Сторінка 1 з 4

Додано: 02 листопада 2012 11:32
hap
Частина 1 ст. 24 Закону України "Про регулювання містобудівної документації":
Документація із землеустрою розробляється з урахуванням положень плану зонування та/або детального плану території.

Додано: 02 листопада 2012 13:49
Поковба
Ну, якщо ж законодавство не вимагає до надання дозволу на розробленя додавати цю містобудівну документацію тоді її додавати непотрібно. Тим більше, що офіційної відповіді (відмови) Вам не надійшло. Отже, дочекайтеся відповідії, а тоді її вже можете оспорювати.

Додано: 05 листопада 2012 13:20
hap
тихон писав:Але наскільки я зрозумів з тієї ж статті того ж НПА такі вимоги вступають в дію з 01.01.2013. Так?
з 01.01.2013 набирають чинності частини 2, 3 а я навів частину 1 яка вже чинна

Додано: 08 листопада 2012 22:45
saa
А як можна виконати умови п. 1, тобто урахувати положеня плану зонування та/або детального плану території яких не існує

Додано: 09 листопада 2012 15:22
hap
Так і я про це ж

Додано: 12 листопада 2012 10:39
ValD
тихон писав:До того, ж, наскільки розуміє детальний план розробляється на підставі генерального плану. Так? А останнього взагалі нема. В принципі, я розумію до чого це все. За рахунок "замовників" "впорядкувати" територію. Втім це колосальні кошти. Я не про це. Чи можна на сьогодні (до січня) зрушити це питання без цієї крайності?
Нажаль така ситуація не тільки у вас..... Ми майже рік пробуємо доказати ОДА, що вимога надати детальний план земельної ділянки... так би мовити незаконно (в усякому разі до 01.01.2013). А починаючи з нового року вони вже будуть посилатися на норми Закону, хоча спочатку повинні забезпечити розроблення і генеральних планів населених пунктів, і детальних планів територій.... Детальний план окремої земельної ділянки.....це зовсім смішна документація....особливо, якщо це площа наприклад 0,001 га.....Якщо розуміти, що таке детальний план (у тому сенсі, який він повинен бути)....вимога розробляти детальний план окремої земельної ділянки виглядає як знущання над тим, хто хоче цю з/д оформити..... Але маємо те що маємо. Нажаль....

Додано: 12 листопада 2012 21:41
Chernov
ValD писав:починаючи з нового року вони вже будуть посилатися на норми Закону, хоча спочатку повинні забезпечити розроблення і генеральних планів населених пунктів, і детальних планів територій....
Генеральный план не имеет никакого отношения к детальному плану территории. И не надо путать его (детальный план) с ПДП. Это - картографические материалы на запрашиваемый участок. Просто, если застройщик настроен серьезно, то у него есть плановый материал. А если в ходу процесс просто отхватывания куска земли - то тогда начинаются вопли про незаконность.... Все видели публичную кадастровую карту? - так вот, она , это одно из следствий отсутствия детальных планов при отводе.

Додано: 13 листопада 2012 12:04
ValD
Chernov писав:Генеральный план не имеет никакого отношения к детальному плану территории.
Позвольте с вами не согласиться ст. 19 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" визначає що "детальний план території уточнює положення генерального плану населеного пункту та визначає планувальну організацію і розвиток території". Якщо немає генерального плану, що він уточнює? Крім цього я ні в якому разі не проти виконувати вимоги закону, навпаки.....алеж якщо прописана така дія з 01.01.2013....то і дійте в рамках закону.

Додано: 13 листопада 2012 16:11
Chernov
ValD писав:Позвольте с вами не согласиться
Позвольте с Вами согласиться....
Вы правы в части, что сейчас ПДП - проект детальной планировки обозвали детальным планом и еще приплели к нему землеустройство.
И правы в том, что ПДП без генплана - нонсенс. В таких случаях пишется градостроительное обоснование.
Но! Градостроительное обоснование без подробных планово-картографических материалов - тоже нонсенс.
Разумно было бы затребовать планово-картографические материалы...
А так как оно есть -очередная тупость законодателя.
Более того, Ст 24
3. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
Так что придется ждать коллапса и поправок к закону....
А что касается меня - век живи - век учись-дураком помрешь...

Додано: 13 листопада 2012 16:26
Volodar
Chernov писав:А что касается меня - век живи - век учись
Chernov писав:В таких случаях пишется градостроительное обоснование.
Всьо, "халява" кінчилася - містобудівного обгрунтування, як містобудівної документації не має.
А щодо генпланів - то їх визнали без строку давності: маємо - те що маємо.
Chernov писав:Так что придется ждать коллапса
Мінрегіон займає позицію - ми вже раз відстрочили (рік тому) - все баста - дайош грошики на ДПТ і ПЗ. Винними звичайно роблять місеві ради - як не допрацювали не додивилися і т.д.
А крайніми як завжди будуть інвестори, на плечі яких перекладать цю ношу (фінансування) і звичайні громадяни. Адже за нормами ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності" :
3. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.
потряпляє, наприклад, звичайна приватизація присадибок дядьком!
Адже як ми не билися, так нам і не дали розяснення, що таке "для містобудівних потреб".

Додано: 13 листопада 2012 19:54
zemkov
Volodar писав:потряпляє, наприклад, звичайна приватизація присадибок дядьком!
5+5=? А який сенс розробляти ДПТ на квартал "старої як світ" житлової забудови? "Допомогти" дядькам? facepalm

Додано: 13 листопада 2012 21:53
Volodar
zemkov писав:А який сенс розробляти ДПТ на квартал "старої як світ" житлової забудови? "Допомогти" дядькам?
Ось і мені невідомо яку філософію вклали будівельники в необхідність обов"язковості розроблення планів забудови (генплану, ДПТ, ПЗ)!невже заборону приватизації присадибок дядьками (читай зміну власника на давно сформовану ділянку)? Виходить, що так...бо в селах і потреби змінювати генплани, а тим більше розробляти ДПТ і ПЗ не має і не буде, бо сіл скоро не буде.
Чомусь мені здається, що ДПТ і ПЗ повинні обґрунтовувати саме надання НОВИХ земельних ділянок жорстко і відповідно до ПЛАНУ розвитку міста(читай генплану) , щодо запобігання хаотичного використання територій на забаганку тій чи іншій особі. (останнє речення із розряду мрій, які не збуваються)

Додано: 13 листопада 2012 22:16
zemkov
Volodar писав:Чомусь мені здається, що ДПТ і ПЗ повинні обґрунтовувати саме надання НОВИХ земельних ділянок жорстко і відповідно до ПЛАНУ розвитку міста(читай генплану) , щодо запобігання хаотичного використання територій на забаганку тій чи іншій особі.
Мене радує, що наш архітектор дотримується такого самого погляду. Щоправда в нас є генплан, і навіть якісь старі ПДП (не на всю територію, старі, неактуальні, але є).
Volodar писав:щодо запобігання хаотичного використання територій на забаганку тій чи іншій особі. (останнє речення із розряду мрій, які не збуваються)
Взагалі-то мрії мають властивість здійснюватись.
Зрозуміло, що певні особи на свою забаганку зможуть "стимулювати" розробку або коригування містобудівної документації під свої приватні інтереси, а простий люд буде стояти в сторонці і дізнаватись про це вже після того як.
Алеж використання території вже буде не хаотичним, а такби мовити... обдепетизованим... morgny

Додано: 02 лютого 2013 19:19
Yov
Volodar писав:Чомусь мені здається, що ДПТ і ПЗ повинні обґрунтовувати саме надання НОВИХ земельних ділянок жорстко і відповідно до ПЛАНУ розвитку міста(читай генплану) , щодо запобігання хаотичного використання територій на забаганку тій чи іншій особі.
zemkov писав:Мене радує, що наш архітектор дотримується такого самого погляду. Щоправда в нас є генплан, і навіть якісь старі ПДП (не на всю територію, старі, неактуальні, але є).
Наш архітектор точнісінько такої самої думки. Проекти відведення різного роду будівництва та зміна цільового призначення через детальний план забудови. Технічки казав, що не обов'язково. Шкода тільки людей, бо цікавився цінами на розробку детальних планів забуви земельних ділянок facepalm
На даний час розробляти детальні плани забудови мають право сертифіковані особи, найблища відстань до них 200 км.

Додано: 03 лютого 2013 00:52
al-ex
Можливо в якійсь мірі і вірно що на етапі надання дозволу на розробку пректу бо якщо прект буде вже готовий на погодження, а тут гвіздок з детальним планом або генеральним планом забудови posunuv_v...

Додано: 03 лютого 2013 11:41
Kapitos
а що робити зі старими рішеннями про надання дозволів? Закон же не має зворотньої дії. Чи стосується ДПТ тих рішень які були видані до 2013 року?

Додано: 03 лютого 2013 11:52
Виктор М
ждать что продлят сроки этой нормы (ДПТ), а запрет передавать землю

Додано: 03 лютого 2013 14:23
zemkov
Kapitos писав:Чи стосується ДПТ тих рішень які були видані до 2013 року?
ст.24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності":

3. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.


Суть не в тому коли був наданий дозвіл, а коли відбувається передача (надання) земельних ділянок.
Якщо не встигли вчасно виконати рішення - значить стосується.

Додано: 03 лютого 2013 21:47
Яна2010
Благо, на технички согласование архитектуры не требуется, а что касается проектов, то это совсем стопор...
V_Bobruisk

Додано: 03 лютого 2013 22:28
Solpadeine
Яна2010 писав:Благо, на технички согласование архитектуры не требуется
а земля вже була у власності (користуванні)?

Додано: 04 лютого 2013 16:03
Егор
zemkov писав:ст.24 ЗУ "Про регулювання містобудівної діяльності":

3. У разі відсутності плану зонування або детального плану території, затвердженого відповідно до вимог цього Закону, передача (надання) земельних ділянок із земель державної або комунальної власності у власність чи користування фізичним та юридичним особам для містобудівних потреб забороняється.

Суть не в тому коли був наданий дозвіл, а коли відбувається передача (надання) земельних ділянок.
Якщо не встигли вчасно виконати рішення - значить стосується.
Ну, при "правильном" толковании законодательства, при наличии разрешений и разработанных на момент вступления в силу этих положений закона проектов, они применяться не должны. Это попросту несправедливо (проект могли не утвердить по совершенно не зависящим от заказчика причинам). Но боюсь, при буквальном толковании, особенно от правоохранителей, результат может оказаться обратным.

Додано: 04 лютого 2013 16:56
Giwen
Егор писав:Ну, при "правильном" толковании законодательства, при наличии разрешений и разработанных на момент вступления в силу этих положений закона проектов, они применяться не должны. Это попросту несправедливо (проект могли не утвердить по совершенно не зависящим от заказчика причинам). Но боюсь, при буквальном толковании, особенно от правоохранителей, результат может оказаться обратным.
Все правильно, документація із землеустрою затверджується і на момент затвердження перевіряється на відповідність чинному законодавству із врахуванням змін викладених вище.

Додано: 04 лютого 2013 17:13
Kapitos
Giwen писав:Все правильно, документація із землеустрою затверджується і на момент затвердження перевіряється на відповідність чинному законодавству із врахуванням змін викладених вище.
Ну при нормальному законодавстві все б погодили до нового року, але з цими змінами про комісії, ніхто не брався затверджувати проекти, відповідно і дотягнули до 2013 року, а тепер нові приколи з цими планами...

Додано: 04 лютого 2013 17:29
Егор
Giwen писав:се правильно, документація із землеустрою затверджується і на момент затвердження перевіряється на відповідність чинному законодавству із врахуванням змін викладених вище.
Это отличное толкование по букве закона, не соответствующее, как по мне, духу закона и смыслу права, телеологически порочное. Но шо делать, понимаю, что оно будет превалировать :)))

Кстати, никто не продвинулся в части толкований таким образом, что ранее разработанная граддокументация (проекты застройки, градостроительные обоснования и пр., которые иногда охватывали большой пласт территории и были по содержанию приближены к ДПТ или зонингу) "заменяет" собой собственно ДПТ и зонинг и типа можно землю давать ?

Додано: 04 лютого 2013 18:56
zemkov
Егор писав:ранее разработанная граддокументация (проекты застройки, градостроительные обоснования и пр., которые иногда охватывали большой пласт территории и были по содержанию приближены к ДПТ или зонингу) "заменяет" собой собственно ДПТ и зонинг и типа можно землю давать ?
Можливо наша архітектура занадто лояльна в цьому відношенні, але на сформованих територіях для приватного сектору проблем не виникає.
Хоча, якщо читати пункт 3 ст 24 буквально, то під заборону підпадає навіть безоплатна приватизація, оскільки це також передача.
Тому ІМХО - щось типа "заменяет".