Як боротись з накладками?

Усі питання щодо державної реєстрації ДА і т.д.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
alex134
Модератор
Модератор
Повідомлень: 508
З нами з: 15 січня 2018 17:38
Репутація: 162
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Як боротись з накладками?

Повідомлення alex134 »

Anjey_ua писав: 06 лютого 2020 14:50 тільки рішення ("...надається у користування земельна ділянка орієнтовною площею..." і т.д.)
ну так що ви тоді хочете, у Вас було рішення тим паче на орієнтовну площу, воно не є підтвердженням власності земельною ділянкою і якимось чіткими межами. Зараз Вам можуть сказати у Вас же орієнтовна площа, ну трохи тепер менша, тобто у Вас зараз ситуація не сама найкраща, грубо кажучи вони просто порушили фактичне користування і Ваше, і своє, але я думаю наврядчи щось докажите
Anjey_ua
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 21
З нами з: 12 жовтня 2019 19:18
Репутація: -2
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення Anjey_ua »

alex134 писав: 06 лютого 2020 16:34 тобто у Вас зараз ситуація не сама найкраща, грубо кажучи вони просто порушили фактичне користування і Ваше, і своє, але я думаю наврядчи щось докажите
Догори
порушили, однозначно, бо межі чітко визначені в просторі - є паркани

Відправлено через 2 хвилини 25 секунд:
alex134 писав: 06 лютого 2020 16:34 ну так що ви тоді хочете, у Вас було рішення тим паче на орієнтовну площу, воно не є підтвердженням власності земельною ділянкою і якимось чіткими межами
тобто, при розробці проекту землеустрою межівник мав право не погоджувати межі зі мною? До речі, він також не погоджував межі з іншим межівником (у людини червоний акт) цієї ділянки
rzkac
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 32
З нами з: 28 травня 2010 12:40
Репутація: -1
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення rzkac »

murrrchik писав: 06 лютого 2020 10:51 Якщо вони почали роботу, то нехай і завершують. Накладки можуть бути як технічними (зміщення координат), так і зумисними, коли суміжний землекористувач спеціально зміщує межу. Але з цим треба розбиратися на місці маючи на руках документи і досконально вивчивши ситуацію.
Anjey_ua писав: 06 лютого 2020 14:50 Ділянка активно використовується (парники/теплиця=горб/мозолі )
+ деньги. Не для мазохизма же этим заниматься.
А лучше скинь кадастровый номер той что налазит (стало интересно). Или сам в публичке все увидишь.
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як боротись з накладками?

Повідомлення torez »

Anjey_ua писав: 06 лютого 2020 18:29 тобто, при розробці проекту землеустрою межівник мав право не погоджувати межі зі мною?
А ви на той час були законним власником чи користувачем земельної ділянки, або власником нерухомості, яка є на ділянці, і паркан був відображений в техпаспорті БТІ?
ПетроМарченко
Спец
Спец
Повідомлень: 317
З нами з: 31 серпня 2008 07:35
Репутація: 61

Як боротись з накладками?

Повідомлення ПетроМарченко »

torez писав: 07 лютого 2020 09:26 паркан був відображений в техпаспорті БТІ?
Паркан в техпаспорті не можна приймати до уваги. Тільки геодезичні виміри. Тут потрібен методично інший підхід.
Anjey_ua
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 21
З нами з: 12 жовтня 2019 19:18
Репутація: -2
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення Anjey_ua »

torez писав: 07 лютого 2020 09:26 А ви на той час були законним власником чи користувачем земельної ділянки, або власником нерухомості, яка є на ділянці, і паркан був відображений в техпаспорті БТІ?
Я не єдиний межівник. Сусід з червоним актом - з ним теж не погоджували. Так і має бути? Вважаю, що ні. 100% незаконно. Можливо ще й підпис "підмутили", а це вже не цивільно-правове і не адміністративне, а трохи інше :-)
Аватар користувача
torez
Спец
Спец
Повідомлень: 170
З нами з: 26 травня 2009 18:09
Репутація: 52
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як боротись з накладками?

Повідомлення torez »

Anjey_ua писав: 07 лютого 2020 09:56 Я не єдиний межівник
Але ж саме ви, а не сусід ставите запитання. А на моє так і не відповіли: чи були ви на той час власником або користувачем ділянки з відповідними документами? На мій погляд, якщо право на земельну ділянку не оформлене, то немає і права погоджувати/не погоджувати межі
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 751
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 154
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

torez писав: 07 лютого 2020 10:02 На мій погляд, якщо право на земельну ділянку не оформлене, то немає і права погоджувати/не погоджувати межі
Наша міська рада до цього відноситься по іншому, якщо суміжники не будуть підписані, вони не підпишуть
Anjey_ua
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 21
З нами з: 12 жовтня 2019 19:18
Репутація: -2
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення Anjey_ua »

torez писав: 07 лютого 2020 10:02 Але ж саме ви, а не сусід ставите запитання.
сусід вже теж ставить питання

Відправлено через 10 хвилин 11 секунд:
zemleustriy-ocinka писав: 07 лютого 2020 10:21 Наша міська рада до цього відноситься по іншому, якщо суміжники не будуть підписані, вони не підпишуть
підозрюю, що суміжників він підписав сам лівою рукою (с)

Відправлено через 1 хвилину 33 секунди:
ПетроМарченко писав: 07 лютого 2020 09:32 Тут потрібен методично інший підхід.
підкажіть, будь-ласка, який саме інший підхід?
Аватар користувача
Kitsmaniuk
Спец
Спец
Повідомлень: 461
З нами з: 12 березня 2011 11:28
Репутація: 147
Область: Чернівецька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення Kitsmaniuk »

Всім доброго здоров'я! Переглядаю полеміку щодо ситуації, описаної Anjey_ua, і не можу зрооозумвти - я на сайті професіоналів чи на (не можу підібрати термін, який би зміг пояснити моє ставлення до ситуації, щоб нікого не образити та сконцентрувати увагу на факті подій) - "просто поговорити". Є факт - землекористування з такого - то року, відомості про яке внесено в погосподарську книгу сільської ради. Так чи ні? Чекаю відповіді, продовжимо дискусію...
Dima R
Спец
Спец
Повідомлень: 142
З нами з: 19 січня 2017 08:34
Репутація: 73
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення Dima R »

Kitsmaniuk писав: 07 лютого 2020 20:40 Є факт - землекористування з такого - то року, відомості про яке внесено в погосподарську книгу сільської ради. Так чи ні? Чекаю відповіді, продовжимо дискусію...
Нет права собственности, какие могут быть вопросы? У нас пользуются землей десятилетиями, держат на руках решения и думают что по этому решению земля уже их, а потом когда землю оформил кто-то другой или сель совет, начинаются претензии, хотя первый кто виноват в этой ситуации, это сам пользователь, который не оформил до конца право на этот участок.
ПетроМарченко
Спец
Спец
Повідомлень: 317
З нами з: 31 серпня 2008 07:35
Репутація: 61

Як боротись з накладками?

Повідомлення ПетроМарченко »

Dima R писав: 08 лютого 2020 05:56 хотя первый кто виноват в этой ситуации, это сам пользователь, который не оформил до конца право на этот участок.
Всі мають бути юристами? А сільрада із землевпорядником навіщо? Знову "клієнт" винен?!
Anjey_ua
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 21
З нами з: 12 жовтня 2019 19:18
Репутація: -2
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення Anjey_ua »

Kitsmaniuk писав: 07 лютого 2020 20:40 Є факт - землекористування з такого - то року, відомості про яке внесено в погосподарську книгу сільської ради. Так чи ні? Чекаю відповіді, продовжимо дискусію...
Мабуть, факт землекористування і запис в погосподарській книзі с/р є, бо по-іншому звідки б брались за всі ці попередні роки рахунки від с/р для сплати земельного податку на цю ділянку? Квитанції про сплату теж є.
Аналогічні моїй ситуації, думаю, не рідкість на практиці. Мене цікавить чи є технічне рішення проблеми чи тільки юридичне?
Якщо технічних рішень немає, то вшиваюсь в інше місце

Відправлено через 12 хвилин 36 секунд:
Dima R писав: 08 лютого 2020 05:56 Нет права собственности, какие могут быть вопросы? У нас пользуются землей десятилетиями, держат на руках решения и думают что по этому решению земля уже их, а потом когда землю оформил кто-то другой или сель совет, начинаются претензии, хотя первый кто виноват в этой ситуации, это сам пользователь, который не оформил до конца право на этот участок.
Стояли питання "Що робити і хто винуватий?". На питання "Хто винуватий", вже багато відповідей (коментарів), тому будемо вважати, що його ЗАКРИЛИ. Тепер ще б розібратись з питанням "Що робити?" (пошук оптимального рішення)...
ПетроМарченко
Спец
Спец
Повідомлень: 317
З нами з: 31 серпня 2008 07:35
Репутація: 61

Як боротись з накладками?

Повідомлення ПетроМарченко »

Anjey_ua писав: 08 лютого 2020 09:57 розібратись з питанням "Що робити?"
Переходити до "Багатоцільового кадастру" за допомогою "Директиви ЄС INSPIRE".
Dima R
Спец
Спец
Повідомлень: 142
З нами з: 19 січня 2017 08:34
Репутація: 73
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення Dima R »

ПетроМарченко писав: 08 лютого 2020 09:16 Всі мають бути юристами? А сільрада із землевпорядником навіщо? Знову "клієнт" винен?!
Первый кто заинтересован что бы у него было все нормально с документами - пользователь земли, решение ему как я понял сель совет дал, почему документацию он не сделал?
Anjey_ua
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 21
З нами з: 12 жовтня 2019 19:18
Репутація: -2
Область: Львівська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення Anjey_ua »

ПетроМарченко писав: 08 лютого 2020 10:59 Переходити до "Багатоцільового кадастру" за допомогою "Директиви ЄС INSPIRE".
:-) Мав на увазі, що робити мені в конкретному випадку в теперішньому часі
Востаннє редагувалось 09 лютого 2020 10:52 користувачем Anjey_ua, всього редагувалось 1 раз.
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення murrrchik »

Anjey_ua писав: 08 лютого 2020 11:38 що робити конкретно мені в конкретному випадку в теперішньому часі
Знаєте, це як на медичному форумі розповідати що і як болить, але не йти до лікаря і не проходити обстеження/здавати аналізи/робити рентген і т.д.
Дистанційно вирішувати таку проблему дуже важко, повірте досвіду. І ніхто Вам не надасть конкретної відповіді що робити в даній ситуації доки на місці досконально не вивчить проблему, доки не побачить якісь документи, доки не проведе обміри і т.д. Тобто, або напрягайте свою землевпорядну організацію або шукайте іншого виконавця, який все зробить в "оффлайні".
Аватар користувача
Сhibis
Спец
Спец
Повідомлень: 532
З нами з: 05 квітня 2012 10:37
Репутація: 200
Область: Київська

Як боротись з накладками?

Повідомлення Сhibis »

zahidzem писав: 14 липня 2020 14:10 До 12 року як що є кад номер роблю ХМЛ-реєстратор, після 12 року ХМЛ через Е-сервіс + 300 в банк
potapova_anna писав: 15 липня 2020 13:15 zahidzem, все одно, поясність на підставі якої норми Закону ви змінюєте координати без розроблення ТД?
doslidnik писав: 16 липня 2020 10:46 У нас в області якщо без зміни конфігурації (площа ніколи не змінюється) то у 100% випадків (окрім особистих впертостей реєстратора) ділянкам змінюють координати лише через хмл реєстратори. Якщо зміна конфігурації то інколи вимагають згоду у якісь формі від власника.
Яке законне підгрунтя - його немає. Бо ділянка не має жодного підтвердження тим координатам.
В результаті ми маємо близько 30-50% ділянок по області ділянок які не мають жодного підтвердження тим координатам які містяться в ПКК. Бо в документації координати інші, або зовсім інші, або в WGS84, або в умовній (не місцевій) СК.
Зібрав Ваші повідомлення та й пішов з ними у відповідну тему.
Описаний doslidnik спосіб чесний з точки зору "написав так як роблять".
І оскільки таке практикують багато і успішно, але не охоче про це пишуть - doslidnikу +
А знаєте, відвертість має бути докінця - такий спосіб вигідний перш за все виконавцю та замовнику.
А от ДКР - ні, якщо звичайно він не діє по домовленості та отримання зиску. Тому що, як правильно написано -
повно ділянок які не мають жодного підтвердження тим координатам які містяться в ПКК.
І якщо стає питання підстави для внесення змін - обгрунтування що це відбулося на підставі одного лиш
електронного документу не врятувало від неприємностей ще ні одного з тих ДКР яких я знаю.

Є законний в цьому випадку спосіб (але більш обтяжливий для розробника та замовника) - якщо встановлено потребу при обмірі ділянки "посунути" сусідні ділянки без зміни площі та конфігурації (наприклад 3-4 сусідні ділянки) розробник розробляє не тд по встановленню меж, а технічку по інвентаризації, яка включає в себе матеріали обміру як ділянки замовника ("первиннка") так і кадастрові плани сусідніх ділянок. А ще там є зведений план де розробник показує як було і як стало. Звичайно, ця документація є підставою для внесення ділянки замовника та виправлення помилок в "привязці" ділянок суміжних користувачів. Далеко не всі розробники це сприймають, лишня робота, лишня відповідальність + є нюанси зі сторони сусідів яким нічого цього не потрібно та зі сплатою послуги за "виправлення помилок не з вини органу"...

Однак мова йшла про правомірне внесення змін в ДЗК, таке яке можна обгрунтувати в разі потребі і розробнику і відповідальній за внесення таких даних особі
- частина пята статті 37 ЗУ Про ДЗК, а також абзац третій пункту 4 розділу VII цього Закону.
Пост буде не повним якщо не згадаю і за відносно новонароджений пп.156-3, 156-4 Порядку :
► Показати
Нажаль реалізація цього пункту ще "туманна" - окремий функціонал під цю норму не створено, в електронному кабінеті СІЗа здається є лиш загальне "внесення виправлень".
Хоча мені відомі випадки коли Центр ДЗК хоч і "кривими стежками" і "під палкою" та все ж зміщував "певну сукупності об’єктів" (тоді ще це називалось, здається, масивами).
Отже норма є, значить можна, діло за технічним та практичним впровадженням. Після девятого оновлення десятого інформаційного шару на ПКК, в разі внесення змін до плану заходів що адміністрування...загалом...чекаємо ефективного впровадження).
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як боротись з накладками?

Повідомлення doslidnik »

Стаття 79-1. Земельна ділянка як об’єкт цивільних прав Земельного кодексу
12. Межі суміжних земельних ділянок приватної власності можуть бути змінені їх власниками без формування нових земельних ділянок за технічною документацією із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Я трактую статтю так, що в документації по встановленню меж певної ділянки ми маємо право змінити межі суміжньої ділянки за згодою власника суміжньої ділянки.

Відправлено через 22 хвилини 37 секунд:
Сhibis, Я вірно зрозумів що ви запропонували 2а способи вирішення.
1й варіант це технічка щодо інвентарізації. Чи можна приклад такої ТД в ЛС? Або почистити все щоб не можливо було б ідентифікувати розробника та розташування та викласти в паблік.
2й варіант згідно Порядку ведення ДЗК - в якому має бути в т.ч. ПОВІДОМЛЕННЯ про виявлення технічної помилки, допущеної.
Тут не треба? розробляти жодної технічки, все покладено на реєстратора ДЗК, а сертифікований лиш не офіційно допомогає реєстратору це реалізувати.
Аватар користувача
Сhibis
Спец
Спец
Повідомлень: 532
З нами з: 05 квітня 2012 10:37
Репутація: 200
Область: Київська

Як боротись з накладками?

Повідомлення Сhibis »

doslidnik писав: 20 липня 2020 13:59 Чи можна приклад такої ТД
Не маю можливості скинути зразок..., Але спостерігав (і спостерігаю) що час від часу виправлення помилок за результатами інвентаризації приміняється на території Київської області. Там де треба чітко спрацювати як ДКР так і виконавцю. Щоб координати були підтвердженні не лише поданим xml. Можливо хтось з виконавців поділиться власними напрацюваннями (шаблонами).
doslidnik писав: 20 липня 2020 13:59 2й варіант згідно Порядку ведення ДЗК - в якому має бути в т.ч. ПОВІДОМЛЕННЯ
Щодо виправлення через повідомлення. Там "підв'язано", що такі виправлення відбуваються після відповідних виправлень в документах, що містять помилку. В кінцевому результаті воно приводить ДКР до того, що вже вище обговорювалось. Але так роблять, по домовленості, цього заперечити не можу.
ДядяИ
Повідомлень: 4
З нами з: 29 липня 2020 22:46
Репутація: -10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Внесли в кадастр два участка с накладкой.

Повідомлення ДядяИ »

Добрый вечер.
Два раза делал вынос участка в натуру. Забетонировал столбы. Оказалось, мой участок с "ошибкой геометрии", общая площадь наложения около 100 кв. метров, на длине в 200 метров. По краям я как бы захожу на 30 см и по центру на 50 см. на соседский участок.

Как такое может вообще быть, чтобы в БД внесли участок с накладкой? !)( !)(
Я все последние 10 лет думал, что накладку просто невозможно внести в базу, что обменник тупо не примут....
Как так?
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення Denver »

ДядяИ писав: 07 вересня 2020 23:15 Как такое может вообще быть, чтобы в БД внесли участок с накладкой?
Елементарно вноситься з накладкою.
Реєстратор бере на себе відповідальність.
Технічної заборони, вносити з накладкою, немає, наскільки я знаю.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
ДядяИ
Повідомлень: 4
З нами з: 29 липня 2020 22:46
Репутація: -10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення ДядяИ »

Denver писав: 08 вересня 2020 14:36 Елементарно вноситься з накладкою.
Реєстратор бере на себе відповідальність.
Технічної заборони, вносити з накладкою, немає, наскільки я знаю.
Подождите, но я много раз читал, что при накладке обменник не принимают и возвращают. Смысл кадастра в том, чтобы небыло накладок и был учет.
А так получается, в участок 100 кв. метров можно запихнуть два участка по 60 кв. метров?
Аватар користувача
Denver
Спец
Спец
Повідомлень: 1354
З нами з: 07 червня 2010 18:10
Репутація: 113
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Як боротись з накладками?

Повідомлення Denver »

ДядяИ, Неодноразово вносив нові ділянки з накладками на старі. Технічно - не заборонено.
 ! Повідомлення з: Denver
Перед тим, як задати питання скористайтеся пошуком по форуму. 90% тем вже обговорювалося чи обговорюється.
ДядяИ
Повідомлень: 4
З нами з: 29 липня 2020 22:46
Репутація: -10
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як боротись з накладками?

Повідомлення ДядяИ »

Denver писав: 08 вересня 2020 17:27 Неодноразово вносив нові ділянки з накладками на старі.
Зачем? !)(
Відповісти