Сторінка 1 з 1

Реєстрація старого будинку/недобудови

Додано: 12 грудня 2019 20:35
Andryi
Добрий день.
Батьки хочуть продати стару хату в селі.
Є свідоцтво на право власності на земельну ділянку.
Є старий договір дарування жилого будинку від 1980 року, є технічна документація теж старенька.
Проблема в тому що будинок стояв нежилим і зараз знаходиться в не дуже доброму стані (немає частини вікон, зовнішньої штукатурки), грошей на доведення до стану щоб можна було здати в експлуатацію немає, тож батьки вирішили продавати як незавершене будівництво.
Оформили в БТІ техпаспорт на об'єкт незавершеного будівництва. Після чого пішли до реєстратора. Реєстратор сказав що необхідне повідомлення про початок будівельних робіт з ЦНАПСУ. В ЦНАПСІ сказали що для довідки оці старі документи не підходять (щось типу старого зразка і оформлена перед тим як отримувалося свідоцтво про права власності на землю) і необхідний будівельний паспорт новий. Батьки вже хочуть іти виробляти будівельний паспорт.
Я ж не знаю чи правильно вони поступили, адже мені здається що будівельний паспорт і потім оце повідомлення про початок будівельних робіт це ж для будови нового будинку.
Чи не буде потім проблем з тим що будівельний паспорт і повідомлення про початок будівельних робіт отримані після отримання техпаспорту?
Взагалі, підкажіть як правильно продати стару хату в селі, яка потребує реконструкції/капітального ремонту/добудови і на яку немає коштів доводити до вводу в експлуатацію ?

Реєстрація старого будинку/недобудови

Додано: 13 грудня 2019 08:50
madsam
Доброго дня.
Вам треба ознайомитись з листом Міністерства юстиції від 23.02.2016 №8.4-35//18/1 про реєстрацію будівель і споруд побудованих до 5 серпня 1992 року (https://vnpu.kiev.ua/?p=1300).
Для реєстрації будинку Вам треба:
1. Технічний паспорт нового зразка (з відміткою про час побудови, робить технік БТІ).
2. Довідка про присвоєня поштової адреси.
3. Цільове призначення щоб було зазначено в свідоцтві на право власності на земельну ділянку - 02.01 для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).
З цим пакетом документів звертатись до реєстратора речових прав, можуть бути в ЦНАП.

Реєстрація старого будинку/недобудови

Додано: 13 грудня 2019 17:57
Сергуня1
madsam писав: 13 грудня 2019 08:50madsam
Погоджуюсь з автором другого допису. Незакінчене не треба було.... Дешевше і простіше було оформити типу "будинок" (неважливо який стан) - приватне БТІ Вам у допомогу (техпаспорт із необхідною відміткою). До 1992 року закрутити, земля є (з кадастровим надіюсь) - і все - до реєстратора. Незакінчене - будпаспорт, повідомлення, експлуатація, норми і т.д. Воно Вам не треба

Реєстрація старого будинку/недобудови

Додано: 14 грудня 2019 09:31
Andryi
madsam
Сергуня1

То робили батьки, в мене часу не було.
Чи можна тепер звертатися до приватного БТІ ? Чи вже тепер прийдеться виробляти будпаспорт і так далі ?

Реєстрація старого будинку/недобудови

Додано: 16 грудня 2019 13:23
madsam
Andryi, замовляйте такі роботи.
Техпаспорт на об'єкт незавершеного будівництва нікому не показуйте.

Реєстрація старого будинку/недобудови

Додано: 05 серпня 2020 09:30
Vitolla
Добрий день! Може в когось був подібний випадок?
Присадибна ділянка в місті, власники з неї переїхали і потім розібрали на матеріали все, лишився "пустирь", з документів у них лише будинкова книга.
Сусіди зацікавились її придбати.
З чого починати оформлення?