Державне агентство

земельних ресурсів України

МСП 03680, м Київ, вул. Народного ополчення, 3

 

Копія:

Міністерство аграрної політики та продовольства України

01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 24

 

Міністерство юстиції України

01001 м. Київ, вул. Городецького, 13

 

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

01011, Київ, вул. Арсенальна, 9/11

 

Щодо порушень при підготовці

проекту регуляторного акту

 

    Відповідно до статті 9 Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», кожен проект регуляторного акта оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань. Відповідно до статті 13 згаданого Закону України, Повідомлення про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій, проект регуляторного акта та відповідний аналіз регуляторного впливу оприлюднюються шляхом опублікування в друкованих засобах масової інформації розробника цього проекту, а у разі їх відсутності - у друкованих засобах масової інформації, визначених розробником цього проекту, та/або шляхом розміщення на офіційній сторінці розробника проекту регуляторного акта в мережі Інтернет.

    Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.

    Просимо звернути увагу, що Держземагентством України було порушено вказані вимоги Закону України від 11.09.2003 № 1160-IV «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» під час підготовки проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою».

    Фахівці Асоціації «Земельна спілка України» регулярно відстежують інформацію про оприлюднення проектів регулярних актів на офіційній сторінці Держземагентства України в мережі Інтернет (http://www.dazru.gov.ua). Де дозволило виявити невідповідності у наведеній на сайті інформації щодо дати оприлюднення проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою»:

  

    Зокрема, вказується, що проект наказу був оприлюднений 4 січня 2013 року. Вважаємо, що ця інформація не відповідає дійсності і фактично проект регуляторного акту та повідомлення про його оприлюднення були розміщені на офіційному сайті Держземагентства України на початку лютого 2013 року.

    Це підтверджується також даними пошукової системи Google[1], адже у кешованій за станом на суботу 26 січня 2013 року версії сторінки «Проекти нормативно-правових документів» офіційного веб-сайту Держземагентства України 4 січня датовано лише інформацію про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії між кадастрами та інформаційними системами».

    Інформація про оприлюднення проекту оприлюднення проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою» за станом на 26 січня 2013 року на сайті Держземагентства України була відсутня.

    Подібне маніпулювання датами оприлюднення проектів регуляторних актів фактично усуває громадськість від участі у обговоренні проектів регуляторних актів, унеможливлює подання зауважень та пропозицій і є грубим порушенням законодавства.

    Зважаючи на вищевикладене, Асоціація «Земельна спілка України» просить Держземагентство України провести службове розслідування з метою встановлення обставин, які призводять до розміщення на офіційному веб-сайті Держземагенства України недостовірної інформації про дати оприлюднення проектів регуляторних актів, притягнути винних посадових осіб до відповідальності, а також привести процедуру оприлюднення проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою» у відповідність до вимог законодавства про засади державної регуляторної політики. Також просимо розглянути проекту наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців (розробників) робіт із землеустрою» на засіданні Громадської ради при Держземагентстві України.

    Просимо поінформувати Асоціацію «Земельна спілка України» про результати розгляду цього листа та про притягнення посадових осіб, винних у розміщенні на офіційному веб-сайті Держземагентства недостовірної інформації, до відповідальності.

    Асоціація «Земельна спілка України» сподівається на неухильне додержання Держземагентством України вимог законодавства про засади державної регуляторної політики, відстежуватиме стан підготовки Держземагентством України проектів регуляторних актів та інформуватиме, при потребі, про результати такого відстеження вищі органи державного управління України.

 

 

 

Президент Асоціації

«Земельна спілка України»                                               А.Г. Кошиль[1]http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:ma5q4DkN6JgJ:www.dazru.gov.ua/terra/control/uk/publish/category%3Fcat_id%3D38306+&cd=1&hl=ru&ct=clnk&gl=ua&client=firefox-a

 

Джерело...