Представники Асоціації «Земельна спілка України» Андрій Кошиль та Андрій Мартин 29 листопада 2012 року провели робочу нараду із Першим заступником Голови Держземагентства України Артемом Кадомським та Начальником Департаменту державної експертизи та ліцензування Держземагентства України Костянтином Цариком, на якій було обговорено проблемні питання реалізації Закону України від 02.10.2012 № 5394-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт» (далі – Закон)

     За результатами проведеної наради Асоціація «Земельна спілка України» інформує про наступне:

 

 1. Завдяки зверненню Земельної спілки України Держземагентство України визнало проблему з існуванням часового розриву між вступом в силу Закону та виданням кваліфікаційних сертифікатів, внаслідок чого буде ускладнено укладання нових угод та виконання існуючих. У зв’язку з цим Держземагентством України найближчим часом буде надане офіційне роз’яснення щодо питання виконання робіт із землеустрою у період з 3 грудня 2012 року до видачі особам, відповідальним за дотримання вимог законодавства України при виконанні робіт, що ліцензуються, кваліфікаційних сертифікатів. Передбачається, що роботи із землеустрою, виконання яких було розпочате до 3 грудня 2012 року зможуть бути завершені до одержання кваліфікаційних сертифікатів відповідальними за якість робіт особами.

2. Держземагентством України будуть укладені окремі угоди про співробітництво із навчальними закладами щодо складання кваліфікаційного іспиту та підвищення кваліфікації інженерів-землевпорядників. Передбачається, що відповідні угоди також будуть укладені із навчальними закладами, які у даний час вже мають угоди із Держземагентством України. На сьогодні жодної угоди про співробітництво з навчальними закладами не укладено, так як Закон не вступив в дію.

3. Держземагентство України заперечило можливість призначення, відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності щодо проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт, що затверджені наказом Держкомзему від 05.08.2009 № 423, у складі суб’єкта господарювання, що має ліцензію на проведення робіт із землеустрою, двох і більше осіб, відповідальних за дотримання вимог законодавства при виконанні робіт, що ліцензуються.

4. Відповідно до вимог пункту 4 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 02.10.2012 № 5394-VI «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт» Держземагентство України вживає заходів щодо формування Кваліфікаційної комісії у строк до 30 листопада 2012 року. До Кваліфікаційної комісії будуть включені декани землевпорядних факультетів вищих навчальних закладів. Асоціація «Земельна спілка України» делегувала своїм листом до складу комісії члена Ради Андрія Мартина.

5. Складання кваліфікаційного іспиту буде безкоштовним.

6. Форма складання іспиту – співбесіда, письмовий екзамен, незалежне тестування, письмова відповідь на запитання, тощо – буде встановлена Кваліфікаційною комісією після її формування.

7. Діяльність Кваліфікаційної комісії буде забезпечуватися матеріально-технічними засобами Держземагентства України. Фінансування діяльності не передбачено.

8. Фізичні особи-підприємці, які на даний час мають діючу ліцензію на проведення робіт з землеустрою, зможуть отримати кваліфікаційні сертифікати. При цьому перелік документів для таких осіб такий же як і для інших суб’єктів – заява, копія документа (документів) про вищу освіту та копія трудової книжки. При цьому оформляти трудову книжку підприємцеві самому на себе не потрібно. Держземагентство буде перевіряти в трудовій книжці тільки наявність записів про роботу в складі інших ліцензіатів.

9. Документи про закінчення курсів по підвищенню кваліфікації не є документами про вищу освіту, які необхідно подавати для отримання кваліфікаційного сертифікату.

10. Держземагентство не вимагає нотаріального засвідчення документів, які подаються для отримання кваліфікаційного сертифікату.

Приведена вище інформація поки що не підтверджена офіційним роз’ясненням Держземагентства і носить консультаційний характер. Представники державного органу запевнили, що офіційна відповідь на лист Земельної спілки України від 19 листопада 2012 року № 1-19/11/12, який містить запитання щодо застосування Закону, буде підготовлена.

Асоціація «Земельна спілка України» інформуватиме своїх членів та суб’єктів господарювання, що виконують роботи із землеустрою, про зміни, що відбуваються у правовому регулюванні землеустрою в Україні.

 

Джерело...

Тема на форумі...