Статья. Особенности оформления прав на земельные участки после 1 января 2013 года

Усі питання щодо державної реєстрації ДА і т.д.
Правила форуму
Будьте уважними! Перед створенням теми перечитайте Правила форуму і ще раз перевірте, чи дана тема не існує. Теми, які дублюють інші, видаляються без попередження! Повідомлення, які містять не прихований адрес E-mail, видаляються без попередження!
WichblaDe
Спец
Спец
Повідомлень: 78
З нами з: 26 лютого 2011 18:17
Репутація: 0
Область: Луганська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення WichblaDe »

Новый перл наших регистраторов и юстиции, что делать в душе не представляю…..
Итак, гражданка М. владеющая двумя рядом стоящими домами 74 и 75. Так получилось что её не устроили размеры этих участков она захотела один увеличить за счет второго, так как земля не была приватизирована ей предлагают объединение участков с дальнейшим разделом. Проект утверждается с номером 75, получают гос акт еще в 2012. В ноябре-декабре она начинает изготавливать техничку по разделению участков(технічна документація щодо поділу земельної ділянки гр.М розташованої за адресою : смт., вул.,75).
В 2013 она готова. Идут к кадастровым регистраторам они регистрируют два земельных участка с двумя разными кадастровыми номерами с одним адресом. Не думала что это реально оказалось только так, при чем сами регистраторы просто не обратили внимание что кадастровые номера : хххххххххх:хх:хох:хх21 и хххххххххх:хх:хох:хх22 расположены по адресу: смт., вул.,75.
Дальше еще веселее юстиция тоже спокойно регистрирует право собственности на оба земельных участка….
Итак передо мной 2 свидетельства на право собственности на недвижимое имущество, объекты недвижимого имущества земельные участки с кадастровыми номерами хххххххххх:хх:хох:хх21 и хххххххххх:хх:хох:хх22 в строке адреса в обоих свидельствах :расположены по адресу: смт., вул.,75.
Решение о присвоении адресов от совета не принималось, да и теперь его принять не можем в свидетельстве четко указан адрес. Один участок она хочет продать, нотариус отказывается проводить сделку на основании того что адрес один и тот же.
П.С. регистраторы дежкомзема орут на…. оно нам впало сидеть и разбираться в этом всем, пусть идут в суд. Регистраторы юстиции орут на меня как землеустроителя что недосмотрела в техничке(при том что я её в глаза то не видела). Совет адрес присвоить не может свидетельство на право собственности выдано то на 75(по словам юриста).
Риторический вопрос….и что теперь делать то людям?
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Не бачу нічого страшного в вашій ситуації. Весь ступор витікає з якихось забобонів:
WichblaDe писав:Один участок она хочет продать, нотариус отказывается проводить сделку на основании того что адрес один и тот же.
Ну то й що???
Нотаріус - дибіл. V_Bobruisk
WichblaDe писав:Совет адрес присвоить не может свидетельство на право собственности выдано то на 75(по словам юриста).
Юрист щось тупить. Присвоєння адрес - повноваження виконкому. Виходячи з логіки вашого юриста, якщо хоча б на якусь ділянку по вулиці видане свідоцтво, то вже не можна ні вулицю перейменувати, ні змінити нумерацію будинків??? facepalm

З.І. Картина називається "Заставили дураків Богу молитись..." facepalm
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1800
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Azhimut »

werewolf писав:Нотаріус - дибіл.
Вообще-то он еще и регистратор, кроме того, он не заинтересован ковыряться в хитросплетениях - у него работы выше крыши с 2013-го года.
WichblaDe писав:В ноябре-декабре она начинает изготавливать техничку по разделению участков(технічна документація щодо поділу земельної ділянки гр.М розташованої за адресою : смт., вул.,75).
Землеустроители уже предупреждены о необходимости присваивать уникальные почтовые адреса при разделе частного участка.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Azhimut писав:Вообще-то он еще и регистратор
Вітаю! vishenka
Azhimut писав:он не заинтересован ковыряться в хитросплетениях - у него работы выше крыши с 2013-го года.
Роботи у всіх багато.
Наївне питання: і чим же його треба зацікавити?
Azhimut писав:Землеустроители уже предупреждены о необходимости присваивать уникальные почтовые адреса при разделе частного участка.
Попередження - це добре. А де відповідні зміни в ст. 56 ЗУ "Про землеустрій"?
Ми ж працюємо по закону, а не по попередженнях, чи не так?
Azhimut
Спец
Спец
Повідомлень: 1800
З нами з: 28 грудня 2012 11:17
Репутація: 358
Область: Одеська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Azhimut »

werewolf писав:Наївне питання: і чим же його треба зацікавити?
Насколько я знаю, они никак не зацикавлени в неформальном контакте с кадастровыми регистраторами. V_Bobruisk

[upd=1370601711][/upd]
werewolf писав:Попередження - це добре. А де відповідні зміни в ст. 56 ЗУ "Про землеустрій"?
Ми ж працюємо по закону, а не по попередженнях, чи не так?
А вот это уже головная боль розробника документации - сделать замовнику хорошо. Без попадалова на переделки (больше двух раз morgny )
Впрочем,Вы и сами все знаете. morgayu
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Azhimut писав:Насколько я знаю, они никак не зацикавлени в неформальном контакте с кадастровыми регистраторами. V_Bobruisk
Добре, що не в усіх випадках пацієнти не піддаються лікуванню.
WichblaDe
Спец
Спец
Повідомлень: 78
З нами з: 26 лютого 2011 18:17
Репутація: 0
Область: Луганська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення WichblaDe »

werewolf писав:Нотаріус - дибіл.
то есть только обратится к другому нотариусу и все?
Azhimut писав:Землеустроители уже предупреждены о необходимости присваивать уникальные почтовые адреса при разделе частного участка.
круто вам если ваши землеустроители предупреждены. У нас на деле даже районного отдела держкомзема нет. два регистратора от них и все.... о каких разъяснениях может идти речь?
werewolf писав:Юрист щось тупить. Присвоєння адрес - повноваження виконкому. Виходячи з логіки вашого юриста, якщо хоча б на якусь ділянку по вулиці видане свідоцтво, то вже не можна ні вулицю перейменувати, ні змінити нумерацію будинків???
то есть присвоить можно? тогда другой вопрос а потом как это в свидетельства перенести? еще одна техничка? третья facepalm ? а потом внесение изменений в юстицию? регистратор юстиции кричит матом вносить не буду делай те что хотите facepalm
а люди приходят искать правды у нас...а мы куда не по ткнемся все как танкам. делай те что хотите.....
Користувач8619
Молоденький(ка)
Молоденький(ка)
Повідомлень: 11
З нами з: 06 червня 2013 15:34
Репутація: 0
Область: Черкаська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Користувач8619 »

Підскажіть будь-ласкаяк бути в такій ситуації, хочуть продати будинок, земельна ділянка не приватизована, звісно ж і кадастрового номерає не присвоєно. Звернулися у проектну організацію, зробили технічну документацію по встановленню меж земельної ділянки в натурі, а ДЗК не приймає, ссилаючись на Закони "Про державний земельний кадастр" "Про землеустрій" та Про затвердження Порядку ведення Державного земельного кадастру від 17.10.2012 № 1051, що технічна документаія із землеустрою не відповідає даним законодавчим актам. (Що документацію потрібно робити проектом). Як бути в такій ситуації
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

WichblaDe писав:то есть только обратится к другому нотариусу и все?
Ну, да! У нас навіть держ. реєстратори ДРС розуміють, що якщо у двох ділянок однакове місце розташування (в РРП це називається АДРЕСА земельної ділянки facepalm ), але різні кадастрові номери, то це різні земельні ділянки.
WichblaDe писав:то есть присвоить можно? тогда другой вопрос а потом как это в свидетельства перенести?
Приймаєте рішення на виконкомі про зміну адреси, землевласник йде з цим рішенням до держреєстратора ДРС, вносять зміни в реєстр прав, і все. Правда, якщо в ДРС запросять витяг з ДЗК, то може виникнути проблема, якщо земельна ділянка ЗАРЕЄСТРОВАНА в НКС. На даний час, в НКС дуже слабкий функціонал в плані внесення змін до зареєстрованих ділянок. Можна змінити відомості лише про: цільове призначення земельної ділянки, вид використання, склад угідь, нормативна грошова оцінка земель. Мені теж колись треба було змінити відомості про місце розташування, на хелпдеску, написали Dulya - поки що нікак...
WichblaDe писав:регистратор юстиции кричит матом вносить не буду делай те что хотите facepalm
Нам заважає наша НКС. А що заважає ДРС?
WichblaDe
Спец
Спец
Повідомлень: 78
З нами з: 26 лютого 2011 18:17
Репутація: 0
Область: Луганська
Місце роботи: Землевпорядник органу місцевого самоврядування
Контактна інформація:

Повідомлення WichblaDe »

werewolf писав:Ну, да! У нас навіть держ. реєстратори ДРС розуміють, що якщо у двох ділянок однакове місце розташування, але різні кадастрові номери, то це різні земельні ділянки.
Мы наверное особенные... мне наши земельные регистраторы подтвердили что это ошибка и теперь не знают что делать.
werewolf писав:Нам заважає наша НКС. А що заважає ДРС?
скажем так любит она советы.... убила бы если бы могла. мы к ней с простыми вопросами не обращаемся. вот она так и взвелась... только суд и все.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

WichblaDe писав:Мы наверное особенные...
Не особенні. У нас теж іноді виникають проблеми і непорозуміння з цією клятою АДРЕСОЮ земельної ділянки. Тяжко, але в більшості випадків вирішується.
Аксіоми для математиків мають меншу константність, ніж ця "адреса" земельної ділянки для реєстраторів ДРС. :grin: Жарти жартами, але я іноді всерйоз роздумую, якщо так піде й далі, то найкраще, мабуть, вказувати в місці розташування земельної лише АТУ - область, населений пункт. Ніяких вулиць, ніяких номерів... щоб не було потім проблем з ДРС.
Але про нотаріуса, я здивувався, що він відмовляється посвідчувати угоду через таку чепуху.
WichblaDe писав:мне наши земельные регистраторы подтвердили что это ошибка и теперь не знают что делать.
Якщо технічка була так розроблена, то це не їхня помилка. А не знають, що робити, мабуть через те, що я написав вище про НКС.
WichblaDe писав:скажем так любит она советы.... убила бы если бы могла. мы к ней с простыми вопросами не обращаемся. вот она так и взвелась... только суд и все.
Ну, це маразм. Допустимо, у людей є у власності земельні ділянки в садовому товаристві "Квіточка". Звичайно ж, їхнє місце розташування ("адреса" morgny ) буде прописано як ... СТ "Квіточка", ділянка № (такий-то). Потім СТ "Квіточка" реорганізувалось, і стало СТ "Ласточка". І що, зміни в "адресу" земельних ділянок в реєстрі прав будуть вноситись через рішення судів???
Аватар користувача
Solpadeine
Спец
Спец
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 листопада 2011 19:22
Репутація: 0
Область: Дніпропетровська
Місце роботи: Інше
Контактна інформація:

Повідомлення Solpadeine »

І що, зміни в "адресу" земельних ділянок в реєстрі прав будуть вноситись через рішення судів???
не зовсім ))) для змін достатньо просто документа, що підтверджує таку інформацію... думаю, достатньо буде виписки з Реєстру юридичних осіб
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Solpadeine писав:не зовсім ))) для змін достатньо просто документа, що підтверджує таку інформацію... думаю, достатньо буде виписки з Реєстру юридичних осіб
Ну, от я ж про те й кажу. Невже для того, щоб реєстратор вніс в РРП нову "адресу" земельної ділянки, недостатньо буде просто рішення виконкому про присвоєння їй нової адреси?
Аватар користувача
Dreder
Спец
Спец
Повідомлень: 137
З нами з: 21 лютого 2013 20:44
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Dreder »

Набрав чинності. Що тепер маємо? При передачі у власність державної/комунальної реєструємо зразу на нового власника, визначеного рішенням органом влади (наприклад громадянин Пупочкін). При передачі в користування реєструємо ділянку за державною або громадою і підставою виникнення права власності буде рішення про передачу в оренду земельної ділянки громадянину А. А потім за заявою громадянина А реєструємо інше речове права (наприклад оренди). Ще держава та органи місцевого самоврядування звільнені від сплати державного мита та за витяг?
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Dreder писав:При передачі в користування реєструємо ділянку за державною або громадою і підставою виникнення права власності буде рішення про передачу в оренду земельної ділянки громадянину А.
Ну як же рішення про передачу у користування може бути підставою для виникнення державної або комунальної власності? facepalm Підставою є безпосередньо закон. Ну чому люди ігнорують закон, і вважають якусь бумажку місцевого органу (яка, до того ж, ні в тин, ні в ворота) важливішою за закон?
Аватар користувача
Dreder
Спец
Спец
Повідомлень: 137
З нами з: 21 лютого 2013 20:44
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Dreder »

werewolf писав:Ну як же рішення про передачу у користування може бути підставою для виникнення державної або комунальної власності? Підставою є безпосередньо закон.
Тобто на Вашу думку у всіх і вся з прийняттям Закону виникло право власності? І всі реєстратори будуть під час реєстрації права власності вказувати номер та дату Закону і сканувати до розділу ДРРП Закон, такого не буде, бо це дурня. Конкретне рішення про передачу у користування по конкретній ділянці буде необхідною підставою для реєстрації прав власності за громадою або державою права власності на цю ділянку. А в цей час кадастрові реєстратори буду реєструвати земельні ділянки для ОСГ на підставі технічки по встановленню меж в натурі і розказувати байки.
Аватар користувача
SBB
Спец
Спец
Повідомлень: 869
З нами з: 15 квітня 2008 11:07
Репутація: 25
Область: м.Київ
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення SBB »

Dreder писав:бо це дурня. Конкретне рішення про передачу у користування по конкретній ділянці буде необхідною підставою для реєстрації прав власності за громадою або державою права власності на цю ділянку
Це не дурня. Рада не має права передавати у свою власність земельні ділянки державної власності. Такі ділянки були передані у комунальну власність Законом. Рішення ради про передачу ділянки юрику чи фізику одночасно є заявою про державну реєстрацію права, а не документом, на підставі якого це право виникло
Аватар користувача
Dreder
Спец
Спец
Повідомлень: 137
З нами з: 21 лютого 2013 20:44
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Dreder »

Мабуть я остаточно заплутався. Ніякої передачі з державної у комунальну не буде. Передача вже здійснена. Буде державна РЕЄСТРАЦІЯ (з відкриттям розділу) права власності за ОМС земельної ділянки, котра буде передаватися в оренду. Назвіть будь-ласка правоустановчий документ для ОМС, на підставі якого буде проведено державну реєстрацію права власності. Я намагаюся накласти законодавство на технічний процес реєстрації в електронному реєстрі.
Та чомусь я ніяк не можу вкурити, як рішення ОМС буде заявою для реєстратора, що вони будуть писати його синьою кульковою ручкою =))) адже форма заяви затверджена нормативним документом. Мені здається, що законодавець щось наплутав і замість слова "заявою", повинно буди слово "підставою" =)
Допоможіть мені розібратися. Допоможете, з мене по пиву =)
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Dreder писав:Ніякої передачі з державної у комунальну не буде. Передача вже здійснена.
Первинна "передача", це навіть не передача, а швидше, "визнання" належності земельної ділянки за тими чи іншими ознаками до державної або комунальної власності. І визнання це відбулося з моменту набрання чинності Закону "Про внесення змін про розмежування..."
Dreder писав:Назвіть будь-ласка правоустановчий документ для ОМС, на підставі якого буде проведено державну реєстрацію права власності.
Вище згаданий закон, який визначає підстави належності земельної ділянки до комунальної власності. ОМС не може надати землю у власність сам собі, це - парадокс.
Dreder писав:Я намагаюся накласти законодавство на технічний процес реєстрації в електронному реєстрі.
Це не правильно. Треба технічний процес накладати на законодавство, а не навпаки. morgayu
До речі, у Порядку ведення ДЗК (ПКМУ №1051) є вичерпний "Перелік підстав набуття прав на земельну ділянку" (додаток 21 до вимог):
- Рішення органу місцевого самоврядування
- Рішення органу виконавчої влади
- Цивільно-правовий договір
- Свідоцтво про право на спадщину
- Рішення суду
І всьо! Як бачимо, закону там нема. Але оскільки права ми не реєструємо, а лише отримуємо інформацію про реєстрацію прав державної та комунальної власності виключно з РРП (і взагалі без відомостей про підставу набуття права), то особливо й не паримось з цього приводу. morgny
Dreder писав:Та чомусь я ніяк не можу вкурити, як рішення ОМС буде заявою для реєстратора, якщо форма заяви затверджена нормативним документом. Мені здається, що законодавець щось наплутав і замість слова "заявою", повинно буди слово "підставою" =)
Підставою точно не може бути. А заявою?.. Ну, значить, прийняте рішення ОМС є самодостатньою підставою для ЗДІЙСНЕННЯ РЕЄСТРАЦІЇ в ДРС права комунальної власності на землеьну ділянку без подання будь-яких інших заяв (в т. ч. всановленого зразка). Але при цьому, це рішення не є підставою для НАБУТТЯ права власності.
Аватар користувача
svetareestr
Вже не початківець
Вже не початківець
Повідомлень: 24
З нами з: 04 лютого 2013 20:11
Репутація: 0
Область: Тернопільська
Місце роботи: Юридичні послуги

Повідомлення svetareestr »

[upd=1371492157][/upd]
в теорії ніби і зрозуміло, а от на практиці як?? Nenayu реєструємо дві заяви одночасно на право власності і оренду??? після реєстрації права власності кому витяг віддаєм??а що з ділянками які передаємо згідно Порядку на Укрдержреєст(наприклад водного фонду) як здійснювати передачу , з документів одне рішення ?
Руда
Спец
Спец
Повідомлень: 147
З нами з: 23 березня 2010 18:46
Репутація: 36
Область: Полтавська
Місце роботи: Приватні проектні організації

Повідомлення Руда »

werewolf писав:ОМС не може надати землю у власність сам собі, це - парадокс.
У нас цей "парадокс" цілком реальний: http://www.kremen.gov.ua/norm_akt/?id=1364
Аватар користувача
Dreder
Спец
Спец
Повідомлень: 137
З нами з: 21 лютого 2013 20:44
Репутація: 0
Область: Полтавська
Місце роботи: Інше

Повідомлення Dreder »

Руда, Звідти насуваються неприємності.
Аватар користувача
werewolf
Спец
Спец
Повідомлень: 913
З нами з: 22 січня 2008 17:46
Репутація: 5
Область: Запорізька
Місце роботи: Інше

Повідомлення werewolf »

Руда писав:У нас цей "парадокс" цілком реальний: http://www.kremen.gov.ua/norm_akt/?id=1364
Поки офіційні органи мовчать з розясненнями щодо практичного застосування, ОМС діють, як вміють. morgayu В принципі, таке рішення само по собі не дуже страшне. Просто воно ні про що. Якщо перелічені земельні ділянки не знаходились станом на 01.01.2013 у користуванні державних підприємств, і на них не розміщена нерухомість державної власності, вони й так є комунальними.
Аватар користувача
Alexxp
Спец
Спец
Повідомлень: 1181
З нами з: 12 лютого 2009 20:24
Репутація: 409

Повідомлення Alexxp »

Розяснення Держземагентства щодо питання заміни раніше виданих державних актів
1.jpg
2.jpg
Розяснення щодо питання заміни раніше виданих актів.rar
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Відповісти