Сторінка 1 з 1

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 20 травня 2017 14:01
Albis
Вибачте за можливий "офтоп" - не найшов на форумі нічого схожого.
Мова про присадибну ділянку - 5 соток. Сусід звів величезну хату, що затіняє майже половину моєї ділянки, а частина цієї будови взагалі в метрі від паркану. Крім того в планах зведення навколу свого маєтку паркану висотою 2.5 метри. При цьому сусід збирається зносити старенький паркан (сітка) якому вже більше 30 років. На скільки я розумію так чинити не можна. Крім того на мою думку завершення будівництва відправить мою ділянку в суцільний затінок. Для моєї мами (вже літня людина) рослини - єдина розрада. Я переживаю, що історія може істотно вплинути на неї.
Пробував шукати методи боротьби, ала нажаль не фахівець і нічого путящого не знайшов.
Дякую за увагу!

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 20 травня 2017 16:02
Prometheus
Albis, можливо будинок побудований не законно. Це потрібно дивитися ДБН(Держа́вні будіве́льні но́рми) або звертатися до будівельників. Можливо не має дозволу на будівництво. Зверніть увагу на 25 розділ ЗКУ.

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 22 травня 2017 09:53
ппзкб
Prometheus, Albis, Тільки звертатись не до будівельників а до ДБІ (держ.буд. інспекція), ну абодля початку в ОМС. Землевпорядники Вам тут мало чим допоможуть

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 30 травня 2017 09:16
Albis
Дякую Всім за увагу! Головна допомога - слушна порада :-)

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 30 травня 2017 17:06
Поковба
Щодо законності будівництва дійсно варто звернутися ДАБІ. А щодо паркану можна звернутися і до органу місцевого самоврядування. Пункт 2 статті 108 вказує нам, що власники сусідніх земельних ділянок можуть користуватися межовими спорудами спільно за домовленістю між ними. Витрати на утримання споруди в належному стані сусіди несуть у рівних частинах. До того часу, поки один із сусідів зацікавлений у подальшому існуванні спільної межової споруди, вона не може бути ліквідована або змінена без його згоди.
Відповідно до положень пункту 3.19 ДБН 360-92 поверховість забудови, граничні розміри житлових будинків, площа забудови, вимоги до господарських будівель, їх складу, огорожі ділянок, благоустрою території встановлюються місцевими правилами забудови в залежності від розміру ділянок, умов інженерного обладнання, інсоляції будинків та територій, інших нормативних вимог, регіональних традицій. Тому необхідно з'ясувати в місцевій раді чи затверджувались місцеві правила забудови.
Тим не менше, будівництво високого паркану буде затінювати присадибну ділянку, що порушує правила добросусідства (Стаття 103, 104 ЗКУ). Спори щодо яких у межах населеного пункту вирішує орган місцевого самоврядування. Якщо вам не сподобається рішення органу місцевого самоврядування спір може вирішуватися в суді.

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 11 червня 2017 00:07
Albis
Шановний Поковба, щиро дякую Вам за відповідь! Сусід погрожує звести 3-х метровий паркан, а це поставить жирнючу крапку на всіх рослинах.
Ще раз красно дякую всім за увагу до питання. Без ваших порад не розібрався би - далекий від питання. Не захищати ж свою стареньку з кулаками, це не по людськи, а поставити хлопа, що думає, що я пан а решта холопи потрібно. Власно через таких все в державі криво :(

Відправлено через 12 годин 33 хвилини 41 секунду:
Шановні Дооможіть розібратись в питанні. Різні джерела по різному викладають інформацію:
...." Висота глухого огорожі якого типу (кладка, збірний або монолітний залізобетон, ЦСП або профлист) не може перевищувати 0,75 метра без письмової згоди сусідів. Без будь-яких погоджень можна наростити глухе огороджень висотою 0,75 метра до максимальних 2,2 за рахунок використання світлопрозорих конструкцій."
..."висота споруди не повинна перевищувати 1,5 метра. Інакше можливе надмірне затінення рослин, що ростуть біля огорожі. Однак на місцевому рівні це правило може регулюватися, але обов'язково з документальним підтвердженням."
....."згідно з санітарно-побутовим нормам встановлювати глухий паркан на кордоні з сусідньою ділянкою не можна, але якщо в статуті СНП (садівничого некомерційного товариства), вказана можливість узгодження інших умов, то ви можете звести глуху стіну по всьому периметру ділянки, попередньо задобривши сусідів і оформивши з ними письмову угоду."

Багато різних версій і жодної згаки про джерела інформації. Кінець кінцем для мене так і залишилось загадкою діючі норми і їх ждерело.
Заздалегіть вдячний за підказку.

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 19 квітня 2018 17:05
Арчі
Шановні колеги...яка відстань від дерев до межі земельної ділянки....відповідно до п.5.12 ДБН 360-92 вказані відстані від стіни до будинку, а від межі зем.ділянки не можу знайти...допоможіть...

Встановлення розмірів будов і паркану

Додано: 14 вересня 2020 17:15
followme
Сусіду заборонено затінювати фасад Вашого будинку, особливо віконні прорізи, загалом затінення огорожею, або іншими інженерними спорудами, господарськими будівлями заборонено, якщо це складає більше ніж 10% від площі Вашої ділянки!
Загалом це ІНСОЛЯЦІЙНІ норми, для кожного виду використання землі вони індивідуальні, більш детально з розібраними й модельованими ситуаціями при порушенні ІНСОЛЯЦІЇ, можете знайти на моєму ресурсі ЛегалХом, надрукувавши в пошуці гугл: узаконити будинок, сайт буде в топ1-3 - переходьте в розділ статті- про ДБН