Коментарі Земельної спілки України

Різні новини, що стосуються Асоціації "Земельна Спілка України"
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!

БолечкаВ
Молодший спец :)
Молодший спец :)
Повідомлень: 35
З нами з: 19 серпня 2011 12:08
Репутація: 0
Область: м.Севастополь

Повідомлення БолечкаВ »

Землеустроители! Ну никак я не могу понять наличие в проекте отвода (проектные работы) акта перенесения в натуру и др.(технические)......

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1792
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 49
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

Admin писав:Комментарий Земельного союза Украины к законопроекту «О внесении изменений к некоторым законодательным актам относительно усовершенствования процедуры отвода земельных участков и изменения их целевого назначения»
Цікаво, що собою мають представляти коментарі? Мені чомусь думається, що це певна оцінка НЕЗАЛЕЖНИХ землевпорядників тим законодавчим тенденціям, які відбуваються в країні.
На мою думку цей законопроект є дуже показовим, особливо після внесених поправок до ЗУ про розмежування земель (розширення повноважень органів Держземагенства). Оскільки цим законопроектом взагалі пропонується надати їм безобмежні повноваження.
Чого варте лише "Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або обласна, районна, сільська, селищна чи міська рада у місячний строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та зміну її цільового призначення"
Таким чином не передбачається жодних умов для розпорядників земель (ОМС та РДА) для відхилення проекту відведення та не надання земельної ділянки. В той час як наступним абзацом передбачена відмова лише у разі зміни ціьогово призначення.
А за умови, що проект відведення може бути погоджений одноосібно тероргнаном Держземагенства, матимемо ситуацію за якої все вирішуватиме одна особа начрай(обл)зем.
Тим більше законопроект не передбачає, а хто ж встановлюватиме список "контор", в яких потрібно буде погоджувати проект відведення, чи не любий Держкомзьом?
У разі прийняття цього законопроекту, мрія Даниленка про розширення Держкомзему до міністрерства виходить на фініншну пряму...
Запрошую до обговорення терміну "викопіювання з кадастрового плану", який на думку Земельного союзу вирішить питання "о предоставлении участка не графические материалы, составленные в произвольной форме (как это имеет место сейчас)".
P.S. Ось Вам негативний варіант коментаря, ну звичайно, можна і написати повний одобрямс: "як нам відразу стане добре". Бажаю Земельному союзу в своїх коментарях додавати більше харизми і професіоналізму...

ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 6
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Volodar писав:Цікаво, що собою мають представляти коментарі? Мені чомусь думається, що це певна оцінка НЕЗАЛЕЖНИХ землевпорядників тим законодавчим тенденціям, які відбуваються в країні.
Значить - Земельний союз не такий і Незалежний від Держземагенства... Тому останні коментарі більше схожі на підтримку, а не на критику недоліків.

Аватар користувача
dexter3000
Спец
Спец
Повідомлень: 1353
З нами з: 29 серпня 2007 17:38
Репутація: 6
Область: м.Київ
Місце роботи: Не маю відношення до землевпорядкування

Повідомлення dexter3000 »

ZIC писав:Значить - Земельний союз не такий і Незалежний від Держземагенства... Тому останні коментарі більше схожі на підтримку, а не на критику недоліків.
Одно только критиканство не является признаком независимости. Данным законопроектом предусматривается существенное упрощение согласования проектов отвода - остаются, по сути, только земельные ресурсы и архитектура. Так что бывают и прогрессивные инициативы агентства. Ко второму чтению и принятию в целом, которые должны произойти завтра, законопроект будет доработан.

Аватар користувача
zemkov
Спец
Спец
Повідомлень: 690
З нами з: 26 вересня 2007 20:45
Репутація: 0

Повідомлення zemkov »

dexter3000 писав:...остаются, по сути, только земельные ресурсы и архитектура
Погоджуюсь, що це - таки суттєвий позитив, який своєю вагою може переважити інші негативні моменти.
З іншого боку щодо критики на рахунок можливого свавілля окремої посадової особи (чи то держкомзему в цілому) - як на мене, легше мати справу з одним, нехай високопосадовим "розумником", ніж з комісією, де ніколи не знайдеш крайнього.

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1792
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 49
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

dexter3000 писав:Данным законопроектом предусматривается существенное упрощение согласования проектов отвода - остаются, по сути, только земельные ресурсы и архитектура.
Ви дійсно вважаєте "прогресивною ініціативою", за якою Агенство буде погоджувати проекти і одночасно надавати земельні ділянки с/г призначення у власність або користування??? (враховуючи цей законопроект і про розмежування) За такої схеми будь-які погодження зайві.
Навіть за радянських часів повноваження надання і погодження розподілялися між різними органами.
P.S. Можливо я оперую якимись консервативними поглядами...

Додано спустя 5 хвилин 27 секунд:
dexter3000 писав:Одно только критиканство не является признаком независимости.
Звичайно, ні. Незалежність це занадто абстактне поняття. Мабуть ніхто себе не може назвати незалежним. Тому будь-яка критика або підтримка є позицією певного кола групи інтересів. Тільки ці інтереси в кожного свої. morgny

Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Volodar писав:Ви дійсно вважаєте "прогресивною ініціативою", за якою Агенство буде погоджувати проекти і одночасно надавати земельні ділянки с/г призначення у власність або користування??? (враховуючи цей законопроект і про розмежування) За такої схеми будь-які погодження зайві.
А якщо Гарант все ж таки ветує норми щодо Держземагентства у законі про розмежування? Хоча я все більше утверджуюсь в думці, що зараз тим, хто бере участь у вирішенні подібних питань, начхати на все.

На мій особистий погляд, вирішувати проблеми встановлення та зміни цільового призначення земельних ділянок необхідно ширше і комплексніше з переглядом питання існуючих категорій, із зміною підходу до територіального планування. В законопроекті немає головного - вичерпного переліку випадків, коли проект може бути погоджений або коли у погодженні може бути відмовлено. Але на даний час я не бачу тих, хто в змозі таке виписати, крім того - відсутня політична воля. Весь цей безлад буде тривати ще довго. І додаткові погодження проблему не вирішать. Ці погодження зараз є засобом викачування грошей. Тому скорочення їх кількості надасть більше позитиву, аніж негативу (хоча випадки зловживання цим безперечно будуть).

ZIC
Спец
Спец
Повідомлень: 1094
З нами з: 14 травня 2010 17:36
Репутація: 6
Область: м.Київ
Місце роботи: Інше

Повідомлення ZIC »

Volodar писав:За такої схеми будь-які погодження зайві. Навіть за радянських часів повноваження надання і погодження розподілялися між різними органами.
Ключове слово тут (і взагалі - в останній час) - "Схема". Не вдалось протягнути з наскоку закон про ринок земель с/г призначення - реалізується схема розтаскування ключових положень (потрібних деяким ефективним менеджерам) по різним законам! Головне - щоб потрібні Схеми працювали!

LGU
Спец
Спец
Повідомлень: 404
З нами з: 08 червня 2008 15:27
Репутація: 0
Область: Київська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення LGU »

SBB писав:Тому скорочення їх кількості надасть більше позитиву, аніж негативу (хоча випадки зловживання цим безперечно будуть).
После "скорочення погоджень в будівництві", при действующей теперь "упрощенной" процедуре узаканивания построек (ввода в эксплуатацию)- то что стоило 300 у.е. теперь стоит 7000 у.е.
Вот почему есть опасения, что после очередного "упрощения", ведущего к монополии одной структуры цена вопроса возрастет неимоверно!

Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Законопроект 11116 "О внесении изменений к некоторым законодательным актам относительно усовершенствования процедуры отвода земельных участков и изменения их целевого назначения" принят

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1792
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 49
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

SBB писав:Законопроект 11116 "О внесении изменений к некоторым законодательным актам относительно усовершенствования процедуры отвода земельных участков и изменения их целевого назначения" принят
Мабуть на краще

VAlex
Спец
Спец
Повідомлень: 125
З нами з: 16 вересня 2009 18:44
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська

Повідомлення VAlex »

Volodar,
Я повністю вас підтримую. Якщо не має чітких "правил гри" то не можливо "грати", тобто визначитись з відведенням земділянки. Оскільки хто погодив, той і розпоряджається землею с/г призначення. Хвала Держземагенству!!!!!! Молодці, лоббісти!

Додано спустя 6 хвилин 8 секунд:
Не розумію, як так можна. Навіщо тоді Перехідні положення ЗК України? Навіщо повноваження органів виквлади та органів місцевого самоврядування, комісія з розгляду питань, пов'язаних з погодженням землевпорядноі документації та і взагалі проект відведення. Нумо робити відвідав землі вперше по Техдокументаціі!

Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Закон "О внесении изменений к некоторым законодательным актам относительно усовершенствования процедуры отвода земельных участков и изменения их целевого назначения" подписан Президентом Украины

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1792
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 49
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

SBB писав:Закон "О внесении изменений к некоторым законодательным актам относительно усовершенствования процедуры отвода земельных участков и изменения их целевого назначения" подписан Президентом Украины
А цей коли підпише, завтра?
17) частину третю статті 1861 викласти в такій редакції:
"До складу Комісії входять посадові усоби, уповноважені центральними органами виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах земельних відносин, санітарного та епідемічного благополуччя населення, державного архітектурно-будівельного контролю, а також уповноважені представники структурних підрозділів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій з питань охорони навколишнього природного середовища, охорони культурної спадщини. У разі погодження проектів землеустрою, що розробляються з метою вилучення, надання, зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення, водного фонду, земельних ділянок для цілей, пов'язаних із розробкою корисних копалин, до складу Комісії залучається відповідно посадова особа, уповноважена центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного гірничого нагляду";

Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Volodar писав:А цей коли підпише, завтра?
Ну, этот еще не вышел из ВР. Если даже выйдет - то вето гарантировано. Тут варианта 2 - или отменить результаты голосования и внести соответствующие правки или, ветировав закон, в предложить эти правки пропозициях Гаранта. Я не думаю все-таки, что его подпишут в таком виде.

Аватар користувача
Volodar
Спец
Спец
Повідомлень: 1792
З нами з: 17 квітня 2008 12:41
Репутація: 49
Область: Житомирська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Volodar »

SBB писав:Ну, этот еще не вышел из ВР. Если даже выйдет - то вето гарантировано.
Логічно на мій хлопський розум, і Вам зі столиці видніше
але аналізуючи як цей пакет законопроектів розглядали (а він один з 6), практично без розгляду в другому читанні, і всі міністерства з їх зауваженнями послали кудись-туди не знаю куди...
...і як би Ви там не казали, внесені вони Мірошниченком, а отже освячені гарантом morgayu

Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Volodar писав:освячені гарантом
Ну, я буду дуже здивований, якщо дізнаюсь, що Гарант вивчав його перед "освяченням"(якщо дізнаюсь - проголосую за нього на наступних виборах morgny ). Його позиція грунтується на позиціях ЦОВів (в данному випадку - Мінюсту). Щоб не казали про Мінюст, такої фігні він не пропустить.


Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2239
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 62
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Oleg »

Чергова відписка нашого "улюбленого" агентства:
СпойлерПоказать
1.jpg
2.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2239
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 62
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Коментарі ЗСУ

Повідомлення Oleg »


Аватар користувача
Oleg
Спец
Спец
Повідомлень: 2239
З нами з: 03 квітня 2007 11:55
Репутація: 62
Область: Волинська
Місце роботи: Інше

Re: Коментарі Земельної спілки України

Повідомлення Oleg »


Відповісти