ)
Веселий класифікатор.
1) невже у веденні колективного та індивідуального садівництва є принципова різниця стосовно правових засад використання землі, що їх розділили на окремі види???
2)01.08 Сінокосіння і випасання худоби.
Сінокосіння і випасання худоби - це речі, які досить різняться з точки зору охорони грунтів. Якщо перше дозволяється практично всюди і залуження змитих схилів є протиерозійним заходом, то випасання худоби там не завжди доцільне і може призвести до розвитку шкідливих грунторуйнівних процесів.
3)01.10 Пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства.
Це, мабуть, землі, які відводяться під монтаж сцени з рупором, з якої буде вестись пропаганда? :D
3)02.04Індивідуального гаражного будівництва
02.05 Гаражно-будівельних кооперативів
Це землі автомобільного транспорту (ст.71 ЗКУ)
4) Землі громадської забудови
Громадська забудова і вид економічної діяльності - нічим не повязані речі. В населених пунктах необхідно передбачати ОБЄКТ ЗАБУДОВИ і відводити землю під спорудження такого обєкту, а не під вид діяльності, який може виражатись незліченним числом способів використання земельної ділянки. Класифікація земель за функціональним використанням (відповідно до виду економічної діяльності) може вирішити проблеми нарахування плати за землю, і ніяк не вирішує проблем використання земель за цільовим призначенням.
У мене дуже просте запитання:
Наприклад, ми видаємо підприємству чи громадянину державний акт на право власності на земельну ділянку з цільовим 03.20 для надання індивідуальних послуг. Що він має право робити на такій земельній ділянці, а що заборонено? І на такі прості питання, які виникнуть одразу ж після впровадження в роботу класифікатора, його розробники будуть розводити руками і писати всяку чухню в листах-розясненнях на замовлення.
Аватар користувача
Наумчик
Повідомлень: 2
З нами з: 18 серпня 2008 19:24
Репутація: 0

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення Наумчик »

Ну, а де розподіл по угіддях, де комерційне використання та інше подібне??????????
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення werewolf »

Наумчик писав:Ну, а де розподіл по угіддях
А навіщо? Це ж не класифікатор угідь. Земельна ділянка повинна мати такий склад угідь, який відповідає цільовому призначенню, необхідно формувати належний склад угідь на земельній ділянці, а не навпаки - формувати земельну ділянку в залежності від меж угідь.
Наумчик писав:де комерційне використання та інше подібне??????????
А що таке комерційне використання??? Якщо мені дали державний акт "для комерційного використання" і я тіпа повинен там збудувати супермаркет, а я збудував не супермаркет, а платний туалет, то мене можна звинуватити у використанні земельної ділянки не за цільовим призначенням, чи ні???
Кобзар
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 12 червня 2007 22:34
Репутація: 0

Re: Нові закони, постанови, укази...

Повідомлення Кобзар »

3 ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ
Для опису земельного фонду КВЦПЗ побудовано так, що виділені об’єкти охоплюють всі категорії земель, на які поділені землі країни, які розширено на 17 основних Класифікаційних угрупувань видів цільового призначення земель, а також виділені окремою групою землі запасу, резервного фонду та загального користування перелік, яких наводиться нижче:
1. Землі сільськогосподарського призначення
2. Землі житлової забудови
3. Землі громадської забудови
4. Землі природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення
5. Землі оздоровчого призначення
6. Землі рекреаційного призначення
7. Землі історико-культурного призначення
8. Землі для ведення лісового господарства і пов'язаних з ним послуг
9. Землі для ведення водного господарства
10. Землі добувної промисловості
11. Землі переробної промисловості
12. Землі діяльності транспорту
13. Землі пошти та зв'язку
14. Землі енергетичної системи
15. Землі оборони
16. Землі виробництва та розподілення газу і води
17. Землі будівництва
18. Землі запасу, резервного фонду та загального користування

Той, хто писав перелік "угрупувань" не звернув уваги, що автор першого абзаца виділив йому тільки 17 пунктів.
А далі як у відомому анекдоті - "И ТАК ВСЕ".

На щастя РНБО допоміг у пошуках відповіді на запитання "Хто винен?"

У органах земельних ресурсів відбувається цілеспрямована руйнація системи професійних кадрів РНБОУ, 22/12/2009:
22 грудня 2009 р під головуванням Секретаря РНБО відбулось засідання Комісії з опрацювання та комплексного вирішення питань реалізації державної політики у сфері раціонального використання та охорони земель.
Було розглянуто питання „Про формування кадрової політики в органах земельних ресурсів та стан створення автоматизованої системи ведення земельного кадастру" Необхідність винесення зазначеного питання на розгляд Комісії обумовлюється ситуацією, яка склалася у сфері земельних відносин в країні і вкрай загострилась в останній період.
Розглянувши інформацію Держкомзему із цього питання Комісія зазначила, що в земельних відносинах зневажаються питання соціального захисту прав власників землі та землекористувачів, охорони природних ресурсів, збереження навколишнього природного середовища, причиною чого є цілеспрямована руйнація системи професійних кадрів у державних органах земельних ресурсів, що сприяє безконтрольним оборудкам із землею.
Урядом вкотре проігноровано рішення РНБО щодо зміцнення кадрового складу керівництва Держкомітету із земельних ресурсів та його територіальних органів, поліпшення їх матеріально-технічного забезпечення і в довершення ліквідовується Державна інспекція з контролю за використанням і охороною земель та її територіальні органи. Такий крок неминуче призведе до послаблення державного контролю за використанням і охороною земель.
Відбувається знищення системи Інституту землеустрою, що до недавнього вважався провідним науково-дослідним та проектним закладом не тільки в Україні, а і на пострадянському просторі. Тільки за цей рік у ДП „Головний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою" керівництво змінювалося близько десяти разів і серед керівників, що призначалися, перебував лише один з фаховою освітою.
Зростаюча кадрова політизація державного регулювання земельних відносин, зокрема призначення на керівні посади за партійними квотами, негативно позначається на довірі населення до влади, її можливостях забезпечити порядок у земельних відносинах.
Розбудова ринкового земельного ладу в країні неможлива без рішучого очищення державних органів земельних ресурсів від некваліфікованих кадрів із сумнівною мораллю. На керівні посади у ці органи мають залучатись лише особи із спеціальною освітою, практичним стажем роботи за фахом протягом декількох років.
Комісією зазначено, що центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його ДП „Центр ДЗК", яке діє на засадах самофінансування і має забезпечувати надання послуг як з реєстрації, так і з формування земельного кадастру, не запроваджено автоматизовану систему ведення державного земельного кадастру та систему ведення Державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обмежень. Практично розвалена система державного кадастру, яка успішно функціонувала за радянських часів на паперових носіях і забезпечувала чіткий і досконалий облік усіх, без винятку, земельних ділянок та їх якісний стан.
Спроби запровадити автоматизовану систему ведення ДЗК при ігноруванні надбань позитивного досвіду, що мав місце до 1990 р, були приречені на провал таким кадровим складом земельної служби.
Існуюча система реєстрації правовстановлюючих документів на земельні ділянки спричиняє невдоволення громадян в регіонах, призводить до поширення фактів порушення конституційних прав та інтересів громадян України, обмежує їх можливості щодо розпорядження, належними їм на праві власності, земельними ділянками.
Ураховуючи, що наведені проблеми послаблюють систему державного регулювання і контролю у сфері земельних відносин, сприяють поширенню корупції, хабарництва, уповільнюють темпи відтворювальних процесів в економіці, Комісія відмітила незадовільну діяльність Держкомітету із земельних ресурсів щодо формування кадрової політики, створення і запровадження автоматизованої системи ведення земельного кадастру та системи реєстрації прав на нерухоме майно та їх обмежень та прийняла відповідні рішення.

"та прийняла відповідні рішення" - не знаю які там рішення прийняті РНБО, знаю тільки що цим файним хлопцям віддали ще й геодезичну галузь...
...для вирішення кадрових питань Smert
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Нові закони, постанови, укази...

Повідомлення werewolf »

Кобзар писав:На щастя РНБО допоміг у пошуках відповіді на запитання "Хто винен?"
Ну, дійшло жирафі на сьомий день, і що? РНБО - зборище політичних байстрюків, які не зарекомендували себе ні в політиці, ні у виконавчій системі. Покричали-покричали, та й забули... Поки Юля в кріслі, ніхто нічого толкового не зробить.
Кобзар писав:... РНБО... У органах земельних ресурсів відбувається цілеспрямована руйнація системи професійних кадрів.
Руйнівники державної влади в Україні поговорили на тему руйнації та хаосу в українських земельних відносинах... :D
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Нові закони, постанови, укази...

Повідомлення dexter3000 »

Классификатор слепили в департаменте кадастра по наработкам 2004 года. Все на него плюются даже внутри Любимого Комитета.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Нові закони, постанови, укази...

Повідомлення werewolf »

dexter3000 писав:Классификатор слепили в департаменте кадастра по наработкам 2004 года. Все на него плюются даже внутри Любимого Комитета.
Це ще й напрацьовка? :shock: По-моєму, просто видрали додатки з методики нормативної грошової оцінки, дописали ще трохи "цільових призначень" з КВЕДа, назвали класифікатором - і готово! ;-)
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення Егор »

werewolf писав: А навіщо? Це ж не класифікатор угідь. Земельна ділянка повинна мати такий склад угідь, який відповідає цільовому призначенню, необхідно формувати належний склад угідь на земельній ділянці, а не навпаки - формувати земельну ділянку в залежності від меж угідь
а мне че - то кажется почти наоборот .... morgny
думаю, что целевое назначение должно рассматриваться как понятие производное от состава угодий на участке. Т.е. это типа административный такой, вторичный элемент, а угодья типа природный, а поэтому более важный. И вполне возможно, что и формирование участков, а в последствии их использование и охрана, должны происходить именно в зависимости от состава угодий, которые должны иметь особенный правовой режим, вытекающий из прямых предписаний законодательства (чего правда сейчас нет) .....

(я правда не землеустроитель ... может чего - нибудь не понимаю.... Nenayu )
Аватар користувача
Volodimir
Спец
Спец
Повідомлень: 74
З нами з: 05 жовтня 2007 08:34
Репутація: 3

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення Volodimir »

Егор писав:(я правда не землеустроитель ... может чего - нибудь не понимаю.... )
Сегодня не землеустроители понимают больше чем те кто пишет правила и условия землеотведения. По этому - если в городе, через площадь проезжает одна машина, то это земли автомобильного транспорта, есть тролейбусная остановка - земли электротраспорта и т.д. Угадать как думает чиновник - точто не так, как разработчик проекта.
Аватар користувача
Zemljanoj
Спец
Спец
Повідомлень: 69
З нами з: 27 серпня 2009 19:32
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Zemljanoj »

"...виділені об’єкти охоплюють всі категорії земель, на які поділені землі країни, які розширено на 17 основних Класифікаційних угрупувань..."
Це добре.
"18. Землі запасу, резервного фонду та загального користування"
А такої категорії земель я не знаю. Підскажіть де про неї написано.
Треба добавити підпункт про землі запасу в кожен пункт.
Аватар користувача
Gomen
Спец
Спец
Повідомлень: 68
З нами з: 07 серпня 2009 11:49
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Gomen »

Інколи заручниками цільового призначення стають влсники земельних ділянок. Ми ж всі знаємо, скільки потрібно часу та сили щоб його змінити. Наприклад, адмін будівля заводу, на території іі двору може рости садок, клумби, невелике озерце. То що, це вже не землі промисловості, а частково землі с/г та ВФ? Я вважаю, що кількість категорій потрібно зменшити, а видив використання чи цільові призначення класифікуати і внести в ЗК після опису кожної категорії. Після чого змінювати цільове призначення на якійсь там комісії з внесенням невеличких змін до договорів оренди чи ДА.
Андрей1978
Спец
Спец
Повідомлень: 455
З нами з: 07 жовтня 2009 10:34
Репутація: 144
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Андрей1978 »

Gomen писав:Інколи заручниками цільового призначення стають влсники земельних ділянок. Ми ж всі знаємо, скільки потрібно часу та сили щоб його змінити. Наприклад, адмін будівля заводу, на території іі двору може рости садок, клумби, невелике озерце. То що, це вже не землі промисловості, а частково землі с/г та ВФ? Я вважаю, що кількість категорій потрібно зменшити, а видив використання чи цільові призначення класифікуати і внести в ЗК після опису кожної категорії. Після чого змінювати цільове призначення на якійсь там комісії з внесенням невеличких змін до договорів оренди чи ДА.
В целом согласен с таким мнением. Не нужно усложнять. Иначе получится "мутная водичка" в которой легче "рыбку" ловить. По-моему один из принципов землеустройства "от общего к частному" и в данном случае очень правильный. У нас есть категории земель (основные целевые назначения), но проблема в том, что порядок их использования не определен. Пока этого не будет сделано, то формирование класификатора целевых назначений будет безсистемным. И будут возникать вопросы типа "супермаркет и платный туалет". Какая в них разница внутри комерческого использования. Я считаю что никакой. Но во-первых понятие комерческое использование должно появиться, во-вторых должно быть определено в составе каких категорий (основных целевых назначений) оно целесообразно, в-третьих должен быть определен порядок использования таких земель. Другой вопрос что эти моменты должны быть описаны предельно четко и просто. Т.е. необходимо создать основу на которую навешивать КВЕДЫ, денежную оценку, классификатор и т.д. А то, что мы имеем сейчас и пытаемся усовершенствовать - это мыльный пузырь. Куда ветер дунет туда его и несет. Под ветрами я имею ввиду политическую ситуацию, мнение конкретного чиновничка (которое будет отличаться от мнения проектанта безотносительного того кто из них действительно прав), желание заказчика и т.д.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення werewolf »

Егор писав:а мне че - то кажется почти наоборот .... morgny
думаю, что целевое назначение должно рассматриваться как понятие производное от состава угодий на участке. Т.е. это типа административный такой, вторичный элемент, а угодья типа природный, а поэтому более важный.
Угіддя далеко не завжди є природним елементом. Землі під забудовою, дорогами, дворами, карєрами спорудами - це теж угіддя. В деяких категоріях вони дійсно є визначальними для подальшого використання земель. Землеустрій - це система заходів, спрямованих на РАЦІОНАЛЬНЕ використання земель. Грунтовий покрив, природні властивості, історична цінність, відстань від центрів концентрації трудових ресурсів - це вихідні дані, які беруться землевпорядниками при розробці проектів організації території для комплексного раціонального використання земель з урахуванням розвитку господарства. Задача землеустрою - раціонально використати природній та інший потенціал земель для досягнення поставленої умови (максимальний економічний ефект при збільшенні певною мірою екологічного чи якоїсь іншої). Для визначення складу угідь, їх площі, за умов певного (природнього та ін.)потенціалу при раціональному землекористуванні складається економіко-математична модель (ЕММ) землекористування, яка повинна охоплювати всі необхідні потреби в тих чи ін. ресурсах та всі обмеження, які необхідно виконати додатково. При вирішенні задачі буде відомо, яке повинно бути співвідношення угідь, і на землях якої якості вони повинні розміщуватись. Землекористування (як ви кажете, "адміністративний" елемент є первинним, тому що він дає вихідні кількісні та якісні дані та умови для вирішення задачі раціонального використання земель території, яка вже буде реалізовуватись через встановлення функціональної ролі кожної частини території - тобто угідь. Тож угіддя є похідними.
Аватар користувача
Сергiй64
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 21 червня 2009 19:55
Репутація: 66
Область: Вінницька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Сергiй64 »

Цікаво, а куди віднести землі ,на яких розміщені церкви, монастирі, костьоли, мечеті ?
Аватар користувача
Маруся
Спец
Спец
Повідомлень: 433
З нами з: 18 лютого 2008 07:02
Репутація: 1
Область: Хмельницька

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Маруся »

Кобзар писав:3. Землі громадської забудови
Аватар користувача
luper
Спец
Спец
Повідомлень: 241
З нами з: 28 листопада 2008 10:52
Репутація: 0
Область: АР Крим

Re: Нові закони, постанови, укази...

Повідомлення luper »

dexter3000 писав:Классификатор слепили в департаменте кадастра по наработкам 2004 года. Все на него плюются даже внутри Любимого Комитета.
Может свой сделаем и предложим любимому комитету? а то не дай бог "это" утвердят!
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення werewolf »

Маруся писав:
А згідно класифікатора? ;-)
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення Егор »

werewolf писав: Угіддя далеко не завжди є природним елементом. Землі під забудовою, дорогами, дворами, карєрами спорудами - це теж угіддя..... Тож угіддя є похідними.
ну вот опять же ... рассуждая как не землеустроитель... думаю, что просто вкладываю в понятие угодья несколько другой смысл. Я вообще сомневаюсь, что то, что отображается в землеустроительной документации, формах отчетности и т.д. это именно "угодья" в полном смысле... типа там.. под одноэтажной застройкой.. под двух и более... навряд ли это имеет какую - нибудь природоохранную или земельную нагрузку...

Мне просто кажется, что угодья (существующие) с именно их границами и правовым режимом (который должен быть установлен в законе, а не так как сейчас - режим только для категогрий земель и земельных участков, с игнорированием того, каков состав их угодий) именно и должны быть первичны.

С другой стороны, действительно, при формировании "совершенно нового участка", например, создания в степи огромного паркового комплекса с атракционами, полузаповедной зоной, хозяйственной частью, общепитами и др, действительно, угодья как бы будут проектироваться исходя из "исходных данных" и поставленных задач.

З.Ы. Не настаиваю на истинности мнения и точности формулировок :)
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення werewolf »

Егор писав:Я вообще сомневаюсь, что то, что отображается в землеустроительной документации, формах отчетности и т.д. это именно "угодья" в полном смысле...
Єдиний класифікатор угідь у нас - це форма 6-зем. На форумі вже багато писалось про її недосконалість як в плані обліку землекористувачів, так і в плані обліку і класифікації угідь. Я з Вами погоджуюсь, що далеко не всі угіддя, які фігурують у вітчизняному земельному кадастрі є саме угіддями.
Егор писав:типа там.. под одноэтажной застройкой.. под двух и более... навряд ли это имеет какую - нибудь природоохранную или земельную нагрузку...
Так далеко не у всіх земель є природоохоронне цільове навантаження...
А земельне та економічне - є. Саме угіддя визначають конкретний спосіб використання землі, засоби праці, заходи з поліпшень і т.д.
Егор писав:Мне просто кажется, что угодья (существующие) с именно их границами и правовым режимом (который должен быть установлен в законе, а не так как сейчас - режим только для категогрий земель и земельных участков, с игнорированием того, каков состав их угодий) именно и должны быть первичны.
Угіддя не може бути первинним, інакше ми просто будемо зобовязані створювати окрему земельну ділянку (кадастрову одиницю) під кожним окремим угіддям (в т.ч. лісосмугою, стежкою, скотопрогоном, струмком і т.д. Угіддя не формує землекористування. Це землекористування формує склад угідь!
Звичайно, організація території не відбувається на голому місці. Кожне землекористування має певні сформовані природою особливості (ландшафт, який по суті є сукупністю різноманітних земельних угідь) але повноцінними земельними угіддями їх можна вважати тоді, коли вони входять у склад землекористування, і відіграють якусь роль в господарській, соціальній, культурній і т.д. системі цього землекористування. Тобто, входить в склад земельної ділянки з встановленим цільовим призначенням.
Що стосується встановлення правового режиму земельних угідь, значимості встановлення їх меж, допустимого співвідношення при тому чи іншому цільовому використанні, то тут наше законодавство глибоко відпочиває. Землевпорядники працюють з угіддями на інтуїтивному рівні, вихованому величною українською культурою і традиціями. :D
Егор писав:С другой стороны, действительно, при формировании "совершенно нового участка", например, создания в степи огромного паркового комплекса с атракционами, полузаповедной зоной, хозяйственной частью, общепитами и др, действительно, угодья как бы будут проектироваться исходя из "исходных данных" и поставленных задач.
З.Ы. Не настаиваю на истинности мнения и точности формулировок
Дивіться на задачу раціонального використання земель ще ширше.
Бачу, Ви вже розумієте, що землекористування формує угіддя, а не навпаки. :D
Але розміщення парку в степу (в конкретній його частині) теж повинно бути обгрунтованим!
Задача раціонального використання земель формується згори - з національного рівня (загальнодержавні й регіональні (республіканські) програми використання та охорони земель), далі регіональні схеми (схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування
використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень) і, врешті-решт, землеустрій місцевого рівня, який в ЗУ "Про землеустрій", на жаль, розпорошений по різноманітних проектах, які виконують більше кадастрову функцію, ніж землевпорядну, і навіть в усій сукупності навряд чи забезпечать раціональне використання земель... але це інша тема.
Перед землекористуванням ставиться завдання організувати територію на максимум економічного ефекту з забезпеченням відновлення родючості грунтів, збереження або навіть збільшення частки земель, які за своєю характеристикою можуть дати менший економічний ефект, але являють собою іншу цінність -землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, землі історико-культурного призначення, землі лісогосподарського призначення (не завжди максимально ефективні, але необхідні для підтримання екологічної рівноваги та захисту грунтів). Всі ці обмеження формулюються як умови в ЕММ, які повинні обовязково виконатися. В результаті дізнаємося про необхідний склад угідь господарства, який дасть максимальний економічний ефект (вихід валового продукту з території землекористування, при цьому заповідники і т.п. залишаться на місці, ерозійно небезпечні схили залужимо або засадимо лісами, запроектуємо полезахисні лісосмуги і т.д. Так створимо угіддя, які будуть відігравати господарську роль у нашому землекористуванні і забезпечать його добробут і процвітання. :D
З.І. Можливо, важкувато написано для розуміння не землевпорядника, просто для відточеної публіцистики мало часу. Тож вибачайте.
Егор
Спец
Спец
Повідомлень: 977
З нами з: 02 вересня 2008 01:40
Репутація: 0

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення Егор »

werewolf писав: З.І. Можливо, важкувато написано для розуміння не землевпорядника...
Ну в целом - сносно и достаточно понятно. Я не землеустроитель, но ведь "сочувствующий" :)

Отчасти даже согласен, но не до конца.
Насчет программ и схем землеустройства на всех уровнях... я как бы немного не о них говорил...
Скорее имел в виду, что "угодья первичны" (очень условно) при определении целевого назначения отдельных земельных участков. Конечно, кажое угодье не должно выделяться в земельный участок (объект прав). Но должны быть, как по мне, определены некие "наборы угодий", допустимые к сожительству в рамках одного земельного участка.
Действительно, законодатель забыл об особенном правовом режиме угодий и в итоге получилось что "несельскохозяйственные угодья" входят в состав земель с.х. назначения... а по сути - это несельскохозяйственные земли и не там им место.

Так вот я говорил о том, что орган, уполномоченный распоряжаться землями и устанавливать им целевое назначение, должен быть кроме прочего связан существующим природным и хозяйственным состоянием тех или иных земель, в отношении которых он это назначение устанавливает, что, как по мне, и сводится к составу угодий (в правильном понимании этого слова). Т.е. проектные решения должны екстраполироваться на то, что существует по факту и то, что требует охраны (т.е. должен быть кроме всего прочего установлен режим охраны угодий с ответственностью за его нарушение и т.д. т.е. не в каждом "землепользовании" или "земельном участке" отнесенном к какой - нибудь категории на самом деле все требует охраны и каких - то очень жестких рамок использования, а скорее только определенные их "угодья"). Формально же по ЗК такой орган (госвласти или самоуправления) вообще ничем не связан, только своим "внутренним" убеждением (хоть и на основании документации по землеустройству, но как - то часто получается что в ней пишут и рисуют то, что нужно заказчику).

В любом случае спасибо за полезную для неземлеустроителя дискуссию :)

подключайтесь ув. землеустроители morgny
Аватар користувача
Маруся
Спец
Спец
Повідомлень: 433
З нами з: 18 лютого 2008 07:02
Репутація: 1
Область: Хмельницька

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення Маруся »

Кобзар писав:18. Землі запасу, резервного фонду та загального користування
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: законопроект з питань цільового призначення землі

Повідомлення werewolf »

Егор писав:Скорее имел в виду, что "угодья первичны" (очень условно) при определении целевого назначения отдельных земельных участков.
Ніяк ні. Слід займатись землевпорядним проектуванням і змінювати склад угідь там, де це потрібно. Наприклад, дуже значна площа грунтів вже змиті або майже змиті. Щороку змиваються мільйони тонн верхнього родючого шару грунту. Якщо ми будемо орати всюди, де "завжди була" рілля - будемо й далі ловити наші "особливо цінні" землі у ярах, балках і водоймах. Аналогічно і з деревами і чагарниками, які утворились на землях запасу. Чому їх слід обовязково використовувати як чагарники або рідколісся, якщо їх території можна використовувати значно ефективніше? А якщо орні землі потребують зрошення, то там не слід прокладувати канали для меліорації, тому що ми змінимо угіддя? Встановлювати ЦП, виходячи з існуючого складу угідь - помилково.
Егор писав:Но должны быть, как по мне, определены некие "наборы угодий", допустимые к сожительству в рамках одного земельного участка.
Действительно, законодатель забыл об особенном правовом режиме угодий и в итоге получилось что "несельскохозяйственные угодья" входят в состав земель с.х. назначения... а по сути - это несельскохозяйственные земли и не там им место.
Ось тут я згоден. Я колись давно на форумі вже писав, що наше земельне законодавство не любить цифр. На практиці, дуже рідко зустрічаються земельні ділянки з одним видом фактичного використання. Наприклад, ділянки для ведення садівництва, для БОЖБ, ОСГ - їх фактичне використання не цілком сільськогосподарське або містобудівне Воно змішане, і слід було б нормативно встановити допустиме співвідношення угідь на них.
Егор писав: проектные решения должны екстраполироваться на то, что существует по факту и то, что требует охраны
Так, так і є на практиці. Законодавство зі скрипом, але забезпечує збереження особливо цінних земель. Принаймні, спрямоване на це.
Егор писав:Так вот я говорил о том, что орган, уполномоченный распоряжаться землями и устанавливать им целевое назначение, должен быть кроме прочего связан существующим природным и хозяйственным состоянием тех или иных земель, в отношении которых он это назначение устанавливает, что, как по мне, и сводится к составу угодий (в правильном понимании этого слова).
Якщо збереження якоїсь особливої цінності земель забезпечить лише конкретний вид угідь - то так і має бути.
Щодо органів влади, то будь ласка, у них всі карти в руках! Хай замовляють землевпорядні роботи з розробки схем з раціонального використання і охорони земель, проводять грунтові та екологічні обстеження - і будуть мати уявлення про стан земель та їхню перспективу.
Егор писав:Формально же по ЗК такой орган (госвласти или самоуправления) вообще ничем не связан, только своим "внутренним" убеждением (хоть и на основании документации по землеустройству, но как - то часто получается что в ней пишут и рисуют то, что нужно заказчику).
А у ВРУ теж ніхто нічим не звязаний. Перед ким несуть відповідальність депутати? Перед народом, який їх обрав? Захотів - прийшов на сесію, захотів - не прийшов. Або прийшов, засунув руки в кармани, пограв у волейбол і пішов... :D
Майже вся землевпорядна документація, яка зараз виконується, має земельно-кадастрове спрямування (встановлення меж, форми власності, цільового призначення і державну реєстрацію земельних ділянок). Роботи із землеустрою майже ніде не виконуються, і так буде доти, доки не ущухне "перерозподіл" земель. Ніхто не буде організовувати землекористування, яке змінюється чи не кожен рік. А замовник буде виконувати роль основного проектанта доти, доки існує ринок землевпорядних робіт і послуг. Такий закон ринку: або споживач отримує те, що він хоче, або підприємство втрачає замовників.
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: "Класифікація видів цільового призначення земель" КВЦПЗ

Повідомлення dexter3000 »

Відповісти