Сторінка 1 з 5

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 04 червня 2021 16:00
vitas007
Ціль теми "вивести" приклад який задовільнить нас (розробників) та перевіряючих (в.т.ч. реєстраторів)...
Прохання заливать приклади які пройшли реєстрацію або мають пройти.

Згідно: (стаття 55 ЗУ Про землеустрій).
Технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає:
д) відомості про встановлені межові знаки"

Задумка автора даного введеного документу: "На кадастровому плані варто додавати опис межових знаків (що саме стало межовим знаком, його характеристики). Проте найголовнішу роль тепер відіграватимуть координати поворотних точок межі у земельному кадастрі. Якщо при формуванні земельної ділянки «пристиковуємося» до межі сусідньої земельної ділянки, то нові межові знаки можна не встановлювати і можна описати існуючі межові знаки або споруди."

Тобто я розумію так, потрібно відображати таблицю із вже встановленими межовими знаками та окремо із таблицею як встановлюють..

Від себе ще додам, проблема в тому, що в хмл немає блоку який містить інформацію про номер, дату, опис з чим і як і де межовий знак "встановлений", відповідно і в дзк немає цієї інформації.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 04 червня 2021 16:37
murrrchik
vitas007, а ще ж не забувайте про ст. 106 ЗКУ:
Місцезнаходження межових знаків у разі їх визначення або встановлення відображається у матеріалах землевпорядного проектування та геодезичних вишукувань, а також на кадастрових планах земельних ділянок
Тобто, виходить так, що у технічках "відомості про встановлені межові знаки" мають бути окремим документом, але інформацію потрібно дублювати ще й на кадастровий і на геодезичні вишукування. А у проекті інформація про межову знаки вказується лиш на кадастровому та на геодезичних вишукуваннях. Геть незрозуміла позиція з практичної точки зору.
Були надії на вчорашній вебінар, що там щось роз'яснять, але сподівання виявилися марними. А дуже хотілося б почути чітке пояснення і навіть побачити зразок документів, або хоча б чіткі вимоги до них з конкретним переліком необхідної інформації та форми її подання. Мрії-мрії...

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 19:21
fendak
Скільки людей, стільки думок, але на мій погляд "відомості про встановлені межові знаки" в документацію додані у зв'язку з тим, що відтепер згідно із змінами в ст.106 ЗКУ "2. Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній."

Тобто, межові знаки встановленого зразка уже відмінили. І встановлювати їх при наявності на місцевості якихось рубежів більше нема потреби. Але описати ці рубежі якось треба. Це треба робити в кадастровому плані.

Саме тому згідно ст.34 ЗУ "Про землеустрій" на кадастровму плані мають бути відображені "відомості про встановлені межові знаки (у разі формування земельної ділянки)". Тобто, тільки в проектах. В технічках не треба. В технічці відомості про встановлені межові знаки винесені в окремий шаблон тому, що головна мета технічки - це встановлення меж. А проектом ділянку тільки проектуємо і встановлення меж ним не передбачено. Але описати існуючі (якщо такі є) треба.

Ст.198 ЗКУ вимагає погодження меж із суміжними землекористувачами ще на стадії кадастрової зйомки. Тому багато-хто продовжував в проект додавати Акт погодження меж, хоч його наявність в документації уже давно скасували. Оскільки Земельний кодекс України в діючій редакції не зазначає нам у якій формі відбувається погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами, то чому б не погоджувати межі у Відомості про встановлення межових знаків, наявність якої вимагається в кадастровому плані (тільки у разі формування земельної ділянки)? Тому моя пропозиція - робити ці відомості в проекті окремим додатком до кадастрового плану, де зразу заодно і погоджувати межі із суміжними землекористувачами.
Якщо земельна ділянка тільки проектується в загальному масиві і на ній відсутні будь-які межі, то тоді у відомості будемо писати: "При кадастровій зйомці встановлених межових знаків не виявлено. Перенесення меж земельної ділянки в натуру відбудеться після затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.". Але, коли межі (усі, чи частина) збігаються із певними об'єктами на місцевості, тоді це треба буде описувати у відомості. Решту (які не встановлені) межових знаків будемо відображати, як і раніше у Акті прийому-передачі межових знаків на зберігання. Він уже не є складовою проекту. І тут два варіанти:
1) додавати його все одно в проект, погоджувати, як і раніше, але просто не сканувати, і потім на основі нього робити перенесення в натуру меж.
2) робити після проекту ще окрему документацію щодо встановлення меж, як робили раніше.
Зразок такої відомості можна переглянути ТУТ

Щодо технічної документації щодо встановлення меж, то тут, на мій погляд, відомістю про встановлені межові знаки може бути і сам Акт прийому-передачі межових знаків. Тобто, доцільно поєднати два в одному. Адже інструкцію про встановлення меж ніхто не скасував. Єдине, що тепер межові знаки можуть бути майже чим завгодно, що можна закріпити на місцевості. І одночасно в тому ж акті треба показати (описати) межі, які збігаються із певними рубежами на місцевості (а не тільки ті, які були встановлені (відновлені) при кадастровій зйомці).

З практичної сторони в плані створення таких матеріалів завдання ускладнюється. Але зато тепер воно більше відповідає дійсності. Бо насправді дуже часто межові знаки не встановлювалися там, де є огорожі чи інші рубежі.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 20:07
Azhimut
fendak, полет творческой СИЗа в графике и текстовке возможен только после скасування 376-го наказа. Твердых шаблонов больше не должно быть - и это прекрасно, а с учетом того, что самых резвых ДКР-ов любителей методичек, бумажного хлама дублирующего самого себя приструнят, жизнь практикующего землеустроителя заиграет новыми красками.
И да, вот тогда 198-я статья ЗКУ будет просто рекомендацией, как можно погоджувать границы по-новому: опросом, запросом в омс - были ли межевые споры по моему объекту, обменом сообщениями в вайбере да как угодно, ибо беспокоить соседей, особенно если на его участке установлены границы (кад.номер) и моя съемка показала, что да, норм - некомильфо. Как-то так. ;-))

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 21:13
fendak
Azhimut, але тут творчість насправді мінімальна. Адже в Інструкції із встановлення меж написано:
3.8. Межові знаки не встановлюються:

у спільних поворотних точках меж суміжних земельних ділянок,
на яких раніше встановлено межові знаки. У такому випадку раніше
встановлений межовий знак використовується для опису кожної
суміжної земельної ділянки
(суміжних земельних ділянок) у складі
відповідної документації із землеустрою

Тобто, описувати наявні межові знаки в Акті можна.
А враховуючи те, що тепер межовими знаками можуть бути не тільки точкові об'єкти, а й лінійні (так написано в ст.106 - "Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі" і дальше перераховано різні лінійні об'єкти), то виходячи з цього, описувати в акті можна цілі межі тепер, а не тільки межові знаки в тому розумінні, в якому вони були раніше. Закон має більшу силу, ніж Наказ.

Не зрозуміло тільки, як бути з номерами межових знаків. Адже вони в інструкції із встановлення меж залишилися. Але зрозуіло, що номер не омже бути розміщений наприклад, на такому межовому знаку, як "канал" чи "рослинна смуга". Тому логічно припустити, що номери межових знаків уже також не обов'язкові.

Також не зрозуміло, що відображати у списку межових знаків тепер. Цілі огорожі і канави?

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 21:34
Калибер
fendak писав: 05 червня 2021 21:13 Тобто, описувати наявні межові знаки в Акті можна
а ті що раніше встановлені (номера знаків всі знають?), чи вони просто на бумазі встановлені? Я думаю так в кад планах текстом прописуємо: 1) щодо проектів відведення у полях про межові знаки - інфа відсутдя (бо в ДЗК у хмелях інформація про встановлені межові знаки відсутня. 2) Щодо обмежень та меж земельної ділянки - як що обмежень фактично не має (або не зареєстровані в ДЗК) - також пишимо, що інфа відсутня + межі на момент складання проекту не встановлювалися!!! А ось тепер за технічки - то прописуємо так: межові знаки не встановлювалися бо надаємо відомості про існуючі межі земельної ділянки (тобто по всьому периметру ділянки межа співпадає з існуючою огорожею, тощо (це як приклад). І саме головне те що Інструкція про встановлення меж вже не відповідає вищим законам, тоб-то згідно законодавству ії окремі тлумачення вже не мають юридичної сили, бо Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Кодексом, діють у частині, що не суперечить цьому Кодексу (ЗКУ - прикінцеві положення)

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 21:50
fendak
Калибер писав: 05 червня 2021 21:34 а ті що раніше встановлені (номера знаків всі знають?), чи вони просто на бумазі встановлені?
Не розумію, звідки взагалі в багатьох взялася ідея, що на кадастровому плані треба показувати номери межових знаків? Де про це написано? Хіба відомості - це номери? Відомості це більше опис межових знаків. А опис - це поняття загальне. Що хочеш - те описуєш. Чи десь конретно є роз'яснення що таке "відомості про межові знаки"?

Взяти би того ..., хто писав ці закони в такому розмитому вигляді, посадити тут - і хай пояснює. Понабирають там всяких, понаписують різного брєду - а ви потім розбирайте це. В законі має бути кожна буква, кожне слово чітко прописано.

В мене особисто складається враження, що той, хто писав статтю 106 просто не мав уявлення, що таке межовий знак згідно Інструкції, що таке межовий знак на практиці.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 21:53
Калибер
fendak писав: 05 червня 2021 21:50 А опис - це поняття загальне. Що хочеш - те описуєш
згоден з Вами на всі 100% +

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 22:25
Azhimut
fendak писав: 05 червня 2021 21:13 Azhimut, але тут творчість насправді мінімальна. Адже в Інструкції із встановлення меж написано
Я пишу про конец лета, к тому времени не будет Инструкции, а СИЗ-ы будут писать действительно продукты собственной интеллектуальной деятельности, а не списанные у соседа по парте.
Резюме: любой написанный СИЗ-ом продукт будет априори правильным, если будет руководствоваться духом закона, а не буквой (шаблоном).

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 22:31
Калибер
Azhimut писав: 05 червня 2021 22:25 Я пишу про конец лета, к тому времени не будет Инструкции
колега, я трохи вище згадував що "Інструкція про встановлення меж вже не відповідає вищим законам, тоб-то згідно законодавству ії окремі тлумачення вже не мають юридичної сили, бо Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Кодексом, діють у частині, що не суперечить цьому Кодексу (ЗКУ - прикінцеві положення)" Тоб то вже і кінця літа не треба чекати... :-)

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 05 червня 2021 22:43
Azhimut
Калибер писав: 05 червня 2021 22:31 колега, я трохи вище згадував що "Інструкція про встановлення меж вже не відповідає вищим законам
Я про тот момент, когда любое должностное лицо, найдя Инструкцию на сайте рада гов юэй прочитает "втратила чиннисть", а пока ждем - работаем с ДКР-ми, ОМС, приучая их к новым документациям, к новой идеологии землеустройства и кадастра.
Carthago delenda est :-)

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 07 червня 2021 17:02
KolS
Планую на основі цих матеріалів, скласти майбутню "відомість...."
Spoiler
IMG_20190527_142419.jpg
Spoiler
IMG_20190527_142343.jpg
Щоб автоматизувати процес, потрібно додати можливість "прив'язки" фото до межових знаків. У GIS6 є щось подібне при "прив'язці" скан проекту до ділянки
Spoiler
Безымянный1111.jpg
. Що скажете, про таку відомість?

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 07 червня 2021 17:09
swlutsk
Колеги поділіться думками у Вас "Відомість" буде з датою, бо ж "ВСТАНОВЛЕНІ"
чи без дати, бо ж документація не ЗАТВЕРДЖЕНА:)
)) така собі віртуальна реальність

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 09:04
Azhimut
Лист ДГК щодо відомостей про встановлені межові знаки
Spoiler
6673.pdf

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 18:50
ValShki
Чудовий лист в дусі Держгеокадастру. Водичка, водичка..., можите додавати які хочите "відомості", але на кадастровому плані вони повинні бути. Тобто реєстратор в праві дати відмову спираючись на ст.34 не зважаючи на будь які додані окремо "відомості". Так і не зрозуміло як ці відомості про встановлені межові знаки повинні виглядати на кадастровому плані.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 19:33
Калибер
ValShki писав: 09 червня 2021 18:50 Так і не зрозуміло як ці відомості про встановлені межові знаки повинні виглядати на кадастровому плані.
саме прикольно що і кад реєстратор не розуміє як воно повинно виглядати, тож робіть на свій розсуд. (ну якщо Ви межові знаки не встановлювали-так і напишіть на кад плані "відомості відсутні", ну а якщо межа проходе по огорожі чи там ще по чомусь то по фантазуйте і опишіть це.) П.С. Ми вже так робимо.

Відправлено через 4 хвилини 1 секунду:
ValShki писав: 09 червня 2021 18:50 але на кадастровому плані вони повинні бути
ми робимо так (для ТД) на кад плані прописуємо -
Spoiler
відомості на кад плані.png

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 21:01
Azhimut
Калибер писав: 09 червня 2021 19:37для ТД
відомості про встановлені межові знаки в кад.плані ВІДСУТНІ, тому що формування ЗД лише при проектах.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 21:15
Калибер
Azhimut писав: 09 червня 2021 21:01 відомості про встановлені межові знаки в кад.плані ВІДСУТНІ, тому що формування ЗД лише при проектах.
Згоден з Вами, але я вже пройшов по новому не одну реєстрацію, шаблон залишу, це не в напряг мені (тим баче це не заборонено), можно на кад плані даже фото об'єкта додати (ну я жартую-шучю) :-)

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 21:33
murrrchik
Калибер писав: 09 червня 2021 19:37 П.С. Ми вже так робимо.
І є вже позитивні результати?

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 09 червня 2021 21:46
Калибер
murrrchik писав: 09 червня 2021 21:33 І є вже позитивні результати?
всі результати позитивні. Відмов не має.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 10 червня 2021 11:16
Azhimut
Калибер писав: 09 червня 2021 21:15 Згоден з Вами, але я вже пройшов по новому не одну реєстрацію, шаблон залишу
А раніше ви не проходили технічкой по-старому? Шаблон залишився. НІЧОГО НЕ ЗМІНЮЄМО. Зміни стосуються лише в кад.плані у складі проекта землеустрою. Відомості про встановлені межові знаки в технічці йдуть окремим документом.

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 10 червня 2021 11:52
Калибер
Azhimut писав: 10 червня 2021 11:16 Шаблон залишився. НІЧОГО НЕ ЗМІНЮЄМО
ми ще змінили пояснювальну записку відповідно до ст.29 ЗУ "Про землеустрій"

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 10 червня 2021 11:53
Azhimut
Калибер, ничего, что я про кадастровый план?

Відправлено через 2 хвилини 25 секунд:
Калибер писав: 10 червня 2021 11:52 ми ще змінили пояснювальну записку відповідно до ст.29 ЗУ "Про землеустрій"
А мы еще повыкидовали паспортные данные заказчика, план меж и згоду на відновлення меж

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 12 червня 2021 08:55
fendak
Цікава річ.
На скільки я зрозумів із ст.106 ЗКУ, межовимий знак - це тепер не тільки точковий, а й лінійний об'єкт:
"2. Межовими знаками можуть бути природні чи штучні споруди і рубежі (річки, струмки, канали, лісосмуги, рослинні смуги, дерева, стежки, рівчаки, стіни, паркани, огорожа, шляхові споруди, бетонні або металеві стовпи, плити, моноліти, камені, інші споруди і рубежі), що збігаються із межею земельної ділянки або спеціально встановлюються на ній."

Тобто, виходить, що межовим знаком може бути річка. Межовим знаком може бути огорожа.
Бо інакше в статті написали б по-іншому: "2. Межами земельних ділянок можуть бути природні та штучні споруди..."
Ну або цю статтю писала якась неграмотна людина, яка не розрізняла поняття межового знака і поняття межі земельної ділянки. Але навряд чи.

Виходячи з цього, у списку межових знаків можна показувати тепер не тільки точкові об'єкти, але й цілі огорожі. Така виходить логіка.
Правда, за цією логікою, якщо уся межа земельної ділянки проходить по металевій огорожі, то виходить, що вся межа - це один суцільний межовий знак?

Позначати лініійні межові знаки у відомості про встановлені межові знаки (в т.ч. на кадастровому плані), мабуть, треба відповідними умовними позначеннями для позначень огорож. Типу цього:
► Показати

В ст.106 чітко прописано, що такі лінійні (чи полілінійні) умовні знаки "можуть спеціально встановлюватися на ній"

Тобто, навіть ми, як розробники документації, під час перенесення меж в натуру, можемо, наприклад, викопати там канаву, поставити камінь, посадити дерево? І це буде відповідати способу встановлення межового знаку згідно ст.106?

Зразок Відомості про встановлені межові знаки

Додано: 12 червня 2021 09:03
Azhimut
fendak, думаю детализировать забор/ограждение - уже перебор, пишем "існуючий паркан/ існуюча огорожа" и будет хорошо.