Сторінка 1 з 4

Оренда земель для ОСГ

Додано: 31 травня 2010 13:56
Volodar
akei писав:Уважаемые коллеги подскажите пожалуйста, если человек хочет взять в аренду земельный участок на тер. сельского совета, пл.до 5 га, который не является П.П. просто для себя, куда ему необходимо обратится в первую очередь и насколько это реально?
"В мире нет ничего не возможного"
Проконсультуйтеся в земуправі.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 07 червня 2010 19:39
IgorNIS
Виникло таке запитання.
1 га землі був рік тому в оренді у громадянина для сінокосіння (правда договір укладався без розроблення технічки і реєструвавсь в сільраді.
І ось звернувсь уже другий громадянин з проханням
"Дати дозвіл на розробку технічки щодо встановлення меж ділянки"
для тих же цілей, що і попередній чоловік використовував.
А трактує це так, щоб не робити проект відведення, адже нам відомо, що у п.1 ст. 123 зазначено.
Так ось питаннячко, чи правильно буде надати в оренду ділянку таким чином?

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 07 червня 2010 21:52
Мишаня
IgorNIS писав:"Дати дозвіл на розробку технічки щодо встановлення меж ділянки"
для тих же цілей, що і попередній чоловік використовував.
Мое мнение - не правильно:
1. Границы участка устанавливаються землеустроительной документацией. У Вас таковой фактически не было и не разрабатывалось. Договор аренды не проходил гос. регистрацию. Участок не вносился в базу АС ДЗК.
2. При выборе и передаче участка в пользование не было пройдено согласование со всеми инстанциями (сан.станция, культура, архитектура, экология, госкомзем) или соответствующей комиссией.
По-хорошому кому-то надо все-таки разработать проект отвода.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 07 вересня 2010 15:18
Kosich
Шановні форумчани, підкажіть будь-ласка, чи може фізична особа отримати в оренду для ведення городництва 4 ремельні ділянки загальною площею 31 га?

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 07 вересня 2010 17:14
dexter3000
Kosich писав:Шановні форумчани, підкажіть будь-ласка, чи може фізична особа отримати в оренду для ведення городництва 4 ремельні ділянки загальною площею 31 га?
Може.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 27 жовтня 2010 11:48
vladasya
alecsan писав:чи можна земельні ділянки надані для ведення осбистого селянського господарства надавати в оренду фізичним та юридичним особам
уточните вопрос

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 27 жовтня 2010 15:35
Zemelnik
alecsan писав:Особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму.

чи можна земельні ділянки надані для ведення осбистого селянського господарства надавати в оренду фізичним та юридичним особам
ст 90 ЗКУ

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 12 лютого 2011 12:51
ugol
alecsan писав:чи можна земельні ділянки надані для ведення осбистого селянського господарства надавати в оренду фізичним та юридичним особам
в продолжение темы: как быть с максимальной площадью зем. участка который может находиться аренде для ОСГ.
ст. 5 ЗУ "Про ОСГ" Для ведення особистого селянського господарства використовують земельні ділянки розміром не більше 2,0 гектара, передані фізичним особам у власність або оренду в порядку, встановленому законом.
Как на практике реализуется? Ну есть, к примеру, 1 га в собственности, заключаю договор аренды еще на 2 га с физ лицом и тут...обменник что ли не примут?

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 18 лютого 2011 09:11
ValD
Стирка писав:Подскажите пожалуйста, земельна ділянка 20 га для сінокосіння та випасання худоби, может ли відводиться физичній особі в довгострокову оренду ?
Может.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 01 квітня 2011 13:27
Shurazem
Чи можна земельні ділянки надані у власність для ведення осбистого селянського господарства надавати в оренду юридичним особам для ведення товарного СГ виробництва оскільки це прописано п.б ч. 3 ст. 22 ЗКУ? І що писати в договорі в частині "призначення зем. діл".?
Дякую за відповідь.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 15 серпня 2011 15:56
Alex2010
Теж цікавить питання:
Є ділянка площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (соцсфера). Чи можна громадянину таку ділянку передати Товариству в оренду (як пай)?
Відділ Держкомзему каже що не зареєструє договір оренди посилаючись на те, що ділянка для використання тільки особисто.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 16 серпня 2011 11:29
ValD
Теж цікавить питання:
Є ділянка площею 2,0 га для ведення особистого селянського господарства (соцсфера). Чи можна громадянину таку ділянку передати Товариству в оренду (як пай)?
Ні не може, адже це вже зміна цільового використання.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 07 листопада 2011 12:34
Gomen
ValD писав: Ні не може, адже це вже зміна цільового використання.
Чому? Адже цільове призначення - рілля (п. 2 ст. 22 ЗКУ). А ведення ОСГ - не цільове призначення ( п. 3 ст. 22 ЗКУ), а вид використання.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 07 листопада 2011 13:45
Nikonin
Gomen писав: Чому? Адже цільове призначення - рілля (п. 2 ст. 22 ЗКУ). А ведення ОСГ - не цільове призначення ( п. 3 ст. 22 ЗКУ), а вид використання.
Хочу сказати, що Ви посилаєтеся на те ж саме, що і деякі наші землекористувачі, ототожнюючі основне цільове призначення(категорію) та цільове призначення, а саме цільове призначення - з видом використання. З цього приводу таким "розумникам" наш Відділ відповів наступним чином Banned. Після цього всі користувачі затихли і міркують, що робити 5+5=? А до цього казали, що мені буде Smert


"До відділу Держкомзему в ххххххххххххххххххх районі звертаються сільськогосподарські підприємства із заявами про проведення реєстрації договорів оренди землі, цільове призначення земельних ділянок, що мають передаватися в оренду сільськогосподарським підприємствам – для ведення особистого селянського господарства.
Можливість проведення реєстрації вказаних договорів оренди представники с/г підприємств аргументують п.5 ст.20 Земельного кодексу, зокрема, тим, що види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33-37 цього Кодексу. При цьому заявники ототожнюють поняття "виду використання" та "цільового призначення" земельної ділянки.
Також, ними здійснюється посилання на роз'яснення комітету з питань земельної політики та аграрних відносин Верховної Ради України від 09.08.2006р. №06-13/7-494 (додаток №1), Роз'яснення Держкомзему від 27.112.2006р. № 14-17-7/9942 (додаток №2) та судову практику – Ухвала палати у цивільних справах Верховного Суду України від 2 грудня 2009 року у справі №6-17149св09 (додаток №3).

Позиція Відділу з цього приводу наступна. Згідно Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010р. №548, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 1 листопада 2010р. за №1011/18306, цільове призначення земельних ділянок "для ведення особистого селянського господарства" відповідає Секції A 01.03. Згідно п.1.4 Класифікації, вона визначає поділ земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистемними функціями, видом господарської діяльності, типами забудови, типами особливо цінних об'єктів. Відповідно до ч.3 ст.33 Земельного кодексу, використання земель особистого селянського господарства здійснюється відповідно до закону. Натомість, в договорах оренди землі цільове призначення земельних ділянок вказане "для ведення товарного сільськогосподарського виробництва", що відповідає Секції A 01.01 Класифікації.
Згідно ст.1 Закону "Про особисте селянське господарство", особисте селянське господарство - це господарська діяльність, яка проводиться без створення юридичної особи фізичною особою індивідуально або особами, які перебувають у сімейних чи родинних відносинах і спільно проживають, з метою задоволення особистих потреб шляхом виробництва, переробки і споживання сільськогосподарської продукції, реалізації її надлишків та надання послуг з використанням майна особистого селянського господарства, у тому числі й у сфері сільського зеленого туризму. Діяльність, пов'язана з веденням особистого селянського господарства, не відноситься до підприємницької діяльності. Натомість, мета діяльності сільськогосподарського підприємства – отримання прибутку.
Згідно ч.3 ст.22 Земельного кодексу, землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування:
а) громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва;
б) сільськогосподарським підприємствам - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Згідно п. "а" ст. 91 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок зобов'язані забезпечувати використання їх за цільовим призначенням. Відповідно до ст.1 Закону України "Про землеустрій", цільове призначення земельної ділянки - використання земельної ділянки за призначенням, визначеним на підставі документації із землеустрою у встановленому законодавством порядку. Згідно ст.1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель", невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням - … фактичне використання земельної ділянки, яке не відповідає її цільовому призначенню, встановленому при передачі земельної ділянки у власність чи наданні в користування, в тому числі в оренду.
Тобто, землі для ведення особистого селянського господарства i для ведення товарного сільськогосподарського виробництва є різними за своїм правовим режимом та видами господарської діяльності, які можуть на них здійснюватися.
Згідно iз ст.20 Земельного кодексу, віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень. Зміна цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, здійснюється за ініціативою власників земельних ділянок у порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Згідно п. "в" ст.21 Кодексу, порушення порядку встановлення та зміни цільового призначення земель є підставою для відмови в державній реєстрації земельних ділянок або визнання реєстрації недійсною.
Отже, реєстрація вказаних договорів у такому вигляді, як вони є, неможлива, оскільки договори прямо суперечать вказаним нормам діючого законодавства.
Що стосується прийнятності аргументів сільськогосподарських підприємств, то Відділ вважає, що вони не можуть бути прийняті з наступних підстав. Роз'яснення комітету з питань земельної політики та аграрних відносин Верховної Ради України від 09.08.2006р. №06-13/7-494 – це лише думка Комітету, і нормативного характеру вона не носить (про це зазначено у самому роз'ясненні). Роз'яснення Держкомзему від від 27.12.2006р. № 14-17-7/9942 не стосується земельних ділянок сільськогосподарського призначення, про які йде мова при реєстрації договорів оренди землі, а саме роз'яснення стосується застосування законодавства про адміністративні правопорушення для притягнення до відповідальності за порушення цільового призначення земельних ділянок. Окрім того, існує роз'яснення Держкомзему з протилежним змістом, надане на 4 роки пізніше вказаного, в якому враховано останні зміни до п.5 ст.20 Земельного кодексу. (додаток 4).
Ухвала палати у цивільних справах Верховного Суду України від 2 грудня 2009 року у справі №6-17149св09 не може бути прийнята, оскільки право України не носить прецедентного характеру, а преюдиція судових рішень застосовується лише судами у конкретно визначених законом випадках (ст.13 Закону України "Про судоустрій і статус суддів "). Суть спору, розглянутого Верховним Судом у даній справі, не стосується передачі в оренду сільськогосподарським підприємствам земельних ділянок з цільовим призначенням "для ведення ОСГ", а висновки щодо співвідношення функціональних використань зроблено у зв'язку з визначенням тотожності предмету спору, на розпорядження яким учасником спору видано довіреність – це випливає з абзацу, наступного за тим, на який посилаються заявники.
Окрім того, в даному випадку, якщо користуватися судовою практикою, можна застосовувати постанову Донецького окружного адміністративного суду від 14 січня 2010 р. у справі № 2а-20554/09/0570 (додаток 5), в якій вказано, що зміна виду використання земельної ділянки в межах її цільового призначення не потребує дотримання порядку зміни цільового призначення земель, встановленого ст. 20 Земельного кодексу України, а саме прийняття органом місцевого самоврядування відповідного рішення, розроблення та затвердження проекту землеустрою. Приписи Порядку зміни цільового призначення земель, які перебувають у власності громадян або юридичних осіб, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року № 502 також не розповсюджується на випадки зміни виду використання земельної ділянки в межах її цільового призначення".


Якщо колеги думають інакше- буду вдячний за конструктивну критику
З.Ы. До речі, рілля - це склад угідь NoNo

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 20 січня 2012 13:21
Strix
Якщо колеги думають інакше- буду вдячний за конструктивну критику
Я б ще додав посилання на ч. 5 ст. 20 ЗК

Земельні ділянки сільськогосподарського призначення
використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах
вимог щодо користування землями певного виду використання,
встановлених статтями 31, 33-37 цього Кодексу.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 15 березня 2012 16:41
ЯРКО
Доброго дня шановні колеги. В ході виконання законів, наказів та постанов, що приймаються найвищим нашим керівництвом і які приймаються для "полегшення" життя простих селян виникає дуже багато запитань. Основні з них в теперішній час - це як зробити, щоб було правильно і з мінімальними затратами. Колись, до вступу в дію земельного кодексу, просто приймалось рішення "про передачу земельної ділянки в користування" і цього було достатньо, щоб вільно господарювати на землі. А зараз бідна бабуся має віддати +-2,5 тисячі гривень на проект відведення та ще +-260 на реєстрацію договору оренди чи виготовлення державного акта отримуючи пенсії 900 - 1000 гривень. Це все наболіле, а зараз по суті.
Якщо громадянин, котрий мав у користуванні земельну ділянку відповідно до рішення прийнятого відповідно до Декрету КМУ відмовляється від цієї земельної ділянки, а інший має бажання взяти цю ж ділянку в оренду, то рішення буде прийматись на складання проекту землеустрою, так як на нову земельну ділянку, чи на складання технічної документації відповідно до пп. 4 п 1 ст 123 ЗКУ. Фактично межі цієї земельної ділянки встановлено в натурі, бо її використовував попередній користувач ???
Вище подібне питання задавалось, але як на мене тема розкрита не повністю.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 15 березня 2012 17:00
Alexxp
Nikonin писав: "До відділу Держкомзему в ххххххххххххххххххх районі звертаються сільськогосподарські підприємства із заявами про проведення реєстрації договорів оренди землі, цільове призначення земельних ділянок, що мають передаватися в оренду сільськогосподарським підприємствам – для ведення особистого селянського господарства.
Не можна бути однозначним в цьому питанні
1. Цитую
"....На думку Держземагенства, громадянин може надати в оренду земельну ділянку, передану йому для ведення особистого селянського господарства, юридичній особі змінивши при цьому вид її використання"
В договорі можна вказувати для іншого с/г як варіант
"Земельна реформа: Питання -відповіді, судова практика" (всі терит. органи їх отримали)с.17, розд.18
2. Передача в оренду також передбачена
Наказ Держкомзему від 10.05.2000 р. №55
Про затвердження Рекомендацій щодо порядку передачі в користування с/г підприємствам земельних ділянок, які надані працівникам соціальної сфери села та пенсіонерам з їх числа, у відповідності до наказу Президента України від 12.04.2000р. №584
(Наказ подано у "Оренда земель в Україні" с.93)

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 16 березня 2012 10:07
Nikonin
Alexxp писав: Не можна бути однозначним в цьому питанні
1. Цитую
"....На думку Держземагенства, громадянин може надати в оренду земельну ділянку, передану йому для ведення особистого селянського господарства, юридичній особі змінивши при цьому вид її використання"
Уж сколько раз твердили миру... facepalm
ДержКомЗьом свою ДУМКУ може запхати собі туди, звідки вилізло його теперішнє і декілька попередніх керівництв V_Bobruisk
На нього, як і на всі інші міністерства та відомства, розповсюджується практика використання ЗАКОНІВ в роботі, а не видумування в своїх РЕКОМЕНДАЦІЯХ (до речі, не зареєстрованих у МінЮсті, тому - нечинних) нових норм, нічим не підкріплених Banned
Не по темі
Можливо, дотримуючись законів самі та пропонуючи або примушуючи posunuv_v... дотримуватися їх і вищестояще керівництво, ми хоч щось зможемо зробити з тотальним правовим нігілізмом, який панує в нашій державі. А поки - маємо рішення суду з посиланням лише на коментар Земельного кодексу Uchoba , до цих пір не скасований наказ по ДЗК про реєстрацію договорів і актів у них
Alexxp писав:В договорі можна вказувати для іншого с/г як варіант
А що робити будемо зі ст.22 ч.3 Земельного кодексу, на яку я вже посилався, де чітко вказано: Сільгоспфірмам землі сільгосппризначення - для товарного сільськогосподарського виробництва?

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 16 березня 2012 11:10
Alexxp
Nikonin писав: А що робити будемо зі ст.22 ч.3 Земельного кодексу, на яку я вже посилався, де чітко вказано: Сільгоспфірмам землі сільгосппризначення - для товарного сільськогосподарського виробництва?
Покажіть де в 22 ч.3 є заборона для надання с/г підприємствам земель з цільовим осг або опг.
І навпаки за аналогією громадянам надаються с/г землі з цільовим ведення товарного с/г виробництва, яким вони не можуть займатись по суті призначення,
а чому не може бути зворотнього ?
Аргументуйте...

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 16 березня 2012 12:34
Nikonin
Alexxp писав: Покажіть де в 22 ч.3 є заборона для надання с/г підприємствам земель з цільовим осг або опг.
Там написано, ЯК ТРЕБА робити. Норма не є розширювальною, тому має виконуватися так, ЯК ПРОПИСАНА. Читайте мій попередній пост - я там все аргументував Krutelyk .
Так, як ви, мислять і намагаються мене переконати і представники комерційних структур. Розумію, нащо їм ця казуїстика, але прийняти не можу Banned
Alexxp писав:І навпаки за аналогією громадянам надаються с/г землі з цільовим ведення товарного с/г виробництва, яким вони не можуть займатись по суті призначення,
а чому не може бути зворотнього ?
Якщо Ви в землевпорядкуванні досить давно, мусите знати, що, при паюванні КСП земельні ділянки людям виділялися з двома цільовими призначеннями: ТСГВ та ОСГ. Підпункт Б п.15 Перехідних положень Земельного кодексу це підтверджує. Цільове "для ведення ОСГ", типа, виділялося для того, щоб людина могла сама його обробляти, на відміну від "ТСГВ", яке людина передавала в оренду підприємству. Чому реально землі виділялися з цільовим "ОСГ", заглиблюватися не будемо, хоча і так ясно - тільки землі з таким цільовим призначенням певний час можна було продавати, що масово і проходило.
Тому, проблема здати в оренду підприємствам землі великою площею з цільовим "для ОСГ", куплені певними ділками на початку 2000-х років, виникла давно, і причиною має лише одне - людську жадібність. А те, що зараз відбувається із земельними ділянками по 2га - лише далекі відголоски тієї епопеї.
І я і досі не розумію, чому певні чиновники в земельній сфері потурають таким ділкам і притягують за вуха все, що можна, аби задовольнити їх, і зробити їхні проблеми проблемами простих реєстраторів на місцях facepalm . Хоча, напевно, знаю Drug - рівень корупції в Україні вийшов на принципово новий рівень, коли прийняття потрібних законів лобіюється обмеженим колом осіб, які поставили на службу собі всі державні органи Katok

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 17 березня 2012 15:41
Alexxp
Nikonin писав: Якщо Ви в землевпорядкуванні досить давно, мусите знати, що, при паюванні КСП земельні ділянки людям виділялися з двома цільовими призначеннями: ТСГВ та ОСГ. Підпункт Б п.15 Перехідних положень Земельного кодексу це підтверджує. Цільове "для ведення ОСГ", типа, виділялося для того, щоб людина могла сама його обробляти, на відміну від "ТСГВ", яке людина передавала в оренду підприємству. Чому реально землі виділялися з цільовим "ОСГ", заглиблюватися не будемо, хоча і так ясно - тільки землі з таким цільовим призначенням певний час можна було продавати, що масово і проходило.
Тому, проблема здати в оренду підприємствам землі великою площею з цільовим "для ОСГ", куплені певними ділками на початку 2000-х років, виникла давно, і причиною має лише одне - людську жадібність. А те, що зараз відбувається із земельними ділянками по 2га - лише далекі відголоски тієї епопеї.
І я і досі не розумію, чому певні чиновники в земельній сфері потурають таким ділкам і притягують за вуха все, що можна, аби задовольнити їх, і зробити їхні проблеми проблемами простих реєстраторів на місцях facepalm . Хоча, напевно, знаю Drug - рівень корупції в Україні вийшов на принципово новий рівень, коли прийняття потрібних законів лобіюється обмеженим колом осіб, які поставили на службу собі всі державні органи Katok
Як щодо працівників соц. сфери яким дали ділянки для осг замість паю (Пер. ПОЛ. ЗКУ)?
А як щодо того що власник вправі розпоряджатись своїм майном, в тому числі обробляти свій пай самостійно (вихідці)?
Своїми твердженнями Ви спростовуєте можливість використання паю його власником самостійно, що передбачено законодавством.
З приводу виділення землі для ОСГ - частково згідний, але ця дискусія не до цієї теми.

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 17 березня 2012 19:25
Драган
Після провалу так званого всенародного обговорення проекту Закону України «Про ринок земель» українське суспільство в черговий раз переконалося, як влада намагалася ошукати власний народ. Публічні слухання щодо впровадження ринку землі , проведені на парламентському рівні та серед сільських громад намагалися напустити туману, як у народі кажуть, за яким нічого не видно. Звітуючи про позитивне сприйняття серед селян згаданого закону, чиновники так захопилися цим обговоренням, що воно фактично проводилося серед них самих. А думку, власне тих, хто працює на землі, ніхто й не хотів чути. Лише після активної участі громадськості та політичних партій стало зрозумілим, яку небезпеку несе цей закон. Адже від народу приховувалося, що нормою закону у власність в одні руки могли перейти 2100 гектарів – фактично колишній радянський колгосп, у якому працювали сотні селян, тепер освоював би якийсь новоявлений товстосум. Без сумніву, ця норма була продиктована купкою сімей доморощених мільярдерів, яким,вже не важливо, чи є громадянами України чи ні. Адже члени їхніх сімей вдало використовують «українську демократію» щодо громадянства інших держав, викачуючи результати праці українського люду в офшори.

Зневірений народ все таки знайшов у собі сили подолати, нав’язливу недоброзичливцями ідеологію української безнадії й виступив проти Закону «Про ринок землі». Влада дещо відступила. Земельний бліц-криг не вдався. У проект закону терміново була внесена нова норма володіння землею в приватній власності – 100 га в одні руки. Такий несподіваний реверанс є лише доказом того, як нинішня влада зацікавлена виставити на торги те, що у народу залишилось – його землю. Прогнозують, що закон буде прийнятий швидше за все після осінніх парламентських виборів. Тактика зрозуміла: під час виборчої кампанії не хочеться владі дратувати народ, адже у такій ситуації народу треба роздати чергових обіцянок. Однак малоймовірно, що законопроект, який зазнав провалу й часткових перефразувань, не реанімують в іншому вигляді вже після виборів , у якому створять шпарини, крізь які олігархи зможуть увійти в ринок української землі і захопити його повністю.

Виходячи з того, що влада мала намір передати землю за безцінь, необхідно внести в законодавство більш жорсткі норми щодо використання та розпорядження землею крупними товаровиробниками і піти на кроки урізання норм і суб’єктів навіть при оренді землі. Зокрема, заборонити оренду земель сільськогосподарського призначення іноземними суб’єктами. Адже нинішні чиновники самі говорять, що іноземний інвестор використовує землю, максимально виснажуючи її, при цьому грунтозберігаючі сівозміни не застосовуються. Риторичне питання: чи мають доступ українські громадяни до орендування земель сільськогосподарського призначення у розвинутих країнах світу на таких умовах оренди, як в Україні – 1-2% від вартості землі (200-500 грн. за пай). Без сумніву, що ні. Водночас ніхто не забороняє іноземним інвесторам співпрацювати з українськими власниками земель в різних формах. Щодо норми власності землі, то її потрібно зменшити до 50 га, особливо поблизу міст обласного та республіканського значення.

Слід визнати, що Українська земля є не тільки найбільшим національним багатством, як визначено в Конституції, а й найважливішою категорією національної та продовольчої безпеки. А тому й потребує найжорсткіших обмежень щодо володіння та використання та розпорядження.

Необхідно зобов’язати орендарів земельних паїв виплачувати 50% орендної плати до початку використання паю згідно договору. Це унеможливить недобросовісний відхід власників паїв від орендаря і забезпечить гарантовану оплату за використання паю. На часі підвищення орендної плати за використання паю. Нісенітницею є твердження найвищих посадовців аграрного сектору країни про неможливість дотримання сівозмінних схем господарювання на землі. Звісно, це на користь тих, хто заради максимального прибутку хоче вирощувати технічні культури. Тоді подібні аргументи чиновників – це якась маячня: чиновник розписується у безсилості держави, якій він служить?

Слід забезпечити конституційне право вільного розпорядження паєм власника цього паю та право надбання паю будь-яким громадянином України, який не отримав землю при розпаюванні. Тобто кожен громадянин може придбати один пай і один раз у власність відповідно до цивільно-правових угод 9купівля, дарування, обмін тощо). У цьому разі земля не є товаром, як категорія, що приносить прибуток від перепродажу та інших спекуляцій.

Слід припинити дію цинічних дій влади щодо визнання не витребуваної землі відмерлого і передачу її в комунальну власність. Не витребувана спадщина може використовуватися на орендних відносинах.

Незмінною має бути теза щодо безумовної належності землі українським громадянам, рівноправності і захищеного права дрібних, середніх та крупних землекористувачів..

Щодо «крупного» товаровиробництва, то воно успішно може розвиватися на основі оренди, кооперації дрібних землевласників (пайовиків, фермерів).

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 18 березня 2012 14:04
LGU
Почему то большинство председателей сельских советов, фермеров , с которыми приходилось общаться, ничего не имеют против продажи земли, и , особенно иностранцам. Сегодня, там где иностранцы арендуют землю, там и оплата за аренду поступает вовремя, и на инфраструктуру села деньги выделяются, и рабочим рукам, есть что делать. А уж как хотят продать свою землю собственники земельных часток (паев)!!! К тому же аргументация всех перечисленных простая: ни один собственник не будет умышленно ухудшать свое имущество, снижать его ценность. Вы же не будете в своей квартире костры разводить, или полы ломать,- в ней же ни жить нельзя будет, ни продать, ни сдать в аренду.
Закон "Про ринок земли" в сегодняшнем виде,- делает невозможным рынок. А выгодно это только крупным отечественным сельхозпроизводителям. Зачем вкладывать деньги и покупать, если можно взять в аренду , и не платить, а каждый год сеять кукурузу и рапс, а потом просто перейти на другие земли.
А вышеприведенный текст пользователя "Драган" - это просто волк в овечьей шкуре какой-то: ой-ой-ой бедные селяне, ой-ой-ой толстосумы...., ай негодяи чиновники. И при этом протаскивание крепостного права,- закрепить всех селян за 2 гектарами, чтобы работали и не рыпались, а то вдруг продадут землю и уедут в монте-карло, а кто же работать будет?

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 19 березня 2012 09:30
Nikonin
Olegik писав: opleski Як вам мій проект земельної реформи на селі ?
Не по темі
Все "зашибісь", але Ви не врахували одне: вчити потрібно і ставити на керівні посади лише істинних арійців, проФФесорів, членів "партії голубих" не пізніше, ніж з з 2003року, з місцем народження - Донецьк, Макєєвка, Єнакієво, Дебальцево Uchoba , їхніми заступниками - уроженців Луганської і Харківської областей. Інших жителів України справедливо можна віднести до тих, ким будуть керувати posunuv_v... - китайців, арабів тощо

Re: Оренда земель для ОСГ

Додано: 19 березня 2012 13:02
zemkov
Olegik писав:А може ті паї взагалі забрати - для суспільних потреб ? заплатити по нормативці , ще попередньо грунтове провести , там де погіршився стан , щей взути по повному ?
Потім створити КСП , ПСП , ще якусь копєратіву , - найняти . на конкурсних засадах працівників , хто зарплату меншу захоче - китайців чи індонезійців . Всіх селян вивезти в Італію чи Грецію - половина все одно там . Молоде покоління селян вивчити на агрономів , зоотехніків , механізаторів - нехай керують дешевою рабсилою opleski Як вам мій проект земельної реформи на селі ?
А з якого дива Ви взяли, що це - ВАШ проект реформи?
І зовсім не проект - він вже давно реалізується. Різниця - в деталях.
Для чого примусово забирати паї? За певних умов люди самі їх віддадуть, ще й дякувати будуть (вже віддають).
КСП, ПСП... - вчорашній день. Агрохолдінги! Але не наші кустарні, а рівня "Nestle", і працювати там дійсно будуть китайці, причому так задемпінгують, що ніяких конкурсів зарплат не треба буде проводити. Скільки дадуть - тому і будеш радий.
А на рахунок керування дешевою рабсилою - це вже утопія. На молоде покоління у табачника інші плани.