Панове, дозвольте відповісти самому собі.
Провів невелике дослідження, щоб повністю розібратися в темі.
Сподіваюся ця інформація допоможе всім, хто задавався подібними питаннями. Проблема, виявляється, є набагато ширшою, ніж мені здавалося спочатку ... І звичайно вона пов'язана не з будь-якою конкретною ГІС, а, як правило, лежить в площині вимог ДЗК...
По-перше, Quantum ГІС рахує все чесно, це факт. У той же час стверджувати, що інші програми, в т.ч. Digitals, "махлюють", теж не можна.
Оскільки піднімалася проблема прив'язки обчислених площ в Quantum GIS до результатів, отриманих в Digitals (який «відповідає» кадастру), зараз більше говорити буду про Digitals, ніж про заявлену QGIS.
Говорячи про Digitals, використовуються багато параметрів округлення ((
http://www.geosystema.net/forum/viewtopic.php?p=256#256,
http://www.geosystema.net/forum/viewtopic.php?p=256#256,
http://www.geosystema.net/forum/viewtop ... f=1&t=1093 ), і все це для того щоб «відповідати» вимогам обмінних файлів In4 (2 знака по довжині, сантиметрова точність, 4 знака по площі) і xml (3 знаки по довжині, міліметрова точність, 4 знака по площі) нашого ДЗК, тобто координати беруться з дискретною точністю, і саме це викликає часті питання з підрахунком площ.
Міні-дослідження показало (
http://www.geosystema.net/forum/viewtop ... f=1&t=1093 http://vinmap.net/book/ch12s01s02s02.html http://vinmap.net/book/ch12s01s02.html), що програма всередині тримає координати з максимальною точністю. А ось обчислення площ відбувається за віртуально округленими координатами, відповідно до заданих налаштувань, що зроблено для того, щоб емулювати площу в збереженому In4 або xml (хоча Дігіталс, звичайно, вміє обчислювати дуже точно).
В даному прикладі з ділянкою, її площа в більш точному варіанті Digitals складає +1,0000322250000 га, або +10000,322250 м2, що розставляє крапки на i.
Як влучно зауважив один чоловяга з форуму Дігіталс, вимоги In4 або xml до точності координат і балансу площ суперечать не тільки геодезії, але і здоровому глузду. Однак наш Держгеокадастр рулить, так що "маємо те що маємо". Про ідіотські (вибачте за вираз) вимоги до таємності координат чи ключів переходу давайте просто помовчимо на даний момент.
Повертаючись до Quantum: скоріш за все, найбільш універсальним буде підхід з використанням варіанту V2_2, тобто на основі:
«Система координат (підставляємо потрібну)», а для вимірювання довжин і площ в налаштуваннях проекту використовуємо «еліпсоїд (підставляємо потрібний)»
Відповідно, для обчислення площі проекції з урахуванням кривизни Землі використовуємо функцію $area (для довжин - $length, для периметрів - $perimeter etc)
Для «кадастрових» цілей використовуємо варіанти з area($geometry), length($geometry), perimeter($geometry) ну і так далі. Залежно від цілей «загрублюємо» отримані результати. В такому разі будемо отримувати максимально-подібні до Digitals результати.
Проблема з чого ж виникла? З підрахунку площ ґрунтів на певній території… Коли ж вони не збіглися з площею ділянки, довелося виясняти, в чому проблема…
Ось, здається і все по даній проблемі, яку я піднімав.
Дякую всім за поради і участь.