Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Нове законодавство, яке стосується земельних відносин
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
hap
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 18 березня 2008 15:38
Репутація: 51
Область: Львівська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення hap »

Обговорення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин" від 28 квітня 2021 року №1423-IX - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1423-20#Text Набрання чинності - завтра

Версія, опублікована в Голосі України 26 травня 2021
► Показати

Він же законопроект №2194 - http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webp ... 3511=66970. Сторінка його обговорення на форумі - viewtopic.php?f=43&t=8215.

Сигнальний документ 25.05.2021
► Показати
Текст, підписаний Головою Верховної Ради України 21.05.2021
► Показати
Опис семінар 04.06.2021
Семінар для практикуючих інженерів-землевпорядників "Земельна децентралізація та дерегуляція: практичне впровадження Закону України від 28.04.2021 N° 1423-IX"
1
► Показати
2
► Показати
3
► Показати
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Востаннє редагувалось 26 травня 2021 09:42 користувачем Kurilov, всього редагувалось 4 разів.
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Володимер »

Калибер писав: 09 червня 2021 09:31 я мав на увазі "нову - під будь яку забудову", тому ПЗ а не ТД? І звісно тоді в ПЗ потрібен витяг із відповідної містобудівної документації
А в Стаття 29. Загальні вимоги до змісту документації із землеустрою
використана розробником затверджена містобудівна документація, а також викопіювання із такої документації;
це обовязково потрібно в ТД чи якщо використанна, а можно не використовувати?
Калибер
Спец
Спец
Повідомлень: 196
З нами з: 06 квітня 2020 17:10
Репутація: 115
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Калибер »

Володимер писав: 09 червня 2021 09:36 а можно не використовувати?
тут відповідальність лежить на СІЗі, я думаю де є генеральні плани чи інша містобудівна документація треба взяти викопіювання, ну щоб бути впевненим, що ділянка (як що у власність) не залазе за червоні лінії.
atb
Спец
Спец
Повідомлень: 98
З нами з: 29 липня 2008 22:27
Репутація: 32

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення atb »

щоб не морочить собі і людям кокі треба писать примітку у відомостях чи актах ...хто як назве. Межові знаки не встановлювались так, як наші законотворці спеціалісти вищої категорії і без 100 грам в цій прийнятій ахінеї не розібратись. Замовник робіт з цим поінформований...своїх 50 грам прийняв. дата підпис cy


я так розумію що проекти взагалі не передбачають виставляння меж. знаків і погодження з суміжними землевласниками...але це відноситься більш коли розбивають масиви. а якщо робились проектами городи які були в користуванні? виходить їх треба робить все тех. документаціями і давать на затвердження....Мірошниченко ау. давай завязуй з алкоголем і давай коментар!!!
FenixRV
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 08 лютого 2008 12:25
Репутація: 8
Область: Рівненська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення FenixRV »

Всім добрий вечір. Напишу ще свою думку після читання трьох листів Геокадастру (один на рахунок рішень по декрету та спадщини, два інші по 1423).

Ст. 118 ЗКУ визначає саме порядок безоплатної приватизації громадянами (всього що по ст. 121 ЗКУ). Тому при наявності документів, які підтверджують користування ділянкою, в незалежності від оформленого чи не оформленого права власності на нерухоме майно, можна робити технічки без дозволу. Такими документами згідно роз’яснень можуть бути: державні акти на право постійного користування земельними ділянками (стаття 23 Земельного кодексу України в редакції 1992 року, первісна редакція стаття 126 чинного ЗКУ), державні акти на право володіння землею (стаття 23 Земельного кодексу УРСР 1990 року), записи в земельно-шнурових книгах сільськогосподарських підприємств і організацій, записи в погосподарських книгах сільських рад, записи в реєстрових книгах виконавчих комітетів міських і селищних рад (стаття 20 Земельного кодексу УРСР 1970 року).

Тобто при бажанні в цьому випадку я, як інженер буду брати на себе відповідальність за площу ділянки. Якщо не хочу відповідальності, чи не можу підтвердити розмір ділянки в користуванні краще буду робити проект.

Вертаємося до ст. 55 ЗУ «Про землеустрій»: «У разі передачі у власність та користування земельної ділянки……….» - треба дозвіл. Погоджуюся з роз’ясненнями, що дана норма є загальною для всіх інших технічок крім безоплатної приватизації громадянами. Наприклад якась юр. особа встановлює межу ділянки, яка знаходиться в її користуванні з подальшою передачею у власність. Тому громадяни при безоплатній приватизації мають керуватися все-таки ст. 118 ЗКУ.

Єдине що заважає мені зробити зараз нормальні зразки для громадян це Інструкція по встановленню меж).
По декретних рішеннях, особливо якщо власник помер, дуже багато писати. Якщо комусь цікаво пишіть в особисті повідомлення.
SuperB
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 20
З нами з: 26 березня 2017 22:00
Репутація: 1
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення SuperB »

FenixRV писав: 14 червня 2021 23:32 Тобто при бажанні в цьому випадку я, як інженер буду брати на себе відповідальність за площу ділянки. Якщо не хочу відповідальності, чи не можу підтвердити розмір ділянки в користуванні краще буду робити проект
Згоден також. Тепер ще одне "але", а що як рішення про передачу в користування було на прадіда, якого вже немає. А хоче приватизувати правнук? Я думаю проект треба розробляти.
Крім цього якщо фактична площа більша за площу зазначену в такому рішенні?
FenixRV
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 08 лютого 2008 12:25
Репутація: 8
Область: Рівненська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення FenixRV »

SuperB писав: 14 червня 2021 23:48 про передачу в користування було на прадіда, якого вже немає
Якщо було рішення саме про виділення ділянки в користування, тоді я би робив проект. Земля як була комунальною так і лишилася. Якщо було рішення про передачу у власність по декрету, тоді при наявності підтверджуючих документів спадщини саме на правнука від діда, можна робити технічку (також є у роз’ясненнях геокадастру). Але як підтверджує досвід така технічка не з першого разу отримує кад. номер.
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення snaka »

FenixRV писав: 15 червня 2021 06:58 підтверджуючих документів спадщини саме на правнука від діда
я що по спадщині можна передавать "рішення на діда"?
неможна
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 847
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення murrrchik »

snaka писав: 15 червня 2021 08:14 я що по спадщині можна передавать "рішення на діда"?
А що, хіба є якісь заборони по передачі спадкового майна, що перебувало у чиїйсь власності?
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення snaka »

murrrchik писав: 15 червня 2021 08:51 заборони по передачі спадкового майна, що перебувало у чиїйсь власності?
а що у нього було у власності?
якщо будинок то успадкуе
murrrchik
Спец
Спец
Повідомлень: 847
З нами з: 05 липня 2010 18:07
Репутація: 223
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення murrrchik »

snaka писав: 15 червня 2021 08:59 а що у нього було у власності?
Ну, наприклад, могло бути рішення про передачу безоплатно у приватну власність земельної ділянки. А є абзац 2 пункту 1 Перехідних положень "Земельного кодексу України", який каже:
Установити, що рішення про передачу громадянам України безоплатно у приватну власність земельних ділянок, прийняті органами місцевого самоврядування відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року "Про приватизацію земельних ділянок", є підставою для реєстрації права власності на земельні ділянки цих громадян або їх спадкоємців відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень". Державна реєстрація таких земельних ділянок здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 756
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 157
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

FenixRV писав: 14 червня 2021 23:32 записи в земельно-шнурових книгах сільськогосподарських підприємств і організацій, записи в погосподарських книгах сільських рад, записи в реєстрових книгах виконавчих комітетів міських і селищних рад (стаття 20 Земельного кодексу УРСР 1970 року).
то хтось вже пробував зробити технічку по записах в погосподарських книгах?
цікаво скільки разів треба кидати на реєстрацію
FenixRV
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 08 лютого 2008 12:25
Репутація: 8
Область: Рівненська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення FenixRV »

zemleustriy-ocinka писав: 15 червня 2021 14:19 то хтось вже пробував зробити технічку по записах в погосподарських книгах?
Для себе вирішив, що по записах в погосподарських буду лише перевіряти площу під ОЖБ. Це якщо власність на будинок зареєстрована. Якщо реєстрації нема буду казати клієнтам щоб робили спочатку реєстрацію будинку. Реєстратори прав та нотаріуси кажуть що без землі зараз є шляхи реєстрації будинку.

На рахунок городів, якими люди користуються буду відправляти в архів щоб шукали старі рішення про виділення землі у власність чи користування. По виписках чи довідках технічки не буду робити, лиши проекти.

Відправлено через 12 хвилин 16 секунд:
snaka писав: 15 червня 2021 08:14 я що по спадщині можна передавать "рішення на діда"?
неможна
По спадщині як раз можна реєструвати право на ділянку за спадкоємцем, при умові що було рішення по дектрету про передачу у власність на спадкодавця.
Після 1423 є нюанси, зараз спілкуюся з нотаріусами та реєстраторами прав по цьому питання.
Схема приблизно така: людина йде до нотаріуса та починає оформлювати спадщину. Наприклад це будинок, пай, а також наша ділянка по декрету. Нотаріус має встановити що саме наш клієнт є спадкоємцем померлого, відкриває спадкову справу. Потім в ідеалі (як який нотаріус) людина успадковує будинок, пай (якщо є кад. номер) та приходить до мене с запитом нотаріуса де зазначено треба виготовити кад. номер на нашу ділянку по декрету такою площею і витяг про кад. номер надати спадкоємцю такому-то. Далі я роблю технічку на померлого (замовник спадкоємець), куди вшиваю рішення по декрету, запит нотаріуса (деякі нотаріусу давали довідки що спадкоємцем після громадянина А є громадянин Б), витяг з спадкового реєстру. Отримую кад. номер і замовник йде або до того самого нотаріуса чи реєстратора прав. Це якщо коротко, на кожній стадії є нюанси.
snaka
Спец
Спец
Повідомлень: 231
З нами з: 10 червня 2008 18:09
Репутація: 21

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення snaka »

FenixRV писав: 15 червня 2021 15:57 людина успадковує будинок
якщо наявні документи на будівлю на нового власника для чого
FenixRV писав: 15 червня 2021 15:57 куди вшиваю рішення по декрету
FenixRV писав: 15 червня 2021 15:57 Далі я роблю технічку на померлого
для чого на померлого як уже єсть власник будівлі
FenixRV
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 08 лютого 2008 12:25
Репутація: 8
Область: Рівненська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення FenixRV »

snaka писав: 15 червня 2021 16:02 для чого на померлого як уже єсть власник будівлі
Тому що цей власник ще не успадкував ділянку (чи ділянки) яка може бути під будинком чи ще плюс декілька городів.
Тут дійсно довго писати. Нижче лист геокадастру про спадщину, іноді навіть прикладаю його до технічок, які подаю на кад. номер.
Трохи нижче фото ще посилання на подібну статтю у землевпорядному віснику.
Spoiler
Якщо по декрету передана у власність ділянка тільки під будинком, то можна не заморочуватися. Перевірити площу по цьому рішенню та робити технічку на живого без дозволу. Тут справа у тому щоб довести що крім ділянки під хатою людина має право ше наприклад на 5 городів)

Ще трохи почитав про реєстрацію прав на будинки (ЗУ Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень). У ст. 31 зазначено для того щоб зареєструвати будинок треба виписка з погосподарської та рішення ради про передачу у власність або користування. Тобто якщо було будь-яке рішення можна просити щоб замовник реєстрував будинок і робити технічку по ст. 118 ЗКУ.
Yov
Спец
Спец
Повідомлень: 124
З нами з: 21 січня 2013 19:24
Репутація: 10
Область: Закарпатська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Yov »

FenixRV писав: 15 червня 2021 15:57 Реєстратори прав та нотаріуси кажуть що без землі зараз є шляхи реєстрації будинку
Якщо будинки побудовані до 1991 року, то спрощена реєстрація будинку - тех. паспорт, рішення виконкому про присвоєння поштової адреси, отримання витягу в реєстратора прав.
FenixRV писав: 15 червня 2021 15:57 Якщо реєстрації нема буду казати клієнтам щоб робили спочатку реєстрацію будинку
Я так роблю вже роки, як розібратись їм рано чи пізно і так треба робити документи на будинки.
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 756
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 157
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

FenixRV писав: 15 червня 2021 15:57 На рахунок городів, якими люди користуються буду відправляти в архів щоб шукали старі рішення про виділення землі у власність чи користування
Напевно погоджусь з вами. Якраз виникла подібна ситуація, рішення з архіву взяли
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1798
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Azhimut »

FenixRV писав: 15 червня 2021 16:14 Тобто якщо було будь-яке рішення можна просити щоб замовник реєстрував будинок і робити технічку по ст. 118 ЗКУ.
Так, а якщо перевищення площі по тому рішенню - проект.
FenixRV
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 15
З нами з: 08 лютого 2008 12:25
Репутація: 8
Область: Рівненська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення FenixRV »

Azhimut писав: 16 червня 2021 09:40 перевищення площі по тому рішенню - проект
Саме так. Тільки уважно перевіряти чи наш замовник не порушив меж сусідів, чи не вліз в червоні лінії і інші обмеження.
Буду для себе додатково складати акт погодження меж, пізніше вирішу чи вшивати його в сам проект)
Аватар користувача
Володимер
Спец
Спец
Повідомлень: 496
З нами з: 26 січня 2009 15:19
Репутація: 95
Область: Луганська
Місце роботи: Приватні проектні організації
Контактна інформація:

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Володимер »

Може хтось може поділитись своїм прикладом оформлення кадастрового плану?
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1404
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 792
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення vitas007 »

Семінар для практикуючих інженерів-землевпорядників "Земельна децентралізація та дерегуляція: практичне впровадження Закону України від 28.04.2021 N° 1423-IX"
1
► Показати
2
► Показати
3
► Показати
Dashenka
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 серпня 2010 17:56
Репутація: 10
Область: Полтавська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Dashenka »

Послухала...і на мою думку конкретики немає.
Найбільш болюче питання приватизації для ОЖБ. Ну хіба ж то покращення, якщо громадянина змушують шукати рішення 50-90 років на себе або на діда-прадіда. Будинок у власності - раз право є, значить дозволено було будувати і збудований він у рамках закону! А навіть якщо знайдеш бумажку, що підтверджує право користування з.д., а там площа не зійдеться (у ті роки і кроками міряли), іди на проект? А в проекті врахуй нові обмеження у використанні ділянки, червоні лінії і приватизуй ділянку під половиною будинку, а іншу (в червоних лініях) візьми в оренду???
Чи може я гарячкую?
Ст. 119 ЗКУ повертає нас до ч. 1 ст.118 ЗКУ, але там звучить "користуються земельною ділянкою", то може якщо власник будинку 15 років +, то це і є підтвердження користування за набувальною давністю?
У кого які думки з цього приводу? Чи можливо я щось не так трактую...Дякую!
doslidnik
Спец
Спец
Повідомлень: 810
З нами з: 28 липня 2009 19:47
Репутація: 102
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення doslidnik »

Dashenka писав: 24 червня 2021 13:01 приватизації для ОЖБ
Нічого не змінилось. Маєш право власності на будинок, можеш приватизувати, не маєш, зробив спершу право власноті на будинок, потім оформив землю Все просто. куди ще простіше? це я без скибу. право власності на будинок за наявності довідки про писвоєння адреси чи виписки з побудинкової книги теж елементарно зробити право власності на будинок.
Dashenka
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 39
З нами з: 15 серпня 2010 17:56
Репутація: 10
Область: Полтавська

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Dashenka »

doslidnik писав: 24 червня 2021 13:42 Нічого не змінилось
Ч. 1 ст. 118 ЗКУ: "...Громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу..."
Роз`яснення Держгеокадастру від 03.06.21 р. на оф. сайті звертає увагу на документи, що підтверджують право користування - там виключний перелік і технічного паспорту в ньому нема...Реєстратори будуть керуватися цим листом.
Земельне законодавство теж визначає право користування як наявність документу...
vitas007
Admin
Admin
Повідомлень: 1404
З нами з: 15 грудня 2010 16:02
Репутація: 792
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення vitas007 »

vitas007 писав: 23 червня 2021 19:46 Семінар для практикуючих інженерів-землевпорядників "Земельна децентралізація та дерегуляція: практичне впровадження Закону України від 28.04.2021 N° 1423-IX"
1
► Показати
2
► Показати
3
► Показати
Опис семінар 04.06.2021
► Показати
Танчус
Спец
Спец
Повідомлень: 465
З нами з: 13 лютого 2014 12:34
Репутація: -4
Область: Кіровоградська
Місце роботи: Територіальний відділ земельних ресурсів(місто, район, область)

Закон №1423-IX (законопроект №2194): вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин

Повідомлення Танчус »

Шановні колеги,підскажіть,якщо є договір на незапитаний пай по сертифікату,чи має право орендар без дозволу органу місцевоі ради замовити тех док на відновлення меж?
Відповісти