ПОСТАНОВА
від 29 грудня 2021 р. № 1438
Київ
Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками.
Відповідно до підпункту 3 пункту 12 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державний земельний кадастр” Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Запровадити до 31 грудня 2022 р. пілотний проект щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками.
2. Затвердити Порядок реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками та вимоги щодо проведення моніторингу виконання сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень державних кадастрових реєстраторів, а також порядок оскарження рішень про внесення відомостей до Державного земельного кадастру, прийнятих сертифікованими інженерами-землевпорядниками в рамках пілотного проекту, що додаються.
3. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру відповідно до Порядку та вимог, затверджених пунктом 2 цієї постанови, забезпечити розроблення та впровадження програмного забезпечення у складі Державного земельного кадастру, необхідного для виконання цієї постанови.
4. Міністерству аграрної політики та продовольства за результатами реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками подати до 1 грудня 2022 р. Кабінетові Міністрів України законопроект щодо надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам статусу державних кадастрових реєстраторів.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pita ... 438-291221
Приклад заяви до територіального органу ДГК:alex134 писав: ↑11 січня 2022 09:32
Виникло декілька питань, хто що думає по цьому поводу:
1. Коли реалізується питання підключення СІЗов, які пройшли стажування у ДКРа?
2. Скільки заявок (реєстрація, внесення змін, тощо) можна буде СІЗу опрацьовувати за 1 день?
3. Чи кожну заявку буде перевіряти екстериторіальний ДКР чи ні? Якщо ні, то який відсоток чи кількість перевірятиме?
4. З попереднього питання виникає одразу наступне, чи буде якийсь еталонний проект, тех док, тощо? (Щоб не було, що один ДКР вбачає нормальну розробку, а інший скаже ні фігня).
5. Яка відповідальність СІЗа при реєстрації (відключення, комісія, чи ще щось)?
6. Відколи запрацює стажування СІЗів у ДКРів?
7. СІЗ буде реєструвати тільки свої ділянки чи інших, чи і свої і інші?
8. Харектиристика робочого місця, в законі прописано тільки характеристика компа, а в інструкції, що має бути ледь не закрите приміщення без вікон і дверей (бункер), на що більше звертати увагу?
9. Скільки часу буде тривати підключення?
10. Чи після кожної реєстрації буде блокування на 2 дня (поки триватиме перевірка)?
11. Поділи і внесення змін також буде перевіряти екстериторіальний ДКР чи ні?
12. Чи є якійсь термін в який мають призначити стажування чи ні? В порядку прописано тільки те що протягом 3 роб днів мають перевірити відповідність документів заяві написаной сертифікованим і у разі позитивного розгляду призначити ДКР і день проходження стажування.
13. У кого які думки, з приводу чи буде реалізація пілотного проекту позитивною та чи має право на існування така система після реалізації пілотного проекту?
14. Хто пройде стажування в пілотному проекті, в разі якщо зроблять його на постійній основі повторно треба буде проходити стажування чи тільки тим хто не схоче зарах проходити?