Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Усе що стосується укладання договорів оренди, суборенди ділянок
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 318
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 58
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Орендар — це особа, яка бере у тимчасове користування за певну плату зе­мельну ділянку. Орендарями здебільшого виступають юридичні особи, а та­кож громадяни (фізичні особи). Якщо йдеться про оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогоспо­дарського виробництва, то слід пам'ятати, що відповідно до чинного законо­давства юридичні особи можуть бути орендарями лише за умови, що в їхніх установчих документах передбачено такий вид діяльності. Фізичні ж особи мають право орендувати землю у такому випадку лише за наявності відповід­ної кваліфікації або досвіду роботи в сільському господарстві.

Можливо можете допомогти знайти з якого нормативного акту це взято, та чим можна підтвердити кваліфікацію чи досвід роботи в с/г господарстві.
Чи можливо краще створити ФГ і потім брати ділянку в оренду?

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1364
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 344
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення Astreya »

zemleustriy-ocinka писав:
17 вересня 2019 11:06
Можливо можете допомогти знайти з якого нормативного акту це взято
певно, з застарілої редакції статті 7 закону України "Про фермерське господарство", до 31.03.2016 там була вимога про необхідність додавати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.
З 31.03.2016 року стаття 7 зазначеного закону не містить такої вимоги.

Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 318
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 58
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

Astreya писав:
18 вересня 2019 08:18
певно, з застарілої редакції статті 7 закону України "Про фермерське господарство", до 31.03.2016 там була вимога про необхідність додавати документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.
З 31.03.2016 року стаття 7 зазначеного закону не містить такої вимоги.
Дійсно так. Дякую. Отже для проекту для отримання в оренду ділянки фермерського господарства не потрібно додаткових документів ніж рішення, паспорт та код?

Astreya
Спец
Спец
Повідомлень: 1364
З нами з: 26 березня 2012 09:30
Репутація: 344
Область: Київська
Місце роботи: Інше

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення Astreya »

zemleustriy-ocinka писав:
18 вересня 2019 09:03
Отже для проекту для отримання в оренду ділянки фермерського господарства не потрібно додаткових документів ніж рішення, паспорт та код?
ну, принаймні, я такого в законі про ФГ не знайшла

Аватар користувача
nazar051
Спец
Спец
Повідомлень: 183
З нами з: 04 грудня 2014 14:15
Репутація: 43
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення nazar051 »

zemleustriy-ocinka, Ви в кожному повідомленні змінюєте умови для розгляду ситуації.
Для фермерського у власність фіз особі (у розмірі паю) - ч.6 ст. 118 ЗКУ ".....та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства)..." КабМін повинен дати визнячення "досвід роботи" але не дав. :-(
Для фермерського в оренду фіз особі - до 01.03.2016 можна було без торгів, після - тік на торги.
Для фермерського (як юр особі) в оренду - тільки торги.
Для в.т.с-г в. фізичній особі в оренду- неоднозначно відносяться посадові особи, але це питання неврегульовано. Пункти які "за" : ч. 3 ст. 22 ЗКУ "Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування: а) громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства;" п. б , в ч. 1 ст. 90 ЗКУ "б) самостійно господарювати на землі; в) власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену продукцію;"

Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 318
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 58
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

nazar051,
nazar051 писав:
20 вересня 2019 11:50
zemleustriy-ocinka, Ви в кожному повідомленні змінюєте умови для розгляду ситуації.

Я писав лише про оренду фіз. особою. Дозвіл наданий фіз. особі, але знайшовши таке роз'яснення лише запитав чи не простіше буде працювати з ФГ.
zemleustriy-ocinka писав:
17 вересня 2019 11:06
Орендар — це особа, яка бере у тимчасове користування за певну плату зе­мельну ділянку. Орендарями здебільшого виступають юридичні особи, а та­кож громадяни (фізичні особи). Якщо йдеться про оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогоспо­дарського виробництва, то слід пам'ятати, що відповідно до чинного законо­давства юридичні особи можуть бути орендарями лише за умови, що в їхніх установчих документах передбачено такий вид діяльності. Фізичні ж особи мають право орендувати землю у такому випадку лише за наявності відповід­ної кваліфікації або досвіду роботи в сільському господарстві.
Згідно ч.6 ст. 118 ЗКУ ".....та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства)...". От і цікавить чи для оренди ця норма застосовується?

Аватар користувача
nazar051
Спец
Спец
Повідомлень: 183
З нами з: 04 грудня 2014 14:15
Репутація: 43
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення nazar051 »

zemleustriy-ocinka, викладіть повністю ситуацію, яка склалась.

Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 318
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 58
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

nazar051, на земельній ділянці розміщений господарський двір - склади, гаражі, зерносховища і т.п. Вони належать фіз. особі. Сільська рада дає дозвіл на розробку Проекту фіз. особі для ведення товарного с.г. В людини є досвід роботи в колгоспах та с/г підприємствах, сьогодні принесли Трудові книжки з відмітками. Достатньо, щоб довести досвід роботи?

Аватар користувача
nazar051
Спец
Спец
Повідомлень: 183
З нами з: 04 грудня 2014 14:15
Репутація: 43
Область: Запорізька
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення nazar051 »

zemleustriy-ocinka, тут непотрібно доводити досвід роботи в с-г підприємствах, потрібно довести статус об'єктів (склади, госп.двори, гаражі), що це обєкти с-г виробництва а не промисловості чи ще чогось, передивіться право власності (там повинно бути вказано в якій-небудь формі, що це об'єкти які використовуються у с-г виробництві, або якесь формулювання що експерту було зрозуміло чого ділянка формується для в.т.с-г.в.).
P.S. з моєї точки зору, поняття "досвід роботи в с-г підприєстві" є загальним і неповинен сприйматись буквально, бо в с-г підприємстві працює велика к-сть осіб в т.ч. і обслуговуючий персонал і кадровик і водій, які також попадають під "досвід роботи в с-г підприєстві" алефактично в цьому нічого нерозуміють. Плюс тут недоробка КабМіну, бо ч. 4 прикінцевих положень ЗКУ зобовязую їх привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом.

Аватар користувача
XartySeP
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 14
З нами з: 24 травня 2016 09:25
Репутація: -3
Область: Полтавська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення XartySeP »

Добрий день. Тут така ситуація, є земельна ділянка в межах населеного пункту на яку в 2005 році було заключено договір оренди і вказали що земельна ділянка буде для товарного сільськогосподарського виробництва(просто вказали таке цільове призначення) але вона з самого початку використовувалась, для простого городництва, так як площа її всього 0,3572 га. І договір на неї закінчився в минулому році. А зараз інша фізична особа(просто громадянин) хоче взяти цю земельну ділянку в оренду. І таке питання, чи можна якось передати в оренду цій особі земельну ділянку, без аукціону? Чи аукціон є обов'язковою процедурою, для оренди з цим цільовим призначенням?

Аватар користувача
zemleustriy-ocinka
Спец
Спец
Повідомлень: 318
З нами з: 15 липня 2019 12:21
Репутація: 58
Область: Черкаська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Оренда ділянки товарного с/г виробництва фізичною особою

Повідомлення zemleustriy-ocinka »

XartySeP, через аукціон або Проект по зміні цільового на городництво. Земельний кодекс:
"Стаття 36. Земельні ділянки для городництва

1. Громадянам або їх об'єднанням із земель державної або комунальної власності можуть надаватися в оренду земельні ділянки для городництва."

Але аукціон не так вже й важко провести, та Проект по зміні ЦП на мою думку буде швидше

Відповісти