Закон України "Про аквакультуру"

Нове законодавство, яке стосується земельних відносин
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

цікаво, де вони їх збираються реєструвати...

Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Закон України "Про аквакультуру"

Повідомлення Міа »

Закон "Про аквакультуру" прийнятий з урахуванням земельного законодавства 2012 року.
Повноваження адмінстрацій та ОМС передача в оренду водних обєктів.
Типовий договір оренди, затверджений ПКМ № 420 від 29.05.2013 року не передбачає посилання на розпорядчий документ який став підставою для укладання договору.
Solpadeine в темі "Нові Закони, Постанови, Укази .... " звертає увагу на набуття чинності договору після Державної реєстрації договору.
Пропоную форумчанам "покопатись" як у Законі так і ПКМ № 420 від 29.05.2013 року

Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 916
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 170

Повідомлення Alexxp »

Solpadeine писав:цікаво, де вони їх збираються реєструвати...
Не розумію в чому проблема з урахуванням останіх змін
СпойлерПоказать
Земельним кодексом України ( 2768-14 ) та Кодексом ( 435-15 ) встановлено, що право власності на земельну ділянку поширюється на
поверхневий (ґрунтовий) шар у межах цієї ділянки, на водні об'єкти, ліси, багаторічні насадження, які на ній знаходяться
(частина друга статті 79 та частина третя статті 373).
У свою чергу, за Водним кодексом України ( 213/95-ВР ) водний об'єкт - це природний або створений штучно елемент довкілля, в
якому зосереджуються води (море, річка, озеро, водосховище, ставок, канал, водоносний горизонт).
Отже, враховуючи, що право власності на земельну ділянку поширюється на водні об'єкти, які знаходяться на цій земельній
ділянці, то право власності на ці об'єкти не підлягають державній реєстрації відповідно до Тимчасового положення ( z0157-02 ).

2.5. Дамба.
СпойлерПоказать
Виходячи з аналізу чинного законодавства, такий об'єкт як дамба належить до:
інженерних споруд (Закон України "Про меліорацію земель") ( 1389-14 );
гідротехнічних споруд (Методика обстеження і паспортизації гідротехнічних споруд систем гідравлічного вилучення та
складування промислових відходів та хвостів, затверджена наказом Державного комітету у справах містобудування і архітектури від 19
грудня 1995 року N 252 ( z0466-95 ) (зареєстрований в Міністерстві юстиції 21 грудня 1995 року за N 466/1002).
Водночас незалежно від того чи є дамба гідротехнічною чи інженерною спорудою, вона є спорудою, призначеною для використання
водних ресурсів, для боротьби з шкідливим впливом вод, захистом земель від водної та вітрової ерозій, інших негативних процесів.
Отже, такий об'єкт як дамба є нерухомим майном, оскільки вона нерозривно пов'язана з землею та її переміщення в інше місце може
призвести до надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.
http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/v660_323-09

Крім того ЗУ "Про аквакультури"
ст.1
рибницьке господарство - єдиний майновий комплекс, до складу якого входить рибогосподарська технологічна водойма або їх комплекс, гідротехнічні споруди, інші споруди (пристрої), будівлі, устаткування, інвентар тощо, земельні ділянки, що призначений для розведення, утримання та вирощування об’єктів аквакультури;
ст.10,11,12
надання в користування на умовах оренди частини рибогосподарського водного об'єкта, рибогосподарської технологічної водойми для цілей аквакультури відповідно до повноважень щодо розпорядження землями, встановлених Земельним кодексом України;
ст.14
2. Рибогосподарська технологічна водойма для цілей аквакультури надається юридичній чи фізичній особі органом, який здійснює розпорядження земельною ділянкою під водою (водним простором) відповідно до Земельного кодексу України, за договором оренди землі (земель водного фонду).
3. Об’єктом користування на умовах оренди рибогосподарської технологічної водойми є земельна ділянка під водою, в межах якої здійснюється аквакультура, та вода (водний простір), які в комплексі одночасно надаються в користування одній і тій самій юридичній чи фізичній особі.

Водний кодекс
ст.51
Водні об’єкти надаються у користування за договором оренди земель водного фонду на земельних торгах у комплексі із земельною ділянкою.
Водні об’єкти надаються у користування на умовах оренди органами, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України, відповідно до договору оренди, погодженого з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері водного господарства.
Надання водних об’єктів у користування на умовах оренди здійснюється за наявності паспорта водного об’єкта. Порядок розроблення та форма паспорта затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Alexxp писав:Не розумію в чому проблема з урахуванням останіх змін
Хто і як буде проводити державну реєстрації договорів оренди ПКМ № 420 від 29.05.13, з правом оренди по законодавству все ОК, а вот про реєстрацію права по Типовому договору оренди водних обєктів "ні-ні."

Аватар користувача
dzi
Спец
Спец
Повідомлень: 1223
З нами з: 16 жовтня 2008 09:24
Репутація: 7
Область: м.Київ

Повідомлення dzi »

Solpadeine писав:цікаво, де вони їх збираються реєструвати...
На останній сторінці типового договору зазначено, що "договір зареєстрований у _________ про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від ______________ 20___ р. № _______". Це мабуть і свідчить про необхідність його державної реєстрації у Державному земельному кадастрі. Крім того, у договорі передбачено розробку проекту відведення земельної ділянки, якщо вона не відводилась раніше, та наявність кадастрового номеру земельної ділянки, її нормативної грошової оцінки.

Аватар користувача
Gomen
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 07 серпня 2009 11:49
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Gomen »

Можна зробити висновок, що на земельну ділянку водного фонду та на водний об"єкт договір оренди буде укладатися одночасно. Але як реєструвати право оренди на землю, також одночасно з об"єктом водного фонду? Ставок підлягає реєстрації як нерухоме майно чи взагалі його не реєструвати.

Десь є тема така по обговоренню?

Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Gomen писав:на земельну ділянку водного фонду та на водний об"єкт договір оренди буде укладатися одночасно
Якщо укладання договору одночасне з договором оренди земельної ділянки, тому чому вони посилаються на ПКМ № 1724 від 13.12.2006 – це по-перше.
Во-друге, мені цікаво як наші державні органи будуть трактувати статтю 134 Земельного кодексу України, щодо аукціонів.
Вода «то вона є, то її нема», чи вони будуть говорити про спеціальні дозволи (ліцензії) абзац 3 частини 2 статті 134 Земельного кодексу, чи взагалі мають «забити» у Законі України «Про аквакультуру» що земельні ділянки передаються без аукціону.
По-третє – Прикінцеві положення пункт 45 Типового договору чітко зазначає «Цей договір набирає чинність після його державної реєстрації».

Аватар користувача
Streit
Спец
Спец
Повідомлень: 331
З нами з: 18 лютого 2009 11:19
Репутація: 0
Область: Донецька
Місце роботи: Інше

Повідомлення Streit »

Міа писав:чи вони будуть говорити про спеціальні дозволи (ліцензії)
Специальный дозвил на водокористування - обязателен. У нас передают дилянки в аренду под водными объектами без аукционов только при наличии такого дозволу.

Міа
Спец
Спец
Повідомлень: 173
З нами з: 24 березня 2013 19:28
Репутація: 0
Область: Закарпатська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Міа »

Streit писав:Специальный дозвил на водокористування - обязателен. У нас передают дилянки в аренду под водными объектами без аукционов только при наличии такого дозволу.
Дякую, тоді в цій частині все зрозуміло.

Аватар користувача
anya
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 49
З нами з: 08 квітня 2008 11:34
Репутація: 0

Повідомлення anya »

Наткнулася на роз’яснення Міністерства аграрної політики та продовольства України, де зазначили, що згідно ст.122 ЗКУ повноваження щодо надання водних об’єктів у користування на умовах оренди у межах населених пунктів належать сільським, селищним та міським радам, а за межами населених пунктів – Раді міністрів Автономної Республіки Крим та обласним державним адміністраціям....

http://www.poltavavodgosp.gov.ua/index.php?id=49

Поділіться враженнями, бо наша райдержадміністрація плавно хоче "спихнути" реалізацію Закону України "Про аквакультуру", а зокрема ст.51 Водного кодексу України на орган Держземагентства....

Юлианна
Повідомлень: 1
З нами з: 14 березня 2015 15:36
Репутація: 0
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Re: Закон України "Про аквакультуру"

Повідомлення Юлианна »

Аня, я не знаю при чому тут Держземагентство, но той факт, що зараз замість райдержадміністрацій такі договори будуть заключатися з ОДА - це не викликає сумнівів. Тут постає інше питання..... Що роботи з договорами водних обєктів, які вже заключені з РДА....яким чином їх будуть віддавати ОДА? через розірвання або шляхом внесення змін?!

Аватар користувача
Gomen
Спец
Спец
Повідомлень: 67
З нами з: 07 серпня 2009 11:49
Репутація: 0
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Re: Закон України "Про аквакультуру"

Повідомлення Gomen »

А в когось в районі вже оформили ставок з "нуля" чи все зависло.
ОДА двідмовляє в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою бо не розроблено детального плану території (ст 19 та ч. 3 ст. 24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності")

Maximroag
Повідомлень: 5
З нами з: 28 жовтня 2015 11:13
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон України "Про аквакультуру"

Повідомлення Maximroag »

Через те я і створила цю тему, знаючи шо після 9 травня тут буде дуже багато цікавого.
Що прикро, що всі ми розуміємо що то провокація і після того знову почнуться масові репресії, але у львів"ян діло принципу не дати тій колоні пройтись

Відповісти