Сторінка 1 з 1

Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 16 грудня 2020 18:16
tymoshukab
Багато земель за межами населених пунктів поросли самосівом, законодавство про видалення зелених насаджень знайшов тільки для населених пунктів. На питання як видаляти самосів із приватних ділянок за межами населених пунктів екологи одноголосно стверджують, що можна без дозволів, але виникло інше питання як це все добро вивозити? які дозволи потрібні і де їх брати?

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 16 грудня 2020 21:48
Zemelja
Любая продукция, выросшая на частном участке, является ЧАСТНОЙ собственностью! Делайте с ней все, что считаете нужным! Все остальное от совка....

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 17 грудня 2020 11:26
tymoshukab
Zemelja писав: 16 грудня 2020 21:48 Любая продукция, выросшая на частном участке, является ЧАСТНОЙ собственностью! Делайте с ней все, что считаете нужным! Все остальное от совка....
Це зрозуміло! Питання не в цьому, наприклад, зрізали ви той самосів (сосни 20см в діаметрі) і везете додому на дрова і тут зупиняє поліція і запитує документ на дерева, що робити везти на ділянку і звіряти пеньки? як пояснити, що це не ліс крадений?

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 17 грудня 2020 11:38
Shyrik27
Якщо вірно пам'ятаю, то вони на місці мають скласти адмін протокол, вказавши всі обставини. До того ж, якщо це відбувається не за процесом зрізання, то вони ще мають довести, що саме Ви спиляли ці дерева, і що саме ці дерева залишили той пеньок, по якому вони визначають місце росту дерева, і як наслідок ступінь Вашої провини (адмін, кримінал). Це як мінімум траселогічна експертиза інструменту яким було спиляно дерево. Тут вже в судовому порядку скасовується - є відповідні рішення. А якщо ви вже везете, то тут питання відносне. Стосовно самозаліснення: навіть якщо це Ваш пай, то спочатку винесення його в натуру, а вже потім його користування.
Це в теорії, на практиці, все що стосується лісу - темний ліс. Це мафія, з якої чудово кормляться як екологи, так і лісгоспи.

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 17 грудня 2020 19:42
tymoshukab
Shyrik27 писав: 17 грудня 2020 11:38 Якщо вірно пам'ятаю, то вони на місці мають скласти адмін протокол, вказавши всі обставини. До того ж, якщо це відбувається не за процесом зрізання, то вони ще мають довести, що саме Ви спиляли ці дерева, і що саме ці дерева залишили той пеньок, по якому вони визначають місце росту дерева, і як наслідок ступінь Вашої провини (адмін, кримінал). Це як мінімум траселогічна експертиза інструменту яким було спиляно дерево. Тут вже в судовому порядку скасовується - є відповідні рішення. А якщо ви вже везете, то тут питання відносне. Стосовно самозаліснення: навіть якщо це Ваш пай, то спочатку винесення його в натуру, а вже потім його користування.
Це в теорії, на практиці, все що стосується лісу - темний ліс. Це мафія, з якої чудово кормляться як екологи, так і лісгоспи.
Саме так і розпитуючи всі інстанції ніхто не може сказати чітко, наш еколог говорить що зрізання дерев на сг ділянках за межами нп приватної власності проводиться без дозволів так як це приведення земельної ділянки до її правильного використання, за вивіз він ще буде питатися в обласній екології тому чекаєм, в поліції на це питання відповіли, що треба довідку з омс, а яку ніхто не знає. Поки висновок різати і надіятись на своє щастя, що ніхто не "вшкварить" одним словом цитата "Це в теорії, на практиці, все що стосується лісу - темний ліс. Це мафія, з якої чудово кормляться як екологи, так і лісгоспи"

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 21 грудня 2020 10:34
zemleustriy-ocinka
tymoshukab писав: 17 грудня 2020 19:42 Саме так і розпитуючи всі інстанції ніхто не може сказати чітко, наш еколог говорить що зрізання дерев на сг ділянках за межами нп приватної власності проводиться без дозволів так як це приведення земельної ділянки до її правильного використання, за вивіз він ще буде питатися в обласній екології тому чекаєм, в поліції на це питання відповіли, що треба довідку з омс, а яку ніхто не знає. Поки висновок різати і надіятись на своє щастя, що ніхто не "вшкварить" одним словом цитата "Це в теорії, на практиці, все що стосується лісу - темний ліс. Це мафія, з якої чудово кормляться як екологи, так і лісгоспи"
Працюючи в ОМС складали протокол на вирізку дерев (правда для підприємства). Комісія із земельних питань виїжджає, обстежує і в протоколі зазначає вид та кількість дерев. Там ще й класифікація по товщині була (щось типу 3 тополі товщиною стовбура 40-60 см)

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 21 грудня 2020 20:30
tymoshukab
zemleustriy-ocinka писав: 21 грудня 2020 10:34 Працюючи в ОМС складали протокол на вирізку дерев (правда для підприємства). Комісія із земельних питань виїжджає, обстежує і в протоколі зазначає вид та кількість дерев. Там ще й класифікація по товщині була (щось типу 3 тополі товщиною стовбура 40-60 см)
Ну це вже щось, дякую) можна впринципі спробувати, то комісії доведеться попотіти)

Re: Ділянки для ведення ОСГ зарослі самосівом

Додано: 22 грудня 2020 09:40
Alexxp
Зверніть увагу
постанову КМУ від 1 серпня 2006 р. № 1045
Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах
8. У процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров'ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акта відповідно до пункту 4 цього Порядку.
10. Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.

Невитребувані паї - самозаліснені. Ваш досвід приведення до "нормального" стану

Додано: 24 лютого 2023 11:33
Shche
Доброго дня шановне товариство. Хочу щоб поділилися досвідом. До прикладу: Рада надає в оренду невитребувані паї(рілля), які на даний час заросли лісом(самозаліснилися).

Орендар після отримання ділянки в оренду приводить ділянку до стану, щоб її можна було використовувати за призначенням - вирізує той ліс і продає. Звісно рада від того має - "ЗЕРО". Ділянки за МЕЖАМИ населених пунктів.

Чи має хто досвід, щоб рада(комунгосп) сама "приводила" ділянки до стану, коли можна використовувати ділянку за призначенням. Чи приймав хто Положення, порядок, про видалення цих зарослів? Як виходите з таких ситуацій? Дякую

Невитребувані паї - самозаліснені. Ваш досвід приведення до "нормального" стану

Додано: 27 лютого 2023 05:49
Oleg
Також цікавить це питання. Так як усі "порядки", постанови стосуються населених пунктів. Наразі, за межами не зустрічав.

Невитребувані паї - самозаліснені. Ваш досвід приведення до "нормального" стану

Додано: 27 лютого 2023 09:05
Alexxp
Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/104 ... D0%BF#Text
Про затвердження Порядку вирубування дерев і чагарників та використання одержаної при цьому деревини у разі зміни цільового призначення земельних лісових ділянок або встановлення сервітуту з метою їх використання в цілях, не пов’язаних із веденням лісового господарства, та переведення земельних лісових ділянок до нелісових земель
https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverd ... rev-i-a105

щодо
Видалення зелених насаджень на земельній ділянці, яка перебуває у приватній власності, та на присадибній ділянці здійснюється за рішенням власника (користувача) земельної ділянки без сплати їх відновної вартості.
Вже писали
тут
https://zemres.com/forum/viewtopic.php?t=8368

Невитребувані паї - самозаліснені. Ваш досвід приведення до "нормального" стану

Додано: 28 лютого 2023 08:43
Shche
Alexxp писав: 27 лютого 2023 09:05 Вже писали
тут
Модератори, об'єднайте теми, будь ласка