Як отримати будівельний паспорт?

Містобудівна документація і все, що з нею пов'язане
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Ozira
Повідомлень: 1
З нами з: 03 жовтня 2016 13:43
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення Ozira »

З землею справи не мала до цього часу, але благаю, підкажіть, що робити. У власності є земельна ділянка (під будівництво), так як маємо намір будуватися і хочемо, щоб все було по закону, зібрали документи і сьогодні поїхали в Відділ містобудування та архітектури, для подання їх на виготовлення будівельно паспорта. Все нормально крім одно, в селі не затверджений генеральний план, в мене відповідно немає викопіювання з генерального плану, а тому до побачення. Є старий генеральний план, але на ньому нашу ділянку знайшли методом тику, на той час ці землі ще не були розділені. В сільраді мені дали схему розташування земельної ділянки (згідно нового, не затвердженого ген. плану), але це не є містобудівною документацією, як мені пояснили в вищезгаданому відділі, а тому чекайте генплану. Затверджують його з 2004р., і скільке це буде ще тривати - не відомо. Невже дійсно потрібно лише чекати???? В сільраді кажуть, що завжди видавали схему і люди отримували буд. паспорт, а там кажуть що зі схемою не можна. Допоможіть, будь ласка.
Аватар користувача
Сергуня1
Спец
Спец
Повідомлень: 291
З нами з: 09 січня 2009 15:42
Репутація: 7

Як отримати будівельний паспорт????

Повідомлення Сергуня1 »

http://zakon0.rada.gov.ua/laws/show/z0902-11
1.4. Розроблення будівельного паспорта здійснюється:

в межах населених пунктів - відповідно до наявної містобудівної документації на місцевому рівні;

за межами населених пунктів - відповідно до детальних планів територій та планувальних рішень проектів садівницьких та дачних товариств.

2.1. Видача будівельного паспорта здійснюється уповноваженим органом містобудування та архітектури безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Будівельний паспорт надається уповноваженим органом містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом десяти робочих днів з дня надходження пакета документів, до якого входять:

заява на видачу будівельного паспорта зі згодою замовника на обробку персональних даних за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку;

засвідчена в установленому порядку копія документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;

ескізні наміри забудови (місце розташування будівель та споруд на земельній ділянці, відстані до меж сусідніх земельних ділянок та розташованих на них об’єктів, інженерних мереж і споруд, фасади та плани поверхів об’єктів із зазначенням габаритних розмірів, перелік систем інженерного забезпечення, у тому числі автономного, що плануються до застосування, тощо);

проект будівництва (за наявності);

засвідчена в установленому порядку згода співвласників земельної ділянки (житлового будинку) на забудову.


В переліку документів "викопіювання з генерального плану" не має, а підставою відмови є не повний пакет документів або невідповідність вимогам містобудівної документації на місцевому рівні. Так як документації не існує, то і невідповідності не існує.
Пропоную повторно звернутись до них на видачу буд паспорту, а паралельно подати офіційну заяву до них і роз'яснити, що у них відсутні підстави відмови.
А у Вас немає центрів надання адмінпослуг? там є технологічні картки і чіткий перелік документів....
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

Щоб отримати будівельний паспорт, потрібно звертатися в відділ містобудівної діяльності органу місцевого самоврядування, або, якщо не створений, то до відповідного відділу РДА. Згідно з ст. 27 Закону України ''Про регулювання містобудівної діяльності'' будівельний паспорт отримується протягом 10 днів та на безоплатній основі.

Хоча на практиці деякі органи архітектури видають будівельні паспорти через сесію виконкому, що може затягнутися більше ніж на 1 місяць, тим паче не поодинокі випадки, коли змушують виготовляти документи, на які потрібно витрачати кошти, зокрема знімання земельної ділянки геодезистом й як для Києва реєстрація в базі ЄЦТОУ, містобудівного кадастру міста Київ https://mkk.kga.gov.ua/map/ більше детально про це розповів: https://legalhome.com.ua/ua/informatsii ... budpasport - також можна поглянути, які проблеми оформлення будівельного паспорту для самобудів, поділився деякими інсайдами й секретами з власного досвіду!
Востаннє редагувалось 14 жовтня 2021 17:32 користувачем followme, всього редагувалось 3 разів.
Valeriy
Повідомлень: 2
З нами з: 27 грудня 2019 12:02
Репутація: 0
Область: м.Київ
Місце роботи: Інші недержавні проектні організації

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення Valeriy »

Здравствуйте! а что по поводу того чтобы обратиться в Национальный строительный альянс(НЭСАУ)? Мы сами обращались с письмом напрямую к их председателю Виктору Лещинскому на счет разрешения споров. Многие органы имеют огромные полномочия и создают определенные препятствия для предприятий строительной отрасли, постоянно стараясь вмешаться в их деятельность, выпуская те или иные приказы или распоряжения. НЭСАУ настроен донести четко в органы власти позицию своих членов, то есть предприятий строительной отрасли.
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

До того часу поки будуть певні прогалини в регулюванні питань по отриманню будівельного паспорту, до того часу органи архітектури й містобудування на місцях будуть викручувати руки: вимагати проплати на якесь створене бюро, що опрацьовує документи - просто зшиває все готове, зйомки різного роду і виду, бракувати ескізні наміри для будівельного паспорту, хоч еталонних зразків немає і не було.
Зараз же все перейде в нові ОТГ, запахне часами комунальних БТІ, коли все робилось в одному місці й було максимально зап'ятнано хабарями, ну і так для юристів, чи може рішал, які узаконюють будівельний паспорт це єдина можлива сходинка прилипнуть до клієнта з самобудом, бо інші послуги через Дія можна робити власноруч.
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

followme писав: 15 березня 2021 12:42 До того часу поки будуть певні прогалини в регулюванні питань по отриманню будівельного паспорту, до того часу органи архітектури й містобудування на місцях будуть викручувати руки: вимагати проплати на якесь створене бюро, що опрацьовує документи - просто зшиває все готове, зйомки різного роду і виду, бракувати ескізні наміри для будівельного паспорту, хоч еталонних зразків немає і не було.
на самом деле прогалин практически нет, есть одна - это то что на эскизах собственник участка который хочет получить строй паспорт должен указать расстояния до соседних строений. Все остальное - идеально! Есть правда еще одна проблемка, это то что люди несут деньги, а не отстаивают свои права в суде.
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

Не знаю, як у Вас на Одещині, однак тут в Києві й пригороді є відділи містобудування, які не видадуть будівельний паспорт поки не заплатиш кошти! Все покривається вищестоящими, головою адміністрації, головою населеного пункту, правоохоронні органи, або не бачать, або відчувають щось в кармані, бо дії карні, вигоди більше чим 1700 грн третім особам получається.
Тому люди перед чиновниками, які їх розводять, дурять нічого не можуть, а суди для отримання будівельного паспорту, ой суди, суб'єкт владних повноважень- адміністративне судочинство, яке я теж проходив, повірте, це боляче й дорого, якщо те сам все не робиш.
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

Тоже самое, полный бардак. Пришлось в суд идти

Відправлено через 18 хвилин 10 секунд:
followme писав: 23 березня 2021 18:51 Не знаю, як у Вас на Одещині, однак тут в Києві
но у меня прикольно в суде получилось, я попал к судье которая уже рассматривала мои иски, 2 шт. она их запорола - я их оспорил в апеляции, по зем. вопросам. и к ней попадает иск по стройпаспорту, я в зупереченнях на позов так и написал - запорешь 3 иск - порву на части ) так она в решении написала что я не должен указывать расстояния до строений на соседних участках, и многое чего не должен. )) но не обязала выдать паспорт (частично моя вина, у меня эскизы в оригинале были на А3) а в суд я подал на А4 (не было под рукой принтера), там плохо было видно поэтому суд обязал администрацию рассмотреть повторно, но сейчас любой отказ будет рассмотрен как невыполнение суда, с вытекающими последствиями. администрация вернула судебный сбор, но про результаты выдачи стройпаспорта мне неизвестно. отослал исполнительный лист, как дальше действовать я знаю, готов... время просто, тем более что за время суда я решил изменить строения )) придется второй раз просить стройпаспорт ))
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

=) треба цього суддю відводити, якщо він такий упоротий, або подати ще разок вже з трохи зміненим позовом, щоб до іншого попало, до всього крім суда є нагляд за цими уповноваженими на видачу, щоб стояли рівнялись рівно на норми права, можете глянуть, я розписав http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya ... mostroi#w5
ну і як можна розцінювати дії уповноважених http://legalhome.com.ua/ru/informatsiya ... mostroi#w2
Взагалі чим більше працюю представляючи інтереси людей, тим більше нелюбові до чиновників, ще дисциплінарочки є, позбавлення преміювання як Державних службовців
Законодавство про декларування, використовуючи реєстр речових і найменування осіб з якими проживає по декларації можна вичислити, що не декларують
Всьо і все щоб їм не було солодко
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

Ну как по мне - судья конечно не прав, но мне этого достаточно пока )
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

Новини по будівельним паспортам, від тепер можливо онлайн перевірити чи видавались наміри будівництва на конкретну земельну ділянку, все доступно в реєстрі будівельної діяльності: https://e-construction.gov.ua/bud_passports
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

Теперь в дии можно он лайн получить стройпаспорт )
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

Ви помиляєтесь, онлайн на даний момент можна подавати на реєстрацію дозвіл на будівельні, декларацію про готовність до експлуатації!
Кажуть, що буде подарунок на День Незалежності, режим PAPERLESS - але графічна частина будівельного паспорту, вказування промірів та інше, що підлягає обрахуванню по ДБН - буде всеодно тільки в паперовому вигляді, тим паче жодних змін не планується в статтю 27 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3038-17#n342 й 103 порядок.
Тому, як я писав вище, будівельний паспорт це єдиний шанс, на даний момент вхопити клієнта для узаконщика, якщо ділянка пуста, якщо самовільне будівництво, то всеодно потрібен юрист!
Поміж всього, Вам слід розуміти, що ДІЯ, так само як ЦНАП, лише передавач адміністративної послуги й відмови у видачі видає безпосередній орган видачі на який ПЕРЕДАВАЧІ не можуть впливати.
Востаннє редагувалось 14 жовтня 2021 17:27 користувачем followme, всього редагувалось 2 разів.
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

burgui писав: 20 травня 2021 09:26Теперь....
Вирішив по цьому питанню зробити трішки аналітики, тобто коли і де дійсно будуть повністю електронні будівельні паспорти, починаючи з подачі документів http://legalhome.com.ua/ua/informatsiia ... pasport#w7 й про реєстр розповів
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

вы в дию зайдите и получите стройпаспорт онлайн.

Відправлено через 3 хвилини 42 секунди:
followme писав: 21 травня 2021 16:03 Поміж всього, Вам слід розуміти, що ДІЯ, так само як ЦНАП,
и вы чуток путаете цнап с министерством.
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

Що Ви маєте на увазі?
Міністерство регіонального розвитку громад не видає будівельні паспорти, а визначає рух повноважень в сфері містобудування й є профільним по цим питанням.
Чи Ви про мінцифру? Вона також ніхто в рішеннях по архітектурі, будівельному контролю й видачі будівельних паспортів.
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

я про то, что теперь минцифра оказівает админпослуги в сфере выдачи стойпаспорта
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

З повагою до Вас, але Ви сильно помиляєтеся!
ЦНАП, ДІЯ - це опосередковане надання адмін послуги! Безпосереднє в суб'єкта владних повноважень! Тому будівельний паспорт видає архітектура безпосередньо, а все інше є передавачем, як я і писав вище Вам!
____________________
Якщо не довіряєте моїй фаховій думці, як автору матеріалів на тему узаконення, що Суворо в топі гугла по всій території України, то погляньте 9 статтю https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/5203-17#n83
burgui
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 29
З нами з: 19 листопада 2020 16:01
Репутація: 2
Область: Одеська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення burgui »

админ послуга когда считается выполненной? оказанной?
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

=)
Виходячи з термінології Закону: надається, отримання. Знову же, безпосередньо або опосередковано.

Відправлено через 5 хвилин 9 секунд:
Шото ми ніочем, насправді я веду мову за межі повноважень при видачі будівельних паспортів з подачею документів, а Ви про можливість подачі через ДІЯ, а я то пояснюю, що це як передавальне число в коробці передач, передачу вмикає громадянин, але може брати тягу відразу з маховика=) тобіш в аріхітектурі на пряму. Якщо маховик зупиняється, то коробка нічим не допоможе, бо вона лише передавальник=)
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1056
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 598
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення vitas007 »

ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ, ДЕРЖАВНИХ РЕЄСТРАТОРІВ, ТЕХНІЧНИХ ІНВЕНТАРИЗАТОРІВ!!!

З 1 серпня 2021 р.:

Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ внесення будь яким технічним інвентаризатором до електронного кабінету користувача Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва відомостей про проведену технічну інвентаризацію об’єкта нерухомого майна;

Крім того, згідно із абзацом третім пункту 9 Постанови КМУ від від 23 червня 2021 р. № 681 - суб’єкти державної реєстрації прав під час надання послуги у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень використовують дані про об’єкт нерухомості, право на який підлягає реєстрації, з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

P.S. набув чинності Порядок ЄДЕССБ, докладніше:
https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pita ... 230621-681
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

vitas007 писав: 02 липня 2021 05:41 ДО УВАГИ НОТАРІУСІВ,
Все що роблять поспіхом, матиме багато помилок. Чекаємо нові постанови кабміну, про види помилок при деджиталізації й способи їх виправлення.
followme
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 25
З нами з: 15 березня 2019 01:19
Репутація: 4
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги
Контактна інформація:

Як отримати будівельний паспорт?

Повідомлення followme »

burgui, Вітаю Вас!
У мене є потреба написати нові матеріали на тему як отримати будівельний паспорт через суд! Ми з Вами говорили на цю тему, Ви казали у Вас є досвід судового отримання!
Чи не могли б Ви поділитись на широкий загал номером судової справи? Дозволите використати мені?
Буду дуже вдячний!
Відповісти