Сплата втрат с/г виробництва

Питання, які виникають при оформленні прав власності
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

Із земель приватної власноcті треба сплачувати втрати?

1. так
111
60%
2. ні
75
40%
 
Всього голосів: 186

murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення murrrchik »

Astreya писав: 16 грудня 2021 15:31 на вашу думку, ці всі ОМС порушили закон і затверджують проекти по зміні цільового, які містять розрахунки втрат незаконно?
Я намагаюся дійти до істини, щоб ще й десь то все було чітко прописане, а не ґрунтувалося на "ми завжди так робили" :)
Astreya писав: 16 грудня 2021 15:31 дачні будинки теж відносяться до житлових... Але дача - це цільове рекреація (07.03)
Astreya писав: 16 грудня 2021 15:31 стаття 208 дає буквальний і вичерпний перелік, як на мене там все зрозуміло
От якраз що не дуже все зрозуміло у цій статті. Як я писав вище, у статті перераховані скоріш об'єкти, будівництво/зведення яких звільняє його власників від сплати втрат, але конкретні види цільового призначення не вказані, що і призводить до неясності і двоїстості у тлумаченні.
Звісно, це все - моє скромне особисте бачення. Якби воно мене цілком і беззаперечно влаштовувало, то я б тут на форумі не морочив нікому голову через бажання розібратися.
Astreya писав: 16 грудня 2021 15:31 Для того і змінювалось цільове з садівництва на спочатку ОЖБ, а потім на багатоквартирний, щоб уникнути сплати втрат.
Ну ми ж тут не обговорюємо всілякі "схеми", щоб обдурити державу ;)
Astreya писав: 16 грудня 2021 15:31 Рішення Вищого господарського суду, який задовльнив позов прокуратури Львівської області.
А є ще таке рішення:
https://zakononline.com.ua/court-decisi ... w/62568887
Розумію, що Вищий господарський суд крутіший, але у цьому рішенні теж все аргументовано.
Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1475
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 397
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення Astreya »

murrrchik писав: 16 грудня 2021 15:55 Ну ми ж тут не обговорюємо всілякі "схеми", щоб обдурити державу ;)
Не зрозуміла до чого це. Ви підняли тему, яка "мовчала" з 21 серпня (вже грудень за вікном B-) ), в якій останнє, що запитували чи є тут схема чи не має, і почали відповідати . А тепер кажете, що не обговорюєте ніякі "схеми".
Ніхто тут розробкою "схем" не займається, форумчани як і ви відповідають на те, що тут запитали.

Відправлено через 9 хвилин 24 секунди:
murrrchik писав: 16 грудня 2021 15:55 А є ще таке рішення:
https://zakononline.com.ua/court-decisi ... w/62568887
Якщо б ви уважно прочитали це рішення, то зрозуміли б з написаного, що в задовленні позову було відмовлено по причині порушення процесуального законодавства (на думку даного суда, участь прокурора в судовому процесі повинна була бути підтверджена наявністю чіткого обгрунтування такої участі). Прочитайте уважніше причини відмови в задовленні позову.
murrrchik писав: 16 грудня 2021 15:55 Я намагаюся дійти до істини, щоб ще й десь то все було чітко прописане, а не ґрунтувалося на "ми завжди так робили" :)
Не під всі жилі будинки ви будете змінювати цільове без сплати втрат. Там про рекреацію нічого не сказано. яку вам ясність ще потрібно? Те для чого можна в 208 статті прописали.
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення murrrchik »

Astreya писав: 16 грудня 2021 16:17 Не зрозуміла до чого це
У одному з повідомлень вище сказано (Ви самі про це написали):
hap писав: 20 серпня 2021 12:15 Таким чином реалізовується схема уникнення від відшкодування втрат.
Питання: - чи у даному випадку порушується законодавство щодо відшкодування втрат?
- чи є судова перспектива для стягнення таких втрат?
От мене теж цікавить це питання.
Astreya писав: 16 грудня 2021 16:17 Якщо б ви уважно прочитали це рішення,
Я уважно читав це рішення і знаю причини відмови. Але окрім цього у рішенні йдеться про те, що багатоквартирний житловий будинок це все-таки житловий будинок.
Astreya писав: 16 грудня 2021 16:17 Не під всі жилі будинки ви будете змінювати цільове без сплати втрат
А де саме написано так, як Ви кажете?
От, наприклад, є таке цільове: 02.10 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Тут вже погоджуся, що є більше підстав вважати нарахування втрат с/г виробництва вірним з точки законодавства рішенням. А от чим по суті відрізняється цільове "02.03 Для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку" від "02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)" і чому його не можна використати як прив'язку до п.1 ст. 208? Через слово "багатоквартирного"? Так у статті і назві цільового 02.01 більше відмінностей, ніж одне слово.

Не знаю, можливо я вже перевів цей діалог у демагогію, але чіткого пояснення про те, чому потрібно сплачувати втрати під багатоквартирним будинком, а під одноквартирним - не потрібно, не почув.

P.S. Я не мав і не маю наміру когось образити, просто є клієнт який має одну думку, є ОМС, який має іншу думку, і є виконавець між двох вогнів. Тому треба однозначні, чіткі і зрозумілі аргументи, щоб зробити так, як має бути, а не потім ходити і пояснювати різним серйозним дядям. Звісно, легше було б ті втрати нарахувати і заплатити, але хто я такий, щоб рахувати гроші клієнта?
XoXol
Спец
Спец
Повідомлень: 206
З нами з: 20 липня 2012 19:14
Репутація: 18
Область: Чернігівська

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення XoXol »

Братец Лис писав: 28 січня 2021 18:04 Потрібно тільки змінити цільове призначення. Тому для розробки проекту землеустрою, що передбачає зміну цільового призначення земельної ділянки, потрібне рішення сесії сільської ради про дозвіл на розробку проекту землеустрою. А дозвіл на розробку проекту дається територіальній громаді в особі сільської ради, за аналогією наказів Головних управлінь.
В мене подібна ситуація. Скажіть будь-ласка чи робили ви вже проект на міську раду? Чи були якісь зауваження?
кери
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 04 січня 2016 17:48
Репутація: 8
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення кери »

Якщо угіддя 013.00, тобто несільськогосподарські чи потрібно сплачувати втрати сільськогосподарського виробництва?
ну по факту ж ст. 207 ЗКУ чітко пише - сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ)
В когось є якісь роз'яснення Кадастру?
magalon
Спец
Спец
Повідомлень: 920
З нами з: 26 листопада 2018 17:48
Репутація: 508
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення magalon »

кери писав: 14 червня 2022 17:05чи потрібно
Не потрібно.
кери
Спец
Спец
Повідомлень: 79
З нами з: 04 січня 2016 17:48
Репутація: 8
Область: Закарпатська
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Сплата втрат с/г виробництва

Повідомлення кери »

Якщо земля відводилась із земель сг призначення зі зміною цільового на громадську забудову, при цьому код угідь чомусь 008.03 соц.-культ. об'єкти чи сплачуються втрати сг виробництва???
Відповісти