2.У нас в області і певен що і в Україні 99% GNSS зйомок не відповідають інструкції. Одиниці (і то сумніваюсь) прив'язуються до трьох пунктів ДГМ. Прив'язка до місцевих мереж, перманентних станцій поза законом, своїх ніде не зареєстрованих пунктів поза законом також.
3.Вважаю що нашу геодезію врятує здача сирих Rinex данних з двох+ приймачів в якийсь реєстр, так можна буде хоч перевірити чи взагалі був виїзд на об'єкт та перевірити отримані координати.
4. В нашій області 90% робіт це малюється перманентна станція NIKL(координати якої на міліметри різняться) яка стоїть на будівлі нашого головного управління. Та малюється другий будьякий пункт вже ДГМ, який може бути і за 100-150км від станції. Між пунктом ДГМ та станцією NIKL малюється вектор. Від ДГМ до ділянки малюються вектори до кожної поворотної точки. Це називається "Схема прив'язки до ДГМ". Ніяких розрахунків звісно не прикладається. У декого те саме тільки від ДГМ намальовані вектори до 2-х тимчасових пунктів, а від них тах.зйомка до якої є так само питання.
5.Висновок я й досі мрію коли геодезія буде в пошані, та мрію про часи коли пікасо доведеться виїздити на об'єкт і міряти його не рулеткою чи не навіrаційним gps. А так визначення меж з ортофото 1:10000 (навіть в населених пунктах) буде товкти геодезія на місці. Мене питають як зробити ніби була зйомка. Я відповідаю що треба зробити в житті один раз правильно, щоб знати на що має бути схожа халтура. А у нас так, що майже 100% землевпорядників ніколи не робило правильного і споскудило тих небагатьох геодезистів з СРСР, які колись робили правильно.