Сертифікат інженера-геодезиста і все, що з ним пов'язано

Усі питання по видачі ліцензій і ін.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
malecha
Спец
Спец
Повідомлень: 744
З нами з: 22 квітня 2007 16:51
Репутація: 35
Область: Тернопільська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Сертифікат інженера-геодезиста і все, що з ним пов'язано

Повідомлення malecha »

знайомі брали місяць тому. треба геодезиста з 3 річним, здається, досвідом, що підтверджує трудова книжка.


Підкажіть, будь-ласка, як ідентифікувати себе в електронному кабінеті як інженер-геодезист для того, щоб отримувати відомості про координати земельної ділянки, як і інженери-землевпорядники?

Техніча підтримка
Добрий ранок.
Сертифікованим інженерам геодезистам буде доступний розширений доступ (для перегляду координат поворотних точок меж земельної ділянки), після подання ними заяви, щодо роботи в режимі читання.
1. Заходите на офіційний сайт Центру ДЗК - http://dzk.gov.ua/
2. Вибираєте "ПІДКЛЮЧЕННЯ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ТА ЦЕНТРІВ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ"
3. Вибираєте " Сервіс подання доступу до відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання" Для перегляду координат поворотних точок Ви не можете просто пройти Реєстрацію або Авторизацію на сайті. Ви подаєте заяву, там вказуєте що Ви інженер-геодезист. Держгеокадастр розглядає заяву і потім надає Вам «Розширений доступ» в якому Ви зможете переглядати координати.

Для доступу до відомостей Державного земельного кадастру в режимі читання дані повинні бути такі ,які не зареєстровані на сервісах (тобто пошта та ЕЦП). Вам потрібно створити новий обліковий запис із поштою, яка не використовувалась на сервісах та Ваш ЕЦП видалити із старого облікового запису та прив'язати до нового.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
013x
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 15 січня 2009 12:03
Репутація: 1
Область: Закарпатська

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення 013x »

cemen писав:Я спрашивал у Бреевой она говорит, что это только разговоры. Как вы себе представляете геодезию без лицензирования? К стоматологу без лицензии пойдёте? Если не будет лицензии тогда тотальный контроль за сделаной работой и соответственно "проплаты". А так сделал съёмку отдал заказчику и всё.
Причем тут пойдете к стоматологу? Они хотят сделать декларативный принцип - отправил документы на геодезиста и на тахеометр с поверкой и вперед....Без лицензирования хотят оставить именно те отрасли НХ от которых ничего плохого никому не будет.
Я лиш констатировал факт написаный в блоге у человека который готовит этот проект и который уже отменил 140 разрешений.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

013x писав:Без лицензирования хотят оставить именно те отрасли НХ от которых ничего плохого никому не будет.
Ничего плохого никому не будет, гм если люди не разбираются толком в профессии то могут такого наделать .... что потом х... разгребаешь. Так что пример с стоматологом в точку, я бы лично не хотел что бы меня лечил врач который черт знает как это делает, хотя сейчас никто толком на документы не смотрит, на документы смотрят контролирующие органы, а остальные придерживаются правила если люди работают значит им разрешили и они в этом разбираются, и это печально.
Востаннє редагувалось 27 серпня 2010 10:50 користувачем Visco, всього редагувалось 5 разів.
Причина: Вчимося цитувати! http://www.zemres.com/forum/faq.php?mode=bbcode#f2r0
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

В довідці про технічне забезпечення вказаний такий перелік:
Віддалемір лазерний ручний Disto A5
Теодоліт Vega05
Коnica Minolta A4
Комп’ютер Intel Pentium Dual-Core E5300 з монітором TFT Acer 20 X-Series

Не можу зрозуміти: чому при прийомі документів до цього списку віднеслись іронично:
"І це все чим ви збираєтесь працювати по кодам: 43.02.02, 43.03, 43.03.01, 43.03.03, 43.03.04, 43.06.03?"

Чесно: я не спец, але просту присадибну ділянку, або пай поміряти та обробити можу (практичний досвід не багатий, але є). Помилки не бачу. Але здається, що Бреєва не погана людина і спеціаліст (не розкручує, а говорить по темі). Первий раз мені відмовили в видачі ліцензії (було указано забагато лишніх кодів). Питання: може хто більш розумний бичить в поданій мною інформації і представленій тут на форумі щось не правильне?
Дякую.
Аватар користувача
013x
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 15 січня 2009 12:03
Репутація: 1
Область: Закарпатська

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення 013x »

Кроме того нас попросили в свое время прикупить нивелир - зачем мы так и не поняли - но купили за 2к какой-то простенький :)
pozemresurs
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 42
З нами з: 23 вересня 2008 17:31
Репутація: 12
Область: Рівненська

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення pozemresurs »

Підкажіть будь-ласка чи з дипломом Львівської політехніки за спеціальністю "Землевпорядкування та кадастр" на сьогоднішній день можливо отримати геодезичну ліцензію?
Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення dexter3000 »

pozemresurs писав:Підскажіть будь-ласка чи з дипломом Львівської політехніки за спеціальністю "Землевпорядкування та кадастр" на сьогоднішній день можливо отримати геодезичну ліцензію?
Тепер вже ні. Треба щоб був Донецький технічний університет! cy
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

Leica Disto A5 – Многофункциональный, прочный, надежный в эргономичном корпусе с нескользящим покрытием безотражательный лазерный дальномер (рулетка). Прибор позволяет выполнять линейные измерения расстояния от 0,05 до 200 м. с точностью ±1.5 мм.

Vega05
Точность измерения углов (СКО измерения угла одним приемом), " 5

Какая же точность нужна?
Обязателен ли нивелир сейчас?
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

А електронний тахеометр вже не в моді?
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

дорого
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Але ж головняка менше набагато. Воно того варте.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

на жаль в мене немає таких обємів...
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Розумієте не всі такими приборами роблять якісні обміри через що згодом вилазять накладки і т. д. і т. п., звідси виникає купа проблем. Я не говорю саме про вас, а взагалі, я знаю що і такими приборами можна досягну якості у нашій роботі але є випадки коли це роблять не зовсім досвідчені люди, тому для роботи на таких приладах потрібні люди добре розуміючи цю справу. А в більшості випадків буває що за такі прибори ставлять молодих не зовсім професійних людей. Тому краще працювати на приборах де менш вірогідний людський фактор. Трохи заплутано але думаю суть зрозуміла. Тому можливо вимоги до вказаних кодів більші, звідси і запитання яке вам поставили. В жодному разі не хотів нікого образити, все ІМХО.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

Це не образа.
Мене вже тривалий час турбує питання, як молодому підприємцю (без великого стартового капіталу) розпочати роботу. Навіть мій прилад коштує не мало. Де ж брати гроші, щоб законно працювати (отримати ліцензію). Ще й на землевпорядну ліцензію повводили прилади. І саме цікаве, у кого не спитаєшь: які землевпорядні роботи можно виконувати приладами? - відповіді немає.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Для такої справи потрібно розуміти що мінімум який потрібен це електронний тахеометр і комплект з двох GPS приймачів (ну хоча б одного). Тому перед тим як розпочинати справу потрібно бути готовим до цього. Подумайте про людей яким ви будете робити роботи, вони ж хочуть щоб роботи були виконанні якісно і вони за це платять гроші. І для такої справи, 50,000грн це не такий вже великий капітал. Люба справа потребує капіталу.

P. S. Ви ж не будете сперечатись з тим щоб, наприклад, отримати дозвіл на вантажні перевезення не достатньо купити велосипед з багажником.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

Чесно кажучи, я не хочу сперечатися.
Моя думка, що ми - громадяни своєї держави, які бажаємо працювати та платити податки, повинні мати якісь умови для створення бізнесу, крім: знайди десь, а ми будем тебе контролювати за твої ж кошти.
Якщо ти не маєшь старту: працюй на дядечкка? - варіантів немає. Колись зберешь і вилізешь.
Я згодна з тим, що повинно бути обладнання, але на те й є перелік кодів, якщо простим приладом виконуються прості роботи (мені більше не потрібно), то до чого тут точність приладу, яка відповідає цим кодам?
Може я чогось не розумію, але вважаю це обєктивним.
А про ліцензію на перевезення вантажів я навіть не чула...
Чисту воду ми вже купуємо в бутлях, завтра потрібна буде ліцензія на повітря?
Пробачте за сарказм.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

В дечому ви праві але без контролю наступить ще більший хаос. Вивчіть уважно коди, можливо вам їх усіх непотрібно і подайте тільки на ті які потрібні, і для яких буде достатньо даних приладів, можливо у цьому справа, вибачте але не маю часу вивчати ваші коди.
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

Cdsnkfyf писав:Якщо ти не маєшь старту: працюй на дядечкка? - варіантів немає. Колись зберешь і вилізешь.
Якщо ти не маєш старту - отримуєш кредит під заставу власного майна і вперед з піснями. Ті ж вантажоперевізники так і роблять. Самі розумієте, хто не ризикує... Нема капіталу - нема власного бізнесу.
Трохи не по темі, минулого року ми опинилися були у ситуації коли були змушені стати самі собі "бізнесменами", нічого - викрутилися якось. А якби "склали лапки", то й не знаю що б на сьогодня робили. Зверніть увагу - минулого літа був "розгар" кризи. Так що, було б бажання, як кажуть. Не ображайтесь, нічого поганого Вам сказати не хочу.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

Так, перший раз я дійсно писала, все що подобалось, але навіть не все знала, що воно таке є.
Я вважала, що комісія видасть ліцензію лише по тим кодам, по яким буде вважати можливо їх надати мені, виходячи із представлених документів. Просто після відмови виникла паніка, тому рекомендую всім, хто готує документи на ліцензію - не пишіть зайвого, думайте що пишете.
Свої коди, я неодноразово передивилась, здається все правильно. А там вже на розсуд комісії... morgny

А от кредити в наших банках, чесно - вважаю самогубством.
Борони Боже їх брати, як мінімум у малому бізнесі.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Nat має рацію, ми теж в кризу розкручувались, без ризику власної справи не буває, тим більше у нас в країні.
Cdsnkfyf :
Так, перший раз я дійсно писала, все що подобалось, але навіть не все знала, що воно таке є.
А оце дуже зле, у нас і так проблеми з людьми які не зовсім сумлінно відносяться до роботи.
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

Cdsnkfyf писав:А от кредити в наших банках, чесно - вважаю самогубством.
Тоді не жалійтеся, що Вам відмовляють у ліцензії на підставі відсутності у вас необхідних приладів. Є вимоги до претендентів на отримання ліцензії, їм будуть тупо слідувати, бо якщо будуть робити виключення, буде анархія (її у нас і так достатньо)
Є ще вихід - знайдіть забезпеченого спонсора і переконайте його купити Вам прилад за відрахування з вашого прибутку. Тут вже має бути у Вас дар переконувати.
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

Легко сказати не жалійте, а от не жалійте...
Це лірика.
Хороша порада про спонсора, але вартість тахеометра у середньому 80 тис., як для мене - це за круто, з врахуванням звернень..., тому ця ідея для мене не має сенсу.
Чому ви вважаєте, що по моїм кодам (43.02.02, 43.03, 43.03.01, 43.03.03, 43.03.04, 43.06.03), можна відмовити у ліцензії при наявності Vega05?
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Ну взагалі то тахеометр можна купити і за 30,000грн, ніхто ж не говорить одразу купляти Топкон чи Лейку нову з коробки. Китайці не сплять наприклад і пропонують дуже цікаві пропозиції по приладам.
Аватар користувача
Nat
Спец
Спец
Повідомлень: 1120
З нами з: 10 грудня 2007 16:16
Репутація: 3
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Nat »

Visco писав:Ну взагалі то тахеометр можна купити і за 30,000грн
Підтверджую, буквально минулого тижня купували GTS-105N (це китайський? Nenayu ), 37 тис. повний комплект (сам тахеометр - 28650 грн)
Cdsnkfyf
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 08 квітня 2009 14:50
Репутація: 0
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Cdsnkfyf »

І метрологію проходять?
Але і 30 для початківця провінціала не мало...
5, 10 - складно, а ви кажете 30 - китаєць...
Такі поради можна давати в крупних містах, або ж не початківцям.
Аватар користувача
Visco
Спец
Спец
Повідомлень: 193
З нами з: 03 березня 2008 23:49
Репутація: 1

Re: Геодезична ліцензія.

Повідомлення Visco »

Ну тут або пан або пропав. Власна справа це не тільки доходи, це відповідальність і витрати для початку а вже згодом доходи. Ми теж починали з 2Т2 але я зрозумів що це не діло, і виглядає не серйозно в часи розвитку технологій. Знайшли Б/У Сокію Сет5 в києві за пристойні гроші (десь 15000грн), відпрацював апарат на всі сто, ну а згодом помаленьку оновились на кращі апарати. Я вважаю що ел.тахеометр це мінімум для початку. Розумієте тут головне захотіти і включити мозок, випробувано на власному досвіді.

П. С. І метрологію проходять.
Не по темі
PS2. Прийде адмін надає підзатильників за флуд в темі, або перенесе в відповідну гілку. Так що далі у відповідній темі а то всім дістанеться. morgny
Відповісти