Сторінка 1 з 1

Трактування деяких положень закону "Про оренду землі"

Додано: 24 травня 2012 20:10
andrew89
Підкажіть будь-ласка в кого є практика з такого питання.
Відповідно до ст.15 закону України про оренду землі невід'ємною частиною договору оренди є план або схема земельної ділянки, що передається в оренду. Якщо в якості плану земельної ділянки використовується державний акт на дану земельну ділянку, а саме його зворотня сторона, де якраз і намальований план земельної ділянки. Чи витримає таке судження критику, особливо в судових позовах?
І ще таке питання, відповідно до ст. 19 того ж Закону України про оренду землі "При передачі в оренду сільськогосподарських угідь для ведення товарного с/г виробництва строк дії договору оренди визначається з урахуванням періоду ротації основної сівоцзміни згідно з проектами землеустрою" Наврядче багато хто розробляє подібні проекти землеустрою. Яка судова практика з цього приводу, чи може бути це підставою для визнання договору оренди недійсним? Чи можна виплисти з того, що оскільки проект не розроблявся, орендний строк було встановлено за домоленістю сторін?

Додано: 24 травня 2012 21:35
Сергiй64
andrew89 писав:в якості плану земельної ділянки використовується державний акт на дану земельну ділянку, а саме його зворотня сторона, де якраз і намальований план земельної ділянки. Чи витримає таке судження критику, особливо в судових позовах?
Витримає.

Додано через2 хвилини 49 секунд:
andrew89 писав:чи може бути це підставою для визнання договору оренди недійсним
Дуже сумнівно.

Додано: 24 травня 2012 22:14
andrew89
зважаючи на те, що очікується втілення в життя положень закону "Про ринок земель" треба розглядати усі варіанти, якими можуть скористатися ворожі сили :) може в когось була схожа судова практика, цікаво було б почитати.

Додано: 01 серпня 2012 23:09
AeroMaster
Если нет акта приема передачи участка и акта установления границ и плана схемы и "обмежень" если таковы есть. То тогда шансы разорвать такой договор очень велики. На форуме есть практика.

Додано: 10 листопада 2012 22:49
AeroMaster
NikRvzr что Вы имели в виду? Уточнитесь по моему вопросу!

Додано: 05 грудня 2012 15:27
Volodar
Можливо дивно виглядає запитання, але все ж таки:
Стаття 34. Наслідки припинення або розірвання договору оренди землі
У разі припинення або розірвання договору оренди землі орендар зобов'язаний повернути орендодавцеві земельну ділянку на умовах, визначених договором. Орендар не має права утримувати земельну ділянку для задоволення своїх вимог до орендодавця.
Чи можна вимагати від орендаря знесення об"єкту нерухомого майна, після закінчення терміну оренди земельної ділянки?
Адже зазвичай в договорі оренди пишемо: "орендарю повернути земельну ділянку в належному для подальшого (господарського) використання" чи щось схоже.
Така вимога виглядає повною дурнею, але... В кого які думки? Дякую.

Додано: 28 серпня 2013 16:54
karoglazaya
Доброго дня! Потрібна допомога. Надійшло подання про усунення порушень вимог земельного та податковго законодавства від прокуратури. Вимагають притягнути до відповідальності у звязку з тим що в договорах оренди земельних ділянок немає пункту "умови передачі у заставу та внесення до статутного фонду права оренди земельної ділянки. { Статтю 15 доповнено абзацом дванадцятим згідно із Законом N 509-VI ( 509-17 ) від 16.09.2008 }," хоча в типовому договорі оренди не знаходжу цих змін.

Додано: 28 серпня 2013 17:51
malecha
karoglazaya писав:хоча в типовому договорі оренди не знаходжу цих змін.
Ха...А забули внести зміни в типовий, зате в ЗУ "Про оренду землі" істотна умова договору ще з 2008 року.

Додано: 29 серпня 2013 08:59
karoglazaya
malecha писав:Ха...А забули внести зміни в типовий, зате в ЗУ "Про оренду землі" істотна умова договору ще з 2008 року.
і за це "забули" мене до дисциплінарної..., що робити?

Додано: 29 серпня 2013 09:21
Поковба
karoglazaya писав:і за це "забули" мене до дисциплінарної..., що робити?
Пропонуйте керівнику не притягати до цієї відповідальності у звязку з тим, що Ви керувалися типовим договором. У разі, якщо керівник все ж таки притягне Вас до дисциплінарної відповідальності, можете оскаржити його дії у комісії по трудових спорах (якщо така наявна у вашій установі) або у суді. Або звільняйтесь з цієї "довбаної" державної служби, як я це планую найближчим часом зробити. Прокурори останнім часом роздають догани і наліво і направо без розслідувань і без пошуку винних.
П.С. Мене наприклад: притягнули до відповідальності за те, що сесія прийняла рішення про відкладення розгляду заяви, незважаючи на те, що проект рішення підготовлений мною і зачитаний на сесії виглядав надати дозвіл ... , і незважаючи на те, що я на трьох сесія всілякими можливими і немоможливими способами переконував депутатів у неправомірності їхніх дій; без розслідуваль, без надання пояснень і т.п.; мого колегу - за те що сесія прийняла рішення про передачу у власність земель с/г призначення без агрохімічного паспорту (хоча згідно статті 118 ЗКУ немає підстав відмовляти у такій передачі); мене, трохи раніше, за те, що до заяви не були додані графічні матеріали (відповідно до ст. 118 та 123 ЗКУ) хоча насправді вони там були і в поясненні я це також написав.

Додано: 29 серпня 2013 09:31
Pogannka
karoglazaya писав:і за це "забули" мене до дисциплінарної..., що робити?
а десь вказано, що Ви відповідаєте за зміст договорів оренди? чи Ви юрист?? захищайтеся!!!

Додано: 29 серпня 2013 09:41
karoglazaya
Поковба писав:Пропонуйте керівнику не притягати до цієї відповідальності
Керівник на моєму боці, прокуратурі спробуємо відповісти що "керувалися типовим договором" В цьому році це вже трите подання на мене, у мене вже теж думки про звільнення

[upd=1377758559][/upd]
Pogannka писав:а десь вказано, що Ви відповідаєте за зміст договорів оренди? чи Ви юрист?? захищайтеся!!!
якщо чесно сил вже не вистачає

Додано: 29 серпня 2013 09:57
Pogannka
karoglazaya писав:якщо чесно сил вже не вистачає
керівник Вас підтримує - це великий плюс! я б на Вашому місці обгрунтувала все письмовими поясненнями на ім'я керівника, де б акцентувала увагу на обов'язки згідно посадової інструкції, на зміст Типового договору оренди та відсутність юридичної освіти, і т. п. Це для того, щоб у керівника були підстави для відмови прокуратурі у притягненні Вас до дисциплінарки

Додано: 30 серпня 2013 09:12
Kostiantyn
Доброго дня!

Будь ласка, допоможіть порадою, що можна зробити в такій ситуації (ДУЖЕ ПОТРІБНО):

ФГ Сторона_1 була суборендарем земельної ділянки сільськогосподарського призначення. Рішенням господарського суду договір оренди був розірваний, апеляція і касація все "підтвердила". Відповідно з моменту розірвання договору оренди, договір співоренди також припинив свої силу. Колишній співорендар, тобто Сторона_1 подає заяву в Головне управління на отримання дозволу на проект відведення цієї земельної ділянки, щоб отримати її на умовах оренди і вже стати безпосереднім орендарем. Клопотання подане і зареєстроване, але з часом "вияснилось" що певний "Суб*єкт", який не мав відношення раніше до справи, також подав заяву на цю ж земельну ділянку і "дивом" зареєстрував свою заяву раніше ніж Сторона_1.
1. Чи може якимось чином Сторона_1, як колишній співорендар земельної ділянки, переважним правом отримати дозвіл на проект на цю землю? Знаю, що це прямо не передбачено законодавством, але чи можна звертати увагу на цей факт і ще на те що на земельній ділянці залишились власні посіви?
2. Рішенням суду розірваний саме договір оренди, але не скасована реєстрація договору та розпорядження про затвердження проекту землеустрою колишнього орендаря. Чи можна цим якимось чином скористатись?

Дякую