Агрохімічний паспорт

Особливості надання та використання с/г земель
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
FAUN
Повідомлень: 6
З нами з: 29 березня 2012 11:52
Репутація: 0
Область: Запорізька

Агрохимпаспорт

Повідомлення FAUN »

Государство получает налоги как за землю, так и за реализованную продукцию, поэтому почвенное обследование необходимо полностью финансировать из бюджета, в крайнем случае за счет компенсации потерь с/г и л/х производств.Мероприятия по мелиорации почв проводит собственник земли,совместно с арендатором,за свой счет, с оговоркой о дальнейшей компенсации государством, при явном повышении их плодородия.
Существующая система финансирования скомпроментирует всю земельную реформу. Минагрополитики необходимо повернуться лицом к людям, которых на земле уже не видно из-за бюрократической регистрационной системы.
Агрохимпаспорт должен выдаваться органами местного самоуправления на основании данных землеустроительных организаций.
Zhenya
Повідомлень: 3
З нами з: 21 жовтня 2013 16:02
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Zhenya »

almira писав:Та ж сама "Облдержродючість" для с.-г. підриємств виготовляє паспорта за 20-25 грн.
Така різниця в ціні, йомовірно зв`язку з тим, що обстежуються порівняно з паєм набагато більші площі.
У тому то і річ, що така ціна на пойову землю!!!Річ не йде про ОРЕНДНУ землю площа якої може бути і по 50 - 100 га...і тд. і тп.
Я заходив на офіційний сайт Облдержродючості але ніяких цін на їх послуги я не знайшов...
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

Zhenya писав:Доброго дня, підкажіть по можливості. Працюю в райдержадміністрації і зіткнувся з питанням наступного характеру - агрохімічний паспорт на земельну частку пай. В Законі України "Про охорону земель" сказано, що потрібен, але ж в земельному кодексі про нього навіть не згадуеться. Таким чином з одного боку я не можу відмовити у затвердженні технічки, а з іншого маю сумнів про те що у прокуратури не виникне до мене питань коли паспорта не буде.
Підкажіть логічно дійти висновку по агрохімічним паспортам, щодо права власності на земельну частку (пай).
Додано через 15 годин 53 хвилини:
У нас паспорт на 1 земельну ділянку (пай) коштує близько 2 тис. грн. люди відповідно відмовляються його робити.
Трохи з практики.: Зустрічав подання прокурора, на підставі якого скасували рішення ради та притягнули до дисциплінарної відповідальності землевпорядника, через відсутність Агрохімічного паспорту поля, земельної ділянки при передачі у власність земельних ділянок. Відповіді на ці подання готував я, виглядали вони так:
Стаття 56 Закону України «Про землеустрій», в редакції до 01.01.2013 року, встановлювала виключний перелік документів з яких складається технічна документація із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку, серед яких немає агрохімічного паспорта. Пунктом другим статті 118 ЗКУ передбачено, що рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо приватизації земельних ділянок приймається у місячний строк на підставі технічних матеріалів та документів що підтверджують розмір земельної ділянки (до яких відносять, також, і вищезгадану документацію із землеустрою). Тобто, Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства № 536 від 11.10.2011 року вступає в правову колізію з наведеними положеннями Земельного кодексу України та Закону України «Про землеустрій». В жодному законодавчому акті України не вказано, що до заяви про передачу у власність та затвердження документації із землеустрою земельної ділянки необхідно додавати агрохімічний паспорт земельної ділянки.
Отже, Вишківська сільська рада не мала законного права відмовляти в прийнятті рішення про передачу у власність земельної ділянки посилаючись на наказ Міністерства аграрної політики та продовольства № 536 від 11.10.2011 року (надалі - Наказ), який має менш низьку юридичну силу в ієрархії нормативно-правових актів за згадані норми земельного законодавства. Тим більше, пункт 3.5 Наказу вказує на те, що наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов'язковою при передачі земельних ділянок у власність, користування, а не до прийняття рішення про передачу у власність. Варто згадати, що відповідно до статті 125 ЗКУ право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав, а не з моменту прийняття рішення про передачу у власність.
Разом з цим, гр. Ганок Г.Д. замовив виготовлення агрохімічного паспорту у організації, яка має право на виконання даного виду робіт, ще минулого року. Але, через певні проблеми з призначенням керівництва цієї організації паспорт почав виготовлятися тільки зараз.
Попри вищезазначене, питання щодо скасування рішення № 197 від 13.12.2012 року буде розглянуто на черговій сесії Вишківської сільської ради.
Я у своїх проектах рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою почав зобовязувати громадян виготовити агрохім. паспорти, а у разі невиконання цього пункту рішення проект затвердженню не підлягає. Я розумію , що це "БРЄД", але проблем на голову і без агрохімічних паспортів хватає.
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення murrrchik »

Поковба писав:Я у своїх проектах рішення про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою почав зобовязувати громадян виготовити агрохім. паспорти, а у разі невиконання цього пункту рішення проект затвердженню не підлягає. Я розумію , що це "БРЄД", але проблем на голову і без агрохімічних паспортів хватає.
Але ой як важко пояснити людям навіщо їм до і так не дешевого проекту землеустрою ще й цей агрохімічний паспорт, за яким треба їхати аж у Берегово і платити за нього 300 грн. І користі від нього ніякої.

Не по темі
Поковба писав:на черговій сесії Вишківської сільської ради
У Вишкові не сільська, а селищна рада. morgayu
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення Поковба »

murrrchik писав:Але ой як важко пояснити людям навіщо їм до і так не дешевого проекту землеустрою ще й цей агрохімічний паспорт, за яким треба їхати аж у Берегово і платити за нього 300 грн. І користі від нього ніякої.
Мені це незручностей не складає. Люди розуміють і роблять.
П.С. На рахунок Вишкова - я ж на форум не викладу справжнього найменування села, селища і прізвищ громадян.
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення murrrchik »

Поковба писав:Люди розуміють
Не завжди UPPP
Поковба писав:і роблять
Діваться ж їм нікуди...
Не по темі
Поковба писав:я ж на форум не викладу справжнього найменування села, селища і прізвищ громадян
А я подумав, що то "очепятка".
андрійм
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 28 березня 2013 21:29
Репутація: 0
Область: Івано-Франківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення андрійм »

тааааааааааа...........
довадка про агровиробничих груп грунтів проблизно 150гр., паспорт від 450гр., та ще без цього Держземагенство недає висновок, кажуть що у ньому потрібно вписувати шифр агрогрупи грунту (тільки на словах)
Аватар користувача
sofiua
Спец
Спец
Повідомлень: 99
З нами з: 16 січня 2010 23:31
Репутація: 0
Область: Донецька

Повідомлення sofiua »

Нужно ли изготовлять паспорт для ОСГ в черте села (угодья - пашня)? Или можно написать - інші сільськогосподарські землі )))
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення murrrchik »

Доброго дня, шановні колеги!
Що чути нового по агрохімічних паспортах? У нас по районах розіслали листи з роз'ясненнями, суть яких зводиться до того, що "ніяких агрохімічних паспортів при погодженні проекту не треба". А ось про затвердження - ні слова. Як це розуміти?
Zemelja
Спец
Спец
Повідомлень: 253
З нами з: 13 листопада 2009 12:44
Репутація: 31
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення Zemelja »

murrrchik писав: ніяких агрохімічних паспортів при погодженні проекту не треба
Письмо в студию!
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення murrrchik »

Zemelja писав: Письмо в студию!
Прошу:
► Показати
Люда Мельник
Повідомлень: 1
З нами з: 03 грудня 2014 16:25
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення Люда Мельник »

Тобто я так розумію, реєстратору не потрібно вимагати агрохімпаспорт?
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення murrrchik »

Люда Мельник писав: реєстратору не потрібно вимагати агрохімпаспорт
Виходить, що так.
Але реєстратори це не дуже й вимагали, а от ОМС вимагали ще й як. Маю на увазі перед затвердженням. Про це тут не сказано ані слова. Хоча, може я просто читав неуважно Nenayu
Zemelja
Спец
Спец
Повідомлень: 253
З нами з: 13 листопада 2009 12:44
Репутація: 31
Область: Харківська
Місце роботи: Інше

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення Zemelja »

murrrchik писав: Прошу:
► Показати
Значит Шемелинец круче!

Хотя если честно, то химпаспорт сделан для семьи...
Как и межевые знаки и многое другое
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення murrrchik »

Zemelja писав: химпаспорт сделан для семьи
Лише так. Користі рядовому громадянину від нього ніякоі, а коштує він не так вже й мало за сьогоднішніх умов.
ТетянаЗапоріжжя
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 44
З нами з: 20 вересня 2011 14:07
Репутація: 6
Область: Запорізька

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення ТетянаЗапоріжжя »

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

Н А К А З від 11.10.2011 N 536

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23 грудня 2011 р. за N 1517/20255

Про затвердження Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки

Відповідно до Законів України "Про охорону земель" ( 962-15 ), "Про державний контроль за використанням та охороною земель" ( 963-15 ), Указу Президента України від 02.12.95 N 1118 (1118/95) "Про суцільну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення" Н А К А З У Ю:

1. Затвердити Порядок ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, що додається.

3.5. Наявність агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки є обов'язковою при передачі земельних ділянок у власність, користування, наданні дозволу на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, консервації та рекультивації земель і в інших випадках, передбачених законодавством.

Агрохімпаспорт не є складовою проекту землеустрою, тому при погодженні проектів та під час реєстрації земельної ділянки їх не мають права вимагати, а от перед прийняттям рішення про передачу сільгоспугідь в оренду або у власність можуть і згадати про ЗУ "Про охорону земель" та цей наказ.
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення murrrchik »

ТетянаЗапоріжжя писав: перед прийняттям рішення про передачу сільгоспугідь в оренду або у власність можуть і згадати про ЗУ "Про охорону земель" та цей наказ.
Сільські ради якраз так і роблять. І все б нічого, та у нас, наприклад, людям потрібно проїхатися 70 км щоб подати документи та грунт для виготовлення агрохімпаспорту, потім чекати хтозна скільки часу, потім знову туди їхати. А ще через деякі особливості (малоземелля, наприклад) дуже часто виникають ситуації, коли людині надають у власніть декілька земельних ділянок (загальною площею не більше 30-40 соток), то це взагалі велика сума виходить. Нам, як розробникам техдокументації, це, звичайно ж, не заважає, але клієнти, коли чують про потребу виготовити ще й якісь там агрохімпаспорти, які їм ніколи в житті не знадобляться, просто починають нас ненавидіти, вважаючи, що саме це ми в цьому винні.
Аватар користувача
Поковба
Спец
Спец
Повідомлень: 704
З нами з: 13 вересня 2009 14:16
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення Поковба »

murrrchik писав: Виходить, що так.
Але реєстратори це не дуже й вимагали, а от ОМС вимагали ще й як. Маю на увазі перед затвердженням. Про це тут не сказано ані слова. Хоча, може я просто читав неуважно
Я б додав, ще до цього розяснення пункт девятий статті 118 ЗКУ "відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність." Тобто, законотворець не залишив можливості відмови у затвердженні погодженого проекту землеустрою.
murrrchik писав: Сільські ради якраз так і роблять.
Сільські ради так роблять, щоб лишній раз не нести відповідальність. Коли наше Держземагенство почало запроваджувати практику виготовлення Агрохім паспортів при відведенні земельної ділянки в області, я був великим його противником. Переконував колег із сусідніх рад, посилаючись на ті норми, які вказані в листі, що зобовязання їх виготовлення є незаконним. Поки прокуратура деяких з них не притягнула до дисциплінарної відповідальності та не зобовязала ради скасувати ті рішення. Пробував переконати в тому, щоб довести справу до суду, але очікувано - вони прогнулися. Потім і я прогнувся. І зараз це розяснення не дає чіткої відповіді в вирішенні проблеми органами місцевого самоврядування та реєстраційними службами. Потрібно вносити зміни в Наказ Мінаргополітики.
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 845
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Агрохімічний паспорт

Повідомлення murrrchik »

Поковба писав: І зараз це розяснення не дає чіткої відповіді
Ми отримали ще один лист від управління, там було трошки конкретніше, але слів "агргохімічний паспорт не вимагати" знову не було.
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Агрохімічний паспорт

Повідомлення ДМИТРОZV »

З наступаючим Днем Незалежності України!
Питання щодо структури агрохімічного паспорта: в рядку "Землекористувач" Додаток до Порядку ведення агрохімічного паспорта поля, земельної ділянки, моє керівництво стверджує, що необхідно вкузувати спершу власника земельної ділянки, а потім ".. в особі ...." ПІБ землекористувача.Наприклад, приватне підприємство з буріння свердловин на газ, сверлить дірку на землях державної власності ну і замовило агрохімічне обстеження з видачею паспорта: "Землекористувач - Держава в особі ПП "..." Але ж згідно пп. 14.1.73 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України Землекористувачі - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди. А Власники земельних ділянок - юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які відповідно до закону набули права власності на землю в Україні, а також територіальні громади та держава щодо земель комунальної та державної власності відповідно (пп. 14.1.34 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України). Що Ви думаєте з цього приводу???
Kurilov
Admin
Admin
Повідомлень: 1170
З нами з: 11 травня 2012 18:16
Репутація: 691
Область: Харківська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Агрохімічний паспорт

Повідомлення Kurilov »

ДМИТРОZV писав: моє керівництво стверджує, що необхідно вкузувати спершу власника земельної ділянки, а потім ".. в особі ...." ПІБ землекористувача
За такою логікою, якщо здійснюється обстеження поля, то потрібно спочатку зазначити власників усіх паїв, на які це поле поділено, а вже потім писати орендаря. Якось не зовсім логічно це буде.

В тих паспортах, з якими я мав справу, зазначали винятково орендаря. Хоча насправді було б краще замість "Землекористувач" писати в паспорті "Замовник".
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Агрохімічний паспорт

Повідомлення ДМИТРОZV »

kurilov писав: За такою логікою, якщо здійснюється обстеження поля, то потрібно спочатку зазначити власників усіх паїв, на які це поле поділено, а вже потім писати орендаря. Якось не зовсім логічно це буде.
Абсолютно згоден!
ДМИТРОZV
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 38
З нами з: 08 жовтня 2011 11:23
Репутація: 0
Область: Львівська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Агрохімічний паспорт

Повідомлення ДМИТРОZV »

kurilov писав: В тих паспортах, з якими я мав справу, зазначали винятково орендаря. Хоча насправді було б краще замість "Землекористувач" писати в паспорті "Замовник".
Я б сказав не замовник а "Землевласник (Землекористувач) непотрібне стерти", бо як паказує практика, часто замовниками і водночас платниками бувають підприємства, або особи які займаються саме виготовлення землевпорядної документації. Наприклад ПП "Р" виступало замовником і платником за агрохімобстеження земель на яких проводилась заміна труб нафтопроводу Дружба, оскільки ПП "Р" виготовляло проект рекультивації, а в паспортах вказувалось - "Землекористувач: "Укртранснафта". Але це має місце при знятті родючого шару грунту, а не при орендуванні земель для здійснення с/г діяльності.
almira
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 23
З нами з: 06 червня 2012 20:55
Репутація: 0
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Агрохімічний паспорт

Повідомлення almira »

RitaTep, зробити можна в філії "Держгрунтохорони" якщо Ви в Луганській області то Луганську філію переместили до м. Севєродонецьк, вул. Леніна 32 А.
Або зайдіть на їх сайт (Інститут охорони грунтів України) і зорієнтуєтесь по філіям, подзвоните на якусь, вони все розкажуть. Ціни приблизно однакові. За пошту можна домовитись, тільки необхідно правильно відібрати зразки.
Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2311
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 82
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Агрохімічний паспорт

Повідомлення Oleg »

Джерело...
► Показати
Відповісти