Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Проектна документація - запитання,відповіді, поради
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Хто як робить та чи робить взагалі:

- відомості про встановлені межові знаки.
34
67%
- кроки межових знаків.
4
8%
- списки межових знаків переданих на зберігання.
7
14%
- схема прив'язки межових знаків до об'єктів і контурів місцевості.
4
8%
-Ваш варіант в коментарях.
2
4%
 
Всього голосів: 51

vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1395
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 783
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення vitas007 »

Ціль теми "вивести" приклад який задовільнить нас (розробників) та перевіряючих (в.т.ч. реєстраторів)...
Прохання заливать приклади які пройшли реєстрацію або мають пройти.

Згідно: (стаття 55 ЗУ Про землеустрій).
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає:
д) відомості про встановлені межові знаки"

Задумка автора даного введеного документу: "На кадастровому плані варто додавати опис межових знаків (що саме стало межовим знаком, його характеристики). Проте найголовнішу роль тепер відіграватимуть координати поворотних точок межі у земельному кадастрі. Якщо при формуванні земельної ділянки «пристиковуємося» до межі сусідньої земельної ділянки, то нові межові знаки можна не встановлювати і можна описати існуючі межові знаки або споруди."

Тобто я розумію так, потрібно відображати таблицю із вже встановленими межовими знаками та окремо із таблицею як встановлюють..

Від себе ще додам, проблема в тому, що в хмл немає блоку який містить інформацію про номер, дату, опис з чим і як і де межовий знак "встановлений", відповідно і в дзк немає цієї інформації.
atb
Спец
Спец
Повідомлень: 98
З нами з: 29 липня 2008 22:27
Репутація: 32

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення atb »

g
Azhimut писав: 16 червня 2021 08:24 Отже працювати "по-новому" не маєте права, Закон 1423-IX Вам це не дозволяє йдіть у відпустку
поки пан Шмигель роздуплиться що до чого і за чим іде то пройде в кращому випадку пів року...
nvolja
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 16
З нами з: 05 квітня 2012 15:51
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: ДЗК(область, район)

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення nvolja »

Azhimut писав: 15 червня 2021 13:31 solarex писав: ↑15.06.2021{, 13:29}
Наказ діючий, але не відповідає чинному законодавству.
Так не бывает. Если действующий - выполняйте. И/или ждите, когда отменят, говорят недолго нам ждать осталось.
С правовой точки зрения - если подзаконный документ противоречит законодательному, то выполняется вышестоящий. Т.е. по приоритетности - Конституция Украины. - Земельный кодекс Украины. - Законы Украины. - Наказы, Инструкции и т.п.
Чёткая правовая иерархия. И
solarex писав: 15 червня 2021 13:46 то тоді Ви виконуєте те, що вважаєте за потрібне. А я буду виконувати Закон.
то, что Вы считаете за необходимое не должно противоречить данной иерархии. И это всегда является защитой исполнителя, если - не дай Бог! - дело дойдёт до суда или комиссии.

Відправлено через 12 хвилин 37 секунд:
Azhimut писав: 16 червня 2021 08:24 Отже працювати "по-новому" не маєте права, Закон 1423-IX Вам це не дозволяє йдіть у відпустку
Тоді, можливо, при укладенні договорів замовник-виконавець ДО 01.06.2021 року, на цей час (три місяці) нові витребування можна пропускати поза очі та відправліти на реєстрацію так, як воно було до того часу, тільки без неотриманих погоджень? Тех.доки по встановленню-відновленню з існуючим документом поки що так й виходять.
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення Azhimut »

nvolja писав: 17 червня 2021 01:02 можна пропускати поза очі та відправліти на реєстрацію так, як воно було до того часу
Не думаю, що дкр-и будуть раді такому висновку.

Відправлено через 2 хвилини 2 секунди:
atb писав: 16 червня 2021 08:43 поки пан Шмигель роздуплиться що до чого і за чим іде то пройде в кращому випадку пів року...
Тож міксуйте старе-нове, бо п. Шмигаль чекає від вас сплату подадтків а родина хоче на морько.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 751
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 154
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

nvolja писав: 17 червня 2021 01:02 можна пропускати поза очі та відправліти на реєстрацію так, як воно було до того часу
і ортимувати листи щастя від ОМС та ОДА "Вашу документацію не затверджено, приведіть у відповідність до чинного законодавства"
Можливо таке тільки в нас...
solarex
Спец
Спец
Повідомлень: 192
З нами з: 08 серпня 2009 15:15
Репутація: 79
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення solarex »

Azhimut писав: 16 червня 2021 08:24 Кабінету Міністрів України:

1) у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
б) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
г) забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону;
ґ) забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
Президент України
В.ЗЕЛЕНСЬКИЙ
м. Київ
28 квітня 2021 року
№ 1423-IX
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1423-20#Text
Отже працювати "по-новому" не маєте права, Закон 1423-IX Вам це не дозволяє йдіть у відпустку
Хм... Оце таке розуміння перехідних положень Закону?
Це Кабміну дано завдання в тримісячний термін (не до 1 вересня 2021 року, а це може бути і за два дні) привести ..... А де написано, що розробники на три місяці повинні йти в відпустку чи ще кудись?
А написано:
II. Прикінцеві та перехідні положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім (це "крім" межових знаків не стосується).
І тому, відповідно до розяснення Мінюсту, якщо підзаконний акт в якійсь частині суперечить Закону, то нехай цей підзаконний акт в цій частині (разом з його трактувальниками) сам іде в відпустку.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 751
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 154
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Хтось вже зареєстрував документацію з відомостями про межові знаки на кадастровому плані?
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення potapova_anna »

zemleustriy-ocinka писав: 29 червня 2021 09:30 Хтось вже зареєстрував документацію з відомостями про межові знаки на кадастровому плані?
так, і не одну
solarex
Спец
Спец
Повідомлень: 192
З нами з: 08 серпня 2009 15:15
Репутація: 79
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення solarex »

zemleustriy-ocinka писав: 29 червня 2021 09:30 Хтось вже зареєстрував документацію з відомостями про межові знаки на кадастровому плані?
Зареєстрували вже декілька. І все без проблем. Навіть Акт погодження меж і Акт передачі межових знаків в документацію не вставляли, а тільки в Пояснюючій і в Відомості прописали, що, "Відповідно до ст.198 Земельного Кодексу України під час кадастрової зйомки було погоджено межі земельної ділянки з суміжними власниками та користувачами. Розробник документації із землеустрою несе, відповідно до закону, відповідальність за достовірність, якість і безпеку заходів, передбачених цією документацією." Ні один кадреєстратор не дав жодного зауваження. Але після цього документацію потрібно робити на совість.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 751
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 154
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

potapova_anna писав: 29 червня 2021 11:30 так, і не одну
можна зразок сюди або в ПП?
Аватар користувача
potapova_anna
Спец
Спец
Повідомлень: 466
З нами з: 29 січня 2013 09:41
Репутація: 181
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення potapova_anna »

zemleustriy-ocinka, На кадастровому плані так і пишемо:
Водомості про встановлені межові знаки. А далі:
1. Якщо є суміжні оформлені ділянки або огорожа чи ще щось, то пишемо, що не встановлені на підставі ч.4 ст. 106 ЗКУ
2. Якщо є точки де немає ні обмінників сусідніх, ні горожі, то пишемо якийсь номер цьому межовому знаку і номер точки на кад.плані.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 751
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 154
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

potapova_anna писав: 07 липня 2021 12:54 1. Якщо є суміжні оформлені ділянки або огорожа чи ще щось, то пишемо, що не встановлені на підставі ч.4 ст. 106 ЗКУ
2. Якщо є точки де немає ні обмінників сусідніх, ні горожі, то пишемо якийсь номер цьому межовому знаку і номер точки на кад.плані.
1. Навпаки написав межовий знак - огорожа
2. Пишу дерев'яні кілки
подивимось що вийде
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

NickS писав: 08 липня 2021 14:41 (в розумних межах, звісно)
я так розумію, в даному шаблоні кількість/координати межових знаків буде відповідати кількості/координатам поворотних точок межі земельної ділянки?

чи можливо передбачити варіант, коли межові знаки не повністю відповідають каталогу координат?
а саме згідно інструкції:
3.4. Межові знаки встановлюються у поворотних точках меж
земельної ділянки, але не рідше ніж через 200 м. Мінімальна
відстань між межовими знаками в поворотних точках меж земельної
ділянки не повинна бути менше ніж 1 м.
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Denver »

Parcel,
Parcel писав: 14 липня 2021 16:36 кількість/координати межових знаків буде відповідати кількості/координатам поворотних точок межі земельної ділянки?
Або менше
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Parcel писав: 14 липня 2021 16:36 я так розумію, в даному шаблоні кількість/координати межових знаків буде відповідати кількості/координатам поворотних точок межі земельної ділянки?
Кількість координат і кількість межових знаків не залежить одне від одного. Звісно, межових знаків не може бути більше за координат, але менше - цілком. Шаблон це враховує. Скільки межових знаків створите, стільки шаблон і виведе, хоч один.
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Azhimut »

NickS писав: 15 липня 2021 10:34 стільки шаблон і виведе
Перепрошую... але згідно Ст 34. Кадастровий план земельної ділянки Закону Про ДЗК ніде не йдеться про зображення межових знаків в контурі ЗД, про текстові позначення меж.знаків формату Інструкції, елементи якої вже не долучаються до документації (в опису меж/погодженню/закріпленню так точно, крім техзавдання в технічці) і сама вона на ладан дише... може Ви ускладнююте?
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Azhimut писав: 15 липня 2021 11:25 Перепрошую... але згідно Ст 34. Кадастровий план земельної ділянки Закону Про ДЗК ніде не йдеться про зображення межових знаків в контурі ЗД, про текстові позначення меж.знаків формату Інструкції, елементи якої вже не долучаються до документації (в опису меж/погодженню/закріпленню так точно, крім техзавдання в технічці) і сама вона на ладан дише... може Ви ускладнююте?
В чому проблема відключити відображення таблиці координат межових знаків? Вам не потрібно, а іншим дуже потрібно. Для цього діалогове вікно і зроблене.
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Azhimut »

NickS, у Вас відомомсті про встановлені межові знаки називаються трохи дивно, це по-перше, по друге це не про координати, думаєте хтось буде звіряти, де координата точки ЗД, а де координа меж.знака? Це про ОПИС. Тобто точка 1 - межовий знак (існуючий/вставновлений), точка 2 - паркан и т.д и т.п тобто табличка ТЕКСТОВА, а не координати.

Відправлено через 1 хвилину 20 секунд:
NickS писав: 15 липня 2021 11:56 Вам не потрібно, а іншим дуже потрібно.
Проблема трохи в іншому. Ваша гис-6 популярна програма, і зараз ці шаблони змінять реальність дкр-ів, тобто поВашим шаблонам будут перевіряти мене. То ж робить будь ласка все по закону, а не по забаганкам юзерів. :-)
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

NickS писав: 15 липня 2021 10:34 межових знаків не може бути більше за координат
чому це не може?
наприклад у мене є держ акт - прямокутна ділянка з однією із сторін 300м
я роблю технічку по встановленню
змінювати конфігурацію (кількість поворотних точок) ділянки не маю права
але згідно інструкції я маю встановити на цій довгій стороні додатковий межовий знак щоб відстань між ними не була більшою 200м
тому поворотних точок - 4
а межових знаків буде - 5
Востаннє редагувалось 15 липня 2021 12:45 користувачем Parcel, всього редагувалось 1 раз.
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1797
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Azhimut »

Parcel писав: 15 липня 2021 12:39 чому це не може?
наприклад у мене є держ акт - ділянка з однією із сторін 300м
я роблю технічку по встановленню
змінювати конфігурацію (кількість поворотних точок) ділянки не маю права
але згідно інструкції я маю встановити на цій довгій стороні додатковий межовий знак щоб відстань між ними не була більшою 200м
тому поворотних точок - 4
а межових знаків буде - 5
Садитесь, два. Почему? Во-первых ЗД проектировалаь до Инструкции, т.е. равенство точек ЗД ДА и ЗД ТД должно быть. И Вы формируете техничку, когда Инструкция уже выведена из пользования. Да плюньте Вы на неё. Разрбатывайте принципиально новое, не цепляйтесь за старые наработки. Не усложняйте :-)
Ну и из практики. Эти 200 метров чтоб типа не отклоняться от створа при выносе теодолитом/лентой, но сейчас углы ЗД все выносят координатно тахеометром или гнсс, уже неактуально лет 15 эти линии по 200. И уверен в ближайшее время на многих комбайнах координата угла ЗД будет определена с хорошей точностью. Это я про установленные меж знаки как таковые внутри поля (целесообразность их установки), а уж тем более по 200 м. ;-))
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Azhimut писав: 15 липня 2021 12:30 у Вас відомомсті про встановлені межові знаки називаються трохи дивно
А як потрібно?
Azhimut писав: 15 липня 2021 12:30по друге це не про координати, думаєте хтось буде звіряти, де координата точки ЗД, а де координа меж.знака? Це про ОПИС. Тобто точка 1 - межовий знак (існуючий/вставновлений), точка 2 - паркан и т.д и т.п тобто табличка ТЕКСТОВА, а не координати.
Я закони не пишу, як і не сперечаюсь з землевпорядниками що в законі мали на увазі, коли писали "те-то і те-то". Хтось це бачить отак, а хтось по-іншому. Більше того скажу, форму документа я теж не вигадую. Я проконсультувався з де-якими виконавцями, зібрав найбільш використовуємі варіанти, подумав що було б логічніше і на основі цього зробив отакий шаблон з можливість підлаштовки до своїх вимог (адже все рівно різні люди бачать це по-різному).
Azhimut писав: 15 липня 2021 12:30 Проблема трохи в іншому. Ваша гис-6 популярна програма, і зараз ці шаблони змінять реальність дкр-ів, тобто поВашим шаблонам будут перевіряти мене. То ж робить будь ласка все по закону, а не по забаганкам юзерів.
Не повірите, кожен юзер мені каже те саме: "робіть по закону". І в кожного це бачення закону специфічне. :-)
Звісно де-які "специфічні" бачення я відсіюю, а те, що просить більшість - роблю.
Якщо ви гадаєте, що розумніші за більшість, я в першу чергу буду консультуватись з вами (пришліть в ПП скайп або вайбер). Адже інколи дійсно, запитань багато, а відповідь на них ніхто не дає, або різні люди дають кардинально різні відповіді.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

Azhimut писав: 15 липня 2021 12:42 Ну и из практики. Эти 200 метров чтоб типа не отклоняться от створа при выносе теодолитом/лентой
хєхє, ну насмішив, до чого тут це?
не знаю як у вас, але в нас дуже часто ділянки з таким рельєфом що і 200м забагато
не всі мають супер-мега трактори з GPSами
люди орють радянським металобрухтом, або навіть кіньми

Відправлено через 5 хвилин 4 секунди:
NickS писав: 15 липня 2021 13:09 з можливість підлаштовки
тут я плюсую, бо чим більший в користувача вибір тим краще
просто найбільш "спірні" функції (якщо такі знайдуться) бажано "за замовчанням" в програмі поставляти вимкнутими
бо народ в настройки дуже часто не лізе і просто ОК нажимає а потім їхні роботи беруть за приклад/еталон
Аватар користувача
NickS
Спец
Спец
Повідомлень: 1150
З нами з: 07 квітня 2008 15:09
Репутація: 187
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення NickS »

Parcel писав: 15 липня 2021 12:39 чому це не може?
наприклад у мене є держ акт - прямокутна ділянка з однією із сторін 300м
я роблю технічку по встановленню
змінювати конфігурацію (кількість поворотних точок) ділянки не маю права
але згідно інструкції я маю встановити на цій довгій стороні додатковий межовий знак щоб відстань між ними не була більшою 200м
тому поворотних точок - 4
а межових знаків буде - 5
Як може бути межовий знак там, не знаю де? Ви всерівно створюєте точку на межі. Так, це не поворотна точка, а ствірна, але її координати є і вони мають бути в списку координат ділянки. Те, що не можна добавляти точки в ділянку, бо бач вже держакт є - це геть інша ситуація, це просто коллізія в законах. По суті, ви хитрите: ви точку створюєте, але не показуєте її, бо не можна. От і все. Де є межовий знак - там є точка. Навіть уявна, як на випадок точки, де стикається угіддя на межі ділянки. В координатах мають бути всі точки і поворотні і ствірні. Просто потрібно в законах якось узгодити ці два поняття.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

NickS писав: 15 липня 2021 13:16 Де є межовий знак - там є точка
треба просто розрізняти поняття "поворотна точка" і "межовий знак"

ти ніколи напевно ділянки в натуру не виносив
дивись, ти приїхав в поле виносити ділянку 4 точки, вона має в довжину (згідно каталогу координат поворотних точок) 500 м і в ширину 50м
ділянка не рівнинна, є значні перепади висот
винести чотири точки для тебе не проблема, бо в тебе є тахеометер чи gps
але як власникові цю ділянку обробляти? як йому проорати межу якщо немає видимості на сусідній межовий знак до якого 500м?

для того і передбачена можливість встановлення додаткових межових знаків, і це робиться не для зручності інженера-землевпорядника а для зручності власника земельної ділянки
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Kurilov »

Azhimut писав: 15 липня 2021 12:42 Эти 200 метров чтоб типа не отклоняться от створа при выносе теодолитом/лентой
Ви би хоч повстидалися таке писати. Ці 200 м вписані в інструкцію для іншого.
NickS писав: 15 липня 2021 13:16 Де є межовий знак - там є точка.
Parcel писав: 15 липня 2021 13:33 треба просто розрізняти поняття "поворотна точка" і "межовий знак"
Інструкція-376 фактично синонімізує ці поняття.

Відправлено через 4 хвилини 15 секунд:
Parcel писав: 15 липня 2021 12:39 змінювати конфігурацію (кількість поворотних точок) ділянки не маю права
Щось я ніде такого в законах не читав. Навпаки: читав, що в певних випадках треба робити факт, оскільки ті ДА збедільшого не відповідають ні натурі, ні відомостям ДЗК.
Parcel
Спец
Спец
Повідомлень: 805
З нами з: 01 березня 2011 10:41
Репутація: 117
Область: Волинська

GIS 6 - питання, поради для чайників і не тільки :)

Повідомлення Parcel »

Kurilov писав: 15 липня 2021 13:37 фактично синонімізує
що значить "фактично"?
є поворотна точка - значить мусить бути межовий знак?
є межовий знак -значить мусить бути поворотна точка?
Kurilov писав: 15 липня 2021 13:42 Навпаки: читав
ну то дай і нам прочитати :)
Відповісти