Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Зміна конфігурації ділянки при оформленні документів
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Хто на практиці проходив таку процедуру та здобув життєвий досвід з цього приводу?

Сусідня ділянка НЕ мірялась, максимум це міг бути обмір рулєткою. Але яка тут рулєтка. Дивіться скрін. Тут не фахівець побачить лажу. Будинок мого замовника навпіл перерізає чужа, згідно паспорту БТІ 1994 року він побудований у 1940році. Сусідка після 1-2 годин перемов, каже забирайтие будинок, а земля її, проектант сказав що в неї все вірно. Так і руки чешуться пояснити проектанту де правда, але це не метод. Забор років з 80-90 ніхто не чипав, преважно порос ожиною, за метр два інколи не доберешься - треба рубати.
Рожевим сусідні ділянки зареєстровані в ПКК, червоним ділянка яку не можу зареєструвати
► Показати
Полюбовно намагаюсь вирішити цю проблему вже місяців 9, напряму з проектаннтом, через спільних знайомих, через відділ. Все марно. Я надаю відразу проектанту межі своєї ділянки, надаю те як треба ділянку переробити.
По результату проектант обіцяє розібратись, а потім через 4 місяці, після моїх слів не треба мене заганяти в глухий кут, посилає мене на х..й.
Всім (замовнику, відділу, сільській раді) кричить що вони міряли та в них все вірно.
З цим проектантом вічні такі проблеми. То він рулеткою міряє, то туристичним GPS Garmin, останнім часом (років з 5) не знаю чи 100% наймає людину яка міряє йому в RTK.

Варіанти.
1)Звертатись до місцевого Держгеокадастру до охорони земель. (Лише щоб підкріпити свою позицію у суді... і розборок тут не люблять)
2)Звертатись на кваліфікаційної комісії. (Але ділянка все одно залишиться, сертифікований в найгіршій для себе ситуації працюватиме під кимось іншим)
3)Звернутись до суду (Довгий шлях, що вимагати? скасування державної реєстрації? зобов`язати зареєструвати мою???)
4)Звернутись до Держгеокадастру на скасування реєстрації ділянки через те що процедура встановлення меж була порушена
(В ручному режимі такі ділянки, на скільки знаю, не видаляють)

Єдиний варіант дієвий це суд та перед тим для підкріплення своєї позиції. Що порадите колеги?
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
ПетроМарченко
Спец
Спец
Повідомлень: 317
З нами з: 31 серпня 2008 07:35
Репутація: 61

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення ПетроМарченко »

cemen писав: 14 червня 2020 06:26 сдвинуть участок(Винницкая область)
А як можна зсунути цілу область?
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Спробую ще зробити так.
"155. У разі виявлення органом, що здійснює ведення Державного земельного кадастру, в документації із землеустрою та оцінки земель помилки щодо визначення характеристик об’єктів Державного земельного кадастру в натурі (на місцевості) із порушенням (зміною) їх значень внутрішніх кутів та мір ліній між поворотними точками меж земельних ділянок та/або площі, допущеної у його відомостях (у тому числі під час або після перенесення інформації про земельні ділянки з державного реєстру земель та відомостей про земельні ділянки та інші об’єкти Державного земельного кадастру, що містяться в документації із землеустрою та оцінки земель, затвердженої та переданої до 1 січня 2013 р. до Державного фонду документації із землеустрою), зазначений орган у п’ятиденний строк письмово повідомляє про це заінтересованій особі згідно з додатком 38 та виправляє зазначену помилку відповідно до пунктів 152-154 цього Порядку."
Аватар користувача
Сhibis
Спец
Спец
Повідомлень: 532
З нами з: 05 квітня 2012 10:37
Репутація: 200
Область: Київська

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення Сhibis »

doslidnik писав: 16 червня 2020 11:27 Спробую ще зробити так.
"155.
Це вже крутите...намагаючись "замилити" недобросовістність виконання ЗВ робіт СІЗ дією посадової особи ДГК. При чому -не вірною дією - зверніть увагу - додаток 38 (повідомлення) - це формує ДКР. Такі заяви формуються в АС ДЗК безпосередньо перед виправленням помилки - цитую останню тезу пункту 155 - та виправляє зазначену помилку відповідно до пунктів 152-154 цього Порядку. А пункти 152, 153 Порядку передбачають визначені матеріали, які є підставою для виправлення помилки (див. п. 153 та заяву згідно додатку 37 - гляньте, що там додається). Виправлення через повідомлення можливо використати якщо, наприклад, виконано вимогу пункту 153 Порядку, при умові що ДКР відповідальний за формування повідомлення дійсно впевнений (має підтвердження),що документація на підставі якої відбулось свого часу внесення відомостей до ДЗК містить помилку.
Тепер щодо "що робити?" - якщо межа земельної ділянка, обміри якої проведено не вірно "ріже" частину споруди розміщеній на земельній ділянці Вашого замовника - це серйозний аргумент, щоб можна було довести не вірне (халтурне) виконання. Про це вже писалося вище. Позначте наміри здійснити цю дію (я так розумію дві "точки" вистачить), і ще раз запропонуйте опоненту внести зміни в свою документацію. Якщо не погодиться - майте принцип професійної честі - готуйте матеріали на комісію, натиск робіть на проходження межі по капітальним об"єктам (спорудам) і як Вам вже було зазначено - розгляньте можливість скористатись судово-експертним дослідженням (земельно-технічна експертиза).
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Сhibis писав: 16 червня 2020 16:51 як Вам вже було зазначено - розгляньте можливість скористатись судово-експертним дослідженням (земельно-технічна експертиза).
Її робити потрібно до чи в процесі суду?

Відправлено через 30 хвилин 41 секунду:
Сhibis писав: 16 червня 2020 16:51 Позначте наміри здійснити цю дію
Маєте на увазі наголосити опоненту що збираюсь подавати до суду та робити те й те. І пояснити що його позиція є слабкою через те що сформована ним ділянка ріже будівлю мого замовника??? Він слухавку не бере, але можна й написа ти на меменджер в принципі.
Сhibis писав: 16 червня 2020 16:51 натиск робіть на проходження межі по капітальним об"єктам (спорудам)
Я так розумію що мені неймовірно пощастило що межа ріже капітальну споруду.
А так позиція опонента є робочою - "в 2010 році межа проходила саме так як він зареєстрував її кадастрі"???
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Накладка. Як виправити явну накладку офіційно якщо проєктант тебе посилає?

Повідомлення doslidnik »

Орієнтовно місяць тому
Готовий був після отримання відмови у реєстрації ділянки звертатись до суду, але...
Ситуація вирішилась наступним чином, після прохання до начальника районного відділу посприяти у вирішенні проблеми він зголосився особисто поїхати у форматі щось накшталт комісії щоб винести межі існуючої ділянки в ПКК. 2і проектних організації - наша і та з якою накладка, начальник відділу, представники сільської ради (землевпорядник та 2є депутатів).
Моє враження начальнику було цікаво як на справді відбувається винос в натуру на практиці.

Не було офіціозу-пафосу. Начальник спершу за допопмогою рулетки та якось визначеною точкою відліку намагався винести межі ділянки зазначеної в акті 1994-95року. У начальника на той момент існувала думка що треба виносити межі згідно держакту 1994 року, а не згідно зареєстрованих меж та координат в кадастрі. Але практична реалізація цього виносу мені була не зрозумілою. В результаті такого виносу начальник для себе встановив що межа ділянки має проходити за пару метрів від фактичного забору на мою користь.
Конкуруюча організація не взяла із собою координат власної ділянки та в телефоному режимі зв`язувалась щоб їх отримати.
Потім конкуруюча організація частково де могла винесла за допомогою GNSS чи лише GPS винесла межі 7 точок з 18 там. Чітко лінію що ріже будинок їх прилад не зміг показати, та й не сильно хотіли. Вони крім GPS нічого не брали. Усім стало зрозуміло що їх межі не мають нічого спільного з реальністю. В результаті межі ділянок було перемальовано на наступний робочий день під наші координати, конкуруюча організація їх навіть не намагалась визначити.
Я своє обладнання (GPS rtk, звичайні gps, тахеометр, ноутбук, рації не використовував) крім рулетки щоб контролювати їх винос.

Резюме.
1)Неприємний осад залишився, організація конкурент публічно не визнала провини та усіляким чином наводила аргументи лиш на свою користь. Жодних санкцій до них не було застосовано, вони згаяли час та гроші окрім свого ще 5 осіб - всі НЕ розуміли навіщо було ставти в позу.
2)Начальник в цілому спрацював на вирішення проблеми і довів її до вирішення, хоч про таким шляхом вирішення ніхто його не просив. Кінцевий результат це виключно його заслуга і багато в чому його ініціатива.
3)Мій замовник набагато швидше отримав результат, можна сказати блискавично швидко.
4)І досі не відомий офіційно правильний шлях вирішення подібної ситуації з максимально 100% гарантованим результатом.
5)У начальника залишилась позиція що існуючий забор у вигляді дерев`яної огорожі з проволокою чи колючкою закріпленою на пісчаному грунті не можна вважати межею ділянки, бо такий забор можна легко переставити.
6)Щодо виносу меж лише по держакту без коорднат я здається начальника переконав та ми дійшли розуміння, що щоб винести ділянку по акту треба визначити точку відліку та напрямок руху - а це не можливо, бо така інформація відсутня в цьому документі. На тему кутів ділянки, які відсутні в акті ми не заглиблювались.

P.s. Забув згадати що координати в кадастрі не правильної ділянки абсолютно не відповідали координатам ділянки в докуметації. Система координат в документації не була зазначена. Маємо зміщення на 4млн. метрів +/- декілька 100 тис.м та разворот. Зі слів розробника це була СК WGS84 (прямокутна), я підтверджую що це найбільш схоже на цю СК. Але ця СК не має і не мала жодного офіційного переходу до СК63. Іншими словами можна було пробувати скасувати реєстрацію ділянки на підставі відмінності координат з документаціє. Або вимагати реєстрацію ділянки згідно зазначених координат в документації.
Відповісти